Keresés

Részletes keresés

Corvette22 Creative Commons License 2021.07.01 0 0 13119

Sziaszok! Jó napot!!

 

 

 

Adoot egy végrendelet egy ehunyt lakásáról,

3 tag neve szerepel benne örökösként , az egyik tagnak van 1 gyermeke, de az tag meghalt, akinek a neve szerepel a rendeletben a gyermeke is örököl ezek utánn vagy csak a 2 tag?

 

Tehát a (nagykorú) gyermek nincs a papíron csak az apja !

 

Tehát az egyik elhunyt tag gyermeke nem örököl akinek a neve a paíron van?

 

Csak a két tag örököl a gyerek  nem?

 

Köszönöm a válaszokat!

 

özvi Creative Commons License 2021.06.29 0 0 13118

Ha egy magyar pasi meghal akkor a kínai származású feleségét megilletné az özvegyi nyugdíj , és a gyerekeket az árvasági?

Törölt nick Creative Commons License 2021.06.29 0 1 13117

Tudod, általában ha az ember úgy érzi, hogy mindenki szembejön, akkor lehet, hogy az illető nincs a megfelelő sávban...

Előzmény: 1116 038 (13114)
Boszorka Creative Commons License 2021.06.23 0 0 13116

Csak egy jó tanács részemről, aki már öreg vagyok és sokat sok helyen dolgoztam.

Soha nem feltételeztem, hogy velem ki akarnak szúrni. Kollégák intrikáját meg se hallottam, csak vállat vontam. Ahol valamit elviselhetetlennek találtam, ott felmondtam. Ha megkérdezte a főnök, hogy miért, akkor megmondtam. Rendszerint felajánlotta a megoldást, amit vagy elfogadtam vagy nem.

Természetesen felmondás előtt már kerestem és találtam is más állást, amit le lehetett mondani.

Előzmény: 1116 038 (13114)
1116 038 Creative Commons License 2021.06.22 0 0 13115

Ahol dolgozok, vannak a németek, általában vezetői poszton (de az étterem vezetőben sem lehet bízni, meg a német beosztott kezdő vezetőben sem,  ld. a lentebb leirt gondokat), plusz 4 indiai / pakisztáni, amiből 3 elég gáz (tiszteletlenek, egyik köszönni se tud időnként, mondjuk akkor én se erőltetem, had legyen 1-1). Elég gáz, hogy beesik akkora arccal, mint az ólajtó és kb levegőnek néz. De a vele agyilag "egyszinten" levőket körbecsókolja kb...És vagyok én, egyedüli magyar... elég gáz.

Előzmény: Herold (13113)
1116 038 Creative Commons License 2021.06.22 0 0 13114

Ez a pikkelés oda-vissza dolog! Az elmúlt szűk 5 évben volt ott pár műszakvezető akinek semmit nem ártottam és mégis rajtam élte ki szadista énjét meg a nagy egóját és beképzeltségét. A kollégák nos.... tuti van valami "bajuk" fejben.. mert néha jó vagyok célpontnak, majd 10 perc múlva pofázik, hogy segitsek neki mert sok a vendég es egyedül nem bírja... aztán van egy német gyakszis csajszi, aki marhára el van szállva magától, mert félig- meddig vezető féle lett... Ő szokta állandoan kérdezni, azt a kávés dolgot amit irtam... De ha egyszer vezető akar lenni, azt nem tanítják meg neki, hogy egyenlően kell bánni kell kollégákkal? Pl. a COVID teszt esetében valamit lépnem kell és jó lenne valami ötlet, mert iszonyatosan rosszul esik, hogy csak engem piszkálnak ezzel a teszttel :( Vagy azt várják, hogy nem vállalom és legalább kirúghatnak?? A többi "hibátlan" /külsejű/ kollégát persze nem, akkor sem ha véletlen fertőzött lenne...  Valahogy el kellene őket "taposni" hogy örökre leszálljanak rólam, de úgy, hogy ne én fázzak rá...

