Keresés

Részletes keresés

chuckybabuci Creative Commons License 2008.04.03 0 0 805

Sziasztok!

 

HA-MEX-szel repült valaki anno? Kék-fehér színekben.

Sokat járt felénk erre heves megyében a 80-as évek végén. Volt, hogy 2 hétig is itt állomásozott.

Szép emlékek....

czegenyp Creative Commons License 2008.04.02 0 0 804

Csá!

 

Én szoktam néha, ez az MBB! A szívem csücske! Szerintem érted miért. :-)

 

A videód láttán lehetséges, hogy egyszer én is elkezdek egyszer szimulátorozni.

 

 

Üdv: Peti

Előzmény: zippyo (803)
zippyo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 803
Csendesedik ez a sarok megint.......

Ki repulget Toth Csabaval. Valaki latta mar ezeket ...?...:

59Putyin's Channel


Az Ankedves VC is repulheto mar sikerult az AzSZ kapcsolokat is a pultra tenni. Meg a berzincsap kell meg egy par lampa(Generator, trimm..etc) Igy mar be lehet inditani panel valtogatas nelkul!!!!!!

Valahogy igy nez ki a dolog:

An-2 inditas FSX VC


A RIM24-nek meg nincs hangja (fs2004-ben muxik), valami GAU baja lehet FSX-ben.

zippyo Creative Commons License 2008.03.12 0 0 802
sajna a hangot youtube eltoszta egy kicsit....
Előzmény: zippyo (801)
zippyo Creative Commons License 2008.03.12 0 0 801
JHE Creative Commons License 2008.02.21 0 0 800
Ez nagyon frankó! És még UAZ is van!

Üdv.!
Előzmény: zippyo (799)
zippyo Creative Commons License 2008.02.21 0 0 799
Remelhetoleg megprobal beindulni a virtualis mezogazdasagi repules is, tul van a z elso motorinditason is ;-)

(csak egy par kep )
zip
bado Creative Commons License 2008.02.19 0 0 798

Szia Pisti!

 

Kisbadó vagyok.

Keress meg mailen, aztán megadom a telefonszámom.

 

bado kukac t-online.hu

Szikorszki Creative Commons License 2008.02.19 0 0 797
Sziasztok!

Szikorszki István vagyok keresem régi barátaimat-kollegáimat.
Várom jelentkezéseteket!
zsupi1 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 796

Üdv mindenkinek!

 

Nagyon örülk az első motorindításnak az MBB-vel, remélem, az idén Őcsénybe is eljutok. Addig is egy kis Kamov-berepülés az MZP-vel Budaörsön:

 

http://www.youtube.com/watch?v=BWATo7O3aSo

zippyo Creative Commons License 2008.02.16 0 0 795
Udvozlet neked is Peti!

Csodasan nez ki a BB! Netalan egy par nagyobb felbontasu kep? Szegeny egyedul lessz a MUR nelkul...


Hali mindenkinek

Zip
Előzmény: czegenyp (794)
czegenyp Creative Commons License 2008.02.13 0 0 794

Sziasztok!

 

Boldog új évet kívánok!

 

Lassan kezdődik a szezon, megvolt az első motorindítása az MBB-nek 2008-ban.

Elsőre, kevés olajköpéssel, kevés füsttel indult, mintha csak az előző nap ment volna utoljára, pedig október óta tudtommal nem ment.

 

Üdv: Peti

 

 

 

MBB motorindítás
Rep-Air-rer Creative Commons License 2007.12.24 0 0 793
Erre a szériaváltozatra pedig a következő szezonra pilóta kerestetik!
Előzmény: Törölt nick (791)
tezslam Creative Commons License 2007.12.24 0 0 792

Köszönöm az An-2 fotókat.

 

10 pontos az MTZ-poén!

 

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.24 0 0 791
Kedvenc mezőgazdasági gépem:"MájkiTangoZulu"!!!))
zsupi1 Creative Commons License 2007.12.24 0 0 790

Sziasztok!

 

Domaszéki kirándulás fotói:

 

 

 

Szatymaz:

 

 

tezslam Creative Commons License 2007.12.23 0 0 789
Képeket nem csináltál?
Előzmény: zsupi1 (787)
czegenyp Creative Commons License 2007.12.23 0 0 788
Asszem békéscsabai cégé a gép, legalábbis két éve azok nyomtak szúnyogot Szekszárd felett. RSZ-Coop Kft.
zsupi1 Creative Commons License 2007.12.22 0 0 787

Domaszéken jártam. A HA-MKA nagyon szép állapotú, a HA-MEY viszont-szerintem-hulla, pedig 1986-ban lett lajstromba véve.

 

Nem tudjátok merre lehet a HA-MKB és a HA-MAY?

 

Üdv: Zsupi

JHE Creative Commons License 2007.12.12 0 0 786
Szép munka!

Üdv.!
Előzmény: zsupi1 (785)
zsupi1 Creative Commons License 2007.12.12 0 0 785

Sziasztok!

 

HA-MMG kamov teherplatóval készült Amodel kittből saját kézzel:

 

 

 

 

 

Mindenkinek kellemes pihenést kívánok az év végére!

 

Üdv: Zsupi

zsupi1 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 784

Helló Peti,

 

Igen, az fix, hogy a magyar dromik egytől egyig csillagmotorral repültek, a gyári szám és az új lajstrom viszont stimm, szerintem a gázturbina utólag került beszerelésre. Tényleg szebben néz ki dugattyús motorral, de az AS-62 motor fogyasztását ismerve nem csoda, hogy megpróbáltak egy esetleg gazdaságosabb megoldást keresni.

