Keresés

Részletes keresés

dyliget Creative Commons License 2018.09.01 0 0 1917

Most meg elkezdték felújítani a játszóteret. Még a Bud.Polg. címlapján is rajta van.

Nem is lenne ezzel semmi baj, ha a játszótér valóban felújításra szorult volna, ha ócska, tönkrement játékokkal lett volna tele. De tökéletesen jó volt. A képen látható drótkötélpályát is nemrég javították meg, mert az tényleg elhasználódott. Az egész játszótér, úgy ahogy volt, karbantartással még vagy 10 évig szuperált volna.

Szóval pazarlás, pazarlás már megint.

Azzal együtt, hogy az új játszótér biztos szép lesz, azt a pénzt lehetett volna másra, fontosabb dologra fordítani. Többen mondtuk már (pl. az alpolgármesternek is), hogy balesetveszélyes az úttesten járni, kellene járda. Minden utcának legalább az egyik oldalán végig lehessen menni gyalog.

Süket fülekre talált. Talán azért, mert egy járda nem olyan csilivili, mint egy játszótér.

Városjáró_Blog Creative Commons License 2018.08.22 0 0 1916

Köszi az infót!!!

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.22 0 0 1915

Figyelem!

Bedobták ma a kerületi Kisokost, megint tele van a 1424 telefonszámmal, minden egyes oldalon hirdetnek a szemetek!

NE HÍVJA ŐKET SENKI, hacsak nem akar direkt rosszat magának.

Én már megjártam velük tavaly, rossz munkát végeztek és iszonyú sok pénzt kicsikartak érte. Semmilyen számlát nem adtak! Garancialevelet se.

Még hogy "panaszmentes vállalkozás", ahogy a hirdetésben áll! Valószínűleg úgy kell értelmezni, hogy ők, az Euro Gáz Hungária Kft. nem panaszkodik, csak a kuncsaftok.

Előzmény: Törölt nick (1843)
remilis Creative Commons License 2018.08.15 0 0 1914

Ha valaki netalántán a Kapás sebészeten gyógyászati segédeszközt szeretne felíratni, itt van a kódjegyzék, ami alapján az orvos kiállíthatja a receptet:

 

http://sejk.oep.hu/content.php?s=catalog&portallang=hu

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/BNO-10_kódok_listája

 

Az orvosnak úgy látszik, nincs meg ez a lista, mert tegnap emiatt nem tudott receptet írni. Nekem kellett 30 fokban mászkálnom boltról boltra, míg végül a Margit hídnál megtudtam a kódokat. Én a hozzátartozó vagyok, mi lenne, ha még beteg is lennék?

De még ma se értem az egészet, arrafelé a telefon sincs feltalálva? 

dyliget Creative Commons License 2018.07.22 0 0 1913

Én nem érzékeltem semmit abból, hogy "a helyiek annyira felháborodtak" volna. Szerintem inkább azért változtatott a LIDL, mert itt meglehetősen sokat költenek a vásárlók (első nap 16 millió Ft volt a bevétel!). Nem fog az áruház 4000 Ft miatt pitiánerkedni.

 

A magam részéről örültem, hogy végre van egy bolt, ahová nem kell autóval menni, a kis gurulós taligámmal könnyen elérhető.  (Nem úgy, mint a közeli másik nagy bolt, a Spar.)

Sőt, ha mégis autóval mentem volna, és 4 ezer alatt költök, már arra is kitaláltam a stratégiát: bedobok a kosárba egy farmert, aztán pár nap múlva visszaviszem. Még ingyenes készpénzfelvételnek is jó.

 

Egyébként teljesen igaza van a boltnak, hogy pénzt szed az 1 (vagy 2) órán túli parkolásért. Mindenki P+R -nek használná a területüket (mint ahogy a régi CBA-ét én is nem egyszer).

A kerületi parkolási gondokat nem nekik, hanem az önkormányzatnak kell megoldani.

Előzmény: Városjáró_Blog (1912)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2018.07.21 0 0 1912

https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/lidl-parkolas-botrany-diszkont-auto.666547.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

 

Gondolom nem akartak ingyenes (P+R) parkolót csinálni saját költségen, ahová aztán minden környékbeli beparkol majd, épp csak a vásárlóknak nem jut hely.

De végül belátták, hogy a racionalizmus nem feltétlen kell egyelnő legyen a hülyeséggel:)

Előzmény: dyliget (1909)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2018.07.19 0 0 1911

Köszi! Nem sok érdekesség volt. Talán az SCD féle pana utóélete.