Előzmény: W_B (13112)
Herold Creative Commons License 2021.06.22 0 0 13113

A többi dolgozó között van még külföldi? Lehet, hogy csak azért bánnak veled így, mert magyar vagy.

Előzmény: 1116 038 (13109)
W_B Creative Commons License 2021.06.22 0 0 13112

Valamiért pikkelnek rád valamiért.

Ennek valszeg valamilyen valós oka van.

Ezt ők tudnák megmondani, az lenne az érem másik oldala.

Gondolh vissza, hogy mi lehet az.

Jogi lépést szerintem itt nem lehet tenni.

Előzmény: 1116 038 (13111)
1116 038 Creative Commons License 2021.06.22 0 0 13111

Nem találtam olyat, azért irtam ide. Egyébként meg csak általánosságban érdekelne, hogy jól látom- e a dolgokat, igazam van-e stb.. .Ez szerintem nem országfüggő, főleg nem az általam leírt esetekben, amelyek bármely országban övön aluli ütésnek számítanak a munkavállaló felé.

Előzmény: Herold (13110)
Herold Creative Commons License 2021.06.21 0 0 13110

Szerintem keress egy német jogi topikot.

Előzmény: 1116 038 (13109)
1116 038 Creative Commons License 2021.06.21 0 0 13109

Segítséget szeretnék kérni! Hamburgban dolgozok egy étteremben, lassan 5 éve. A COVID miatt hosszú hónapokig nagyon kevés munkám volt, de a németek Kurzarbeitgeld életben tartott. 1 hónapja az étterem megnyithatta a teraszát, illetve mostmár adott feltételek mellett, az étteremben is ehetnek a vendégek, így újra dolgozhatok konyhán, mosogatás stb. Azt hittem örülni fogok neki, de a kollégák sokkal rosszabbak lettek, mint anno voltak :( A következőket tapasztalom, és ezekkel szeretném valahogy a főnőkcsajt és a céget szembesíteni, anélkül, hogy elbagatellizálnák esetleg, illetve hazugságokkal kimentsék magukat....

1. Az aktuális Koronavírus gyorstesztelés! Elvileg mindenkinek kellene, ahol dolgozok, heti 2x COVID gyorsteszt, hogy dolgozhasson :-O Nos, ezt CSAK NEKEM kell, ha ellenkezek a főnőkcsaj elkezd lecseszni és fenyeget hangosan ORDÍTVA ,hogy akkor nem dolgozhatok.... De a többi kolléga SOSE tesztel, azokat SOSE ordítja le, SOSE fenyegeti munkanélküliséggel :( :( Mit lehet tenni, hogy megszorongassam a főnököt ebben a témában? Anélkül, hogy azt hazudná, hogy más is tesztel... A francokat, oltári nagy hazugság :( :( És nem sül le a bőr a képéről :(

2. A másik, hogy személyzeti fogyasztást egy központi rendszerbe kell bevinnünk, anélkül lopásnak számít. 5 éve vagyok ott, ismerem a rendszert és mégis mindig ha kávét kérek, elkezdik, hogy beírtam e az érintőképernyős rendszerbe? Én ezt aljas rágalomnak vélem, olyan mintha szemembe mondanák, hogy LOPOM a tetves kávéjukat :( Szörnyen idegesítő :( Ezt lehet úgy tálalni szemtől-szembe, hogy aljas rágalomnak vélem és mennyi is a büntetés rágalmazásért??

Előre is köszönöm a segítségeket!

GTI100 Creative Commons License 2021.06.11 0 0 13107

Ha benne van a szerződésben, hogy hogyan lehet megszüntetni akkor aszerint. Gondolom, hogy nincs azért kérdezed itt. Akkor meg ahogy neked a legjobb pld azonnali hatállyal. Ugyan minek várnál 30 napot vagy a hónap első napját. Indoklás sem kell, de ha nagyon akarod beírhatod, hogy eredménytelenség miatt mondod fel.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (13106)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2021.06.10 -9 0 13106

Egy ingatlan közvetítő irodával kötöttem határozatlan idejű megbízási szerződést nagyjából 2 éve.

