Keresés

Részletes keresés

erik97 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 338

Heló japantanar. Szóval azt mondod, vannak most egészen kicsi imádkozó sáskáid, ez a Hierodula memranacea? Anyit szeretnéki még, hogy ha lehet, megadod a telefonszámod? És beszélek apával, hogy elmegyünk-e érte oda ahol laksz vagy ijesmi. Ha még áll az ajánlatod h. adsz egy imádkozó sáskát. Köszi.Heló.

japantanar Creative Commons License 2011.04.18 0 0 337

Kedves Erik97!

 

ne haragudj, de mivel én japantanar66 vagyok (érted, ugye? 66...), ezért én nem fogok órákon keresztül társalogni a neten, nekem erre nincs időm. Budapesten élek. A Hierodula membranacea fajról a neten millió fényképet találsz, én most ide nem szeretnék töltögetni. A "szülőkről van képem: http://terrarista.hu/index.php?mod=gallery&img=7374  illetve http://terrarista.hu/index.php?mod=gallery&img=7371

Vannak egészen picik (1-2 vedlés) illetve nagyobbak. Röviden most ennyi.

erik97 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 336

Heló japantanar. Légyszives, még azt is írd le, mikor tudsz fentlenni, h. írkáljunk egymásnak, necsak napról napra tudjunk beszélgetni. Köszi. És várom az imádkozó sáskádról a képet, amit nekemadnál. És légyszi írd le, hogy hol laksz. Köszi

 

erik97 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 335

Heló japantanar. Most tudtam csak feljönni és olvasni. Hol laknál, hogy megtudjuk oldani ezt a dolgot? Én Esztergom melletti faluban, Táton. kérlek irj ahogy tudnál és köszike. Remélem megtudjuk oldani. Amugymeg mekkora az az imádkozó sáska amit adnál? küldenél róla egy képet? Hálás lennék érte. Előre is köszi. És légyszi irj le róla azt amit tudnom kell, hogy menyit él és menyi idős most. Köszönöm, Jóestét =)

japantanar Creative Commons License 2011.04.14 0 0 334

Erik97! Gondolom a 97 a születésed éve:)

Ha annyira akarsz imádkozót tartani, én adok neked ingyen egy Hierodula membranacea-t. Persze postázgatni stb. nem fogom! Ha meg tudjuk oldani a legegyszerűbb átadást-átvételt, akkor részemről rendben.

Keleti gyors Creative Commons License 2011.04.14 0 0 333

Te Erik! Ha tavaly ősz óta szeretnél, akkor biztos nagyon szeretnél imádkozót. (Azt hiszem ott is említettem, hogy védett faj nálunk.)

Ha ennyire nagyon szeretnél, biztos van rá megoldás, hogy legálisan tarts ilyen gyönyörű és érdekes állatot. Most is lesz börze 16-án Budán a San Marco utcában.

Ha pedig nem tudsz feljönni, biztos van ismerősöd, aki jár fel Pestre és tud neked vinni mantist. Itt biztos tudunk segíteni, hol keress, vagy hol vegyél. ;)

Ha pedig ez is bonyolult, biztos tud neked oda rendelni a közeletekben lévő állatos a boltjába. Tuti!

Előzmény: erik97 (332)
erik97 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 332

Szevasztok...nah most ara gondoltam, h. ha most nem is találok imádkozó sáskát, akkor kokont keresek, és kikeltem...

empT Creative Commons License 2011.04.13 0 0 331

Az itthoni imádkozó sáska védett faj. Továbbá lehet jobban jársz, ha mégis inkább veszel. Hasonló fajok (külalakban) elég olcsón 1000 HUF körül vásárolhatóak, és így nem kell sokat keresgélned se.

Előzmény: erik97 (329)
japantanar Creative Commons License 2011.04.13 0 0 330

Írd be a Google képkeresőbe, hogy Mantis religiosa cocon, és kapsz egy csomó találatot. Azon azt is látni fogod, hova rakja... Amúgy még korai keresni, kicsit később lesz esélyed.

