Keresés

Részletes keresés

Katiica Creative Commons License 2017.05.12 0 0 19151

Erre mondjak hogy nincsenek veletlenek. Egy hónappal ezelőtt én sem tudtam hogy itt keszek es elég felkészületlen is voltam. Legfőbb hiányosság a nyelv természetesen de nagyon nincs lehetőségem tanulni még mert 30-as telefonom van es nem fogadja el a holland kártyát. Ez azért nagy gond

mert nem tudom esténként az "otthonomban" használni a netet csak kint a szabadban ahol wi-fi van. Függetlenítettnem kell de meg nem tudom hol es hogyan oldom meg. Nagyon jo volna ha nem

kellene keszuleket vasarolnom. Ezért is vannak hibák a szavakban amiért elnézést kerek. Szóval még átértékeli küzdök problémákkal, de remelem hamar leküzdöm. 

Előzmény: schlumberger (19148)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.11 0 0 19150

Kösz, mirla!

Angolul jól elboldogulunk. Amikor jött velünk kedvenc unokánk, inkább elkezdte tanítani magyarul Adriane-t. Azóta is kinn van a hűtőszekrényen a cédula a jóreggelt-jónapot stb. Amikor ott vagyunk, mindig van nyelvlecke :-)

Én mindig tanulok egy kicsit az adott ország nyelvéből, ha megyek valahová. Egyrészt tisztelet, másrészt mosolygós könnyebbség. Ilyen jó napot, szép időnk van, stb.

Hollandiában bárhová, bármilyen üzletbe betérve angolul jól elboldogultam, csokiboltban, szerszámboltban, stb. Élmény, hogy amikor az ősszel bementünk a csokiboltba (kell hozni az unokáknak rendes csokit :-) ugye) megismert bennünket a csokikézműves, emlékezett rá, hogy tavaly is jártunk nála, és vittünk egy szatyor csokit Magyarországba.

Most majd Lengyelországba visszük az egyik csokievőt a nyolcadikos ballagása után, mint a nyelvtanár nővérét anno. Aki nagyon sokat járt velünk. Jól elkalandoztam.

 

Munkám során is jártam külföldön, vettem hasznát a nyelvtudásnak,angol orosz, német

A francia kimaradt, most próbálom pótolni. Rejtő Jenő műveiből felfedezem a kiejtés és az írott nyelv közötti összefüggést :-)

 

Ezért hümmögtem, nyelvet tanulni KELL

Előzmény: mirla (19149)
mirla Creative Commons License 2017.05.11 0 0 19149

https://www.youtube.com/watch?v=x-NxT-ISjOY

 

Akkor itt van még egy online-nyelvlecke, kezdőknek. Ez a fenti egy a sorozatból, oldalt megjelenik a többi része is.

Előzmény: schlumberger (19148)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.11 0 0 19148

Én Győrben. Van egy régi barátom, aki amerikai (nem magyar!), és egy nálunk tett látogatása során a ferihegyi tranzitban megismerkedett egy hollandus sebészorvossal, akit később feleségül vett. Azóta Hollandiában él, és így időnként én is előfordulok Hollandiában, meg ők is Hungáriában :-)

Legutóbb az ősszel, hálaadás ünnepére repültünk párommal pulykát enni :-) (amikor ő van itt, akkor marhapörkölt nokedlivel, meg lecsó)

Előzmény: Katiica (19145)
Katiica Creative Commons License 2017.05.11 0 0 19147

Köszönöm mirla! Nagy szükségem van Á! 😀

mirla Creative Commons License 2017.05.10 0 0 19146

Katiicának, és mindenkinek, aki hollandul szeretne tanulni, ajánlanék egy brilliáns, hatalmas munkát, youtube-videokkal. Minden témában találhatóak rendkívül élvezetes, kidolgozott nyelvleckék, a szókincsfejlesztéstől a nyelvtani kategóriákig!

Sok sikert!

 

http://www.learndutch.rozemarijnonline.net/lessons-learn-dutch-online.html

Katiica Creative Commons License 2017.05.10 0 0 19145

Őszintén örülök hogy rosszul ítél telek meg Titeket, csap a pozitív dolgokra vagyok hajlandó figyelni. Én is egy nap alatt döntöttem es most itt leszek a nyáron teljesen hivatalosan. Tudtam hogy sikerülni fog es sikerült is. Ti merre éltek?

noordbrabander Creative Commons License 2017.05.10 0 0 19144

Szia!

 

Fekete, azaz nem bejelentett munkára utaltam a hozzászólásomban.

 

Egyébként, ha már így színt vallunk, én 45 éves nő vagyok (a nickem félrevezető).

 

Örülök, hogy megoldódott a problémád. További szép napot Neked is!