Azota egyetlen érdeklődőt sem hozott.

Az ingatlant hirdetem én is tőle függetlenül és voltak érdeklődők.

Az egyik komolynak tűnik, talán lesz üzlet.

Viszont kb. 2 millióval olcsóbban, mint amely áron az ingatlan közvetítővel megkotottuk a szerződést.

A szerződés egyik pontja szerint ebben az esetben nekem a különbözet után jutalékot kellene fizetnem nekik, annak ellenére, hogy nem ők hoztak a vevőt. Ez érvényes a szerződés esetleges felmondása esetén +60 napig.

Márpedig az egyszerűség miatt, illetve mert semmi értelmet nem látom a továbbiakban a munkájuknak sem, arra hajlok, hogy rendes felmondással felmondom és kivarom a 60 napot. Közben a vevő bankhitelt intéz...meg lehet, hogy tovább is fog tartani neki.

Milyen felmondási időt kell meghatároznom és beleirnom a felmondo levelbe, 30 napot?

És a kézhezvételtol számítva 30 nap vagy a következő naptári hónap elsejetol?

Írják a levelbe indoklást vagy elég annyi, hogy felmondom és csók?

Nincs valakinek erre valamilyen mintája?

 

 

Elegem van nagyon Creative Commons License 2021.05.29 0 0 13105

Segítséget szeretnék kérni. Folyamatosan problémáim vannak a szomszédommal. Egyszerűen nem tiszteli a telekhatárunkat. Most a legújabb húzása, hogy megemelte a járdaszintet kb 10 centiméterrel, ráadásul úgy, hogy a betonozás lába jó 40 centiméterre átlóg az én utca részemre. Ezért a csapadék tőle is átfolyik az én kertembe, garázsomba, pincémbe. Nekem ott van a kocsikiállásom. ezért a kerítés alatt bőven átfolyik. A vendégei az én kocsikihajtómon parkolnak. Már szándékosan provokálnak. Rendszeresen a mi házunk előtt parkolnak. Nem tudok füvet nyírni, permetezni az ott parkoló autóktól. Az építőanyagokat az én utcarészemen pakolják le, mert hogy az utca közterület!!!!  A legutóbbi húzásuk az volt, hogy szigetelték a házat és nem takarították el a szemetet. A szél hozzánk fújta át a hungarocellt. Vödör számra szedtem össze és dobtam ki a kukába. Mit tudok csinálni? Torkig vagyok velük?

 

SzJ2 Creative Commons License 2021.05.11 0 0 13104

Nincsen meg ilyen tartozas , de elkepzelheto hogy kialakul , csak tudni szeretnem hogy hagyhatom-e az ingatlant mind a kettonk neven vagy ajandekozzam oda es en lepjek ki az egeszbol.

Előzmény: Replay (13103)
Replay Creative Commons License 2021.05.10 0 0 13103

Ha végrehajtóhoz kerül a tartozás, az szerintem mindenből megpróbálhatja behajtani. Munkabér letiltás talán az elsődleges, de még gépjármű lefoglalásból is szerintem előbb van pénz, mint ráterhelni egy ingatlanra a tartozást.

Előzmény: SzJ2 (13101)
kifli Creative Commons License 2021.05.10 0 0 13102

de

Előzmény: SzJ2 (13101)
SzJ2 Creative Commons License 2021.05.10 0 0 13101

Sziasztok. Ha felereszben vagyok ingatlantulajdonos es a kozmuvek a masik tulajdonos neven vannak( ok laknak a hazban), akkor az esetleges kozmutartozast ugye nem terhelhetik ram, ill. egyeb vagyonomra , csak arra a felre amiben tulajdonos vagyok? 

