Keresés

Részletes keresés

zany Creative Commons License 2003.08.28 0 0 81
Bocsi!

Elcsúszott az ábra. Hogy érthetô legyen, a három sort másoljátok át valami unicode karakteres szövegbe (pl. notepad-ba), és a második sorban úgy rakjatok space-eket, hogy minden jel alá egy szám kerüljön. Még egyszer elnézést!

zany Creative Commons License 2003.08.28 0 0 80
Sziasztok!

Gratula a szebbnél szebb projektekért! Örömmel látom, hogy - szemben barátnôm állításával - nem én vagyok az egyetlen Bahn ôrült a világon. És én még viszonylag keveset érek rá foglalkozni vele...

Minden esetre bemutatkozásul egy szerény budapesti villamos hálózatot tudok felmutatni, pontos hivatalos menetrenddel, térkép alapján méretarányosan. 2003 májusa óta BUDAPEST.ZIP néven van fenn a www.bahn-netze.de lapon.

Egyébként pedig engem is halálra idegesít, hogy általában szabadon világítanak a jelzôk. Erre találtam ki a következô szakaszolós rendszert:

(-): x számú jelzôhöz off contact
x

(ooo): x számú jelzô ("+" effecttel)
x

= : vágány

--A-- : szakasz

/ : szakasz választó pont

Menetirány: --

=(-)====(ooo)(+)=(-)==(-)=(ooo)(+)=(-)==(-)=(ooo)=
1 1 1 2 1 2 2 3 2 3...
-----A----/--------B--------/---------C-------/...

Minden jelzô rendszer telepítésnél úgy van paraméterezve, hogy:

"Count trains"
"Maximum counter value = 2"
"Maximum train count = 1"
"Current counter value = 1"
(Activate).

Ekkor az adott jelzô (pl. az 1-es) tilost jelez, mert "Current value = Maximum train count". Mikor a vonat áthalad az 1-es rendszer elsô (-) jelén, akkor a vonat elôtt, a szakasz végén az 1-es jelzô zöldre vált. Mikor a vonat átmegy ezen a jelzôn, akkor "Current counter value = 1". Mikor közvetlenül utána átmegy a (+) jelen, akkor "Current counter value = 2". Következmény: amíg a vonat a B szakaszban van, addig az 1-es jelzô nem tud zöldre váltani. Mikor a vonat áthalad az 1-es rendszer második (-) jelén és elhagyja a B szakaszt, akkor az 1-es jelzô piros marad ("Current counter value = 1"). Viszont mikor egy új vonat belép az A szakaszba és áthalad az 1-es rendszer elsô (-) jelén, akkor elôtte az 1-es jelzô ismét zöldre vált. És ez így megy végig, láncba csatolva.

Mindezt persze csak szakaszolt nyílt vonalon lehet egyszerűen kivitelezni. Pályaudvar kijáratoknál sokkal egyszerűbb a menetrendek szerinti "time data" beállítás. Én egyébként ezeket nem számítással állítom be, hanem empírikusan: menetrend szerint beindítom a vonatot, automatic follow üzemmódan 4-es sebességen, és mielôtt jelzôhöz érne, megállítom a szimulációt, beállítom a jelzôt az aktuális idônél egy perccel korábbra, F4-gyel szabadra váltom, újraindítok, és így megyek végállomástól végállomásig.

A másik, ami idegesít, az meg az, hogy száz off duty vonat, meg ezer kocsi "eltűnik" egy darab egy raszteros remízben. Ugyhogy a jelenlegi projektemben a villamoskocsiszínek tároló vágányokból állnak, és az on-duty time-ok helyett pedig a tároló vágányok kijáratánál timing pointokat használok. Sok memóriát zabál, de szerintem igényesebb megoldás, mint az étherbe eltűnô szerelvények.

Minden tapasztalatot, ötletet és tippet szívesen veszek-adok, és mindenkinek jó vonatozást kívánok! Sziasztok!

Blöky Creative Commons License 2003.08.27 0 0 79
www.bkv.hu

Ha más nem, a Megyeri csárda - Békásmegyer és a Sorksár - Csepel még biztos jár, a vonali járatokkal nemt'om mi az ábra.

