Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.08 0 0 2641

Bedobnak az óceánba és megmutatják merre van Európa :-D

 

Ha nem kezdenek el kommunikálni a beutazási lehetőségekről, akkor felejtősre tehetik az idei szezont is. Akkor sokan elvetjük az Azorit és megyünk kommunikatívabb desztinációk felé. Tavaly Madeira már konkrétumokat mondott, amikor az Azori még csak megpróbálta tisztába tenni saját zavaros gondolatait.

Előzmény: t-boyfalva (2640)
t-boyfalva Creative Commons License 2021.05.08 -1 0 2640

Teszt szeintem biztosan kelleni fog. Nekem van mar oltasom de nem erdekelte a hatosagokat. Mondjuk az helyiek azert igy nyugodtabbak velem szemben.

A 6. Napi tesztre tegnap lettem volna hivatalos de lekestem az e mailjuket amiben az idopontrol ertesitettek. Remelem nem a police jon ertem a hetvegen, 😁

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.08 0 0 2639

Elég sokan mennénk júniusban, de kevés a hír.

Mr. Hadley Creative Commons License 2021.05.08 0 0 2638

Tegnap tették közzé hogy mától lazábbak a korlátozások.

De semmi hír a várható beutazási feltételekről. Lesz-e 6. és 13 napi turka...

Nálad lesz?

Előzmény: t-boyfalva (2637)
t-boyfalva Creative Commons License 2021.05.08 -1 0 2637

Hat PD ban nagy a nyugalom . Nem irom hogy uresseg mert az azert tulzas lenne de most latszik hogy akarmelyik uzletben is mekkora forgalmat generalnak a turistak. Kikoto szinte ures....Balnales stb kilove. Bar ez utobbit nem csekkoltam pontosan le. ..ja sajtosnal volt kis sor az utcan. Felteszem helyiek. Radio Popularban (helyi media markt) par ember lezengett. Amugy oltast itt nemreg kezdtek az idosebbekkel es az allami alkalmazottakkal. 

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.07 0 0 2636

Innen tájékozódom, ennyim van összesen: https://www.acorianooriental.pt

Ebből az jön le, hogy a regionális főfejes az aki bezárkódzáspárti, és a nép már ott is lazítana.

Mondjuk tavaly is ők voltak azok akik a leggyorsabban hozták meg az elszigetelődésre a döntéseket.

Előzmény: t-boyfalva (2635)
t-boyfalva Creative Commons License 2021.05.06 0 1 2635

Itt a faluban az ettermek zarva vannak. Szam szerint 2 ami van😁.

Amugy a vendeglatason kivul minden megy  a megszokott modon. Tehenek legelnek es tejelnek. Kis utcakat gondosan sepregetik minden nap. Holnap megyek PD ba ugyezni. Majd korulnezek mi a helyzet. 

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.06 -1 0 2634

Turistaként vagy kinn?
Érdekelne, hogy mi van most éttermileg, tehát hogy működik ott most a házhoz szállítás vagy az elvitelre vásárlás.

Mennyire halott ott most minden?

Előzmény: t-boyfalva (2632)
Mr. Hadley Creative Commons License 2021.05.06 -1 0 2633

Mennyi időre mentél?
Helyiek azért zsizsegnek nem? Értem ezt úgy, hogy az élet normálisnak tűnik azért, vagy olyan mintha zombitámadástól tartanának?

Előzmény: t-boyfalva (2632)
t-boyfalva Creative Commons License 2021.05.05 0 1 2632

Tegnap napkozben a varoskapunal a teren osszesen egy negytagu tarsasag volt. Raadasul biztos nem helyiek mert erosen fotozgattak. Szoval ez azert meg nagyon tavol van a turistaaradattol. A Ribeira dos caldeirosnal (kb talan igy kell irni) ma delutan volt kb 8 parkolo auto igy meg volt hely nekem is boven. Viszont legnagyobb banatomra meg a kis falusi kocsma is zarva. Azt mondtak meg 2 het aztan mar nezhetem onnan a naplementet. 

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.05 -1 0 2631

Mesélj majd!

Milyen a hangulat most ott?

Előzmény: t-boyfalva (2630)
t-boyfalva Creative Commons License 2021.05.04 0 1 2630

  Vonat, Bécs, Ryanair. Pcr teszt és a sok macerás papírmunkát   a nagy lábtér némileg kompenzálta. 

 

 

 

Dydand Creative Commons License 2021.04.28 -1 0 2629

Ebből a szempontból (is) mi jó helyen lakunk, tök mindegy, hogy Pest vagy Bécs, esetleg Pozsony. 

