Keresés

Részletes keresés

Sütimüti Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4132

És hány ilyen van. :(

Én azt nem értem, hogy praktizálhatnak olyan állatorvosok, akik még mindig ezt szajkozzák, ellenie kell egyszer a szukának... Amikor az Állatorvosi Kamara álláspontja is az, hogy ez nem igaz, semmi sem támasztja alá! Ez a dühítő.

Előzmény: Mestergomi (4131)
Mestergomi Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4131

Kedves Tybuka!

Ne haragudj,hogy beleszólók a kiskutyád leendő frigyébe,de azért jó lenne ha ha pár dologgal tisztába lennétek amielőtt belevágnátok akár"csak egyszer is" a kiskutya gyártásba!Igaz itt a fórumon lerágott csont,de lehet nem olvastad ugy igazából vissza a fórumot!Igaz ez a laikus hobbi kutyások fóruma,de azért ugy gondolom azért lehet egy pár hozzászólásuk a tapasztalt sokat látott tenyésztőknek is!Én nem csak mint tenyésztő,de sokat látott kutyakozmetikus is vagyok!

A frigy létrehozatala előtt,nézzetek utánna egypár dolognak!Pl:Gondolom a kutyusok törzskönyvvel rendelkeznek,ezek után megkéne nézni nem-e ütköznek az ősők,nincsenek-e rokonságba!Mert ha igen más párt kell választani!Amennyiben rokon párosítást csináltok,valószínűleg beteg kiskutyák fognak születni!Itt gondolok a nyitott hasfalra,nyitott hátgerincre stb!Ha ezeket megusztátok jöhet az epilepszia,sulyos harapáshiba,rossz idegrendszer,patella stb!Ezek megkeserítik a kiskutyák életét,ha túlélik!Én ilyen esetben soha nem a gazdit sajnálom hanem a szerencsétlen állatot aki szenvedések közepette,nem biztos hogy boldog élete lesz!Nem akarom favorízálni a tenyésztők kutyáit,de azért kijelenthetem hogy egy tenyésztő odafigyel arra mit csinál,és arra törekszik hogy egészséges,a bolognese standardnak megfelelő,jó idegrendszerű kiskutyákat tenyésszen!

Fontosnak tartom azt is hogy a leendő szülők őseit is ismerni kell,tudni melyik milyen alkatú,melyik mit őörökít és a felmerülő hibákat korrigálni kell!Ami nem egy egyszerű eset!Egy kennelben sem születik tökéletes kutya,de egy tenyésztő azon van hogy a legtökéletesebbet hozza ki az állományából!Ugy gondolom egy kölyök soha nem a szülőkre üt hanem azok szüleire,nagyszüleire és még tovább!

Ne haragudj ez nem oktatásnak szántam csak,elkéne gondolkodni az egyszeri pároztatáson is!

Fontosnak tartom hogy leírjak egy elretentő példát,és ez csak egy a sok közül!

Néhány hete vagy talán hónapja egy reggel csörgött a telefonom,egy férfi hang volt aki nagyon nem is tudod beszélni!Az elején nem is értettem mit szeretne!Összeszedte magát és elmesélte,hogy az éjjel elpusztult a kis boli szukájuk!Miért pusztult el szerencsétlen?

Egy állatorvos javaslatára"csak egyszer szüljön a kutya egészségügyi okokból"befedeztette a kiskutyáját!

