Keresés

Részletes keresés

Levente.hu Creative Commons License 2017.07.31 0 0 7637

Azért szerintem van értelme. Oké, hogy szórás van a nyersanyagok között, de maga a szkenner is pontatlan egy referenciaértékhez képest. Ez típus és példány függő, de néhol nagyon erős a különbség. A kalibrálással leginkább csak megmondod neki, hogy pontosan ez a piros, az meg a zöld, illetve ez fekete az fehér. Persze nyilván ennél finomabb, és több a mintavétel, de a lényeg, hogy a szoftver viszonyít az adatbázisban szereplő érték, és a mért érték(szkennelt tesztábra) között, majd pontosan megadja a korrekciót.

 

Ha ez megvan, akkor az adott képet is hellyel közzel úgy kell beszkennelje, ahogy az tényleg kinéz, és ha elcsúszott az expó vagy a szín, akkor azt lehet korrigálni, de az már csak a saját igényem, a szkenner azt vitte be amit kellett.

Viszont ha most összenézem a képet, illetve az alap szkennelést, akkor elég erős a különbség.

Előzmény: Rőth Sándor (7633)
Levente.hu Creative Commons License 2017.07.31 0 0 7636

Ha a V300 jó volt kisfilmre, akkor bármi jó lesz, ami felette van, és kezel KF-et.  (kisfilmre személy szerint még egy V850-es kategóriát se tudnék elképzelni)

Előzmény: Somamusic (7634)
naivkezdo Creative Commons License 2017.07.30 0 0 7635

100e alatt mi kozul nem tudsz donteni?

Előzmény: Somamusic (7634)
Somamusic Creative Commons License 2017.07.29 0 0 7634

Sziasztok!

Szkenner ügyben szeretnék tanácsot kérni.

KF-re keresek filmszkennert. Anno kisfilmhez próbáltam többféle síkágyast filmkerettel, HP 4670V-t (egyszerűen pocsék, nem tudok rá jobb jelzőt), valami Canon-t (nem ültem seggre, de nem volt rossz), aztán egy Epson V300 lett a nyerő. Nem mondom hogy Pro cucc, de az akkori kb 50 ezer forintos kategóriában kimagasló volt.

Mivel kisfilmre jó de KF-re nem, ezért nemrég fájó szívvel eladtam.

Sok gépet néztem, nem tudok dönteni, ráadásul már nem olyan helyen dolgozom, ahol ezeket ki tudnám próbálni :) Eddig az Epson V550 a legszimpatikusabb. Az ár rugalmas, de azért nem szeretnék 200ezres szajrét. Nem ipari mennyiséghez kell, a sebesség sem okvetlenül prioritás, inkább a minőség a mérvadó.

Köszönöm

Rőth Sándor Creative Commons License 2017.07.28 0 0 7633

Nem hasznalok IT8-at, nem sok ertelmet latom, hiszen maguk a filmek, es a hivasok is ingadoznak. Ha sotetebb, vagy vilagosabb a film, a kulon ablakban megjeleno status jelzon lehet tologatni az alaso es felso hatarerteket. 
Ha egyszer sikerult jol ballitani egy filmtipusra, azt el tudod menteni, ami alapszuresnek jo lehet a kovetkezo hasonlo filmnel.
Az elszinezodest durvan a szincsatornan lehet korrigalni, a szinkoron finomitani, es ha kell, akkor a szelektiv szinnel beloni. Ezeket az ertekeket automatikusan elmenti, ha nem kell a kovetkezo beolvasasnal, akkor torolni kell, foleg a szelektiv szinre kell figyelni. 
Lehet egy ujratelepites nem artana neki, op. rendszerrel egyutt.

Előzmény: Levente.hu (7632)
Levente.hu Creative Commons License 2017.07.28 0 0 7632

Ezt én is tapasztalom, de gondoltam, hogy az XP mód miatt van. Pl. olyat csinál, hogy a mentésnél kiírja, hogy kép elforgatása (Rotating...), és megáll, de ha ott vagyok, és mozgatom az egeret, akkor lassan, de végig megy az állapotjelző... Különben ha otthagyom, akkor megakad.

