Keresés

Részletes keresés

perszy Creative Commons License 2009.02.12 0 0 5225
Ir. eggyen van a ritmus. A föld másik felén 2n.
Előzmény: picking man (5223)
perszy Creative Commons License 2009.02.12 0 0 5224
Nem mi, hanem Én. És néhány amatőrre sikerült rendezvényen is voltam, és sikerült kellően cuntris hangulatban érezni magamat, vagy egymást. A lehetősségekhez képest. Kérdezzed CG-t, milyen volt régebben Szegeden, nyáron, mikor éppen a kellő hangulat volt. Néha.
P.
Előzmény: Kirus78 (5222)
picking man Creative Commons License 2009.02.12 0 0 5223

http://www.youtube.com/watch?v=yMHcqGMrS9Q&feature=related

Valaki mengmondá ez milyen stílus? Köszönöm!

Kirus78 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 5222
OK. Akkor megkérdezted, és pont én voltam aki válaszoltam. Remélem találkozunk a country linedance fesztiválon, ahol biztosan lesznek még hiányosságok, és biztosan amatőr lesz a szervezés. Úgyhogy csak akkor fikázzátok erősen, ha majd tíz év múlva sem lesz fejlődés :). Persze a pozitív kritikákat szívesen vesszük. A negatívhoz pedig szintén jogotok van :)
Előzmény: perszy (5221)
perszy Creative Commons License 2009.02.12 0 0 5221

A jelzők mellett volt egy "?" jel. Tehát nem kijelentés volt.

 

Előzmény: Kirus78 (5218)
perszy Creative Commons License 2009.02.12 0 0 5220
Úgylegyen.
Előzmény: cowboyup (5217)
roth_ur Creative Commons License 2009.02.12 0 0 5219
Fonográfra linedancelni valóban pikáns dolog lehet, az én gyomrom pl. be se venné.
Előzmény: Kirus78 (5218)
Kirus78 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 5218
Kedves Percy,
Ugyan az említett farsangi bulin nem voltam ott, de mint egy linedance csapat tagjának, és mint egy zenész feleségének, engedd meg nekem, hogy a "bénák, amatőrök, gátlásosak" jelzőt zokon vegyem kicsit.
Azt, hogy egy táncos milyen zenére táncol, azt döntse el Ő maga. Ezen a fórumon jelenlévő zenészek azért nem játszanak punk zenét, mert nem szeretik. Ha valaki nem szereti a koppintott Fonográf zenét, az nem kell, hogy meghallgassa. Ha pedig szereti, de nem érzi azt, hogy ez az a zene, amire linedance-elni kéne, akkor ne táncoljon rá. Például attól, hogy a férjem a country-ír zenét szereti (és még sorolhatnám), ezt a műfajt műveli, és nem hajlandó "mulatós" zenét játszani, attól még senkinek nincs joga elvitatni, hogy jó zenész (szerintem az, remélem ez nem csak az én véleményem). Mint ahogy Neked sincs jogod bénának, amatőrnek titulálni senkit, mert szerinted nem tud Fonográfra táncolni.
Sajnos a hazai csapatok többsége azzal a problémával küszködik, hogy szinte már minden műfajra táncolnia kell, ha élő zenére szeretné ropni. Ugyanis a legtöbb helyen (gondolom ezt itt senkinek sem kell bemutatni) nem kell a country zene.
Mindig elolvasom ezt a fórumot, mert érdekel a jelenlévők véleménye a rendezvényekről, zenekarokról, de azért nem szoktam írogatni. Most sem szeretném egy zenéről szóló fórum képét a válaszommal rontani, de ez kikívánkozott belőlem.

Amúgy, ha úgy érzed, volna mit mutatnod Nekem/Nekünk ezen a téren, én szívesen veszem az okítást. Jobbtól tanulni mindig öröm.

Üdvözlettel:
Kirus (egy nem éppen béna, ám nem profi, de semmiképp sem gátlásos táncos)
Előzmény: perszy (5216)
cowboyup Creative Commons License 2009.02.11 0 0 5217
Nem is lett volna sértődés a dologból ha nem használod ezeket a szavakat:
"Ilyen bénák, amatőrök, gátlásosak, ... vagy mia trutyi volt? Ezt lehet véleménynek venni, róluk, a nagy country rajongókról. "

Az lehet, hogy szereted a country zenét, örvendek neki! Mi is szeretjük, és szeretünk táncolni is rá. Ha van rá lehetőség akkor egész este ropjuk rá, és nem vagyunk a párunk táncolási igényére utalva.
Ha más zene szól akkor had döntsük el saját magunk, hogy akarunk e maradni vagy sem, akarunk e rá táncolni vagy sem, szóval ne mondja meg nekünk senki, főleg olyan nem akinek fingja nincs a "vonalas" tánchoz, hogy mi mit csináljunk.