Egyébként védett faj nálunk...

erik97 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 329

és még arra is gondolok, h. mikor menjek keresni imádkozókat, h. a méretük szóval h. észre is vegyem őket mert ha kimegyek akkor, amikor kikelnének az idő körül, akkor lehet nem veszem észre őket mert kicsik nem? amugy tid valaki képet küédeni 1 kokonról? mert lehet kokont keresek majd holnap, hátha találok, és akkor kikeltem valahogy őket. Szerintetek? csak h. tudjam h. néz ki 1 kokon és amugy a kokont a fűre felragasztva találom? vagy hogy?

erik97 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 328

szasztok! Erik vagyok...én is szeretnék imádkozó sáskát tartani, de nem venni szeretnék, hanem fogni a szabadban. Esztergom meleti faluban, Táton lakom, közel vagyok a Dunához, szóval kitudok járni a partra. Szerintetek mikor menjek ki keresni kis imádkózó sáskákat? Azért rálépni se akarok semeikre!...léci adjatok tanácsot mert anyira türelmetlen vagyok, már nagyon szeretnék találni és hazahozni! =)

-Dorothea- Creative Commons License 2011.04.11 0 0 327

Hajrá-hajrá! :)

Előzmény: empT (325)
japantanar Creative Commons License 2011.04.10 0 0 326

erre nem tudok válaszolni... szerintem bármikor összerakhatod őket, legfeljebb a megtermékenyítés csúszik. Ebben az esetben az első petetok terméketlen lesz, de a többi még lehet termékeny. Én is összeraktam egy hímet 2-3 nősténnyel, de nem nagyon figyeltem őket. Azóta a petetokokat keltetem, de nagyon úgy néz ki, hogy az elsőkben nincs túl sok élet... talán a többivel több sikerem lesz.

empT Creative Commons License 2011.04.10 0 0 325

akkor majd megpróbálok ügyes lenni, vagy kétoldalú ragasztót használok, az mindenre jó :D

Mennyi ideig lehet pároztatni őket? jövő héten lesz a 3. hét, hogy adult lett a leányom, az még belefér ugye?mert a hülye legyek még most se keltek ki, itt meg nincs kisteki :( a tücsök meg úgy tudom ilyenkor már túl fehérjedús a nősténynek és akkor meg para, hogy nem tud jó kokont gyártani...

Előzmény: japantanar (324)
japantanar Creative Commons License 2011.04.10 0 0 324

próbáltam úgy felszúrni (középen), hogy lehetőleg egy kamrát se találjak el, de legrosszabb esetben is csak egyet tudsz felnyársalni. Persze azért az egyért is kár lenne...

empT Creative Commons License 2011.04.10 0 0 323

jaj látom a kövi képen, de nem félsz, hogy megsérülnek a manók?

Előzmény: empT (322)
empT Creative Commons License 2011.04.10 0 0 322

Köszönöm szépen :) Mivel tűzöd fel őket amúgy?

Előzmény: japantanar (321)
japantanar Creative Commons License 2011.04.09 0 0 321

A keltetéshez meleg és pára kell. Ja és persze jó szellőzés, hogy ne penészedjenek meg. Én így csinálom: http://terrarista.hu/index.php?mod=gallery&img=7366 A petetokokat feltűzöm egy ún. tűzőhabba, amit virágboltokban lehet kapni. Olyat kell venni, ami magába szívja a vizet (sötétzöld színű). Ezt a habot jól beáztatom, aztán felkerülnek rá a petetokok. Ezeket minden nap egyszer bespriccelem, és kb. 5 hét után várható a kelés.

empT Creative Commons License 2011.04.08 0 0 320

oké, köszi :) akkor majd az olfa pengével szépen leszedem :)

Írnál nekem infókat majd a keltetésről?Szerintem jöhet ide is, mert mást is érdekelhet, de ha nagyon hosszú, akkor mailben is :)

Előzmény: japantanar (319)
japantanar Creative Commons License 2011.04.08 0 0 319

Igen, óvatosan le lehet szedni (esetleg valami szikével, pengével finoman lefeszíteni). Mondjuk azért jobb egy-két napot várni, hogy megkeményedjen. A külsején fehér hab lesz, ami le fog jönni, de ez ne zavarjon, az amúgy is eltűnne, amikor először bepermetezed.

empT Creative Commons License 2011.04.07 0 0 318

oh köszi :) Igen most pont azt várom, hogy kikeljen az új légyadag, hogy semmiképp ne éhezzen.

A petetokokat amúgy, ha a terrárium falára tenné, akkor le lehet szedni onnan és áttenni a keltető helyre?