A szerencsétlennek megindult a szülés,de valami nem stimmelt,rohantak vele az állatorvoshoz aki császármetszést javasolt,ugy emlékszem kettő kiskutya született,a császár sikerült haza engedték a mamát is és a kicsiket is!Pár óra mulva telefonáltak vissza a dokinak hogy még nem ébredt fel a kutyi,azt mondta majd felfog!Ezek után még mindig nemde ekkor már mentek visszafele a dokhoz!A mama kutya nem ébredt fel soha többé,hogy tul lett-e altatva,vagy esetleg megfulladt,mert vissza nyelte a nyelvét,vagy valami mást, végül nem derült ki számunkra!Ez sajnos mind a laikus gazdi,vagy a felelőtlen állatorvos hibája!Egy laikus gazdi nem tudhatja mire kell figyelni egy altatott kutyánál,az már egy másikdolog hogy amig valamennyire nem tér magához sztem kis sem lehetne adni főleg egy kezdőnek!Lényeg a lényeg a kiskutyáknak keresett szoptató mama kutyát és ezért megkereste az összes tenyésztőt,ugy gondolom mi forró dróton adtuk tovább  mindenkinek hogyhátha találunk nekik pótmamát segíteni akartunk!Végül is sikerült valakit találniuk,hál istennek a két kicsi megmenekült!De ez nem hiszem hogy nagy vigaszt nyujt a gazdinak!De tudod ha megkeresett volna esetleg a pároztatás előtt több tenyésztőt és megkérdezte volna a véleményüket lehet még élne a mama kutya,mert elmondtuk volna neki a tapasztalatainak,és lebeszéltük volna!És nem azért mert nekünk konkurenciát jelentene!Ezt azért írtam le mert mindenki más kárából tanul!

ne haragudj hogy kicsit hosszúra sikeredett,de rövidebben nem lehetett leírni!

Ui:Igaz teneked fiú kiskutyád van de gondolom a leendő kiskutyák sorsa azért érdekelne!

További szép napot!

Andi

Előzmény: Tybuka (4129)
Sütimüti Creative Commons License 2011.02.16 0 0 4130

Ez esetben is tartom az álláspontom, kiskutyákhoz mind a két szülő legyen törzskönyves, tenyésszemlés, betegségekre szűrt! Mondjuk nekem a lelkiismeretem nem is engedné, h ezek nélkül "csináltassak" kiskutyákat, hiszen felelős lennék az utódaikért, és azok utódaiért és azok... Én lelkemen száradna, ha egy kiskutya 2 éves kora előtt megvakulna, esetleg súlyos dysplázia miatt kellene műteni!

Persze, lehet ezek nélkül is, mondom, nekem a lelkiismeretem nem engedné.

Előzmény: Tybuka (4129)
Tybuka Creative Commons License 2011.02.16 0 0 4129

Kedves Marcimami és Sütimüti!

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Ja a babaágyat a gyerekek alálták ki, hogy fektessük bele Pamacsot, vajon mit szól hozzá! És láss csodás, nyugodtan, szépen elpihengetett benne! Ezzel is csak azt akartam demonstrálni, hyogy Ő is igazi családtag!

A tenyésztésről: igazából nem szeretnénk tenyészkannak a kutyinkat, csak szomszédságban van egy kislány boli, akik szeretnék, ha majd Ő lenne a "férj".

Marcimami! Nagyon szépen köszönöm, amit a szemkörnyékről írtál! Erről egy régi barátom története jutott most eszembe, akit a frászis kitört, mert a szép homogén füves kertjét következő tavasszal felverte a pongyolapitypang sárga virága és egy kertészmérnökhöz rohant segítégért. Ő pedig azt mondta: "próbálj meg vele együtt élni, mert kiírtani úgysem fogod tudni!"

Azt gondolom, a szemkörnyéki barnasággal is így leszek ezentúl!

 

Köszönöm még egyszer a válaszokat!

 

Előzmény: marcimami (4126)
Sütimüti Creative Commons License 2011.02.16 0 0 4128

Szia!

 

Szerintem, ha fedező kannak szánod a kutyád, mindenképp csináljátok meg a tenyésszemlét (korhoz kötött), ill. én leszűretném őt az örökletes betegségekre (PRA, dysplazia, stb.), amiből pl. a PRA is korhoz kötött, és ha minden negatív, és a kutya is jó kiállású, akkor fedeztetnék vele. Ha bármelyik kritériumnak nem felel meg, ivartalanítás.

