Keresés

Részletes keresés

Marobert1 Creative Commons License 2021.12.21 0 0 45439

Mindegy mi lesz az eredmény. A magas hőmérsékletet egyik kórokozó sem bírja. 

Előzmény: csumpilumpi (45438)
csumpilumpi Creative Commons License 2021.12.20 0 0 45438

Mondjuk ez azért durva, de szerintem fogok én is, csak ésszel és jórészt szobabocaj, meg a súlyzózás is éppen ilyen átmozgatás jelleggel mindig. Majd akkor csinálom, mikor az asszony is itthon, ha leszédülök a szobicajról, úgyis látja, vagy épp hallja, hogy koppanok. :D Dualdor-os vizsgálat a társfertőzésekre még nem jött meg, holnap telik le a 2 hét, ha nem jön meg, mindenképp rá fogok kérdezni. 

Előzmény: Marobert1 (45437)
Marobert1 Creative Commons License 2021.12.19 0 0 45437

Én vegigsportoltam az Ab kúrák alatt. Ki lehet bírni, de veszélyesebbnek erzem, mint a szaunázást. Egyszer elajultam futás közben az erdőben. Arra eszmeltem, hogy a kutyám nyalja az arcomat. Ebben a helyzetben minden veszélyes,de nem szabad megfutamodni. 

Előzmény: csumpilumpi (45435)
pozo Creative Commons License 2021.12.19 0 0 45436

Nem tudom, hozzáértő orvost kell megkérdezni.

Előzmény: csumpilumpi (45435)
csumpilumpi Creative Commons License 2021.12.19 0 0 45435

Ha már a sportnál tartunk, antibiotikum kúra alatt mi a helyzet? Csomó helyen olvasom, hogy nem igazán javallott. Ez mennyire igaz? Nyilván nem kell extrém sportra gondolni, heti 3-4-szer súlyzózom itthon (plusz van húzódzkodó keretem, stb.), a többi napon pedig 45 perc - 1 óra közötti szobabicaj. 

Előzmény: pozo (45434)
pozo Creative Commons License 2021.12.19 0 0 45434

Szerencsére nem vagyok szívbeteg, rendszeresen sportolok. A szauna által kiváltott esetleges szívbetegséget Sorstársaim felvilágosítása érdekében írtam.

Ami nálam probléma, hogy nem tudok szaunát a közelemben elérni, úgy gondolom, hogy sokunknál ez a probléma.

Nagyon jó lenne egy megbízható teszt és egy hatékony, mindenki számára elérhető gyógymód...

Előzmény: Marobert1 (45433)
Marobert1 Creative Commons License 2021.12.19 0 0 45433

Ha már szivbeteg vagy, akkor ez a megoldás neked eluszott sajnos. Nem várnék addig... 

Előzmény: pozo (45429)
Marobert1 Creative Commons License 2021.12.19 0 0 45432

Előbb utóbb a borrelia is szivproblemat okoz majd. Neked kell gyorsabbnak lenned. Nem az a lényeg hogy nyird ki magad az első héten a szaunában, hanem hogy fokozatosan szokj hozzá. Utána már te leszel az erősebb. 

Előzmény: pozo (45429)
Marobert1 Creative Commons License 2021.12.19 0 0 45431

Nekem 25 evig sikerült visszafognom a sporttal. Az ok egyszerű. Minden edzéssel hőemelkedést érsz el. Ebből adódik a megoldás is. A hőemelkedésnél több kell. 

Előzmény: csumpilumpi (45430)
csumpilumpi Creative Commons License 2021.12.18 0 0 45430

Persze, mindenképp fogom, de amíg meg nem jön a társfertőzésekre az eredmény, addig nem, mert lehet akkor fogják elküldeni. 

 

Ahogy olvasom a fórumot, egyre többet fogok tudni a lehetőségeimről. 

 

Nem tudom, van-e köze hozzá, de a harmadik Covid oltás után újra előjöttek és fel is erősödtek a tüneteim, ami annak fényében, hogy az oltás az immunrendszert “macerálja meg“, nem is csodálkozom. Gondolom, ez most a kis élősködőimet is felboostolta. 

 

Ami a”vicces”, hogy egészen tünetmentessé tudtam magam hozni, minden nap edzés, glutén-cukor-liszt-tejtermék mentes étkezés, nagyon hosszú ideig, hibázás nélkül. A tüneteim akkor tértek vissza erősebben, mikor külföldre küldött a cégem dolgozni, nem tudtam eleget és megfelelően enni, és elkezdtem napi szinten kis csokival pótolni a kiesett kalóriákat…

 

Mindenesetre ha meglesz a másik fele a dualdur-nak akkor felhívom Esztó doktornőt, ahogy kérte, és elmondom az eredményeket. 

