Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mbw169 Creative Commons License 2017.01.20 0 0 5081

Sziasztok, 

 

Keresek Citroen Berlingo 2005 gyari 15 os alufelni garniturat gumi nelkul de ha gumival van az is johet. 

 

Ne legyen serult padkazot! 

 

4×108 , ET 15 , 15 zoll 

 

hoczakos@gmail.com 

itisnotsound Creative Commons License 2017.01.19 0 0 5080

Kedves Fórumozók!

 

 

Az alábbi posztot a C5 fórumba már feltettem, posztolnám ide is hátha valaki csak itt találja meg.

 

Egy barátom segítségére sietnék, van egy C5 kombija, ami eladó.

 

Először a feketeleves:

 

1. A kettőstömegű lendkerék cserés, az autó járóképes, menet közben nincs hangja de üresben hangosan csattog.

 

2. Az autó nincs forgalomban és hiányosak a papírjai. Olaszországból származik, aukciós oldalon vásárolták számla ellenében. Az autó rendben megérkezett, de a külön küldött papírokat a futárcég elveszítette. Erről feljelentés és rendőrségi jegyzőkönyv is készült. Jelenleg az okmányiroda azt vizsgálja, hogy egyedi származásellenőrzési eljárás után a jelenleg meglévő dokumentációval (vásárlást igazoló számla, az származás nem hatósági igazolása) forgalomba helyezhető-e.

 

Nem kizárt, hogy kaphat még rendszámot, de a tulaj belefáradt a rendőrségre/kormányhivatalba/okmányirodába rohangálásba.

A tulajdonos jelenleg magyar cég, igény esetén számlát tud adni az autóhoz, így P rendszámmal minden további nélkül jogszerűen használható.

 

Az autó: Citroen C5 kombi 2.0 HDi, 2006, 136 LE, 157e km. Sötétkék metál fényezés, ép kasztni, kultúrált vajbőr belső. Hydractive futómű.

 

A tulajdonos akár már bontós áron is szabadulni fog tőle 1-2 héten belül.

 

Érdeklődni és árról alkudozni Szugyeczky Mártonnál (0670 310 huszonnégy ötvenhat) lehet.

Prefetto Creative Commons License 2017.01.12 0 0 5079

SAXO 1.0 '97 5 ajtóshoz computer, önindító, generátor, motor és váltó, zárhíd, mindenféle belső-külső cucc eladó, keress vagy hívj! Ajtókárpit fekete műanyag, ülés olyan fekete alapon nemtudommi.

 

NÉGY lyukas felnin nyári kerekek szuper Barum gumikkal.

 

húsz 5venhárom nyolcvan5 száz 22

 

 

 

VHAdam Creative Commons License 2017.01.05 0 0 5078

Ááááá, köszi!

Ezt találtam a témában, hátha másnak is segít:

http://www.saxperience.com/forum/showthread.php?t=27609

Előzmény: m-tomXX (5077)
m-tomXX Creative Commons License 2017.01.05 0 0 5077

Ezen áramkörök (is) a gyújtáskapcsolón mennek keresztül, annak hibája okozza ezek kiesését tudtommal....
De biztos van nálam okosabb is a témában :-)

Előzmény: VHAdam (5076)
VHAdam Creative Commons License 2017.01.05 0 0 5076

Szia!

Kifejtenéd bővebben?(mi mit okoz:))
Előre is köszi!

Előzmény: m-tomXX (5075)
m-tomXX Creative Commons License 2017.01.03 0 0 5075

Gyújtáskapcsoló

 

Előzmény: VHAdam (5074)
VHAdam Creative Commons License 2017.01.03 0 0 5074

Sziasztok!

Találkozott v.ki olyan kombóval, hogy nincs fűtés, nincs szervó és a műszerfalról a hátsó szélvédő fűtés gombja se reagál?