Előzmény: at3sz (77)
at3sz Creative Commons License 2003.08.25 0 0 78
Én is valahogy így vagyok, hogy több a pálya nállam mint ahány járat jár ... De majd meglesz egyszer ~20 év mulva .. már egy éve építgetem....
Előzmény: SÜNÖCSKe (76)
at3sz Creative Commons License 2003.08.25 0 0 77
Háát a mait probálgatom úgy 2002-2003 körülit, most már meg nem mondom, melyik inkább pontosan ... De az már mindegy szrintem ....

Hajójárat ??? Azokról nins infóm merre hány méter ... Ha küldesz menetrendet talán ....

Előzmény: Blöky (75)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2003.08.25 0 0 76
Egy ilyen Budapestbe én is belekezdtem valamikor, de belefáradtam, pedig még csak a XV. kerület egy részét sikerült megcsinálnom (és ha belegondolok, hogy ott alig van valami tömegközlekedés...). Viszont beletettem az elveszett síneket (felhagyott villamosvágányok) is és folyamatosan aktualizáltam a végállomási indulási időket (pedig jármű még sehol se volt rajta...).
Előzmény: Blöky (75)
Blöky Creative Commons License 2003.08.25 0 0 75
Gratulálok!
Még valami dunai hajójárat is kellene, nem? :)
Egyébként valóságos hálózatot építesz, vagy "bilit"?
Előzmény: at3sz (74)
at3sz Creative Commons License 2003.08.24 0 0 74
Egyébkéánt én Pestett építgetem, Busz troli metró vilamos sikló fogas hév libegó Volánbuszok ki egész Esztergomig .....

Buszokkal nem nagyon foglalkoztok itt látom, inkább a vasút

at3sz Creative Commons License 2003.08.24 0 0 73
Oh Hy Fiuk, már ilyen topik is van :ppp Tök jó...

Már régóta építgetem a saját pályám :ppp

Atesz

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.23 0 0 72
Bikucit nézek.

Más.
Van új beta, a 3.81 b5! >>> www.jbss.de/beta

Előzmény: roosevelt (71)
roosevelt Creative Commons License 2003.08.16 0 0 71
Szépen alakul!
Nekem az elején elég nagy gondot okozott az irányváltás, de mostanra már jól megy.
Comtom:
én csak mostanában kezdek járműveket rajzolgatni, ha van tudnál küldeni Bikát?
Előzmény: SÜNÖCSKe (70)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2003.08.07 0 0 70
Na, hát kicsit átépítettem a témát, most már van "nagyállomás", meg "kisállomás" is! A nagyállomásról már töltöttem fel képeket ide. Hamarosan jön a többi is.
Előzmény: SÜNÖCSKe (69)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2003.08.03 0 0 69
Ahoj! Nálam egy átlagos ("poszt-szocreál") szlovákiai város épülget, de tervezés nélkül, kb. úgy, ahogy éppen a kedvem tartja. Egyelőre a Fő utca (Hlavné ul.) egy része, a buszállomás (autobusová stanice), a vasútállomás (železnicná stanice) és a majdani tejüzemhez tartozó iparvágány. Egyébként megpróbálok a vasútnál egy új koncepciót kidolgozni, miszerint a jelzőket nem a vonatközlekedés befolyásolja, hanem különböző időpontokban állnak szabadra, a vonatközlekedés menetrendjének megfelelően. Ehhez persze rengeteget kell majd számolni, méregetni, anyázni... De nem lesznek olyanok, hogy vonatmentes időszakban az összes jelző szabad jelzést mutat, hanem mindegyik vörös lesz, mint az a valóságban is lenni szokott. Főleg ezekkel az új jelzőkkel fog faszán kinézni! Egyedül talán a bejárati jelzők lesznek úgy megoldva, hogy a haladó vonat állítja szabadra magának. Ja, egyébként lesz olyan busz is, ami a buszpályaudvar és a vasútállomás között fog járni, kb. 7 perc lesz a menetideje, mivel a vasútállomás előtti Vasút utca (Železnicná ulica)
burkolatlan földút, szóval ott még a Karosa is csak 10-zel! :)))
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.03 0 0 68
Újabb Bergenbahn fotóalbum
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.03 0 0 67
Ja, a projekt ígéretesnek hangzik, az építkezésről képeket kérünk! :-)
Előzmény: HarryKlein (63)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.02 0 0 66
A beta-k nál:
Visszadátumozása a rendszernek, az működik.

