Keresés

Részletes keresés

gguszti Creative Commons License 2002.05.15 0 0 1719
Bocs, a linkelés vmiért nem lett jó, remélem, most nem rontom el. Tehát: POLIfórum.

Ha most se működne: http://www.pohly.adatpark.hu/forum

Előzmény: gguszti (1718)
gguszti Creative Commons License 2002.05.15 0 0 1718
Szia (itt is :))!

Röviden: ha működik, akkor szerintem nagyon jó. Egyes területeken sokáig gond volt a rendelkezésre állással/sebességgel, de azt hiszem, ezek nagyrészt már megoldódtak.
Adsl-em nem volt soha, de a kábel most már hónapok óta stabil, t.képpen soha nincs szakadás (néha "meghal" a modem, de csak újra kell indítani, és minden OK), és a sebesség is jó.

Bővebb segítséget a POLIfórumon kaphatsz, mostanában ott válaszolgatnak az Axelero-sok, itt már nem nagyon fordulnak elő.

Előzmény: FOCUS (1717)
FOCUS Creative Commons License 2002.05.15 0 0 1717
Sziasztok!

Ne hari, hogy ilyet kérdezek, mert biztos volt róla többször szó, de mik a tapasztalatok a MatávKábelnetről?
Adsl-nél jobb/rosszabb?
Sebesség, megbízhatóság?
Mi a minimális hardver igény?
Békásmegyeren ahol van MatávkábelTV, van e tapasztalat.
Köszi előre is ha valaki rámszán 2 percet.

Pittyke Creative Commons License 2002.05.05 0 0 1716
Kösz :-)

Igen, matávkábeltv van...

Előzmény: MrZoleeka (1715)
MrZoleeka Creative Commons License 2002.05.05 0 0 1715
Amúgy, hogy vm értelmeset is írjak:

Axe catv igénybejelentő
Kitöltöd, elküldöd és ők visszajeleznek, hogy mikor, merre, miért megy/nem megy.
Vagy: 06 80 42 00 42

A júpiszi 18 ban nem szolgáltat ha jól tévedek, de biztos megírják neked!
:o))

Sok sikert!

Előzmény: Pittyke (1713)
MrZoleeka Creative Commons License 2002.05.05 0 0 1714
A Dévényi Tibi bácsinak!
:o))

Sajnos nem hiszem, hogy attól mert esetleg 1 területen nagyobb az érdeklődés lényegesen hamarabb lenne ott net. Persze nagyobb esély van rá mint ott ahol nincs potenciális érdeklődő.
Amúgy mit szeretnél? (fatáv,upc)
Az illetékesenek dobjál egy mélt és nagy esélyed van rá, hogy megnyugtatnak: már csak napok kérdése és lesz net. Aztán csak telnek majd a hónapok....

Előzmény: Pittyke (1713)
Pittyke Creative Commons License 2002.05.05 0 0 1713
Hello! Kinek kell írnom, hogy nálam is (XVIII. ker. külső széle) legyen kábeles net? Vagy egyáltalán lehet-e?
shabbarulez Creative Commons License 2002.03.23 0 0 1712
Az én értelmezésemben az AH szolgáltatja a gerincet, a "vonalat" mint ahogy a fatáv a vezetékesnél, és ezek a kis cégek csak a internetet szolgáltatják, mint ahogy a többi ISP. Remélem tévedek. Reménykedjünk.
Előzmény: keton (1711)
keton Creative Commons License 2002.03.23 0 0 1711
Az indexes cikk nem egy másik cégről szól? Ráadásul már elég régi is. Meg a systel azt írja, hogy több bázisállomást létrehoztak (hoznak?). A remény hal meg utoljára:))
Előzmény: shabbarulez (1710)
shabbarulez Creative Commons License 2002.03.23 0 0 1710
Olvassuk Keton, meg a HwSw-t is. :) Csak eddig azért nem szóltam hozzá mert teljes volt a tanácstalanság, talán ez a csucs gyerek tudhat valamit. Ha nem akkor írunk egy levelet ennek cégnek. Hátha. Habár az indexes link szerint ezt az egészet az Antenna Hungária Irisz hálózata viszi a hátán, aminek csak 1 központja van a Citadellán, arra meg a mi rálátásunk nulla. :(((
Előzmény: keton (1709)
keton Creative Commons License 2002.03.23 0 0 1709
off