Előzmény: pozo (45428)
pozo Creative Commons License 2021.12.18 0 0 45429

Én is így látom a dolgokat, mint Te. Köztünk van egy régi topiclakó, aki már sok száz ab-t szedett be, de nem gyógyult meg. Itt volt a topicon egy hölgy, aki a sokadik rocephin kúrába majdnem belehalt. Keveseknek van lehetősége arra, hogy hosszú időn át 2-3 naponta szaunázni járjon, arról már nem is beszélve, hogy szívproblémákat okozhat a túlzásba vitt szauna.

Sajnos a megoldás még várat magára...

Előzmény: Marobert1 (45427)
pozo Creative Commons License 2021.12.18 0 0 45428

Én biztos, hogy kérném a fotót. Idült esetekben a borrelia behúzódik az ínhártyákba és az ízületekbe.

Kíváncsi lennék, hogy mit látnak a sötétlátóteres mikroszkópon?

Előzmény: csumpilumpi (45426)
Marobert1 Creative Commons License 2021.12.17 0 0 45427

Szia! Sajnos azt kell mondjam, hogy a hosszú evek alatt itt még senki sem gyógyult meg az antibiotikumtól. Segíthet valamelyest atmenetileg, de régi fertőzés eseten nem ez a megoldás. Ha a fertőzés után fel even belül kezelni kezdik, akkor hatékony az Ab. Az IBS miatt, meg ronthat is a helyzeteden. Gondold meg. 

Előzmény: csumpilumpi (45426)
csumpilumpi Creative Commons License 2021.12.17 0 0 45426

NEm, csak a hivatalos vizsgálati eredmény-papírt. Még küldik majd a társrertőzésekre is az eredméynt, de az több idő, mint az alap borrelia kimutatás. Talán majd akkor küldenek képeket is. Ha nem, akkor reklamáljak? 

Előzmény: pozo (45425)
pozo Creative Commons License 2021.12.17 0 0 45425

Szia!

 

Kaptál a DualDur-ról fényképes leletet?

Előzmény: csumpilumpi (45424)
csumpilumpi Creative Commons License 2021.12.16 0 0 45424

Sziasztok!

 

Olvasgatom egy ideje a fórumot, még fogom is, van mit, jó sok a hozzászólás. 

 

A történetem dióhéjban, évekig mindenféle idegrendszeri, ízületi és egyéb tünetek, 2 éve kizárták a Lyme-ot, mert a sima vérvizsgálat negatív lett és nem is emlékszem, hogy bármikor is kullancs csípett volna meg, majd rengeteg doki és vizsgálat után végső elkeseredésemben mentem Esztó doktornőhöz, ő teszt nélkül a leleteimből megmondta, hogy lyme, a western blot negatív lett, de a Dualdur meg pozitív. Most várom még a társfertőzésekre, utána fel kell hívnom, hogy adott esetben módosítson a kúrán (50 napig doxi végig, illetve a harmadik héttől heti 3 napon ehhez még hozzájön klion meg zitrocin. 

 

Nem tudom mi lesz, ilyen hosszú antibiotikum kúra gondolom nem lesz kellemes, főleg, hogy alapból küzdök irritábilis bél szindrómával. Kb. 2 pofára fogom mellé tolni a probiotikumot is. Még olvasok vissza, keresem a tapasztalatokat, de kb. mire lehet számítani, vagy mit érdemes betartani? 

 

Nyilván alkohol egy korty sem, de amúgy sem igen iszom, ha havi egyszer megiszom egy valamit, sokat mondok. Olvastam, hogy doxi alatt napozni ne (most amúgy sem aktuális). Egyebek, amire figyelni kell? Ja, ha ez számít, 39 éves férfi vagyok, jó erőben (máramikor épp nyugiban vannak a tünetek), nem vagyok túlsúlyos, nem dohányzom és az ivászat is arra a  havi egyetlen sör/pohár borra korlátozódik nálam. 

pozo Creative Commons License 2021.12.16 0 0 45423

Egyetértek. Az említettek által kiadott "irányelvek"-ben az szerepel, hogy csak  ELISA pozitivitás esetén végeznek WB-t. De arról már nincs szó, hogy mi van akkor, ha az ELISA álnegatív.  ELISA-t a megbízhatatlansága miatt nem szabadna végezni, de hát ez az olcsó, a WB drága...

 

Előzmény: boxerkutya (45422)
boxerkutya Creative Commons License 2021.12.15 0 0 45422

Persze hogy az IDSA helytartói Lakos meg Princz Gyula és társai nem ismerik el. Nem is vártam mást. Ne a szemünknek higgyünk ,hanem nekik. Sajnos az viszont igaz ,hogy ez még csak  kimutatás, a gyógyítás még odébb van. De eddig ki sem mutatták,sőt nem is létezett a krónikus lyme. Legakább  most már ennyivel előrébb leszünk.  Megvan a betegség oka .