Ha salsázni, rumbázni, discozni vagy tangozni akarok keresek olyan helyett ahol olyan zene szól.

Részemről a vita lezárva, remélem te is bírtad követni az én gondolatmenetemet:)

Üdv
Greco
Előzmény: perszy (5216)
perszy Creative Commons License 2009.02.11 0 0 5216

Azthiszem sértődés helyett inkább megérthetted volna a gondolatmenetet.

Én alapvetően a countryt szeretem, de nem menekülök el, ha éppen keringőt hallok.

Ezen felül megpróbálok annyit táncolni, amennyit a Párom igényel, mivel engem alapvetően a zene érdekel.
Egyébként biztos találkoztunk már párszor, csak nem volt tudatos.

P.

 

Előzmény: cowboyup (5214)
cowboyup Creative Commons License 2009.02.11 0 0 5215
Az biztos viszont, hogy klub és klub között is vannak óriási különbségek.
Én abban biztos vagyok, hogy a Six Rebels csapat Európa bármelyik rendezvényén megállná a helyét.
Csak példaképpen had említsem, hogy pár éve mikor először mentünk ki No Name Citybe akkor csak tágra nyitott szemekkel bámultuk az osztrák linedance csapatokat, hogy milyen ügyesen táncolnak. Aztán visszamentünk két év múlva és már ők bámultak minket:)
cowboyup Creative Commons License 2009.02.11 0 0 5214
Én csak az én és a csapatom nevében tudok nyilatkozni, country zenére mindig tudunk táncolni, talán pár nagyon lassú szám a kivétel, viszont ne várjátok el tőlünk, hogy Illés meg hasonló dalokra táncoljunk....
Egyébként kiváncsi vagyok rád Perszy, hogy te mennyit táncolsz egy ilyen bulin.
Előzmény: perszy (5210)
Stms Creative Commons License 2009.02.10 0 0 5213
Az első esemény minden tekintetben zseniális momentum volt. :)
Előzmény: ptolgyes (5211)
perszy Creative Commons License 2009.02.10 0 0 5212

:)

 

Előzmény: ptolgyes (5211)
ptolgyes Creative Commons License 2009.02.10 0 0 5211
Én azért nem féltem a linedance-eseket. Mióta láttam ilyen csoportot táncolni klasszikus gitár + hegedű kísérettel elkövetett magyar nyelvű kortárs zenére az akusztikus klubban, meg mindenféle techno dolgokra saját összejövetelükön, azóta már nem lepődöm meg semmin.
Előzmény: perszy (5210)
perszy Creative Commons License 2009.02.10 0 0 5210
Bocs, nem kell megsértődni, csak mindig ezt csináljátok, ha "ismeretlen" zenével kerültök össze, amire nicsen kidolgozott és betanult koreográfia. Persze kivételek vannak, néhányan.
P.
Előzmény: cowboyup (5209)
cowboyup Creative Commons License 2009.02.06 0 0 5209
A "vonalasak" egyáltalán nem bénák, amatőrök és gátlásosok vagy mi a trutyi, pusztán szeretnek táncolni, és ha már a country blokk lement átmentek egy másik helyre ahol ugyancsak country zenére tudták folytatni a táncikálást.


Farsangi utáni tánc( itt a bizonyíték róla)


Mindenféle zenére azért nekünk se megy a tánc......
Előzmény: perszy (5208)
perszy Creative Commons License 2009.02.05 0 0 5208
Én/Mi voltunk, családostul, bár sajna kicsit késtünk. A várható kultúr country környezet, és jó 50%-ban a közönség is. A DAB hozta a formáját, "klasszikus", "közérthető" zenét nyomtak. Némi vizuális utalás után gyermekeink is ropták 2/3 arányban. Nem a vonalas műfajt, hanem a kocsmait.
A következő zenekar zenéjére (fobograf jellegű), "fellépésünk" után megtelt a tánctér, némi countrys beütésü nosztalgia hangulattal. Amit nem értek, a vonalasok idétlen módon itt eltüntek. Ilyen bénák, amatőrök, gátlásosak, ... vagy mia trutyi volt? Ezt lehet véleménynek venni, róluk, a nagy country rajongókról.
Aztán viszonylag korán távoztunk, érthető módon. A családi szavazat alapján (a kölkök dominálnak) érdemes volt elmenni.
P.
Előzmény: Betsy 73 (5207)
Betsy 73 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 5207

Szia Timi!