Előzmény: Tybuka (4122)
marcimami Creative Commons License 2011.02.16 0 0 4127

Ami még kimaradt! Bele nem menj antibiotikumos kezelésbe a szemkörnyéket illetően, mert aztán onnan már nem lesz megállás...

Előzmény: Tybuka (4122)
marcimami Creative Commons License 2011.02.16 0 0 4126

Basszus..., haláli egy fotó:)))))))))))))))

Mi is rapszódikusan kajálunk. Erős, egészsége, jó kedélyű a kicsi, ennyi:))) Ha nem így lenne, baj lenne.

Kaja váltás: ha továbbra is az R.C. mellet akarsz maradni, olvasd el a felnőtt kajás zacskót, mert én erre már nem emlékszem (ez ám a segítség!), hogy hány hónapos korban váltunk kaját, de az biztos, hogy keverve kell adagolni majd. Kb. 10 nap alatt oldottam meg Marcinak az áttérést, folyamatosan megfordítva a kölyök és felnőtt táp arányát.

Amúgy nem semmi..., szerintem ha igazán éhes lenne, a vasszöget is benyomná..., talán az étkezési szokásoknál van egy "kis" elkapatás: gondolok itt arra, hogy ha kajáltok ti si, akkor kap az asztalról is. Ha nassolunk, akkor a főétkezésekkor mi is kevesebbet, ill, nem olyan jó étvággyal eszünk.

Az Úr mondá: párosodjatok és sokasodjatok:))) Hááát, te tudod, de érdemes mágvárni, amíg "igazi pasi" lesz belőle és látszik, milyenek is lesznek majd a kölykök és egyéb rengeteg átgondolni való merül fel ilyenkor. Marci 2 éves korára lett igazán szép, és sok apróság került elő, amely sarkallhatott volna a tenyésztésre és sok olyan ami éppen az ellankezőjére ösztönzött.

Szemkörnyék: baromira beleuntam, hogy Marcinak semmi nem használt. Nem volt durva, de azt vettem észre, hogy egy ördögi körbe kerültem. Egyszre csak (ősszel) megnyírtam őt és onnantól kezdve nem használtuk a készítményeket. Semmi gondja nincsen. Annyit teszek néha, hogy ha látom, hogy van ott egy kis csipa, akkor leszedem az ujjammal: ennyi:)))

Hááát, tőlem ennyi telt:))

Legyen szép a napod.))

Zsu:)

 

 

Előzmény: Tybuka (4122)
marcimami Creative Commons License 2011.02.16 0 0 4125

Szia:)

Nekem nem az ellen van kifogásom, hogy a dolgokat tiszán lássuk.

A tenyésztői, a szakmai téma nem tartozik ide. Az a szakmai téma, amellyel egymás munkáját kritizáljátok. Arra lehetne indítani egy másik topikot, és itt engedni kell minket laikusokat kérdezni, információhoz jutni. Néha az az érzésem, hogy itt előtérbe került az értékesítés... Lásd az utolsó mondatod. Nem baj ez, csak sz.tem nem itt van a helye. Sokakat megkavar.

További szép napot: Zsu:)

Előzmény: predatino (4123)
predatino Creative Commons License 2011.02.15 0 0 4124

Szia!

Én a Eukanuba táp mellett szólnék, mi is régen a Royal Canin tápot etettük, de a beltartalmát tekintve  szerintem már nem a régi. 

A szem környék ápolásánál én most visszatértem a KELA-s eye cleanerhez. Tartós használat hozhat eredményt. De a legfontosabb az okot kell kideríteni,  s ha lehet megszüntetni. ( könnycsatorna elzáródása is lehet,  stb.) 

Előzmény: Tybuka (4122)
predatino Creative Commons License 2011.02.15 0 0 4123

Szia marcimami!