(saxo 1.4 benzines,tegnap reggel még jó volt, tegnap d.u. 5-6km táv után leálltam, majd mikor újraindítottam akkor szart be v.mi, de nagyon)

hdorina96 Creative Commons License 2016.12.25 0 0 5073

Sziasztok! 

Egy 2003as Citroen Xsara 1.4 sx-em van. Tegnap d.u. mikor leparkoltam, még nem égett a benzinlámpám, ma reggel mikor beindítottam, már igen. Értelemszerűen elmentem tankolni, 5000ért 13liter körül tettem bele. Elindultam, és semmi nem változott. A lámpa ugyanúgy világít, a benzinmutató nem ment feljebb. Elmentem vele kb.20 kilométert a tankolás után, ilyenkor már rég fel szokott menni a mutató, a lámpa elalszik. Esetleg van valaki, akinek akadt már hasonló problémája? Ha igen, akkor mi volt a gond? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Psa20 Creative Commons License 2016.11.27 0 0 5072

Citroen xsara 1,4 b hengerfej komplet szelepekel,bütykös tengely eladó.

28000.- Érd: 20 221-8741

Ugyanitt motor,váltó,minden ami citroen......

 

Psa20 Creative Commons License 2016.11.27 0 0 5071

Citroen xsara 2- xsara picasso 1 alkatrészek motor,váltó,karosszéria elemek,belső kiegészítők eladók!!!! 1,4 b ,1,6 b, 2,0 hdi

Robijoe Creative Commons License 2016.11.23 0 0 5070

Az ELM nekem semmit nem csinál,99 es xantia-n és 2004 es renault -n.

Egyébként is csak olvasni tud meg esetleg hibakódot törölni,ehhez a "hibához" szaki kell !

Előzmény: ez van itt (5069)
ez van itt Creative Commons License 2016.11.22 0 0 5069

Sziadztok sracok.

Van egy 2012-es c4-em. e-hdi .  start-stop rendszerrel.

Azonban sosem kapcsol be ez...csak villog az.eco mindig...semmi más. mentem 10 ezer km-t és semmi.

Semmi hibajelzés nincs. elméletileg minden ok.

Mi lehet a problémás rész?? merre induljak el??

Elm327 jó ezekhez?? 

Hol találom a csatlakozót ? melyik programmal kommunikál?

Kérem aki tud segítsen nekem, mert kicsit zavar, hogy miért nem aktivilazodik a rendszer.

Köszönöm  a segitseget.

István László Creative Commons License 2016.11.22 0 0 5068

Adott egy Citroen Xsara Picasso 1,6 benzin. Este a párom leállt a garázsba, reggel indult volna és semmi.... nem húz be a motor..... semmilyen hibaűzenetet, azon kívűl, hogy kevés az üzemanyag, nem ír ki. De ha kevés is lenne, akkor is kellene tekernie nem??!! Tippek? Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.20 0 0 5067

Sziasztok!

 

Esetleg érdekelne valakit 4 kiváló állapotú gyári Citroën lemezfelni?

 

195/65 R15 Michelin Energy, gyári Citroën lemezfelnivel. (4 db) Ehhez tartozik még 4 db gyári Citroën dísztárcsa is

 

Elsősorban a felni és a dísztárcsa a lényeg, a nyári gumi nagyon maximum egy szezont mehet még. 

 

A komplett szett 64.000 Ft 

 

Üdv

 

http://www.kephost.com/image/v9OI
http://www.kephost.com/image/v9OH

blays01 Creative Commons License 2016.11.16 0 0 5066

Sziasztok!

 

A Citroënem alá keresnék gyári felnigarnitúrát,a képen láthatót. 4x108x14", 65-ös agyátmérővel,akár gumival együtt is.

 

Előre is köszi.  :)

kazi30 Creative Commons License 2016.10.14 0 0 5065

Megszakadtak a tárgyalások...:D Bár most nagyobb bajom van. A BX fórumra írtam is. Az adagolóról az immo pajzsot nem tudom leoperálni.