Előzmény: Katiica (19142)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.10 0 0 19143

beskatulyazott engem egy bizonyos fajta munkára

 

Szégyen arra, aki itt rosszra gondol - mondotta III. Edward.

 

Én csupán azért hümmögtem , mert ilyen ad hoc módon, nyelvtudás nélkül... de örülök, hogy megoldódott.

Köszönöm, hogy így megfiatalítottál, de már a 66. évemet taposom; volt a családban, aki hipp-hopp nekiugrott a külhonnak, nos az ő kalandjait nem írom le...

 

Jószerencsét!

Előzmény: Katiica (19142)
Katiica Creative Commons License 2017.05.09 0 0 19142

Nagyon köszönöm a két hozzászólást, melyekből csak úgy árad a jóindulat. Tipikus magyar hozzáállás... Nos segítségetek nélkül ugyan, de megoldódott minden.  A köhögő úriemberek üzenem, hogy bizonyára nagy élet tapasztalattal bír, amiért egyből beskatulyazott engem egy bizonyos fajta munkára jelentkező hölgyek közé. Fiatal ember! Mert gondolom lehet vagy 30 éves, elárulom Önnek hogy bőven túlléptem

már azt a korhatárt amire gondolt és valóban dolgozni szerettem volna, ami mára meg is valósult Amstrrdam közelében.

A másik okostojásnak is üzennék mégpedig azt, hogy évekig is lehet takarítani - kérdezze csak meg az édesanyját aki bizonyára nagy gyakorlatra tett szert e téren és nem biztos higy dícsérő szavakkal illetné a kedves fiát ezekért a gondolatokért. 

Csak kérdezni kellett volna Uraim! Szívesen és örömmel válaszoltam volna kérdéseikre, de ugye megértik hogy nem részleteztem gondjaikat itt a közös felületen. 

Legyen kellemes estékjük! 

dddido Creative Commons License 2017.05.02 0 0 19141

Sziasztok! ATIK.munkaközvetítőről érdeklődnék.Vélemények,tapasztalatok? 

Köszönöm előre is! 

noordbrabander Creative Commons License 2017.04.13 0 0 19140

Lehet félreértem, de hol van annyi piszok, hogy két hétig kelljen takarítani feketemunkában? Talán ezért a hümmögés.

 

Volt pár hete egy kérdés a DigiD-ről. Kell hozzá bejelentett cím, mert oda postázzák a kódot.

 

Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!

Előzmény: Katiica (19139)
Katiica Creative Commons License 2017.04.12 0 0 19139

???

Előzmény: schlumberger (19138)
schlumberger Creative Commons License 2017.04.11 0 0 19138

Hm, hm... vagy khm, khm?

Előzmény: Katiica (19137)
Katiica Creative Commons License 2017.04.11 0 0 19137

Sziasztok! Kata vagyok. itt tartózkodom szombatig Hollandiában. Május 3-án újra jövök cca két hétre. Szívesen vállalnék addig is munkát - mondjuk takarítást - elég nagy gyakorlatom van benne.  Így itt maradhatnék addig.  Nem köntörfalazom így nem kellene kifizetnem a haza vezető út valamint az újra Hollandiába illetve visszafelé vezető út költségeit. Dolgozni tudok és szeretek is (két nagy gyetkőcömvan).Virágkötőként ténykedése most és májusban is. A nyelvvel hadilábon állok de nyitott vagyok a tanulásra. Akár hosszabb távon is tervezhetnék holland területen 😍😜 Bízom magamban, ahogyan az eredményben is! Legyen szép estétek!

Neni76 Creative Commons License 2017.03.30 0 0 19136

Kedves Fórumozók! Kérlek, segítsetek az alábbi kérdőív kitöltésében amennyiben van gyermeketek és veletek él külföldön!

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqTdQncEYHbPbjWq2UHs9sM7FxWLhYzWWzpPR64y7TeMLk5w/viewform

 

Előre is köszönöm a kitöltést!

jewel1979 Creative Commons License 2017.03.27 0 0 19135

Szia,

A hollandiai magyar anyukákak van a facebookon egy igen népes csoportja, szerintem keress arra rá és akkor ott biztos lesz, aki válaszolni tud. Sok sikert.

Előzmény: Borcsadiamond (19134)
Borcsadiamond Creative Commons License 2017.03.22 0 0 19134

Sziasztok!

 

Tobb mint egy eve elek Hollandiaban, es azt szeretnem kerdezni, hogy akik Bredaban elnek es gyermekesek, azok a helyi nemzetkozi oviba iratjak be a gyerkocoket? Ha igen szeretnem a szulokkel felvenni a kapcsolatot, tobb kerdes miatt. Ott szeretnek dolgozni.