Én szerintem nem sértetem meg senkit a kérdéseimmel. Én nagyon kíváncsi vagyok e hobby tenyészet mivoltára? Pontosan a hölgy megjelenése adott teret arra, hogy itt a fórumon megkérdezzem ezeket a dolgokat Tőle, mert kötve hiszem, hogy ezt egymás között személyesen kellett volna megbeszélni. Ez nem magánügy, ez egy bolognese-s fórum és pont itt van a helye, hogy beszélgessünk ezekről a dolgokról.

Persze neked is igazad van, sokszor el szaladt velünk a ló, és valljuk be nemcsak velünk, de hát ez a való világ . Sajnos vagy nem sajnos ilyenek vagyunk, önmagunkat adjuk!

Én azért továbbra is nagyon várom a választ, a Hunor Dog Club (HDC) törzskönyvekkel kapcsolatosan. Ez egy téma amiről el lehetne beszélgetni, illetve biztos oka van, hogy a hölgy miért ezt az utat választotta. Én (vagy mi) csak szeretnénk megérteni azt a bizonyos Ő általa másvilágnak nevezett dolgot,  amit képvisel a hobby bolognese tenyészete során.  (Aki nem érti, hogy miről beszélek, az El Pandilla web oldalon írt érdekességekről. Ez a reklám helye. Jutalékot kérek.)

 

Pár hozzászólással ezelőtt valaki érdeklődött kiskutyákról, csak ajánlani szeretném, a mestergomi tenyészetben mestergomi- gyöngyösi pelyhes párosításból és a biancopassione kennelben Vadóc és a mi Angelo drágaságunk "hempergéséből" született kölyköket.  

Előzmény: marcimami (4121)
Tybuka Creative Commons License 2011.02.15 0 0 4122

 

Üdv mindenkinek a Bolik fórumán!

 

Sajnos ritkán vagyok itt, de azért vagyok!

A kis Pamacsunk már szépen nő, növöget azóta...

Immár 10 hónapos a kis "hópihe".

Teljesen szobatiszta 7 hónapos korától, nagyon játékos és eléggé rapszódikusan eszik. Van, mikor szinte zabál, máskor meg alig csipeget valamit ugyanabból. Én tápot adok neki (nem tudom itt szabad-e a nevét is írnom (Royal Canin) még mindig a Juniort kapja. Lehet már a felnőttre áttérni???

Egyébként ezt is csak úgy eszi meg, ha egy kis húsos-szószos alutasakossal is "megbolondítom".

Második kérdésem, a tavaszi párzási időszakban szabad már párosodnia? Mert azt hallottam kétéves koráig még nem ajánlott ( fiú kutyus).

Harmadik kérdésem: A szem környéki barnaságot ki, mivel szűnteti meg hatásosan? Nekem eddig egy bizonyos "Héry Soin des Yeux Zones spécifique" nevű szemtisztító zselém volt (100 ml-s tubusos), de nemigen használ semmit... Olvastam, hogy sokan a bórvizet használják, mások pedig ugyanezt szidják, hogy nem jó semmire. Akkor, igazából mi lehet a legjobb a barna szemkörnyéki szőrzet kifehérítésére?

 

Mindenkienk további szép napot kívánok és előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

marcimami Creative Commons License 2011.02.15 0 0 4121

Innen kérem tisztelettel a fórumozókat, ne reagáljanak személyes természetű ügyekben a fórumon, arra a telefon, e-mail, stb. a megfelelő elintézési mód.

Ugyan nem vagyok moderátor, de ha itt megint (hangsúlyozom: MEGINT) a személyes köpkölődések kerülnek felszínre, elhal a fórum újra, aminek nem kellene bekövetkeznie.

Egyéb iránt: mindenkinek van sepregetni valója a saját háza táján, ezt már bebizonyítottátok.

Elnézést, hogy még is csak reagáltam, holott pont az ellenkezőjét szerettem volna elérni...

kutyasadri Creative Commons License 2011.02.15 0 0 4120

Sziasztok!