Előzmény: 5GY (1910)
5GY Creative Commons License 2018.07.18 0 1 1910
Előzmény: Városjáró_Blog (1906)
dyliget Creative Commons License 2018.07.12 0 0 1909

Hát ma végre megnyílt a Lidl! Nagy esemény ez itt minálunk a faluba!

 

Csak úgy nyüzsgött a sok ember, ennyi vásárlót még nem látott ez az épület. Mindenki ment nézni a beharangozott és agyonreklámozott nagy változást. Ami persze végül nem volt más, mint egy ugyanolyan élelmiszerbolt, mint az összes többi Lidl.

Hogy őszinte legyek, azt hittem a nyitás alkalmából fognak osztogatni kis reklámajándékokat (mint pl. a Lehel piaci Pennynél szatyrot, nyakba akasztható kulcstartót stb.). Leginkább egy bevásárló kocsiba tehető érmére vágytam. De semmi ilyesmi nem volt, csak lufi. Hát az meg...

Előzmény: dyliget (1903)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2018.07.09 0 0 1908

Hol?

Előzmény: ftk (1907)
ftk Creative Commons License 2018.07.09 0 0 1907

Itt nem park lesz? Én úgy hallottam

Előzmény: Városjáró_Blog (1905)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2018.06.28 0 0 1906

Na mivolt?

Előzmény: Proart (1901)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2018.06.28 0 0 1905

Épül

Előzmény: Városjáró_Blog (1849)
Tóth Pali Creative Commons License 2018.06.11 0 0 1904

Köszi, ott a helyünk!!

Előzmény: Proart (1901)
dyliget Creative Commons License 2018.06.07 0 0 1903

Fél éve vakaróznak már ezen a bolton! Mi tud egy tulajdonosváltásban ennyi ideig tartani?!

És persze még mindig nincs kész, csak a környékbeli hirdetőtáblákra írták rá, hogy "hamarosan".

Előzmény: dyliget (1860)
dyliget Creative Commons License 2018.06.03 0 0 1902

köszi!

Előzmény: Proart (1901)
Proart Creative Commons License 2018.06.02 0 1 1901

Budapest Főváros II. Kerületi Önkormányzat Képviselő-testülete döntése értelmében 2018. június 22-én, pénteken 17 órától közmeghallgatás lesz a Móricz Zsigmond Gimnáziumban (1025 Törökvész út 48–54.).

A közmeghallgatáson a kerület lakói és a helyben érdekelt szervezetek képviselői a téma rövid megjelölésével június 19-én (kedd) 16 óráig jelentkezhetnek be a (06 1) 346-5500-s telefonszámon; kérdéseiket, javaslataikat eljuttathatják a kozmeghallgatas@masodikkerulet.hu e-mail-címre, illetve félfogadási időben személyesen leadhatják a Polgármesteri Hivatal Jegyzői Igazgatóság Jegyzői Titkárságán (1024 Budapest, Mechwart liget 1.).

s3pooler Creative Commons License 2018.05.30 0 0 1900
Városjáró_Blog Creative Commons License 2018.05.28 0 1 1899

https://index.hu/belfold/2018/05/28/slime_show_botrany/

 

Ez már a második botrányosra sikeredett Millenárisos tömegrendezvény. Le kéne vonni a konzekvenciákat. Előzetes hatástanulmány nélkül bármiféle jöttmentnek nem kéne bérbe adni a területet! A Minimaxnál is mi volt! Szopatás.

ftk Creative Commons License 2018.05.26 0 0 1898

A Kisokosokban bárki hirdethet. Sajnos a szakiparosok nagyon kelendőek külföldön is, ezért egyre kevesebb a jó szakember. Ha valami gond van, akkor azért lehet panaszkodni  a Fogyasztóvédelemnél is, de biztosan adnak tanácsot az Önkormányzatnál. A gáz nem egy festés, azzal vigyázni kell.

Előzmény: Törölt nick (1897)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.20 0 0 1897

Persze, tudom. Kértem is számlát, azt mondta, nincs számla. Kész.

Kértem az új bojler garancialevelét, az sincs. Nem volt hajlandó adni.

 

Mindezt csak azért hoztam itt fel, mert a II. kerületi Kisokosban akadtam rá erre a minden hájjal megkent, csaló társaságra. Figyelmeztetni szeretnék mindenkit, gondolja meg, velük akar-e dolgoztatni:

Euro Gáz Hungária Kft. , a telefonszámuk 1424.