Varom a valaszokat, remelem erkezik valami.

szep napot,

bori

nlfun Creative Commons License 2017.03.20 0 0 19133

Egy kis osszehasonlitas Hollandia Angliaval, majd Irorszaggal :) ha valaki valtani szeretne :)

 

https://youtu.be/SwmT2LFXw4k

 

https://youtu.be/8taL0hnjL4g

 

Schipholba adeccot es flextarget nevu ceget erdemes megkeresni, ha jol tudom ok ott vannak Bevervijk kornyeken.

idi90 Creative Commons License 2017.03.18 0 0 19132

Sziasztok!

 

Még teljesen új vagyok a csoportban, örülök hogy rábukkantam erre a hasznos kis fórumra.

 

Lenne több kérdésem is...

 

1.

Több itt élő magyartól is hallottam hogy sokan dolgoznak (magyarok) Schipol raktárban. Van-e valakinek ezzel kapcsolatosan információja, hogy mint és hogyan lehet oda bejutni, illetve melyik az a közvetítő iroda aki ezzel foglalkozik? Esetleg, vélemény, tapasztalat ezzel a munkával kapcsolatosan valakinek? Jelenleg van munkám, de váltani szeretnék ha van mód rá...

 

2.

A DigiD-hez kell-e regisztrált lakcím? Jelenleg nincs DigiD-em, de szeretnék, viszont nem rendelkezem regisztrált lakcímmel. Ebben az esetben mit kell kitölteni és hová kell ezzel kapcsolatosan fordulni, ha ilyen esetben lehet DigiD-et igényelni...?

 

Köszönöm szépen előre is a hasznos válaszokat!

Pollydu Creative Commons License 2017.03.17 0 0 19131

Hoi,

 

Ha esetleg valakit érdekel, hogy mire lehet kint számítani akkor olvassa el ezt a blog darabot. Remélem segít valamennyit. :)

 

https://wandererinnl.blogspot.nl/2017/03/a-hollandiai-kolbasz-kerites.html

 

 

segítökéz Creative Commons License 2017.02.19 0 0 19130

Szia!

 

Egy tippem van: menj el a helyi Rendörségre, ott felvilágosítanak.

 

Előzmény: Goika (19129)
Goika Creative Commons License 2017.02.18 0 0 19129

Hello

Megbüntettek Hollandiában, sajnos nem láttam, hogy pénzes parkoló és kaptam egy 63 euros birságot, viszont nem tudok hollandul. Esetleg találkozott már valaki hasonlóval és tudja, hogy hova kell befizetni?

barilacsoki Creative Commons License 2017.02.15 0 0 19128

Sziasztok!Olyan magyarokat keresek akik Helmondba dolgoznak ,Velpben laknak,és akikkel tudok beszélgetni,közös programot szervezni ,és a kinti életetről is tudnak felvilágositást adni .22 éves srác vagyok .köszönöm

vombat1 Creative Commons License 2017.02.10 0 0 19127

Sziasztok! Keresek Hollandiában lévő magyart, aki ért a teherautókhoz és/vagy autóbehozatalhoz Magyarországra. Elég sürgős lenne, elvileg jövőhéten mennénk ki a járműért.

jewel1979 Creative Commons License 2017.02.01 0 0 19126

Akkor lemaradtunk erről a nagyszerű lehetőségről :) :)

Előzmény: RodeTulp (19125)
RodeTulp Creative Commons License 2017.02.01 0 0 19125

Utánajártam, megosztom veletek:

Okirathamisításról lett volna szó (nyelvvizsgapapírok, szóval jól ráéreztem, itt valami nem kóser... )

Kár, hogy már nincs meg az emailcím, kínai nyelvvizsga papírom sincs még.... 

Előzmény: RodeTulp (19124)
RodeTulp Creative Commons License 2017.02.01 0 0 19124

Hoppá! Az előbbi hirdetés hirtelen eltűnt... A modiknak se tetszett:)!

Akkor most már tudatlanul fogok meghalni?!?! 

Előzmény: RodeTulp (19123)
RodeTulp Creative Commons License 2017.01.31 0 0 19123

Én beszélek angolul, hollandul és magyarul is, de ezt nem értem, amit ideírtál.

Talán első lépésként lefordítanád először a hozzászólásodat? Vagy csak én nem értem.....

Neked van regisztrált nyelvvizsgád vagy ebben akarsz segíteni?!?!

Vállalom a maradiságomat, de: nem minden nyelvvizsga regisztrált valami módon? Vagy ez egy új fogalom? Mint régen a hiteles tolmács?!?

Valaki világosítson már fel!!! 

Előzmény: aishee (19122)
Tita's Creative Commons License 2017.01.24 0 0 19121

;) Ha aktuális lesz majd írok róla.

 

Előzmény: jewel1979 (19120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!