Aquincum rész (ha még olvassátok a topikot) figyelem!
A HWSW fórumában találtam egy céget, amelyik egészen emberi árakon mikrós netet szolgáltat! Arra ugyan tippem sincs, hogy mennyire megbízható ez a szolgáltatás, mekkora a külföldi/belföldi sávszélességük, de talán megér annyit, hogy utánanézzünk. Itt az url: Systel. A lap nagyjából totál semmitmondó, például a sávszélességről nagyvonalúan hallgatnak:), viszont cégeknek nyújtanak 2Mbites szolgáltatást is, ez talán bíztató.

gguszti Creative Commons License 2002.03.23 0 0 1708
Nálam is ennyi a letöltés (VIII. ker.), és meg vagyok vele elégedve.
Előzmény: waters (1706)
MrZoleeka Creative Commons License 2002.03.23 0 0 1707
??
Előzmény: waters (1706)
waters Creative Commons License 2002.03.23 0 0 1706
Tulajdonképpen nem panaszkodni akarok,de nem lassú ez egy picit?
Előzmény: Waldi (1705)
Waldi Creative Commons License 2002.03.23 0 0 1705
Atlagosan 50-70 kB/sec kozott, szervertol fuggoen.
Előzmény: waters (1704)
waters Creative Commons License 2002.03.17 0 0 1704
Ha van köztetek óbudai,írja meg lécci,hogy átlagban pl magyar szerverről mennyivel tölt???

Köszi!

keton Creative Commons License 2002.02.28 0 0 1703
Hmm :-(

Sajnálom, hogy hosszú idő óta ez az egyetlen új hozzászólásom...

Előzmény: shabbarulez (1700)
gguszti Creative Commons License 2002.02.28 0 0 1702
Ezt elsőre kaptam. :)

Mindenesetre tényleg megbízhatatlan, általában lassabbnak mutatja az elérésem a valósnál.

Előzmény: Banji (1701)
Banji Creative Commons License 2002.02.28 0 0 1701
az origo ezen szolgáltatása kicsit bugos :)

ha egyszer lefuttatod, elfelejti letörölni a tesztfájlt, így második, vagy sokadik "letöltéstesztre" magas átviteli sebességet kapsz, mivel a winyodról tölti be a tesztfájlt a progi... és az nagyából minden netconnectnél gyorsabb :)

Előzmény: gguszti (1699)
shabbarulez Creative Commons License 2002.02.28 0 0 1700
Egy ékes példa a Pohly fórum szólásszabdság elleniségére

Elég egyszer a fórumgazda véleményével ellentétest írni és máris fekete listára kerül az ember. Ennyit a szabad véleménynyílvánításról az Axelero(Feri) fórumján. És ez a gyerekes bosszúállás mindent elárul mennyire IQ bajnok valaki.

Ez a hozzászólás figyelemfelkeltésként született, meg azért mert ebbe Feri ebben nem tud belepiszkálni. Ha esetleg reggelre Feri eltünteti az esti primitívsége nyomait akkor estére felmegy valamelyik szolgálatató szerverére egy copy.

gguszti Creative Commons License 2002.02.23 0 0 1699
"Kicsit" eltűnt a topic, mióta beindult a POLIfórum, most sem vmi komoly ok miatt hozom fel, de az előbb a következő képernyőt kaptam az [origo] Letöltés-sebességmérőjétől:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Nem rossz, ugye? :))) És még mondja vki ezek után, hogy lassú a kábelnet. :)

MrZoleeka Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1698
Szóval Teljes cikk
Előzmény: MrZoleeka (1697)
MrZoleeka Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1697
Kicsikét OFF, szóval bocsi de azért érdekes!!

Jövőre minden fiatal ingyen internetezhet
2002-02-19 09:50
2003-ban minden 14 és 29 év közötti fiatal ingyen internetezhet a számítógépére telepített program segítségével. A költségeket az Ifjúsági és Sportminisztérium téríti az internetszolgáltatók forgalmi adatai alapján. A várható költségek és a használat mértékének feltérképezésére májusban indítják el a kísérleti szakaszt tízezer tizen-huszonéves bevonásával, akik fél éven át otthonukból szörfözhetnek az ISM számlájára.

