Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Lester F. Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126836

Akkor részemről passz. Fez, Zolisys. Profik.

Előzmény: Farkas Alexandru Robert (126835)
Farkas Alexandru Robert Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126835

Probáltam de ugyanaz...... nem reagál rá

Előzmény: Lester F. (126833)
Lester F. Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126834

3. pont értelemszerűen a zárral ha nem megy a távírda.

Előzmény: Lester F. (126833)
Lester F. Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126833

A nullázás után van a BSI reset leírása:

 

BSI reset

1. motorház ki
2. ablak le
3. ajtó központi zárral (távirányító) becsuk
4. vár 1-2 percet (mutatók leesnek)
5. akkusaru le
6. vár 1-2 percet
7. akkusaru vissza
8. ajtó nyit
9. kulcs be, gyújtás
10. vár 1 percet
11. indítás, órabeállítás, ha kell, ablakok, kulcsok feltanítása

Előzmény: Farkas Alexandru Robert (126830)
Farkas Alexandru Robert Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126832

Farkas Alexandru Robert Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126831

A stop meg az üzemanyag lámpa vilog....

Előzmény: Farkas Alexandru Robert (126829)
Farkas Alexandru Robert Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126830

A szervizintervalum nulázása nem müködik olajviszajelzö vilog egy kockával és elalszik utána semit nem mutat.

Előzmény: Lester F. (126828)
Farkas Alexandru Robert Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126829

Megprobálom köszönöm gyors válaszod szép napot.

Előzmény: Lester F. (126828)
Lester F. Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126828

Próbáld így végigcsinálni a BSI resetet a leírás szerint.

(ha nézed a műszerfalat közben, lehet látni, ahogy a hőmérő meg üzamérő mutatója leesik, amikor lekapcsol a BSI).

Ha nem segít, akkor hozzáértő szerelő a következő lépés.

Előzmény: Farkas Alexandru Robert (126827)
Farkas Alexandru Robert Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126827

Ugy bezár de csak a vezetö oldali a többi nem nyit ki mert zárt álapotban volt.

Előzmény: Lester F. (126826)
Lester F. Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126826

Ha nem távirányítóként használod a kulcsot, hanem a zárral próbálod bezárni az ajtót, akkor sem zár?

Előzmény: Farkas Alexandru Robert (126824)
Lester F. Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126825

Szvsz nem feltétlenül.

(testkábeleket még nem árt mindenhol leellenőrizni, mint minden misztikus elektromos problémánál)

Előzmény: Farkas Alexandru Robert (126823)
Farkas Alexandru Robert Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126824

Ja és a központi zár nem reagál a kúlcsrol nem tudom kulcsrol zárni. Köszi a választ

 

Előzmény: Lester F. (126822)
Farkas Alexandru Robert Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126823

Ha a bsi akkor nem kelet volna leálnia menet közben?

Előzmény: Lester F. (126822)
Lester F. Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126822

Aksi (szerencsés esetben, de ha teker normálisan az önindító, akkor nem valószínű), de inkább BSI.

Egy BSI resetet meg lehet próbálni, de nem fűznék sok reményt hozzá.

 

http://www.peugeot307club.hu/index/szerviz_intervallum_nullazasa/0-19

(a nullázás után van a reset)

 

Előzmény: Farkas Alexandru Robert (126821)
Farkas Alexandru Robert Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126821

Sziasztok. Kérdésem lene egy peugeot 307 1.6 hdi. Menet közben elindult magátol az ablaktörlö lapát, kigyuladt a stop viszajelző a motor nem ált le ez kb 300 métere történt a háztol hazafele jövet a kapuban motor leálitás után nem indul. Gyujtás ráadásakor elindul az ablaktörlö lapát vilog a stop és az üzemanyag lámpa is vilog világit a kézifék viszajelzö meg az esp. Önindito teker de nem indul. És nem reagál a központi zár se semire. Ja meg a lámpa is felkapcsol gyujtás ráadásnál mi lehet a baj? Elöre is köszönöm.

Lester F. Creative Commons License 2022.10.07 -1 0 126820

A fejlécben belinkelt kluboldalon van a témával kapcsolatban több írás is.