kifli Creative Commons License 2021.05.02 0 0 13100

Nem

Előzmény: Tommmer (13099)
Tommmer Creative Commons License 2021.04.28 0 0 13099

lenne egy kerdesem: egy alapitvany felkert mint kurator. arra lennek kivancsi milyen negativ dolgokkal jarhat ez?

olvastam egy cikket hogy egy cegbe xy felkertek mint FB tag/ vezeto tisztsegviselo csodbe ment a ceg es xy-tol koveteltek a penzt.

ha holnaptol leszek egy alapitvany kuratora, sajat vagyonommal felelos vagyok-e az alapitvany mukodeseert?

cyr45 Creative Commons License 2021.04.20 -1 0 13098

Ez valóban nem sok. 

Ugyanannyi, mint nekem volt a közjegyzőnél, sok évvel ezelőtt!

Csak akkor a 10 eFt. még sokkal többet ért, mint manapság.:-(

Előzmény: kifli (13097)
kifli Creative Commons License 2021.04.20 0 0 13097

3. Az eljárással kapcsolatos űrlapok és praktikus információk

Az innen letölthető Nyilvántartó Lap kitöltése elengedhetetlenül szükséges a végintézkedés befogadásához.

A benyújtással egyidejűleg 10.000,- Ft egyszeri nyilvántartási díjat kell fizetni. A nyilvántartási díj megfizetésének kötelezettsége

  • személyes benyújtás esetén a pénztárba történő befizetéssel,

  • a Magyar Ügyvédi Kamara UniCredit 10900011-00000009-63810001 számú számlára történő átutalással, vagy

  • postai csekken (rózsaszín postautalványon) teljesíthető

Végrendeletek személyes benyújtása a 1055 Budapest, Szalay utca 7. szám alatti irodánkban, KIZÁRÓLAG hétköznapokon 9.30 órától 13.00 óráig lehetséges.

A személyes benyújtással egyidejűleg lehetőség van a nyilvántartási díj befizetésére is!

A végrendelet postán történő feladását a 1055 Budapest, Szalay utca 7. szám alatti címre várjuk.

 

https://www.xn--mk-xka.hu/kvny-vony

Előzmény: cyr45 (13096)
cyr45 Creative Commons License 2021.04.19 -1 0 13096

Valószínűleg hasonlóképpen működhet, mint amelyet én leírtam, a közjegyzőkre vonatkozóan.

 

Írod, hogy "nem is drága".  Tudod, hogy most konkrétan mennyibe kerül?... 

Érdekelne!  Csak viszonyítás miatt.

Előzmény: kifli (13093)
cyr45 Creative Commons License 2021.04.19 -1 0 13095

Biztosan nem, de az már az ügyvéd dolga!  Azért kéri, és kapja a honoráriumát.

 

Én csak egy lehetőséget írtam, bizonyára van más megoldás is.

Előzmény: kifli (13094)
kifli Creative Commons License 2021.04.19 0 0 13094

nem olyan eccerü ez

Előzmény: cyr45 (13089)
kifli Creative Commons License 2021.04.19 0 0 13093

az ügyvédi kamaránál is letétbe lehet helyezni a végrendeletet, nem is drága

Előzmény: Boszorka (13090)
Herold Creative Commons License 2021.04.19 0 0 13092

Ja, megtalálja "valaki", és átadja a hozzátartozónak, akit lehet, hogy hátrányosan érinthet a végrendelet.

Ezt te komolyan gondoltad?

Előzmény: Boszorka (13090)
cyr45 Creative Commons License 2021.04.19 -1 0 13091

Igen, az a legjobb, legbiztosabb, és legolcsóbb is, közjegyzőnél letétbe helyezni a kézzel írt végrendeletet!  Az enyém is így van letétben, már sok éve.  A mostani díját nem tudom.

De nem lehet túl sok, mert független a hagyaték értékétől, a közjegyző azt nem is tudhatja!

  

A végrendeletet a közjegyző őrzi ugyan, de a megléte belekerül egy országos nyilvántartásba.