Előzmény: FeZ_ (5063)
kazi30 Creative Commons License 2016.10.11 0 0 5064

Na most nekem úgy jött ki, hogy a bal oldali O-gyűrűvel és amin rajta van fehér műanyaggal nem találkoztam. Szét tudod ott szedni? Arra a részre lennék kíváncsi, ahova a rugó felfekszik, hogy azt láttam-e kívülről, amikor belenéztem a lyukba vagy elhagytam belőle valamit. 

Előzmény: FeZ_ (5063)
FeZ_ Creative Commons License 2016.10.10 0 0 5063

Előzmény: kazi30 (5062)
kazi30 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 5062

De jó, köszi. Ha elfelejtenéd, majd emlékeztetlek, ha erre jársz. :D

Előzmény: FeZ_ (5061)
FeZ_ Creative Commons License 2016.10.09 0 0 5061

Valahol van egy kiszedett termosztátom, de csak holnap délután tudom előtúrni. (talán nem felejtem el :-P )

 

Előzmény: kazi30 (5060)
kazi30 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 5060

Na, benned bíztam. :) Engem azért nyugtalanít, ha nem úgy rakok össze valamit ahogy kell. Tudom, hogy perverz, de nincs róla képed szétbontva? :D

Előzmény: FeZ_ (5059)
FeZ_ Creative Commons License 2016.10.09 0 0 5059

"Szedte már ki valaki?"

Párszor, persze nem ugyanazon a gépen. :-)

Ha nem jól raktad össze, akkor sem lesz semmi, legrosszabb esetben nem lesz üzemanyagelőmelegítés, ami ezzel a megoldással úgyis megkérdőjelezhető számomra.

 

Előzmény: kazi30 (5058)
kazi30 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 5058

Amúgy ez a kis thermosztát, amin ki kellett cserélni az O-gyűrűt:

http://www.mig-welding.co.uk/forum/threads/saxo-trouble.29563/

 

Szedte már ki valaki? Mert amikor én kiszedtem, kiesett a rugó meg a thermo elem, de a belső O gyűrűvel nem találkoztam. Gyanítom, hogy az a része benne maradt. Vagyis remélem. Belenéztem a lukba, volt 120 fokban 3 kis köröm, amibe pont belepasszolt a rugó, uh összeraktam úgy. Kiv lennék, hogy kieshetett-e még valami vagy jól raktam össze...

Előzmény: kazi30 (5056)
Balázs Szilágyi Creative Commons License 2016.10.09 0 0 5057

Üdv!

 

Nekem olyan gondom lenne, hogy ha ráadom a gyújtást az üzemanyag szintjelző fel le megy és utána nem működik, az olaj szintjelző se mutat semmit. Valakinek volt már hasonló gondja?

kazi30 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 5056

Na, engem is utolért a termosztát probléma az üzemanyag szűrőnél 1.5D saxo-n. Kicseréltem az O-gyűrűt, jó is lett. viszont amikor a kézi pumpát nyomkodtam, hogy nézzem, szivárog-, az adagolóból valahonnan elkezdett csöpögni a gázolaj. Egyből lefehéredtem.. Mondom, ez eddig nem volt. lemostam, az adagolót, összeraktam mindent és jó. Nem folyik, nem csöpög. 100 km-t mentem vele és száraz az adagoló. Ilyenkor mi van? :D

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.01 0 0 5055

Sziasztok!

Pár hete vettünk egy 2009-es citroen c4 grand picassot.

Lenne felétek pár kérdésem!

Sima CD, mp3-as fejegység van benne, alatta a boxban lóg egy szerintem AUX kábel, de hiába dugom rá a telefont, nem tudom át váltani, csak rádió és vagy a CD-re tudom kapcsolni.

Mi lehet a gond?