Ez az újabb se teljesen ok, bár a legtöbb dologban következetesen jól működik, viszont a multi expó móddal sikerült megakasztanom. Végigmegy mind a kétszer, aztán 99%-nál megáll.

 

Ha már itt, IT8 kalibrációt használsz? Kíváncsi lennék, hogy mennyire hasznos. Ki tudok szenvedni jó színeket, de sokszor magentásabbnak látja a diáimat, mint amilyenek egyébként. A másik bajom, hogy kicsit sötét alapból a szkennelés, elég sokat kell küzdeni, hogy kiaknázzam azt ami a filmen egyébként ott van.

Előzmény: Rőth Sándor (7631)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.07.28 0 0 7631

Mondom, hisztisek ezek. Nalam a Minolta szepen fut a Silverfasttal. A Vuescan viszont belerak egy filmkarchoz hasonlo vekony csikot, es ket hosszanti savot, olyasmit, mintha csillogna a film. Korabban nem volt ilyen.

Előzmény: Levente.hu (7630)
Levente.hu Creative Commons License 2017.07.28 0 0 7630

Az 5400-ashoz való 6.6-ot próbáltam Win7-el, de meg se nyikkant...

Amúgy meglepő amit írsz, mert sehol a neten nem találtam ötletet arra, hogy virtual XP-n kívül futnának ezek Win7-el.

 

A sávosodásra én simán a a gépet okoltam, mondván, hogy ilyen szintű jelerősítést már nem bír, erre itt van teljesen hibátlanul, mintha kicserélték volna a hardvert...

Előzmény: Rőth Sándor (7629)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.07.28 0 0 7629

Nem, semmi hokuszpokusz, siman fut ket gepen is, az egyik 64, a masik 32 bites, nincs vele semmi problema. Nincs savosodas, vagy barmi problema. 

Egyebkent kenyesek es hisztisek ezek a szoftverek. Az XP-n tobb evnyi hasznalat utan "osszeakadt" a Silverfast es a Vuecsan.

 

Előzmény: Levente.hu (7628)
Levente.hu Creative Commons License 2017.07.28 0 0 7628

Virtual XP móddal? Úgy nekem is megy.

De ha van egyéb megoldásod, azért kíváncsi lennék rá.

 

A 8.8-al az újabb felfedezésem, hogy míg a 6.6-al volt némi sávosodás a sötét részeken, főleg ha felhúztam rajta, ez most teljesen megszűnt, akárhogy húzom a tónusgörbét, nincs csíkozás. Valamint továbbra is érezhető, hogy sokkal gördülékenyebb a program.

Előzmény: Rőth Sándor (7627)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.07.28 0 0 7627

A 6. valahanyast hasznalom Win7 alatt, 5400 II-vel.

Előzmény: Levente.hu (7626)
Levente.hu Creative Commons License 2017.07.28 0 0 7626

Híreim vannak! Na, mi jelent meg a Minolta Scan Elite 5400-hoz? Silverfast 8.8 Ai Studio, Win7, Win8, és Win10 támogatással!

Azt hittem ez már soha nem jön el, de megtörtént a csoda. Ára van a dolognak, de messze ez a legjobb szoftver, és végre használható lesz a vas a mai rendszereken.

 

Egyelőre a demót tesztelgetem, eddig csak a 6.6-ot ismertem, ezek az első benyomások:

-sokkal gyorsabb, a szkenner mechanikát is gyorsabban hajtja egy kicsit

-sokkal gördülékenyebb a használata, főleg ami a tónusgörbe állítását illeti

-Win alatt is van iSRD (az oldal csak Mac-et ír, de ez lényegében SF Ai 8-as fícsör)

-mintha jobb lenne egy kicsit a képminőség is (pl. unsharp mask szebben dolgozik, ezt még tesztelem, de sokkal finomabb lett a kép amit próbáltam)

 

Sajnos 5400II-höz, illetve Multi Pro-hoz nincs, pedig ez utóbbihoz jó lenne még, mert az a mai lemossa az EPSON-okat a pályáról, de mégse Nikon 9000-es árban van...

naivkezdo Creative Commons License 2017.07.28 0 0 7625

ebayre felkerült egy olcsó minolta multi pro.