Előzmény: blindrider88 (126819)
blindrider88 Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126819

Koszonom a gyors valaszt! A hetvegen megnezem. :)

Előzmény: Lester F. (126818)
Lester F. Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126818

Akkor nincs előtétellenállat, hanem PWM vezérlő van (ráépítve a ventire).

 

https://4aerials.co.uk/1_image/share-A-peugeot-307-es-ventil%C3%A1tor-f%C5%B1t%C3%A9s-ventil%C3%A1tor-motor_68799.jpeg

 

Vagy ez döglődik (kisebb valószínűségű eset) vagy az erre jövő csatlakozó van szétégve (ez a valószínűbb)

 

 

Előzmény: blindrider88 (126817)
blindrider88 Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126817

Digit klimas. :)

Előzmény: Lester F. (126816)
Lester F. Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126816

Digit vagy manuál klíma?

Előzmény: blindrider88 (126815)
blindrider88 Creative Commons License 2022.10.07 0 0 126815

Sziasztok!

Problemam a kovetkezo: utasteri ventillatorom akadozott, alacsony fokozaton nem indult, nyoszorgott. Csak nagyobb fokozatokban indult el. Aztan egy reggel mar teljesen meghalt. Legnagyobb fokozaton sem mukodi(elotet ellenallas hiba miatt gondolom a legnagyobb fokozatban menne). Akinek esetleg van otlete hol kezdjem a keresgelest, esetleg mar talalkozott ezzel a hivaval es tud segiteni azt megkoszonom! 307 sw, 2002, 2 hdi, 107le. Szep napot mindenkinek! :)

FeZ_ Creative Commons License 2022.10.02 0 2 126814

Mi értelme lenne, hogy mindenki beírná, hogy nem tud vagy neki nincsen ? 

Nyilván ha valaki tudna segíteni a dologban, akkor írt volna.

 

Előzmény: Bazer (126813)
Bazer Creative Commons License 2022.10.02 0 0 126813

látom itt senkitöl nem kapok választ.. szoval.. van aki szeged vagy közelében bont autot? igazábol 2001es változatot keresek! 

vinzo7 Creative Commons License 2022.09.27 0 0 126812

Köszönöm.

Előzmény: FeZ_ (126811)
FeZ_ Creative Commons License 2022.09.25 0 0 126811

Nincsen máshol

 

Előzmény: vinzo7 (126809)
Alex Geiger Creative Commons License 2022.09.25 0 0 126810

Szia! Teljesen kiszámíthatatlanul, menet közben, egyszer csak rángatott pár másodpercig, de volt amikor leállt a motor, azaz egy pillanatra megtorpant az autó, ez például előzés közben elég kellemetlen volt. Nem volt állandó a jelenség, de mindig akkor jött elő, amikor a legkevésbé szerettem volna.

Előzmény: mex77 (126808)
vinzo7 Creative Commons License 2022.09.24 0 0 126809

Tudna valaki segíteni abban hogy külső hőmérséklet érzékelő a jobb oldali visszapillantó alján kívül van még valahol a 2.0D 90HP Peugeotban?

mex77 Creative Commons License 2022.09.23 0 0 126808

Szia! Köszönöm a válaszod. Neked milyen hibát okozott?

Előzmény: Alex Geiger (126806)
Alex Geiger Creative Commons License 2022.09.21 0 0 126807

Szia!

Az index és világítás problémád nagy valószínűséggel az indexkar elkopása. Ez cserélhető, rendelhető hozzá. Az autó leszabályozása az EGR lehet. Hiába tisztítod ki, ha maga az elektronika nem jó benne, de fel is akadhat egy egy pillanatra még tiszta állapotban is ha régi, és a tengely kicsit kopottabb benne.Indításkor az autó teszteli az EGR-t és ha bármi eltérést tapasztal, akkor dobja a környezetvédelmi hibát. Ilyenkor letiltja a turbóvezérlést és 3000-es fordulatszám a max. Ezek a hibák már nálam 2x 3x előfordultak a 400.000Km alatt.

A turbónál már jártam úgy is, hogy a turbón a vákuumos szabályzóban volt a membrán elkopva így fals levegőt szívott és a geometria nem működött megfelelően, nem húzott az autó.

Előzmény: pataslogeza (126777)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!