Keresés

Részletes keresés

Cordell1 Creative Commons License 2003.10.29 0 0 122
a teljes setlist letoltheto a www.nexus.hu/blackmoresnight rol.

Kedves Exile,
mail nem jött,
de megadom a számomat:
30/3139528 itt ha felhivsz,akor megbeszélhetjük a dolgokat

Előzmény: Exile (121)
Exile Creative Commons License 2003.10.29 0 0 121
Én kérek szépen, írtam is mailt :)

A koncert amúgy tényleg fantasztikus volt, így egy hét távlatából is. Meseszerű, talán ez a legjobb szó rá. Nagyon nagy élmény volt, most láttam őket először, de ezek után biztos, hogy nem utoljára. Mint ahogy szerintem az is tuti, hogy jönnek még ők is vissza Magyarországra, láthatólan nagyon élvezték az egészet, Blackmore is, nem véletlenül volt négy ráadás. (Van nálunk is vár éppen elég, simán el tudnék képzelni vmi hasonlót vmikor nyáron a visegrádi várban mondjuk...) Nagyon tetszett a végén is a Deep Purple set, kellett nagyon. Kíváncsi vagyok az "eredeti" DP mit fog majd produkáni, vki írta lentebb, hogy elég magasra tette most a lécet Blackmore, hát tényleg így van....

Setlistből lemaradt a Way To Mandalay, ami így első átolvasásra feltűnt, hogy hiányzik. Teljes setlistje van azóta vkinek?

Előzmény: Cordell1 (120)
Cordell1 Creative Commons License 2003.10.28 0 0 120
szoval akinek kell kep, irjon.

K

Előzmény: Cordell1 (119)
Cordell1 Creative Commons License 2003.10.22 0 0 119
BlackP senior Creative Commons License 2003.10.22 0 0 118
Azt hiszem én is idősb Cordell1 korosztályához tartozom: 1970 (In Rock - Black Night) óta kísérem figyelemmel a csapatot.
Valóban nagy kár, hogy a Rainbow Cozy Powell halála miatt nem tudott összeállni, de így a Blackmore's Night-al gazdagabbak lettünk.
Purple koncerten voltam, a klasszikus felállásén, azóta nem, pedig voltak itt egyszer-kétszer. Cimborám hívott ugyan a mostanira is, de a tegnapi BN után nem valószínű, hogy elmegyek, mert azt úgysem lehet űberelni, a Highway Star-t meg már hallottam, méghozzá Blackmore-Lord urak szíves interpretálásában.
Előzmény: Cordell1 (117)
Cordell1 Creative Commons License 2003.10.22 0 0 117
szóval már szerinted sem a régi.....
az apám is nagy Purple-es, és azt mondta,miután a Ritchie kivált, azóta nem hallgatja...vettem neki egy Gillian kazit,és rajta volt a Smoke on the water...és nem birta végighallgatni, azt mondta,borzalom....
Ritchie viszont a Rainbowban is megtalálta a helyét...egy lemezem van tőlük, de az nagyon ott van.
--------------------------------------------------

Te egyébként mész a Purple-re?

Előzmény: BlackP senior (116)
BlackP senior Creative Commons License 2003.10.22 0 0 116
Az ellentétről a két managament között én is olvastam, de hát mégis a pénz a legnagyobb úr...
Egyébként én a mostani bandát (Lord és Blackmore nélkül) csak Deep Purple Revival Band-nak hívom.:-)
Előzmény: Cordell1 (115)
Cordell1 Creative Commons License 2003.10.22 0 0 115
Szerintem a Deep Purple neve összefűződik Ritchie Blackmore nevével annyira, hogy nélküle nem lehet Deep Purple...azazhogy szerintem nélküle az egész szinte semmi.
Egyébként a BN managere Candice anyja...
Azt megutdtam,hogy a Purple mamagere és a BN-é között nagyon nagy ellentét feszül..állitólag megzsarolták az eddigi években a magyarországi szervezőket, hogy ha a BN-ot meghivják koncertre, ők nem jönnek játszani.Ki tudja, ebből mi az igaz.
Előzmény: BlackP senior (114)
BlackP senior Creative Commons License 2003.10.22 0 0 114
Amúgy Ritchie-ék elég magasra tették a lécet, kíváncsi vagyok a Deep Purple-nak sikerül-e egy hónap múlva átvinni?
Cordell1 Creative Commons License 2003.10.22 0 0 113
mail ment
Előzmény: BlackP senior (112)
BlackP senior Creative Commons License 2003.10.22 0 0 112
Én kérnék szépen képet :)
Előzmény: Cordell1 (111)
Cordell1 Creative Commons License 2003.10.22 0 0 111
Sziasztok,