A teljes verzióknál:
-netz-ek kimentése,
-uninstall,
-registry-ből kiszedni a file hozzárendeléseket és a szoftverlistából (fejből nem tudom az ágakat)
-win.ini-ből kiszedni a JBSS-es bejegyzéseket
-reboot
-felinstallál, 62 nap újrakezdődik.

Előzmény: HarryKlein (63)
HarryKlein Creative Commons License 2003.07.28 0 0 65
thanx
Előzmény: Blöky (64)
Blöky Creative Commons License 2003.07.27 0 0 64
A full az itt ua.m. shareware :(

Időkorlát ellen: ha máshogy nem megy, az nt3-akat elmenteni (másik mappába/lemezre), maradékot letörölni majd újra telepíteni.
(ez egy kipróbálatlan 5let)

Előzmény: HarryKlein (63)
HarryKlein Creative Commons License 2003.07.26 0 0 63
1., És 3.80-as fullban, vagy ötlet a 62 nap meghosszabbítására? Félek, hogy a városom "bahnosítása" nem készül el ennyi idő alatt.

Köszi:
HK

Előzmény: Blöky (61)
Blöky Creative Commons License 2003.07.13 0 0 62
Bocs, a linket elszúrtam!

További járművek találhatók: www.bahnnetze.de

Előzmény: Blöky (61)
Blöky Creative Commons License 2003.07.13 0 0 61
1. Sehonnan - tudtommal még nem készült el.
2. Nem, legalább is a http://www.jbss.de "honlapról" nem tölthető le ilyen.
3. A következő hozzászólásomban kifejtem :)
Előzmény: TRAINSPOTTER (57)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.13 0 0 60
Jut eszebe:
Vannak még:
IK 260, 280, 280T
Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.12 0 0 59
Küldjek Taurusokat?
Előzmény: TRAINSPOTTER (57)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.12 0 0 58
Anno még a 3.75-el kezdtem el (Bergkalt és környéke), ott csak a jelzőket "3.81-esítettem".

A Beta még hibás lehet, a full meg "csak" 90 napos próba verzió és megjegyzi az installálás időpontját.

Előzmény: TRAINSPOTTER (55)
TRAINSPOTTER Creative Commons License 2003.07.12 0 0 57
Kösz szépen Blöky,

Akkor ezek után már csak három kérdésem maradt:

1., Honnan tudom letölteni a 3.81-es full verziót?
2., Létezik-e magyar nyelvü file a 3.81-hez?
3., Lehet-e letölteni újabb gépjárműveket?

A 3.81 elég sok új személyvagonnal bűvült 3.80-as verzióhoz képest. De így is keveslem például az olasz és a magyar palettát (a magyart különösen). Kimondottan sajnáltam, hogy sem a MÁV sem a GyeSEV Taurus nem szerpel a kínálatban, azt pedig méginkább, hogy egyetlen-egy EC kocsi sem kerüt be a 3.81-es verzióba. A villamos motorvonatokat már nem is említem...

Előzmény: Blöky (56)
Blöky Creative Commons License 2003.07.11 0 0 56
A bétában még lehetnek hibák - sőt, vannak.
Előzmény: TRAINSPOTTER (55)
TRAINSPOTTER Creative Commons License 2003.07.11 0 0 55
Comtom,

Nagyon klassz. Ezt a 3.81-es beta verzióval csináltad? Egyébként mi a különbség a béta és a full verzió között?

Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.10 0 0 54
TRAINSPOTTER Creative Commons License 2003.06.29 0 0 53
Amúgy a magyar fordítás naGYYon fontos lenne. Nem tudok leszállni a játékról, annyira rá vagyok kattanva. Zseniális gamma!
Előzmény: TRAINSPOTTER (52)
TRAINSPOTTER Creative Commons License 2003.06.29 0 0 52
Sziasztok,

Nekem 3.80-as verzió van meg ehhez kellene magyarítás. Van olyan köztetek aki lefordította. Angolul és németül hát hogy is fogalmazzak...hm hát nem az igazi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!