Ha nem lenne friss iepson, én megvenném, hátha mást is érdekel.

naivkezdo Creative Commons License 2017.07.27 0 0 7624

Es most, mint a fozomusorokban, 24 ora elteltevel vegigolvasva-elmelyedve-megertve-hasznalva a kovetkezo etap hegyimenet:

https://smashandgrabphoto.wordpress.com/2014/03/19/scanning-colour-negative-film-with-consistent-colour-using-icc-profiles/

Csak felkeszulve, kipihenten. Tanulsagos a 101-103 kozotti tanulasi ut, de leginkabb a linkelt befejezo megvilagosodas, en kifogom probalni.

Előzmény: naivkezdo (7623)
naivkezdo Creative Commons License 2017.07.27 0 0 7623

Szinkezeles, kalibralas, karakterizalas temakorben olvasnivalo kezdoknek (is): http://www.color-management-guide.com/calibration-calibrate.html

Előzmény: naivkezdo (7622)
naivkezdo Creative Commons License 2017.07.27 0 0 7622

Hello,

 

Picit feltámasztanám a topicot, a friss v600 miatt.

Gyakorlati tippek trükkök részt, akik már átestek a kezdeti nehézségeken, megoszthatnák:)

 

A magasság részre én láttam egy ötletet valahol, amit le is teszteltem.

Vonalzó, egyik fele az üvegen, másik megemelve, így kb látható, hogy milyen tartományban éles, ez segíthet a megfelelő tartóban vagy csak a következtetésen, hogy az üvegre téve is jó.

Azt olvastam többet tapasztalt, messziről jött hanyatló nyugatiaktól, hogy azért van szórás bőven a gépek között, mindenkinek le kell tesztelni.

 

Ha már megvan az ideális magassági tartomány, akkor jön a szoftver, van aki csak szeretné benyalni a legkevesebb beavatkozással, utána úgy is profibb programok vannak a szerkesztésre.

Erre szerinte bőven jó az epson scan, Histogram correction szerintem fontos kézi beavatkozású rész, nekem 80%-ban sokkal jobb lett a beolvasott anyag, mint a gyári értékek:

http://www.kennethleegallery.com/html/scanning/index.php

Színkezelés témakör kemény terep, az jön most olvasásban, ami több napos sztori vagy több hetes számomra.

Volt aki készített profilt a scannerhez?

Elar Creative Commons License 2017.05.21 0 0 7621

Szia

A V600 és 550 ugyanaz? Tényleg csak a szofver kevesebb? Melyik hiányzik belőle? :)

Előzmény: mrrr74 (7620)
mrrr74 Creative Commons License 2017.04.29 0 0 7620

:) és tényleg :)

Az már biztos, hogy Epson lesz. Volt nálam egy V550, a papírkép beolvasást próbáltam ki és a minőséggel nincs baj.

A V600 az ugyan az, csak kevesebb szoftverrel, így ha újonnan venném, akkor az 550 lenne.

Most várom, hátha valaki meg szeretne szabadulni az 550-600-700-800-850 szkennerétől és rárepülök. A baj csak az, hogy a feleségemnek lett volna születésnapjára - az meg kedden van - így mást kap, de majd nyomtatok Neki egy "tartozom" cetlit :D

Egyelőre nem tudom mennyire komoly a szándék, hogy fotózás mellett archíváljon is, épp ezért lett volna tökéletes a V550 is, mert elfogadható áron lett volna egy jó gépe, de az végül ment vissza a nagyon korrekt (pozitív értelemben) eladóhoz.

És igen, ha jó áron belefutnék egy V800/850-be, akkor elcsábulnék :)

Előzmény: TeeCee :o) (7619)
TeeCee :o) Creative Commons License 2017.04.29 0 0 7619

Ghihi, ne légy olyan mint én. Minél többet túrod a netet, annál biztosabb, hogy fogalmad sem lesz a végén, hogy a csúcskategóriásat kivéve mit vegyél ;)

Előzmény: mrrr74 (7618)
mrrr74 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 7618

Vagy V800/850 pro. Most, hogy már 2 napja túrom a netet, lehet utóbbiakból lenne érdemes beszerezni egy példányt.