Ezt az élményt nem lehet szavakba önteni..hihetetlen és csodálatos volt...
Ti hol ültetek?Én a 2.sorban, valamennyire be voltam öltözve,és nagy procedurák árán beengedtek oda...
Annyit megtudtam,hogy Candice-ék az Intercontinentalban szálltak meg, a többiek a Mátyásban...találkozott valaki Candice-ékkel?Én bejutottam a zenészek szobájába, addigra ők már elmentek, de ők aláirták nekem a dolgokat, meg összebarákoztam a német fanclubosokkal...igy utána elmentünk a várost nézni...köztük a Geyerses pacák..azazhogy a vége az lett,hogy kocsmából kocsmába...
A következő állomás Velence.
A németek,akikkel beszáltem, azt mondták,hogy ez volt a legjobb koncert,amit láttak.
Kaptam 5 db képet a németektól, azazhogy ennyi val feleslegben.Szép A4es méretű fénykép.Kell valakinek?(azzal a feltétellel kaptam,hogy promoanyag, és osztogassam).
A pontos setlistet nem tudom sorrend szerint,de ezen dalok voltak benne.:

The clock ticks on
Writing on the wall
Minstrel hall
Play minstrel, play
REnaissance faire
Under a violet moon
Past-time with good company
Wind in the willows
Catherine Howard's fate
Self portrait
Durch Den Wald Zum Bach Haus
I still remember
Home again
The storm
Soldier of fortune
16th century Greensleeves
Since you've been gone
Black night
Smoke on the water
Diamonds and rust
Cartouche
Ghost of the rose
Mr. Peagram's Morris and sword
Rainbow blues
All for one

Előzmény: rage (101)
BlackP senior Creative Commons License 2003.10.22 0 0 110
A verklin nem lehet "játszani", az csak az előre beprogramozott dallamot játssza le, a kezelőn csak a sebesség-ritmus múlik.
Előzmény: rage (109)
rage Creative Commons License 2003.10.22 0 0 109
Hát, a felesége többet mosolygott, mint ő, azért az biztos :-)

De a végén ő is eleresztett egy-egy mosolyt, ami nála a fantasztikus jókedv jele :-)
Hurdy-Gurdy az nem a verkli ?
Vagy amit te írtál, meg ez az ugyanaz, csak így is, úgy is hívják?

Előzmény: BlackP senior (108)
BlackP senior Creative Commons License 2003.10.22 0 0 108
Én úgy láttam, hogy Ritchie akkor érezte magát igazán elemében, amikor a Stratocaster-t a kezébe vette... Ez persze nem azt jelenti, hogy a mandolinon vagy pl. a hurdy-gurdy-n (nyenyerén) nem játszott volna tökéletesen és jó kedvvel.
Előzmény: rage (107)
rage Creative Commons License 2003.10.22 0 0 107
Mint pl a Minstrel Hall, amit nem is írtam fel a listára.
Előzmény: rage (106)
rage Creative Commons License 2003.10.22 0 0 106
Csodálatosak voltak a balladák, Ritchie kis halk gitárszólói , ugyanakkor a táncolható , igazi mulatós dalok pedig az egész közönséget magával ragadták.

Épp már csak a malacsült, meg egy kupa bor hiányzott, és teljes lett volna a középkori hangulat :-)

(Az árba akár bele is férhetett volna :-)

Előzmény: BlackP senior (105)
BlackP senior Creative Commons License 2003.10.22 0 0 105
Le a kalappal a zenészek előtt: mindenki profi volt és a maximumot adta! Ritchie eleinte visszafogottabb volt, de talán a közönség hatására később felengedett és láthatóan önfeledten játszott és irányította finoman a többieket. Egyszerűen felejthetetlen.
Előzmény: rage (104)
rage Creative Commons License 2003.10.22 0 0 104
Így van :-)
Minden nem jutott eszembe, a Magyar Táncok igen, csak nem tudtam melyik dal közepén volt

Amúgy ez egy igen kedves dolog volt tőlük, ha már itt jártak
:-)

De volt Ritchie szólójával Örömóda is

Előzmény: BlackP senior (103)
BlackP senior Creative Commons License 2003.10.22 0 0 103
Volt még a Catherine Howard's Fate is, na meg az elmaradhatatlan Difficult To Cure Brahms Magyar Tánccával fűszerezve!
Előzmény: rage (101)
BlackP senior Creative Commons License 2003.10.22 0 0 102
Én is voltam egy-két koncerten, hidd el, senki sem érdemli meg ezt a szervezést. Érezze jól magát mindenki, aki kifizette a nem túl olcsó jegyet az érkezéstől a távozásig. Ez nem csak koncertre, hanem minden rendezvényre (színház-mozi-kiállítás-sportesemény) érvényes. A kamera-magnó keresést értem és elfogadom, ugyanakkor úgysem tudják megakadályozni, hogy valki pl. egy MiniDisc-et bevigyen, ha nagyon akar. Ami pedig a legkevésbé tetszett: a nem számozott helyek.
De szerintem beszéljünk inkább a ZENÉRŐL!
Előzmény: rage (100)
rage Creative Commons License 2003.10.22 0 0 101
Néhány dal, ami elhangzott (nem sorban, de ami eszembe jut)