Teljes cikk

Pohly Ferenc - Axelero Creative Commons License 2002.02.18 0 0 1696
gguszti:

Örülök, hogy tetszik a POLIfórum!

Elnök emberei: szeretem a sorozatot, gondolkodtam is rajta, miért. Aztán rájöttem: elvégre ez a szakmám: PR. Amit ott csinálnak, politikai PR, és a film arról szól, hogy még a politikai PR-t is lehet emberséggel, jóindulattal csinálni. Jól esik ezt látni...

(bocs az OFF miatt...)

Előzmény: gguszti (1695)
gguszti Creative Commons License 2002.02.18 0 0 1695
OFF
Most láttam, hogy nézed Az elnök embereit (legalábbis a linkek között ott van). Erre csak erősen helyeselni tudok. :)
ON
Előzmény: gguszti (1694)
gguszti Creative Commons License 2002.02.18 0 0 1694
Nagyon jó a fórum, grat. hozzá! Egyik kedvenc újságom -576 KByte- honlapján is ilyen rendszerű van, de azzal nem tudtam megbarátkozni, ott is hagytam. Ezen viszont sok a szolgáltatás, átlátható, stb. És ami a lényeg: tényleg ott vagytok, többen figyelitek!
Gondoltam, hogy nyitok egy topicot Budapest - Józsefváros címmel, csak nem tudnék mit írni. Max. azt, hogy jelenleg minden OK. :)

U.i.: Angyalká(ék)ról egy(-két) kép belefért volna... :))

Előzmény: Pohly Ferenc - Axelero (1690)
Waldi Creative Commons License 2002.02.18 0 0 1693
Na visszaallt 50 kB/sec-re a sebesseg, pedig mar azt hittem, hogy megcsinaltak, hogy a savszelesseg korlatozas normalisan menjen. :(
Előzmény: Waldi (1692)
Waldi Creative Commons License 2002.02.18 0 0 1692
70 kB/sec-el jon a cucc onnan, ahonnan eddig max 50 kB/sec-el jott. Masnal is van valtozas a letoltes sebessegeben, vagy csak nalam?
Pohly Ferenc - Axelero Creative Commons License 2002.02.18 0 0 1691
Waldi:

"...mivel ezeken a teruleteken nem MatavkabelTV van, ezert abban, hogy ilyen lassan tortenik meg a backbone savszelesseg emelese, finoman szolva is nem csak az Axelero a felelos..."

Az az igazság, hogy ebben nem a kábeltévék a ludasok, hiszen a gerinchálózatot a mi rendeljük a Matávtól, a kábeltévének ezzel nincs dolga. Kaposváron a bővítés óta sokkal elviselhetőbb a helyzet, ott elkezdtünk egy jóval nagyobb szabású bővítést is. Budakalászra január elején megrendeltünk kétszer 2 MB-t, azóta várjuk, olykor botrányolunk, megint várjuk...

"Allitolag lehet az 512 kbps helyett 1 Mbps-et is megrendelni"

Ez nem igaz.

"Kivancsi leszek holnap indul-e az Axeleronal az uj forum?"

:))))) Elindult.

Előzmény: Waldi (1689)
Pohly Ferenc - Axelero Creative Commons License 2002.02.18 0 0 1690
Sziasztok!

Mindenek előtt a fő hír: mától elindul az Axelero fóruma, a poliFÓRUM! Címét lásd alább... A poliFÓRUMon rajtam kívül több Axelerós kolléga is jelen lesz, így nem csupán rám számíthattok.

Ez egyúttal azt is jelenti, hogy itt a Törzsasztalon kissé megritkulnak a látogatásaim. Azért benézek olykor (ahogy Pigeon ADSL Magyarország fórumára is), de az igazi terep mától a poliFÓRUM.

Gyertek, várunk titeket! És még valami: köszönöm az itteni kitartást, hozzászólásokat, korrektséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!