A másik észrevételem, az automata váltóval kapcsolatban...( amikor megvettük akkor lett frissítve a szoftvere)

A kocsi bejáró lejt egy picit... ha beteszem hátramenetbe, pár másodperc után elkezd gurulni előre, ez normális?

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.30 0 0 5054

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek, hátha tapasztalt már valaki hasonlót.

 

Szeptember elején jött elő először a probléma, majd onnantól egyre sűrűbben, ma már napi szinten. 

 

Egy 2005-ös 1.4-es benzines Citroen C4 Coupe-ról van szó. Reggel (vagy ha napközben áll legalább 6-8 órát), akkor indítás után kb 10-20 mp-el elkezd rángatni az autó. Ha gázt adok, akkor pedig a gáz adás nagyságának arányával ellenkezően elkezd leesni a fordulat szám, majd pedig lefullad az autó.

 

Ezután újra indítom, kigurulok az udvarból, megtenném az első métereket és újra elkezd rángatni. Ilyenkor sokszor elég az ha csak berakom üresbe és hagyom gurulni, de valamikor ez sem elég megint előjön a rángatás pár mp után. Leállít-újraindít és már semmi probléma.

 

Hibakódokat kiolvastattam az alábbiak jöttek ki:

 

P0130 Lambdaszonda áramkör (1.hengersor 1.szonda)

P0131 Lambdaszonda áramkör alacsony feszültségszint (1.hengersor 1.szonda)

P0132 Lambdaszonda áramkör magas feszültségszint (1.hengersor 1.szonda)

P0170 Tüzelőanyag korrekció (1.hengersor)

Erre aki olvasta a hibákat azt mondta, hogy valószínűleg lambda szonda csere megoldja a problémát, de ő nem szerel, így ajánlott egy szerelőt. A szerelő szerint viszont korántsem biztos, mert az is elképzelhető, hogy a hőfokszabályzó ad fals jelet (azt hiszi, hogy sokkal hidegebb van,mint a valóságban, ezért máshogy dúsítja a keveréket, amitől lefulladhat az autó [lásd a gáz adás esetén leeső fordulatszám, majd a lefulladás)].

 

A szerelő is mondta, hogy ha gondolom kicserélhetjük a lambda szondát, de egyáltalán nem biztos, hogy megoldja a problémát és kivett a zsebemből 30-40 ezret, így rám bízz a döntést.

 

Mivel ez az első saját autónk így nem igazán mondhatom magam túl tapasztatnak szervizelés téren, így nem tudok sajnos dönteni.

Van esetleg bárkinek tippje, vagy tapasztalt hasonlót az autóján?

 

Nagyon szépen köszönöm előre is aki esetleg tud segíteni!

 

Üdv! 


Zoltán 

VHAdam Creative Commons License 2016.09.13 0 0 5053

Sziasztok!

Kis help-re lenne szükségem.

Egy ideje a kocsi(1.4vts) 1-esben alacsony fordulaton nagy gázadásra fullad, illetve nem is fullad hanem olyan mintha leállna. Viszont nem áll, a motor jár, olyan mintha azt se tudná merre van arcal. Ez a közlekedésben elég kellemetlen másodperceket eredményez...ha ilyenkor kuplung be, nagy gáz, és csúsztatom a kuplungot akkor üvöltő motorral ugyan, de megoldódik a helyzet és megint megy tovább.

Volt hogy 2esben is megtorpant ugyan így, ott kb 1500as fordulat alatt jellemző. De ha kis gázt adok neki akkor szép egyenletesen felgyorsul onnan is.

 

Valakinek ötlet esetleg?

 

(Tavaly nyáron volt hasonló, akkor konkrétan le is állt, az indítás is macerás volt. Akkor egr szelepet tisztítottak elvileg. Most pöccröff indul!)

L?szló Arnold Creative Commons License 2016.08.29 0 0 5052

Köszi!

Előzmény: FeZ_ (5051)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!