 

Egyúttal nem veszed föl?

Nálunk sajna nem lehet fogni a PAX TV-t. Amúgy szívesen megnézném!

Bözse

 

A másik kérdésem mindenkinek szól: volt valaki hétvégén Pesten, ezen a country- farsangon? A szervezőt Indiánt ismerem az Illés klubból, de nem tudom a buli milyen lehetett...

 

Előzmény: countrygirl (5203)
adatron Creative Commons License 2009.02.03 0 0 5206
Szia Cg,

Nem csak a neve projekt. Egyelőre tényleg projekt alapon működik. Az engem is meglepett hogy a hosszú hónapokig tartó professzionális casting után javarészt Buffalo tagok maradtak fent a rostán! Ez van, tehetséges az a banda, hiába na ... ! ;)
countrygirl Creative Commons License 2009.02.03 0 0 5205

Szia Adatron!:)

 

A Kantri Projekt miben különbözik a Buffalo Express-től?

A szólóénekesben nem... az biztos.

 

Üdv.,

Cg.

Előzmény: adatron (5204)
adatron Creative Commons License 2009.01.31 0 0 5204
Sziasztok,

A Hitspace stúdiótechnikai szaküzlet "Rockspace 2009" néven tehetségkutató versenyt hirdetett.

http://www.absolute.hu/rockspace/palyazok.php

Van fent egy country dal. (Lehet, hogy több is de én csak egyről tudok :) ).

Kantri Projekt - Harley-m

Hallgassátok meg - és ha tetszik akkor a műfajt népszerűsítendő - nyomhatnátok rá egy szavazatot ... ;)

köszi:
adatron
countrygirl Creative Commons License 2009.01.31 0 0 5203

Ma délután volt a Pax tv-n egy riportműsor "Mit ér az ember, ha..." címmel, amelyben Pomázi Zoli látta vendégül a stábot. Sajnos már műsor közben kapcsolódtam bele az adásba, de így is a tv elé szögelődtem...:)

 

Ismétlése a következő napokon lesz:

 

PAX TV:  január 31. Szombat, 13:10 
 február 13. Péntek, 20:00 
 február 14. Szombat, 13:10 

NAGYON AJÁNLOM MINDENKINEK!!! ... én is most már elejétől megnézem!:)

somu Creative Commons License 2009.01.22 0 0 5202
Western Farsang
somu Creative Commons License 2009.01.22 0 0 5201
Western Farsang
somu Creative Commons License 2009.01.22 0 0 5200
Sziasztok!

Megint itt egy jó kis program, január 31-re (szombat).

Jegy vételára: 1000 HUF. Megvásárolható a jegy.hu oldalon, valamint a helyszínen.

Időpont: 2009. január 31. 18h-tól.
Pontos cím: Erzsébetligeti Színház - Corvin Művelődési Ház
1165 Budapest, Hunyadvár u. 43/b. Tel.: 401-3060

Fellép:
Don Attila Band
Kaszab Tibor
Főnix (ex-Echo)
A.B.S.Z. (Illés-Fonográf)
Wild Buffalo LC
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.19 0 0 5199
jó lett a reklám, valóban :))) remélem el is tudunk menni...
Előzmény: cowboyup (5198)
cowboyup Creative Commons License 2009.01.15 0 0 5198
Linedance & Country Fesztivál reklámja!

Hallgassátok meg, szerintem nagyon jó lett!

Fesztivál honlapja
csabiga Creative Commons License 2009.01.15 0 0 5197
Kedves barátaink!

Sajnálattal közöljük, hogy a mai Colorado country klub a Memphis Caféban rajtunk kívülálló technikai ok miatt elmarad, illetve egy héttel eltolódik.
Tehát a következő country klub január 22.-én lesz este 8-tól a Memphisben.

Üdvözlettel

Colorado Country Band
bluetime Creative Commons License 2009.01.14 0 0 5196

Mégeccer belinkelem:

 

Saga banjo

 

Alvarez banjo

 

Most talán már működik...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!