Előzmény: Törölt nick (2628)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.28 -1 0 2628

Bécs messze van nekem. Kiesik a komfort zónámból.

Hogy értsd: ha taxit rendelek, akkor szeretem ha a ház előtt áll meg és nem kell sárga busszal felmennem hozzá két megállót, mert a pali csak odáig hajlandó eljönni.

 

Maiát meg onnan tudom, hogy én is kerestem északon helyeket, és emlékeztem rá.

Sao Miguelen kevés nekem tetsző szállás van. Ami meg igazán jónak tűnik annak a tulajdonosa agyilag van megzavarodva és azt hiszi a Burj Khalifában ad ki szobát. 

 

Előzmény: Dydand (2626)
Dydand Creative Commons License 2021.04.27 -1 1 2627

A skyscanneren van visszamenőleges ártörténet, ott meg tudod nézni az adott időszakra vettve hogy alakultak az árak az adott társaságnál ;) 

Előzmény: Strawberry1990 (2625)
Dydand Creative Commons License 2021.04.27 0 0 2626

Értek mindent, de mi a gond a bécsi indulással? Normális reptér, ingyen parkolás megvan, amin én csodálkozok, hogy ott is eléggé megritkították a járataikat (a jelenlegi állás szerint, ezért is van járatfigyelésben). Van Ryan-TAP combó is onnan, de azt nagyon nem szeretném :D

Ja, honnan tudtad, hogy Maia? Voltál már abban a házban?

Előzmény: Törölt nick (2624)
Strawberry1990 Creative Commons License 2021.04.27 0 0 2625

A Satánál mennyire szoktak hirtelen megugrani a jegyárak urak ?  Most Ponta Delgada - Sao Jorge 94 euro szeptember 5.én , nagyjából tartja az árát általában vagy hirtelen szoktak elkezdeni drágulni ? Mert akkor inkább ráugrok most :D 
Meg merem már kockáztatni , hogy augusztus végén beengednek mindenféle hercehurca nélkül a szigetre ha meg sokat genyóznak akkor idén nem költöm el náluk a pénzt hanem elviszem télen inkább Ománba :)

Törölt nick Creative Commons License 2021.04.27 -1 1 2624

A szeptemberem kitűnő volt, gyönyörű idővel. Szerintem a legjobb hónap az Azorin. Az októberem se volt rossz, egyetlen esős napom volt, de érezhető volt hogy ez már az ősz. Valahogy egy kicsit depresszívnek mondhatnám a saját érzéseim alapján.

 

Most várom mit lép az Azori önkori 30.-án, lesz e konkrét ötletük a nyitásra. Ha a kilátások pozitívak, akkor még egyszer rápróbálok a TAP-ra hogy hajlandó-e körbevinni Frankfurton keresztül vagy ragaszkodnak a számomra elfogadhatatlan bécsi gépükhöz.

Ha nem hajlandóak körbevinni, akkor bevócserezek, vagy ha nagyon felb.szom magam, akkor kiadom a behajtást profiknak én meg repülök a megbízhatóbb Lufthansával. 

A nyomorult TAP jegyeimet átirathantám egy novemberi Madeirára, de már nem bízok ebben a cégben, szerintem nem jönnek vissza télre sem a heti két gépükkel, meg úgy őszintén Madeira se kell nekem annyira novemberben.

 

 

Előzmény: Dydand (2623)
Dydand Creative Commons License 2021.04.27 0 1 2623

Nemtudommirekészülök :D D  Tokyót lemondtam, sajna bezárkózott az ország, gy újra jelenleg nem tervezünk odafelé. Viszont járatfigyelést állítottam be Ponta Delgadába is mind Pestről, mind Bécsből és Pozsonyból, eddig a bécsi indulás és érkezés látszik a legjobb megoldásnak. Két feladott poggyásszal kettőnknek 200 ropiból kijön (oké, tudom: nem kell feladni poggyászt, meert 2 pólóban is el lehet lenni három hétig. De aki ismeri a feleségemet az tudja, hogy minimum 10 kg ruhát fog vásárolni, aki meg engem ismer az azt tudja, hogy én meg 10 kg sajtot, 10 kg halkonzervet és egyéb dolgokat fogok hozni, ergo nem kell a "nem érdemes a feladott poggyász" szöveg, hadd döntsük már el mi, hogy mi a fontos nekünk ;) . De meglátjuk mit hoz még a következő pár hónap. Július végén-augusztus elején tervezünk foglalni, addigra talűn kialakul a vilűgban mi is lesz ;) 