 

Ja és a munkájuk minősége csapnivaló, kétszer kellett őket kihívni hibajavításra. Másodszorra már nem árultam el, melyik szerelő volt itt, nehogy megint azt küldjék, mert nem engedem be.

Előzmény: ftk (1896)
ftk Creative Commons License 2018.05.16 0 0 1896

A gázszerelésről mindenképpen számlát kell kérni.Mostanság egyre több társasházban kell kicserélni a csavaros kötéseket hegesztettre. A garanciát a számla biztosítja , nem a logó, ráadásul elszámolni is csak a számlát lehet.

Előzmény: Törölt nick (1843)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2018.05.16 0 0 1895

A Széna téri Volán bezárásának kapcsán állítólag vizsgálni fogják új helyszín kialakítást, ennek mentén pedig új külső 2. kerületi P+R parkolók létesítését is fontolgatják. Persze nem abból a 2,5 Mrd-ból, amit a Szénára költenek. Mert az csak a tágabban vett térre megy majd el.

Előzmény: s3pooler (1893)
s3pooler Creative Commons License 2018.05.16 0 0 1894

Amíg elég nagy haszon van az üzemanyag forgalmazáson, és amíg elég nagy a forgalom, addig nem fog bezárni egyik sem.

 

(Ha jól emlékszem akkor pont a nagykovácsi elágazásnál a benzinkút annak ellenére került oda, hogy nem benzinkút építésre adták oda/el a területet. Csak a befektetők kiszámolták, hogy mennyi lehet a maximális büntetés, és még úgy is megérte nekik benzikutat létesíteni oda. )

Előzmény: Városjáró_Blog (1889)
s3pooler Creative Commons License 2018.05.16 0 0 1893

Semmi komoly baj nincs a közösségi közlekedéssel, meg a fonódó villamossal sem.

Csak már rég metrónak kellene kijárnia Hűvösvölgyig, és sokkal nagyobb P+R parkolók kellenének, és/vagy a sortól függetlenül valahogy suhanó buszok.

A közösségi közlekedés és az infrastruktúra fejlesztése sokkal korábban kellett volna hogy elkezdődjön, mostanra már rég működnie kellene, infrastruktúrába beleértve az emnullást is.

Ha most belekezdenek, akkor valószínűleg később lesz eredménye, mint amikorra az önvezető autók és a közösségi autók átalakítják a közlekedési és az úthasználati szokásokat.

Előzmény: 5GY (1888)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2018.04.01 0 0 1892
Bauhaus100 Creative Commons License 2018.03.26 0 0 1891

Kegyetlen. Százmilliók. Az orvosi kezelésedre. 

Előzmény: Városjáró_Blog (1889)
Bauhaus100 Creative Commons License 2018.03.26 -1 0 1890

A fonódóval, mint tudjuk, sokkal több a probléma, mint amennyi a haszna... És aki ezt előre jelezte, az az autólobbista, tudjuk... 

 

érdemes végigolvasni: 

 

http://budapestikozlekedesrol.blog.hu/2018/03/24/a_budai_fonodo_villamoshalozat_kezdetektol_a_villamosok_megindulasaig_problemak 

Előzmény: 5GY (1888)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2018.03.25 0 0 1889

Kegyetlen százmilliók mehetnek zsebbe a benziknutak telepítése vagy épp ki nem telepítésekor. Kegyetlen százmilliók. A problémás kutak társadalmi haszna ugyanis nulla. Semmi szükség pl. az ÖMV-re a Pasaréti torkolatban, ha ott a Shell a Budagyöngyénél (vagy fordítva). Semmi szükség az ÖMV-re a Hűvösvölgyin, ha ott van száz éve a Nagyovácsi sarkánál a MOL. 
Semmi szükség a Shell kútra a Szénán, ha ott egy másik egységük a Budagyöngyénél és az Alkotáson. Mondom ezt úgy hogy van a családban autó - és használjuk is.

Előzmény: 5GY (1888)
5GY Creative Commons License 2018.03.25 0 0 1888

Én nem agyalok, csak bosszant, hogy megint előjött Láng fonódó villamosoknál megismert közösségi közlekedés "pártolása". 

Akik a lábukon járnak, azok szívjanak, de a benzinkút persze marad, az jó ha van az autóval járó politikusoknak.

Előzmény: Városjáró_Blog (1887)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!