Keresés

Részletes keresés

Lee76 Creative Commons License 2007.03.16 0 0 44
Eladó egy 8X4 m.es fedett színpad, egy szezont használt.
A színpad 2x1 es elemekből áll, a fedés trisystem, tüv engedélyes.
ár 1.350.000 egyben.
Külön is várok ajánlatot.
Biztosan megegyezünk.
70-314-9271
rockdobos Creative Commons License 2007.02.27 0 0 43
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Már, ha van itt valakinek... :-)

Tudnátok-e lehető legjobb ár-érték arányú termékeket gyártó, forgalmazó céget ajánlani PA építéshez.

A szitu:
van egy kb.12x30 m-es termem, itt-ott főleg a mélyeket kioltó, összeadó interferencia pontokkal, az akusztikát valamelyest befolyásoló fölénézhetős álmennyezettel a terem két oldalán, 4-7-m-es belmagassággal, színpaddal az egyik végén.

Ennek az állandó, telepített hangosítását kéne megcsinálni. Élő koncertek hangosításáról van szó, bár nem hajlevivős koncerthangerő a cél. Az élő (dob, basszus stb.) zenekar megfelő dinamikájú kihanosítása a célom, a szokványos színpad előtti PA rendszerektől kicsit eltérő módon. Mégpedig úgy, hogy a teremben homogénebb legyen a hang, az első (néha ülő) sornak ne lobogjon a mélynyomótól a nadrágszára, hátul is konkrét és testes maradjon a lábdob, a kicsit hátul elhelyezett keverőpultnál állva pedig viszonylag az elől hallható anyaghoz hasonlót hallhassak én is. Szóval amolyan konferenciaterem behangosításról van szó, élő, dinamikus zenével.
Az lenne még jó, ha a motyót összepakolva szükség esetén akár kültéri klasszikus színpadi hangosításra is alkalmas lenne.

Nekem szimpatikusak a beépített processzoros aktív cuccok, gondolván, hogy a gyárban összerakták, biztos jó.
Ilyenekre gondoltam, hogy mondjuk két pár kompakt és nem 2 db 2 hangszórós, hanem 4 db egyhangszórós 18"-as mélyládát vennék és két vonalban, delay-ezve helyezném el a teremben. De leginkább az az ideám, hogy egy cég megnézi és aszongya, hogy na, erre a célra erre a terembe én ezt a rendszert állítanám össze neked.
Ja, és nem Meyer árfekvés lenne a legjobb, hanem, a legfelül leírt paraméterek.

Ha, valaki akár elvi segítséget tudna adni nekem, nagyon hálás lennék.
Üdv mindenkinek, sziasztok.
Murmuro Creative Commons License 2007.01.14 0 0 42
Shure Beta 58A Eladó egy új Shure Beta 58A mikrofon ( <a href="http://www.zaj.hu/page2/termek.php?id=193" target="_blank">termékleírás</a> ), kábellel, tokkal, kengyellel, eredeti dobozban és gyári garanciával (mely 1 évig érvényes). 50.000Ft-ért vettem, 40.000Ft-ért adom (boltban 47.000Ft-tól kapható), de rugalmas vagyok.

E-mail: makszydorka@gmail.com
kempingszék Creative Commons License 2004.10.23 0 0 41

ÜDV!

 

SZERVÍZEMBEN ERŐSÍTŐK, HANGFALAK, HANGSZÓRÓK EGYÉB HANGOSÍTÁSI ÉS ZENEKARI ESZKÖZÖK JAVÍTÁSÁVAL FOGLALKOZOM. HA BÁRMI PROBLÉMÁTOK ADÓDNA HÍVJATOK! 06-20-559-99-19

 

 

PROFESSZIONÁLIS VÉGERŐSÍTŐK RENDELHETŐK 600-1200-1600 WATT TELJESÍTMÉNNYEL, 24 HÓ GARANCIÁVAL! WWW.DELECTRONIC.UW.HU

J.Zoli Creative Commons License 2004.07.15 0 0 40
Végfok elment , maradt a mélyláda.Ebből van 2 db.
J.Zoli Creative Commons License 2004.07.06 0 0 39

 

Eladó egy CROWN DC300A-II 600 Wattos végfok. (2x300W / 4 ohm , hidalható).

Továbbá 2db Reflex tölcséres "K" mélyláda.