És ez akkor sem változik, ha a közjegyző előbb hal meg, mint te, az utódja köteles tovább őrízni.

  

Halálod esetén a hagyatéki ügyedben bárhol eljáró bármelyik közjegyzőnek első kötelessége az országosból lekérdezni (a neved és személyi számod alapján) hogy van e végrendeleted, a nyilvántartás szerint, és ha igen, az hol van letétben?...  

Ha a válasz igen, akkor hivatalosan át kell kérnie a letétes kollégájától, és a továbbiakban a végrendeletben leírtak szerint kell eljárnia.

 

Felbontania sem szabad akárhogyan a zártan letétbe helyezett végrendeletet!

Hanem csak az érintettek jelenlétében, és azok ellenőrzése mellett. 

Ezek (jellemzően) az elhunyt házastársa, gyermekei, rokonai, akiket a közjegyző köteles a végrendelet-bontásra idézni, velük a boríték sértetlenségét ellenőríztetni, és csak miután ennek megtörténtét aláírásukkal igazolták, utána bonthatja fel, és olvashatja fel a tartalmát!

Ha nincs elérhető hátramaradott, rokon, akkor hivatalos eljárásban, a helyi Önkormányzat

illetékeseinek jelenlétében történik a végrendelet-bontás, és az abban foglaltak végrehajtása.

 

Ezek a körülmények mindenképpen garantálják azt, hogy a végrendelet nem veszhet el, senki nem

tudja módosítani, elhallgani, vagy megmásítani az abban foglaltakat, esetleg saját hasznára, és

mások kárára!

 

Tehát az örökhagyó végakarata mindenképpen, és biztosan érvényesülni fog!:-)

 

Mellesleg, egy ügyvéd, vagy közjegyző által szerkesztett végrendelet költsége általában a hagyaték

becsült értékének függvényében kerül meghatározásra, ezért akár igen borsos is lehet!:-(

És így már a titkossága sem annyira biztos (bár elvileg van titoktartási kötelezettség) mint amit

saját maga, sajátkezűleg ír az ember, és azt nem olvashatja halála előtt senki más.

 

Csak nagyon kell vigyázni a magánvégrendelet alaki szabályainak betartására, mert csak akkor

lesz érvényes!

Tehát: Kézzel írni, minden oldalt számozni, és szignózni, a készítés helye, és dátuma egyértelmű legyen, és legyen aláírva.  Mert, ha ezek közül bármelyik hiányzik, a végrendelet érvénytelen!

 

 

Előzmény: Boszorka (13090)
Boszorka Creative Commons License 2021.04.19 0 0 13090

Egyszerübb leülni és irni egy végrendeletet, kézzel, dátummal, ha több oldal akkor számozott oldalakkal. Ezt akár magadnál hordhatod és ahol meghalsz ott majd megtalálja valaki.

Talán a közjegyzőknél van valami letéti lehetőség.

Előzmény: europass24 (13086)
cyr45 Creative Commons License 2021.04.19 -1 0 13089

Név, és személyi szám alapján egy dörzsölt ügyvéd ki tudja gyüjteni bárki összes ingatlanát, amit

az illető Magyarország területén birtokol.  Legyen az bárhol helyileg, és bármilyen ingatlan!

 

Tehát lakás, ház, nyaraló, telek, mezőgazdasági, vagy ipari terület, szóval bármi, ami a nevén van

egy valakinek, akár részben, vagy teljes egészében.  Nem olcsó a dolog, de megérheti...

Meg kell előre állapodni a honoráriumban, ez lehet a felellt ingatlanok értékének valamilyen %-a is.

 

Hogy aztán ez milyen módon történik, hogyan csinálja az ügyvéd, azt nem tudom, nem is érdekel.

Az sem, hogy ez mennyire szabályszerű, vagy sem.  De lehetséges ilyen megoldás, azt tudom.

Nevet, címet természetesen nem írok!

Előzmény: kifli (13088)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!