Kíváncsian várom a "tenyésztő" válaszait.

Kedves Zsuzsa!

Láttam már Öntől származó kutyákat, érdekes méretek, szőrzet, idegrendszer...

a kutyák érdekében szerintem jobban tenné, ha a hobbija inkább az állatvédelem lenne, és nem az elletés.

biancopass Creative Commons License 2011.02.14 0 0 4119

Szia, nekem is lenne pár kérdésem, ha nem baj. Megnéztem a honlapodat és engem is ez a törzskönyves dolog és pár hozzá kapcsolódó téma érdekelne. Azt leírtad, hogy a meoe, fci ezt nem ismeri el. Az egyik kérdésem az lenne, hogy az ilyen HDC törzskönyvvel rendelkező kutyáknak rendeznek valahol kiállítást és ha igen hol? Ha van kiállításotok, akkor ott a meoe-s törzskönyvvel rendelkező kutyákat lehet nevezni? Olvastam a honlapodon, hogy nem vagy jó véleménnyel a kiállításokról, de személy szerint nekem azért jó tapasztalataim is vannak. Első sorban ez nekem egy kikapcsolódás, ahol megszabadulhatok a mindnnapok problémáitól. Másod sorban sok barátunkkal kiállításon ismerkedtünk meg és sokszor csak itt is találkozunk. Pl Ausztriába azért járunk kiállításokra, mert sok osztrák és olasz tenyésztő, kiállító barátunk van és itt szoktunk találkozni. Ennél a klubnál van tenyészszemle vagy valami hasonló? Hogyan vonhatod tenyésztésbe az ilyen törzskönyvvel rendelkező kutyákat?

Ha szeretném, akkor a meoe-s törzskönyves kutyámnak tudok ilyen HDC törzskönyvet kérni? Vagy oda-vissza átjárhatatlan a rendszer? Ezek szerint akár én is elindíthatok egy új törzskönyvezést ha csinálok egy klubot, szerzek tagokat, felállítok szabályokat, stb? Azt tudom, hogy a meoe-s törzskönyv államilag nem elismert, ez a HDC törzskönyv államilag elismert? Nem régen kutyázok és tudom, hogy sok mindent kell még tanulnom, de erről a klubról eddig semmit sem hallottam. Kicsit tudnál erről is bővebben információt adni? Ezt a klubot is úgy kell elképzelni, mint mondjuk van a meoe, ami egy nemzetközi szervezet, az fci tagja. A HDC egy magyarországi klub és ennek van valahol a világban egy "központi" szerve, ami összefogja ezeket a klubokat, vagy hogy képzeljem el?

Egyébként szerintem a most meoe-s kiállításra járók szívesen látnának a kiállításokon. Sajnos nem sokan vagyunk és mindig jó új embereket és kutyákat látni.

Előzmény: Buschiné (4108)
predatino Creative Commons License 2011.02.14 0 0 4118

Szia Buschiné!

De jó, hogy jelentkeztél! Így legalább alkalmam nyílhat rá, hogy pár dolgot megkérdezzek Tőled. Én idáig csak a serleghajhászos cikkedet olvastam, de a weboldalad olvasása után már kezdenek körvonalazódni a dolgok. Tényleg rendhagyó ez a Te másvilágod. De biztos okod van rá, hogy így lásd a magyarországi kinológiát, s haraggal tekints felé.  Számomra sok kérdés merült fel, leginkább az, hogy mi lehet benned az a harag, ami ott 2005 körül a kiállításokon történt, vagy az akkori tenyésztőkkel kapcsolatosan, vagy az akkori meoe körül? Nem tudom. Akkor mi még a fasorban sem voltunk, ez idő körül kezdtünk el kiállításokra járogatni.

De ahogy írod a bemutatkozásodban már kb. kétszeres aranykoszorús mestertenyésztő is lehetnél. Miért nem?