Előzmény: japantanar (317)
japantanar Creative Commons License 2011.04.07 0 0 317

Szia! Pároztatásnál figyelj szerintem arra, hogy a kislány ne legyen éhes... Nem nagyon szokták egymást bántani, de nálam már többször előfordult, hogy nem figyeltem, aztán a hím lerágott fejjel kapaszkodott egy ágon:( Az sem árt, ha van elég hely, tehát a szex után tisztes távolságba tudnak egymástól kerülni.

Én nem szoktam a nőstényt új helyre tenni, a petetokot vagy a terrárium falára, vagy egy vastagabb ágra szokták rakni.

empT Creative Commons License 2011.04.02 0 0 316

Sziasztok,

Elvileg jövőhéttől már megpróbálhatom összeboronálni a két Gongylust, csemeték reményében. Tudnátok tanácsokat adni ilyen helyzetre? Meg pl. az is érdekelne, hogy párzás után a nőstényt érdemes egy külön helyre tenni és így megszabni neki, hogy hova rakosgassa le a petéit? Minden jöhet :)

empT Creative Commons License 2011.03.16 0 0 315

Köszönöm szépen :)

Remélem nem lesz gond...most vettem észre, hogy Ottokár is eléggé megsérült, hiányzik a fogólába vége o.O ellenben nem zavartatja magát...és valószínűleg a leányzóm is sérült, mert a bal fogólábának a második felét folyton eltarta, nem zárja össze :( remélem meggyógyul neki. Nem tudom mivel segíthetnék rajta

Előzmény: Keleti gyors (313)
-Dorothea- Creative Commons License 2011.03.16 0 0 314

Sajnálom, hogy nem tudott senki semmit tanácsolni vagy kiokosítani a gyerekhalállal kapcsolatban. :(

 

Klassz lett a különszoba:)

 

Előzmény: -Dorothea- (311)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.03.15 0 0 313

Szerintem tök jó! És milyen szerencsés, hogy láttad és tudtál lépni.

Erről a szétválasztom dologról eszembe jutott egy vicc:

"-Mit mond a rosszalkodó palántáknak a tanár?

-Szétültetlek benneteket!!!"

 

És nagyon kreatív ez a kávésdoboz!

Előzmény: empT (312)
empT Creative Commons License 2011.03.15 0 0 312

 

Mivel Ottokár eddig se nagyon hagyta békén Demonát, illetve ma majdnem tragédia történt. Ha nem vagyok épp ott a terrárium mellett, akkor valamelyik ott hagyja a fogát, ugyanis Ottokár elég durván megtámadta Demonát, már szorongatták egymást, mikor szétválasztottam a delikvenseket, és úgy döntöttem, hogy párzási időig szeparálni kell...

Ezt a kis tárolót gyorsan egy kávés dobozból fabrikáltam. Szerintetek nem nagy para, ha ebben éldegél pár hétig Ottokár? Jut rá lámpa is, illetve nem érzem úgy, hogy nagy problémája lenne vele, de hát fene se tudja...

Demonának muszáj a terráriumban lenni, mivel még nem vedlett le (gondolom nem tudott a folytonos zavarások miatt) és csak az elég magas a művelethez.

Szerintetek?

-Dorothea- Creative Commons License 2011.03.09 0 0 311

Sajnos úgy néz ki, hogy az egyik kismanó eltávozott. Este vettem észre, hogy minden előjel nélkül az oldalára dőlt, és nem nagyon mocorgott. Előző este zépen evett, páratartalom is rendben volt.

Szerintem aktuális lett volna nála a vedlés már. Lehetséges, hogy megpróbálta, de lepottyant az ágról?

Van ötletetek? Volt már valakinek hasonló tapasztalata?

 

A legnagyobb közülük, Hannibál szépen zöldül és nő, mint a bolondgomba, már kb. 3 cm hosszú és minden érdekli:) Egy vedléssel előrébb jár, mint a haverjai.

 

 

  

_Reku_ Creative Commons License 2011.03.07 0 0 310

Köszi, de valóban nem biztos, hogy szerencsés lenne olyan messziről ebben a hidegben elpostáztatni szegényt. 

Előzmény: empT (309)
empT Creative Commons License 2011.03.07 0 0 309

Kis Tekiben nimfák vannak most csak :) pár napja voltam.

viszont egy angol lapon láttam eladót....megkeresem neked, csak ott ugye a szállítás para...

Előzmény: _Reku_ (307)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!