Előzmény: mrrr74 (7617)
mrrr74 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 7617

Azt hiszem Epson V600/V700 lenne a befutó, ha esetleg valaki tudna eladó példányról, kérem keressen meg.

Köszönöm

Előzmény: mrrr74 (7616)
mrrr74 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 7616

Köszönöm, egyelőre papír lenne a lényeg.

Előzmény: rednifegnar (7615)
rednifegnar Creative Commons License 2017.04.20 0 0 7615

canon biztos, hogy nem jo filmre (meg kf-re is gyenge nemhogy 35mm-re), ellenben papirt nagyon jol viszi.

 

 

Előzmény: mrrr74 (7614)
mrrr74 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 7614

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni.
Szeretnék egy akár munkára is alkalmas scannert vásárolni, amivel régi papírképeket lehetne digitalizálni (por-, karc eltávolítás, stb). Később dia, nega is szóba jöhet, így ha van - akár opciós - feltét az plusz pont.
Nagyon nem vagyok képben mit lenne érdemes (használtan is szóba jöhet) 50-60.000 80.000-90.000 ft körül venni. Az is meglehet, hogy semmit, elfogadom azt is.

Tudtok ebben segíteni? Feleségemnek venném, képfeldolgozásban jártas.

Amit néztem és ajánlottatok itt is, az az Epson V600, vagy Canon 9000F. Ezekkel érdemes foglalkozni? 

 

Köszi előre is.
Alex

Noxin Creative Commons License 2017.04.16 0 0 7613

Megjegyzem W10/64 alatt működött a szkenner saját szoftverével :-)

Előzmény: Noxin (7612)
Noxin Creative Commons License 2017.04.16 0 0 7612

Hátha valakinek van ötlete...
Haldoklik a Scan Dual IV-es filmszkennerem, a rendszer felismeri, a szoftver indítása után zúg ahogy korábban, de végül a led folyamatos világítás helyett 5-öt villan és ezt ismétli. Csak áramtalanítással lehet megszakítani. Az első néhány kisérlet után egyszer sikerült elindulnia a Vuescannak, de szkennelni akkor sem tudott, mert a negativtálca behuzása helyett ujra meg ujra kitolta azt.
Sajnos kinti fórumokon sem írnak megoldást rá hogy mi lehet az 5 villogás.
Ugyanilyen szkennert adtam el 2 éve, de nem találom kinek pedig esetleg lehetne keresztbe próbálni tápot, stb.
Kicsit bizakodom hogy valami mechanikus hiba lehet, de ismerni kéne a működést hogy rájöjjön az ember.

Sveppir Creative Commons License 2017.04.11 0 0 7611

Á, nekem elég a 90% ; de akkor már csak 90 körül van ugye? :)

Hát, látszik, hogy nem értek a szkennerekhez...

Közben beszéltem egy hasonló cipőben járó cimborámmal és lehet, hogy közösen vennénk...  Igaz nem ideális, de ez van.

Így talán összejön 150.000.-   Ezért már lehet kapni érdemlegeset? Lapszkennert nem szeretnék.

Elnézést a tájékozatlanságomért.

Előzmény: kttomi (7609)
kttomi Creative Commons License 2017.04.11 0 0 7610

Ha nem akarod az egész analóg folyamatot csúcsra járatni akkor mondjuk egy Epson V600 jó választás lehet 80-90-ért. Középformátumot is szkennelhetsz és még régi papírképeket is.

Előzmény: Sveppir (7607)
kttomi Creative Commons License 2017.04.11 0 0 7609

"DSLR/obi szettet keresek 110e körüli összegért de nem bánnám ha 95%-ban hozná Nikon D5 / Canon 1Dx mk II minőségét, tudásszintjét..."

 

No, valahogy így vannak a szkennerek is. Nem véletlen drágább némely 10-15 éves Minolta, Nikon vagy Canon dedikált filmszkenner mint a legújabb "12000dpi-s" matricával reklámozott lapszkenner...

Előzmény: Sveppir (7607)
kttomi Creative Commons License 2017.04.11 0 0 7608

Ez esetben a hárdveres ICÉre gondoltam... ☺

Előzmény: Rőth Sándor (7602)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!