Cartouche
Play Minstrel Play
Under a Violet Moon
Past Time with Good Company
Soldier of Fortune
Durch Den Wald Zum Bach Haus
16TH Century Greensleeves
Diamonds and Rust
Home Again
I Still Remember
Ghost of a Rose
Renaissance Faire
Rainbow Blues
Writing on the Wall
The Clock Ticks On
All for One
Black Night
Since You've Been Gone
Smoke on the Water

rage Creative Commons License 2003.10.22 0 0 100
Voltam elég rock-koncerten, különösebb randalírozást nem láttam.

Viszont, egy órát álldigálni a hidegben senkinek sem jó, akármilyen koncertről is van szó.
Azt meg , remélem nem akarod mondani, hogy "akik rock koncertre járnak, azok megérdemlik, azoknak kijár ilyen szervezés" , mert ez nem így van. Ugyanis ha megnézzük mondjuk, hogy Bécsben hogy néz ki (voltam ott is már), ott egy metal zenekar koncertjén a szervezés kenterbe verte ezt , ahová ahogy mondod, nem csak rockerek jöttek el.

A Pesti Vigadóról pedig annyit, hogy remélem, túl sok koncert itt már nem lesz, mert ilyenre nem alkalmas a Mátrix-ot majmoló biztonsági őreivel együtt.

Motozás pedig sok helyen van, pl sokáig a plázás mozikban is volt.
Vagy bármilyen nagyobb koncerten
Nem azért, hogy bevittél-e shotgun-t, hanem azért, hogy kiszűrjék a fényképezőgépeket / kamerákat, stb.

Előzmény: BlackP senior (99)
BlackP senior Creative Commons License 2003.10.22 0 0 99
"A szervezés olyan volt, mint bármelyik rock-koncerten :-)"
Szerintem ez azért nem egy egyszerű rock-koncert volt. Gondolok a helyszínre és a közönségre. Ne hasonlítsuk a Vigadót a PeCsához vagy a Kisstadionhoz, a közönséget pedig megszűri a műfaj. Talán itt, ezen a koncerten nem lehetett számítani magából kivetkőzött, tökrészeg, randalírozó "rajongók"ra. Enyhén túlzásnak találtam a motozást is estélyi ruhába öltözött 50 feletti (bocs) hölgyek esetén.

Előzmény: rage (98)
rage Creative Commons License 2003.10.22 0 0 98
A szervezés olyan volt, mint bármelyik rock-koncerten :-)

Vagyis , egy órás álldigálás az ajtó előtt a hidegben, majd benyomulás az 1 db ajtón az IQ bajnok biztonsági őrök mellett :-)

Az első zenekar, a kéttagú német társulat kissé meglepett, nem tudom melyik aluljáróban akadtak rájuk , de nem voltak annyira rosszak, csak a 45 perc volt sok kissé belőlük.

Utána furcsa volt, hogy mikor végeztek, senki nem tudta mi van, a villanyt is alig-alig akarták felkapcsolni.
De aztán végre jött Blackmore és csapata , s az egyáltalán nem csúnya énekesnők :-)

Király volt tényleg, 2 és fél óra örömzene, rengeteg kedvenc dal beválogatásával.
Nagyon profik voltak, az ének is gyönyörűen szólt, a 150 perc után sem fáradt el, vagy remegett meg a hangja senkinek.
Sőt, a végén Blackmore még mosolygott is :-)
Amúgy király, ahogy irányítja az egész bandát a színpadon.

Végén egy kis Deep Purple is belefért, így összességében azt kaptuk, amit vártunk
Profi koncertet, profi előadóktól.

Előzmény: BlackP senior (97)
BlackP senior Creative Commons License 2003.10.22 0 0 97
Halihó!
Nagyon rövid vélemény a koncertről:
szervezés: katasztrofális
zene: zseniális
Ha gondoljátok, részletezhetjük is...
Üdv
Cordell1 Creative Commons License 2003.10.22 0 0 96
Ez volt életem legjobb koncertje!!!!
Exile Creative Commons License 2003.10.12 0 0 95
Persze, én megyek!
Előzmény: Cordell1 (94)
Cordell1 Creative Commons License 2003.10.11 0 0 94
jön valaki koncertre?
Cordell1 Creative Commons License 2003.10.10 0 0 93

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!