Előzmény: Törölt nick (2621)
Dydand Creative Commons License 2021.04.27 0 0 2622

Ja, amúgy ezt a "hurrikán szezont" nem értem. Két éve valóban volt ott hurrikán, bár Florest és Corvot érintette - szeptemberben. Mi voltunk Sao Miguelen februárban, márciusban, augusztusban, szeptemberben, a helyiek viszont azt mondják, hogy a legjobb időszak a szeptember és az október. Szeptember tetszett, de a februárhpz képest nekünk nulla volt (több turista, kevesebb virág, stb.). Nyáron mi nem megyünk ilyen helyekre (ez olyan lenne, mintha nyáron akarnánk Thaiföldre utazni), októberre viszont azt mondják a helyiek, hogy az egyik legmelegebb, és csapadékmentesebb hónap. Most kipróbáljuk ezt is :D  

Előzmény: Törölt nick (2619)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.27 -1 0 2621

Tapozni készülsz? Ha nem vettél még jegyet, akkor lehet hogy lesz "ócsóért" eladó voucherem.

Előzmény: Dydand (2620)
Dydand Creative Commons License 2021.04.27 0 0 2620

Az, Maia,  és a teraszon - is - fogok grillezni. Plusz egy csomó csillagtúrát is tervezünk a többi mellett :) Legfőkép azért, mert a szállásunk közel lesz az Atlanti-óceáni halászathoz, ki is megyünk velük, majd este jól megsütjük, amit fogtunk :D 

Előzmény: Törölt nick (2619)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.27 0 0 2619

Maia :)
Látom készülsz a hurrikánszezonra. Ha máshol nem, hát a teraszon fogsz grillezni :D

Előzmény: Dydand (2618)
Dydand Creative Commons License 2021.04.27 0 0 2618

Nnnnnna, lefoglaltam én is a szállást október 4-től. Most az északi parton leszünk, egy házat béreltem, óceáni és hegyi kilátással egyben. Utazás (az eddigi adatok és járatok alapján Bécsből). Pfizer első megvan, oltási könyvbe beírva (mondjuk érdekes, de a kórházban nem rták bele).


Dydand Creative Commons License 2021.04.27 0 0 2617

Akkor veszel borjút vagy marhát (nem drága), szépen felkockázod, só, bors, olvaolaj, és kb. 10 perc alatt körbesütöd. Ennyi, nem több :) 

Előzmény: Mr. Hadley (2615)
Dydand Creative Commons License 2021.04.27 0 0 2616

Nagyon finom friss, fűszeres kolbászkákat is kapni (olyanok, mint itthon a sütni való kolbászok, csak vékonyabbak), az is jó ám :)

Előzmény: Gabbicsek (2614)
Mr. Hadley Creative Commons License 2021.04.26 -1 0 2615

Ahh.

A vízi izék nem játszanak nálam :)
A tejet is úgy fogyasztom, hogy leeszem a tehenet róla...

Meg hát marhát grillezni a naplementében valójában egy bőséges reggelit eredményezne.

Előzmény: Dydand (2613)
Gabbicsek Creative Commons License 2021.04.25 -1 0 2614

A hurkapálcikákra kolbászokat tűzdelne, nem játszik nála a garnéla :)

Előzmény: Dydand (2613)
Dydand Creative Commons License 2021.04.25 -1 2 2613

Azért - hidd el - egy óceánparti grillezés a naplementében a homokon felejthetetlen és romantikus is ;) Fogsz egy egyszer használatos grillt (mi itthonról szoktunk kivinni pár darabot, de a Continentében is lehet kapni), viszel magaddal pár hurkapálcát, amire feltűzöd a helyi óriásgarnélákat.  Sózod, majd meglocsolod citrommal, addig a Párod összedob egy egyszerű salátát (bármilyen zöldsaláta, paradicsom, lilahagyma, só, bors, olvaolaj, friss petrezselyem) majd leballagtok az óceánpartra, a homokba. A nyársakat oldalanként 1-2 perc alatt puhára griillezed, addig ki lehet bontani egy üveg helyi bort, a többit a képzelőerődre bízom ;) 

Előzmény: Törölt nick (2612)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.25 -1 1 2612

A júniust kaptam parancsba a páromtól. Látni akarja a virágzó szigetet.

Remélem összejön, bár nem vagyok feldobva attól hogy "otthon" süssek főzzek :) (Tudom ez neked nem gond, hanem öröm)

Előzmény: Dydand (2611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!