 

GregFromHome Creative Commons License 2003.11.23 0 0 38
szisztok,

szeretnék segítséget és tanácsot kérni a következőkben:
szeretnék filmes munkához hangrögzítő cuccokat venni és ehhez kérném a segítségeteket, hogy mit miért érdemes...stb.
Kellene egy mobil DAT magnó (pl.:Tascam DA-P1?)
Egy profi mikrofon (erre még nincs ötletem)
Zárt füles (pl.: AKG 270 Studio, vagy Sennheiser?)

köszi a segítséget

kavkaz Creative Commons License 2003.11.18 0 0 37
Elôsször elolvastam a topik címét: Haditechnika, akusztika, hadiszerek. Aztán mégse. De most, hogy benéztem mégis:)
Előzmény: Luyo (35)
DcsabaS_ Creative Commons License 2003.11.18 0 0 36
Kedves notwe és JFEry!

Nem tervezem az indexes visszatérést, sajnos számomra emészthetetlenné vált az itteni légkör.

********
Kedves SPafi(34)!

De ha már itt vagyok:

A frekvenciák kivonását AZ EMBERI TEST végzi el, mint nem-lineáris közeg. (Egyébként a fülünk is nem-lineáris, ezért halljuk meg pl. az 1000 és az 1100 Hz-es hang különbségi frekvenciáját, a 100 Hz-et is.)

Előzmény: notwe (32)
Luyo Creative Commons License 2003.10.28 0 0 35
Sziasztok!

Pár éve olvastam egy elektronikai lap (ElektorElektronics)hír rovatában, hogy vadászgépek pilótafülkéjén észrevettek vmi jelenséget... majd csináltak egy új fajta hangszórót (vmi angol csapat).
Megkeresem a rövid cikket, hogy a hozzáértő közönség magyarázatát kérjem a működéséről.

SPafi Creative Commons License 2003.10.24 0 0 34
A 100 és 104 Hz-es hangok különbségi frekvenciája, azaz a 4 Hz-es infrahang ennél sokkal súlyosabb fiziológiai hatású.

Ná já, csak ki fogja kivonni egymásból a frekiket?

Milyen szép is lenne, ha úgy lehetne csinálni mélynyomót, hogy fogok két magas hangszórót, az egyikre adok egy fix 20 kHz-et, a másikra meg egy basszussal modulált 20 k-t. És nem kell azokat a böhöm nagy ládákat cipelni. Kár, hogy nem működik.

Előzmény: tcs (31)
JFEry Creative Commons License 2003.10.24 0 0 33
OFF
Örömmel látom jöttödet, Ó régi, dicső harcos!
Többeknek hiányoztál.
Rendszeres, vagy csak alkalom szerű leszel?
Előzmény: DcsabaS_ (30)
notwe Creative Commons License 2003.10.23 0 0 32
OFF
Kedves DcsabaS!

Éppen tegnap olvasgattam a fórumos írásaidat (a végtelennel kapcsolatban) és nagyon meglepődtem, hogy hirtelen egy új hozzászólásod tűnt fel. Reménykedek benne, hogy a közeljövőben az aktuális témákkal kapcsolatosan is hozzászólsz. Ennek bizonyára nem csak én örülnék.

Üdv.

Előzmény: DcsabaS_ (30)
tcs Creative Commons License 2003.10.22 0 0 31
Az a legkevesebb, hogy idegesítő!
A 100 és 104 Hz-es hangok különbségi frekvenciája, azaz a 4 Hz-es infrahang ennél sokkal súlyosabb fiziológiai hatású. Valójában a 4-től 7 Hz-ig az infrahangok mind károsak, mivel közel állnak a belső szervek "működési frekvenciájához", és megzavarják azok működését. A kísérletek azt igazolják, hogy ezek az infrahangok - bár nem hallhatók - mégis a fülön keresztül jutnak be az idegrendszerbe (nem a test rezgése által). Tartós hatása rosszullétet okoz, súlyosabb esetben ez a "hangterhelés" halálhoz is vezethet.

Bár a válasz kissé megkésett, de reméljük, hogy a kérdést feltevő topiktársunk még él...

Előzmény: DCsaba (29)
DcsabaS_ Creative Commons License 2003.10.22 0 0 30
Egy barátom figyelmeztetett, hogy megjelent az Indexen valaki az enyémhez nagyon hasonló névvel, illetve becenévvel (DCsaba, Daróczi Csaba). Ehhez természetesen joga van, de hogy az esetleges félreértéseket elkerüljük, közlöm, az illető nem azonos velem (DcsabaS, DcsabaS_, Daróczi Csaba Sándor). (Egyébként már jó régen nem jártam az Indexen.)
DCsaba Creative Commons License 2003.10.21 0 0 29
Üdv mindenkinek!

Biztos nagyon idegesítő lehet.
Főleg az a másodpercenként négyszeri hullámzás.