Ha jól értelmezem, akkor a Te kutyusaid ezt a HDC-s, valamilyen német klubos törzskönyvet kapnak, tehát nem ezt a hagyományos meoe-s törzskönyvet. S ha jól értelmezem, akkor a kutyájaid leszármazottjai, csakis ilyen törzskönyvet kapnak. (a keresésnél - hunor dog club Budapest, a Te oldalad jött ki. ) Ez a törzskönyv mire jó? Ezt a (FCI) MEOE nem fogadja el. Melyek azok az eu. országok ahol ezeket a tk-et ismerik ?

Amit üzensz a kiállítóknak a weboldaladon, hogy idézem a szavaid: " örülj, hogy nem vagyok ott konkurenciának, így a Te kutyusod is győzhet"

Okés, én örülnék, ha ott lennél, csak az a baj, hogy ezekkel a törzskönyvekkel esélyed sincs, még egy CAC kiállításon való részvételre sem. Konkrétan melyik az a kiállítás ahol szerepelhettek?

 

Én a legnagyobb problémát abban látom, hogy szegény vevő ezután végképp be van csapva, mert amikor az eladó a törzskönyvről beszél sajnos a vevőnek gőze sincs, hogy itt mostmár törzskönyv és törzskönyv között is különbség van. 

Előzmény: Buschiné (4115)
Mestergomi Creative Commons License 2011.02.14 0 0 4117

Szia!

Szerintem ezen a képen nem Boli látható,inkább hasonlítanám egy uszihoz,mint bolihoz!A fejarányok teljesen uszisok sztem!

Amugy hogy vagytok!

Mindenrendben a gyerekekkel?

Szoktam ám olvasni a fórumot,de elégé elvagyok havazva mostanában!

Andi

Előzmény: Sütimüti (4095)
marcimami Creative Commons License 2011.02.14 0 0 4116

Természetesen, ahogy időd engedi:))))

Puszi: Zsu:)

 

Előzmény: Buschiné (4115)
Buschiné Creative Commons License 2011.02.14 0 0 4115

Szia Zsuzsi!

Nagyon kedves tőled, de sajnos nagyon kevés szabadidőm van, de majd benézek ide is néha.

Puszi Marcikának.

Előzmény: marcimami (4111)
Buschiné Creative Commons License 2011.02.14 0 0 4114

  Kedves Társalgók! Mellékelek egy képet, amelyen orosz bolonka cvetna 6 hetes kiskutyák láthatók. A bal szélsőnél már most is látszik, hogy göndör szőrű lesz.

 A magyar havannai állományba még a kezdetekkor , de a tudatlanság miatt később is belekerült a bolonka, mely egy másik kutyafajta, a havannaihoz annyi köze van, hogy ő is bichon.

Ezen a másik fotón látható egy felnőtt bolonka szuka, arányaiban mennyire eltérő a havannaitól (ez nem göndör szőrű), de nem csak ilyen rövid törzsű bolonkák vannak (a képen látható kutyát, vidáman bolognesének titulálják), hanem olyan hosszú hátú kutyák is ami a havannainál fordul elő.

  Sok-sok éven keresztül nem tudtam megértetni itthon, hogy a bolonka francuska nem azonos a bolognese-vel és a bolonka cvetna nem azonos a havannaival.

Nem kell mindenkiről azonnal azt feltételezni, hogy direkt keveri a fajtákat, pl., hogy uszkárral párosítják, hiszen a bolonka cvetna egyik típusa kifejezetten göndör szőrű!!!

 A cvetnát nevezik egyébként helytelenül: szines bolognese-nek! Fej arányaiban és a göndör szőrével ugyanis a bologneséhez áll közelebb nem a havannaihoz.

 A legelitebb, legjobb tenyészetekben is ezért jelenhet meg időszakosan a bolognese almokban szürke, vagy barna foltosság, máltaira emlékeztető szőrzet, és a havannai almokban a túl meredek stop, rövid orr és göndör szőrzet.