Gyári számok és lajstromok megtekintése itt
czegenyp Creative Commons License 2007.12.03 0 0 783
Nekem gyanús ez a fotó, mert ugye gázturbinával szerepel rajta a Dromi. Megnéztem az amerikai "PLH" honlapját és ott dugattyús motor szerepel. Tehát nem tudom mi az igazság, de az biztos hogy csillagmotorral szebben néz ki. :-)
Előzmény: zsupi1 (780)
zsupi1 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 782

http://skyraider.fotosik.pl/zdjecia/4.html

 

Itt találtok még fotókat a Dromi makett összeszereléséről.

 

zsupi1 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 781

Sziasztok

 

Egy lengyel oldalon találtam fotókat 1/48 méretarányú Dromi makettről:

 

zsupi1 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 780

1Z010-11, HA-MUN

 

Sziasztok!

 

Találtam egy fotót egy régi magyar Dromiról:

 

1Z010-11   HA-MUN,N5182N.

 

Üdv: Zsupi

zippyo Creative Commons License 2007.12.02 0 0 779
csak jol esik tudni hogy nem en vagyok az eggyetlen begyepesedett agyu orult aki ebben nott fell es soha nem fog kinoni ebbol. Hianyzik a 8 ora repules, a reggeli olajfust a 9 hideg hengerbol, a DUMA, a reszeg rakodok, traktorosok, masnapos pilcsik, es a szerelok akik lerepultek a napot ha a hajozo szemelyzet egy kicsit maga alatt volt.....;-). Emlekszem ki se szalltam az ancsabol, csak az ajtobol vizeltem amig a HONDA telerantotta a vegyszertartalyt .... Regen volt....lehet sose volt.... de legalabb nem vagyok egyedul.


Farewell MUR cimbora ...

zip
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.02 0 0 778

Jol látod-sajnos-a legtöbbje alkoholizmusban,vagy rákban(a vegyszerek áldásos hatása miatt..)már nincs közöttünk,kevesen érték meg a boldog öregkort..(((itt is tisztelet,a néhány kivételnek..)

 

 

Pia nélkül,nem is lehetett volna birni a munkakörülményeket,olvasd el:Moldova György:Égi szekér c könyvét...

 

 

Moldova mindig "vetit" könyveiben,de azért a lényeget jól leirta.Ugyanis,a volt MG pilóta,nem egy meleg irodában dolgozott...)

Előzmény: tamás31 (776)
JHE Creative Commons License 2007.12.02 0 0 777
Kuba? Nem semmi!
Azt hiszem lassan búcsút kell intenünk a Dromiknak... Én mondjuk életemben mindössze 2x-3x láttam közelebbről, de azonnal megtetszett. Egyik pont a MUR volt pár éve egy őcsényi rep.napon. A másik lajstromára nem emlékszek, még kisebb voltam. Azzal a pár házzal mellettünk lakó pilóta jött tartani egy "bemutatót" -vagy lehet, hogy a búcsúrepülése volt- a családjának. Végigdöngetett a házak felett szinte a kémények magasságában... A bátyámmal ott ugráltunk az emeleti erkélyünkön... :-) Emlékszem szinte beleremegett a ház is, pedig akkor még viszonylag új volt. ;-) Mindennek már 17-18 éve. Ez egy szép régi emlék, élmény számomra a Dromiról.

Üdv.!
Előzmény: zippyo (774)
tamás31 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 776

Remélem,nem "offolok",de jó leirni a következőket....

 

Kis gyermek korom óta,valami megmagyarázhatatlan vonzalmat érzek,a mezőgazdasági gépek iránt!!

 

Nem,nem..a katonai hiperszuper,a csili-vili utasszállitó...nem,nem,csak a kopott,olajos,"csavargó"(nem pejorativ),szóval a vagány,bevállalós..pilótái,és gépei iránt...)))

 

 

A régi időkben,egy rossz csepel cangával közelitettem meg a tsz majorokat,ideglenesen le-felszálókat,hogy közelről halljam,szagoljam a K-26.t,An-2.t...

 

Olyan laza csávóknak tüntek a pilóták,mint akik majdnem szétestek,egész este buliztak,csajoztak(látszott rajtuk)))..aztán inditottak,aztán felszálltak!!

 

Olyan emberközelibbek voltak,mint a "beöltözött"utasforgalmi,vadászpilóták,akik megközelithetetlenek volták,pláne a kádár érában,hiszen mindenkinek a diszidálás jutott eszébe a gépek láttán..

 

Azóta figyelem,keresem a gyep-mező-legelőket,és nézem a mező hosszát,minőségét,megközelithetőségét...vajon itt fel lehetne itt szállni,egy géppel??Nem tudom,ismerős-e ez az érzés,hogy minden földben,a le-felszállás lehetőségét nézem..)))

 

Ez kicsit olyan lehet,pl aki a vasuthoz vonzódik,és mindig a kisvasutakat keresi,erdő méllyén,nézi a váltókat,mozdonyokat....stb

 

 

Nagyon kár,hogy a MÉM megszünésével már nincs komoly MG repülés,smylit csal az arcomra,mikor hallom a rádióban egyes helyeken:"most akkor csinálok egy MG áthúzást..")))..nem azt mondja,hogy alacsony,MG!!!

 

No,jó volt ezt leirni,és ha valaki tudna,valami linket ide bemásolni...de olyat,ahol egy necces,gázos kis gyepről száll fel egy gép...köszönöm,

 

Tamás

 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!