Előzmény: mage111 (24)
J.Zoli Creative Commons License 2003.05.30 0 0 28
CROWN. Végfok, 2x300W / 4ohm. Eladó.

Kár hogy ennyire senkit nem érdekel ez a topic.
Van itt még ilyen hobbista?

pety23 Creative Commons License 2003.03.26 0 0 27
Meghal a topic!!!!!!!!!
Mondom mindenkinek(!) Peavey tör felfele!
Csökkentett árak, teljes termékváltás, olcsóság, felhasználóbarátság!!!

És budapestre költöztek aki még nem tudja!!!
13ker Tátra u. 20/a
Jászaitól 2 perec gyalog!!!

benhillier Creative Commons License 2003.01.24 0 0 26
hangszer-o-filek figyelmebe!

elado egy vadonas uj 4-oktavos, wavetable alapu, midizheto, menuvel, potmeterekkel, filterekkel jol ellatott Waldorf XTk 2 kiloert. akit erdekelne, plz. irjon priviben.

udv,
mB.

Vox Humana Creative Commons License 2001.12.06 0 0 25
Hello Mindenki!

Egy kis átszervezést hajtok végre a cuccomban, ezért az alábbiak feleslegessé váltak (vagyis eladnám ?ket):
-1 db Peavey Sheffield 1200 hangszóró (az EVH 5150-ben van ez) - vadi új, üzletben nem lehet kapni - 40000 Ft.
-1 db. Peavey Compressor Limiter pedál - profi cucc, nincs zaja - 20000 Ft.
-1 készlet Gotoh 510-es (a legdrágább) gitár-kulcskészlet - vadi új, fordított fej? vagy balkezes gitárhoz - 15000 Ft.

Ha valakit érdekel, jelentkezzen...

Üdv!

Vox

mage111 Creative Commons License 2001.12.04 0 0 24
SOS információra van szükségem, kérem, aki tud segítsen. Mi történik az emberi agyban, ha jobb fülébe 100Hz bal fülébe 104Hz periodikusan ismétlődő nagyon hangos zenét "csurgatnak" kötelező jelleggel 30 percig?????
tere Creative Commons License 2001.11.03 0 0 23
A Szabadidő/MIDI fórumban van egy stúdiótechnika topic... :) Azért én ezt is szívesen látogatnám, ha lenne miért. :))
gudella Creative Commons License 2001.10.30 0 0 22
Ez a topic is elsüllyed?
Előzmény: Vox Humana (21)
Vox Humana Creative Commons License 2001.07.16 0 0 21
Hmmm, nincs még egy? :))))))

Igen derék ára van. Most már értem, hogy miért fogtál neki az elkészítésnek! :)

Üdv!

Vox

Előzmény: PETYUS (17)
Vox Humana Creative Commons License 2001.07.16 0 0 20
Kedves gudella,

Persze, hogy tudok ajánlani, de ahhoz szükségem lenne egy pár infóra:
1. Milyen végfokkal hajtanátok meg (teljesítmény, Ohm)?
2. Milyen hangszereket eresztenétek rá (csak ének, vagy jó kell legyen akár dobra is)?
3. Anyagilag meddig tudtok terjeszkedni?
4. Mennyire fontos a márka, minőség?
5. Esetleg később a zenekar használná klubokban és kültéren is?

Ha ezekre válaszolsz, akkor biztosan tudok segíteni!

Üdv!

Vox

Előzmény: gudella (19)
gudella Creative Commons License 2001.07.15 0 0 19
Ha már hangtechnikai cuccokkal foglalkozol:
mi éppen hangfalat keresünk próbaterembe, énekcucchoz. Tudsz ajánlani valamit?
Előzmény: Vox Humana (16)
gudella Creative Commons License 2001.07.15 0 0 18
Ha már hangtechnikai cucokkal foglalkozol,
mi éppen hangfalat keresünk próbaterembe, énekcucchoz. Tudsz ajánlani valamit?
Előzmény: Vox Humana (16)
PETYUS Creative Commons License 2001.07.14 0 0 17
A legolcsóbb műanyag százezer körül, egy jobbfajta fa félmillió és egymillió között.
Előzmény: Vox Humana (15)
Vox Humana Creative Commons License 2001.07.13 0 0 16
Apropó! Ha hangszerek vagy hangtechnikai cuccok ügyében segíthetek, szólj bátran! Elvégre ezzel foglalkozom... :)
Üdv!
Előzmény: PETYUS (14)
Vox Humana Creative Commons License 2001.07.13 0 0 15
Mégis, mennyibe? Kíváncsivá tettél!
Előzmény: PETYUS (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!