 Szerencsére az elmúlt években már rendkívül szép típusos kutyákat tenyésztenek hazánkban mindkét fajtából, s remélhetőleg idővel a " bolonka vér is kikopik " a generációváltások során. A felálló rövid fülek is egyébként a bolonka sajátosságai, hiszen yorki vér is csörgedez benne :)

 

További kellemes napot kívánok mindenkinek!

 

Sütimüti Creative Commons License 2011.02.13 0 0 4113

Hava biztos nem, mert túl göndör a szőre, és a havának vagy egyenes, vagy enyhén hullámos, de nem göndör. Uszkárokkal kevergetik őket előszeretettel, mert azoknak is göndör a szőrük ugye..

Előzmény: Panloh (4112)
Panloh Creative Commons License 2011.02.13 0 0 4112

Én sajnos sem megnyírva, sem hosszú szőrben nem ismerem fel egyértelműen a bolit-laikus vagyok. Én azért kérdeztem mennyi boló vonást láttok Pamacskánkban, mert mi őt egy családtól vettük át. Ők nem tudták tovább gondozni-mondván dolgoznak, a gyerekek iskolába járnak. Havanese kiskutyaként hirdették, így került hozzánk 3 hónapos korában. Egy séta alkalmával egy ismeretlen gratulált nekünk a szép kis bolognese kiskutyánkhoz. Mi mondtuk, hogy ez nem bolognese, hanem havanese; de ő váltig állította, hogy ez boló-ő már csak tudja, mert bolikkal foglalkozik. Hát ennyi. Nem tudom mennyire bolognese, mennyire havanese vagy akármi más. Nekünk már csak az a fontos, hogy nagyon-nagyon szeretjük és felfoghatatlan, hogy vki le tudott mondani róla.

Egyébként túlestünk az ivartalanításon!!!!!!!!!!!!!! Hát nem egyszerű azóta az életünk...:)

marcimami Creative Commons License 2011.02.13 0 0 4111

Véééégreeee!!! :)))

Zsu:)

 

"Jöhetnél" többször is!

Előzmény: Buschiné (4108)
Buschiné Creative Commons License 2011.02.13 0 0 4110

 Szia Sütimüti!

 

Igen, arra a képre gondoltam, hiszen a másik egyértelműen boli. Érdekes amit írtál, hiszen ha meg van nyírva, akkor sokkal jobban láthatók a fej arányok és a szemek. Látod én fordított esetben, tehát ha hosszú a szőr, fotóról már nem igen tudnék csak tippelni, hiszen akkor nem látni sem a koponyát, sem a stopját, sem a szemek illeszkedését. Pont 3-4 hónapja jártam így egy állatos oldalon, hogy megdicsértem egy ismerős kutyusát, milyen szép boli feje van (a kutya kifejezetten göndör szőrű és hófehér!!!), mire kiderült, hogy törzskönyvezett havannai és nem is akármilyen szülőktől :), ..... no komment!

 Szomorú, hogy már bichonok is kerülnek menhelyre! A bizonytalan származású kutyusoknál persze mindig ott van az esély, hogy keverék, csak mondjuk nagyon hasonlít az egyik szülőre.

 További szép vasárnapot Nektek!

Előzmény: Sütimüti (4109)
Sütimüti Creative Commons License 2011.02.12 0 0 4109

Szia!

 

Ha nekem szólt a kérdés (ketten is kérdeztük, mennyi boli van a kutyában, bár én általam feltett képen van a nem göndör), akkor: ez a kutyus menhelyről lett volna, csak -számomra- sajna, már odaígérték másnak. Bolo-mixnek volt besorolva, én meg a rövid, és nem annyira bogyor szőrűt nem feltétlen ismerem fel, h az vajh bolo vagy sem.