Előzmény: pozo (45421)
pozo Creative Commons License 2021.12.15 0 0 45421

Megnéztem, az elmondottakat egyszer már hallottam, mivel szeptemberben ott voltam a DualDur sajtótájékoztatóján.

Sajnos a tesztet hivatalosan nem ismerik el nálunk, a magánrendelés viszont nem olcsó dolog.

De a lényeg: mi a gyógymódja a diagnosztizált lyme kórnak?

Előzmény: boxerkutya (45420)
boxerkutya Creative Commons License 2021.12.15 0 0 45420

Feketén -fehéren  2021.11.05 - hatoscsatorna. Nézd meg !

Előzmény: pozo (45419)
pozo Creative Commons License 2021.12.12 0 0 45419

Egyetértek Veled. Jogos a kérdés:  mi van akkor, ha a drága DualDur pozitív eredményt ad?

 

Előzmény: Marobert1 (45418)
Marobert1 Creative Commons License 2021.12.11 0 0 45418

Voltam az oregnel annak idején es nagyon rendes volt. Viszont kizárólag az antibiotikumban hisz es arról már tudom, hogy nem megoldás. Láttam a tv-ben, hogy sok pénzt fizetett a világ neki ezért a diagnosztikai módszerért.Csak azt nem ertem, mit er a diagnózis, ha nincs gyógymód.. Talán annyit, hogy ha kiderult, hogy mennyien betegek, talán a gyógymód is hamarabb megérkezik. Lásd covid. A védőoltás megalkotasahoz egy ev sem kellett. Elég volt egy kicsit beszarni hozzá... 

Előzmény: boxerkutya (45417)
boxerkutya Creative Commons License 2021.12.11 0 0 45417

Emlélszem neked rengeteg borrelia ellenanygod volt, ez is közre játszhatott , a  gyorsabb javulásodhoz. Kíváncsi lennék ,hogy mit mutatna most neked a wb. és mit mutatna a Dual dur. Bózsikék már csináljàk, az automatizált vizsgálatot. Lehet én is  bejelentkezek egyszer. 

Előzmény: Marobert1 (45416)
Marobert1 Creative Commons License 2021.12.07 0 0 45416

Miért is van az, hogy a kórokozók a hideg evszakokban terjednek a legjobban? Az áthült emberek betegszenek meg leginkább? 1 évet szánj rá. Megéri

Előzmény: boxerkutya (45411)
Marobert1 Creative Commons License 2021.12.07 0 1 45415

Egy idő utam már en sem voltam meggyozodve arról, hogy kizárólag a borrelia a felelős a nyomoromert. Akkor jöttem rá, amikor ket ismerosomet tesztelték 200 különböző fertozesre. Az egyiknek 8 volt, a másiknak 15 különböző. Amelyiknek több, annak lyme is. Ket fiatal lány volt. Mi lehet az idősebbekben.. Miért is van az, hogy akik tiszta körülmények között elnek lassabban oregszenek? Mi is az a dolog, amit egyetlen kórokozó sem toleral? Már nem is mondom többet... 

Előzmény: boxerkutya (45411)
Marobert1 Creative Commons License 2021.12.07 0 0 45414

A baleset most nyáron történt. Arra céloztam, hogy ha ott bujkálna bennem a borrelia, most biztosan visszaestem volna. A covidot meg sem éreztem. Tudom, hogy elpusztitottam. 

Előzmény: boxerkutya (45412)
boxerkutya Creative Commons License 2021.12.07 0 0 45413

A stressz és a krónikus  fertőzések nagyon erős immungyengítő tényezők és megszabadulni tőlük szinte lehetetlen. Ezért nehéz a javulás.

Előzmény: boxerkutya (45412)
boxerkutya Creative Commons License 2021.12.07 0 0 45412

Csoda hogy így kijöttél belőle ilyen trauma után. !

Előzmény: Marobert1 (45410)
boxerkutya Creative Commons License 2021.12.07 0 0 45411

Szauna ? Mennyi idő kell hozzá ? Újabban már inkább a bartonellát emlegetik okozónak nem is a lyme - ot. Efelől még nekem kételyeim vannak , de lehetséges variáció ez is. Egyre zavarosabb ez. Amit eddig gondoltunk az is is kérdésessé válik.

Előzmény: Marobert1 (45410)
Marobert1 Creative Commons License 2021.12.06 0 0 45410

Boxi... El lehet pusztítani. 4 eve minden nyomorult tünetem megszunt. Atestem a covidon es egy olyan pszichés trauman, ami biztosan lenullazta az immunrendszeremet. A kislányomat majdnem elvesztettem egy autóbaleset miatt. Hetekig volt kómában. En is majdnem belehaltam... Meg lehet gyógyulni ebből. Küzdeni kell! 

Előzmény: boxerkutya (45407)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!