 

Előzmény: Buschiné (4108)
Buschiné Creative Commons License 2011.02.12 0 0 4108

Sok szeretettel üdvözlök minden kutyabarátot és legfőképp  a bolognese fajta  rajongóit!

 

1. Látom, tőlem való kutyus gazdik is előfordulnak itt is. Kérlek benneteket ha a gondozással problémátok van engem kérdezzetek meg elsőként és ha egészségügyi gond van akkor az állatorvost!

Megtalálható vagyok a neten sok helyen, az iwiw-ben, a facebookon, és emailban is, valamint a honalpomon a vendégkönyvben is lehet üzenetet hagyni, ha valaki nem akar telefonálni. :)

 

  Gemma gazdijának üzenem, a mancs nyalogátását sokminden okozhatja, de sok esetben allergiás bőrgyulladás áll a háttérben. Ha krónikussá válik a dolog, csak hosszadalmas kezelés segít. Az allergiát okozhatják különböző vegyi anyagok, ne feledjük a kutyusunk " mezitláb" közlekedik!!! Sokszor a kutya konzerv eledelek a bűnösek.

 A téma elég hosszú egy ilyen fórumos hozzászóláshoz.

 

2. Az alábbi fotón látható kutyus, akiről azt kérdezitek mennyi bolognese lehet benne, én úgy látom, hogy teljesen bolognese, csak nem a nagyon göndörszőrű típus. Miért merült fel ez a kérdés? nem ismertek a szülők?

 

3. Sok kutya nem bírja a száraz tápokat, semmilyen tipust vagy a legdrágább márkát sem!!! Emésztési problémát, túl savasodást okoz, én nem erőltetném a kész tápok etetését ebben az esetben.

 

4. Mini és extra mini bolognese valóban nincs, de méret alatti példányok és növekedéshormonhiányos törpenövés viszont gyakori jelenség, ami egy genetikai rendellenesség. A 2,5 kg alsó súlyhatárnak nem véletlenül van meghatározva, de azért az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy egy 30-33 cm-es kan esetén a 4 kg súly elég sovány kutyát takar! A standarben vannak vitatatható pontok.

 

Kellemes estét és további szép hétvégét kívánok mindenkinek: Buschiné Sz. Erika Zsuzsanna, El Pandilla Kennel

 

Tittike&Nessa Creative Commons License 2011.02.11 0 0 4107

Sziasztok!

 

Szeretnék nektek ajánlani egy nyereményjátékot! Most kutyusotok fényképével nyerhettek is!

 

Nyereményjáték Indul! Küld be kutyusod fényképét az angeldogfashion@gmail.com e-mail címre, Like-old a webáruházat a Facebook-on és részt vehetsz a sorsoláson. A játék részleteit megtalálod a www.angeldogshop.hu oldalon, a Nyereményjáték menüpont alatt. A játék időtartalma Febr.1-től Márc. 31-ig tart.

Panloh Creative Commons License 2011.02.10 0 0 4106

Sziasztok!

Pamacskánk hála istennek meggyógyult! Már végig olvastam a fórumot, a profi segítők közül már "csak" Sütimütit látom itt az utóbbi időben. Érdekelne a véleményetek, hogy a mi kis Pamacskánkban mennyi bolit láttok? Néhány hozzászólással ezelőtt tettem fel képeket. Holnap nagy napunk lesz, megszabadítják az úrfit férfiasságától. Kicsit izgulok, hál'isten ő nem sejt semmit!

Rozamaria Creative Commons License 2011.02.10 0 0 4105

Bocsi

Előzmény: Sütimüti (4104)
Sütimüti Creative Commons License 2011.02.10 0 0 4104

Ez most itt a boli topik. :)

Előzmény: Rozamaria (4103)
Rozamaria Creative Commons License 2011.02.10 0 0 4103

OKé nekem bischonom van és a bolonese leírást néztem, szerintem megtévedtem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!