Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2020.04.01 0 0 51019
cucu Creative Commons License 2020.03.28 0 0 51018

Ami azt illeti, ez sem olcsó, -470 Ft egy kiló félbarna- és 20 Ft a szeletelés. 

Természetesen nem fogom erőltetni, csak útba esik jövet menet, ez volt a nagy előnye. 

Pillanatnyilag nem lakom a kerületben, Vecsésről járok dolgozni. Meg tudom oldani másképpen is ezt a kérdést, csak sajnálom, hogy ennyire lement a kereskedői nívó, hogy a száraz, másnapos, vagy ki tudja hány napos pékárút is eladják. Nem szólva a szakmai problémáról, hogy nem mindig sikerül nekik jó kenyeret sütni...

Köszi a tippeket!

Előzmény: egonca (51017)
egonca Creative Commons License 2020.03.28 0 0 51017

Talán váltanod kellene. Ott van a közelben pl. a Lipóti pékség, jó kenyerük van, de egy kicsit drága...

Én is sokat kínlódom / kínlódtam a kenyerek minőségével, de most megoldódni látszik.

Két helyen szoktam venni:

A piac régi részében egész jó félbarna kenyér van és nem drága. Bár a szeletelésnek felára van... ☺

A másik a Lidl, ott szintén jó a félbarna kenyér. Most ezekkel el vagyok...

Mindkettő sokáig eláll, nem morzsálódik, a piacinak egy kicsit nyúlósabb a héja, de elmegy

Előzmény: cucu (51016)

cucu Creative Commons License 2020.03.27 0 0 51016

Én is egy vásárlói élményt szeretnék megosztani veletek. De ez inkább negatív élmény lesz...

Az Európa pékségről van szó, a Ferihegyi úton, a Gyökér utcánál.

Több alkalommal voltam fültanúja, ahogy a vásárlók reklamálnak valamiért. Száraz volt a sütemény - ezt hallottam a legtöbbször. 

Utóbbi időben kétszer vertek át kenyérrel, úgy, hogy ragacs volt a tésztája. Már amikor kértem egy kiló kenyeret, akkor gyanús volt, hogy ez akkora, mint egy félkilós. Mondta a hölgy, hogy súlyra megvan. Tényleg meg is volt. Csak éppen nem volt rendesen megkelesztve a tészta, ettől vált tömörré és ragacsossá. (Ezt egy másik alkalmazottjuktól tudom.)

Második alkalommal már nagyobb volt a kenyér egy félkilósnál, de ez is ugyan olyan ragacsos volt mint a korábbi. Egy ideig nem is mentem hozzájuk vásárolni. 

A napokban ugyan az a hölgy alkalmazott aki eddig rám sózta a keletlen kenyeret, megint egy félkilós formájút akart adni, de nem vettem meg. 

Ma ismét be bátorkodtam menni, és láss csodát, az egy kilós kenyér valóban egy kilósnak nézett ki. Nincs is vele semmi baj, nagyon jó ízű, mint amilyeneket régebben is vettem náluk. De most vettem még 10 db. sós perecet, -szereti a család- amiből 4 db kő kemény volt. 

Mindezt csak azért írtam meg, hogy vigyázzatok velük, ne járjatok úgy, mint én és sokan mások jártak.

Ez az eladó hölgy a nyitás óta ott dolgozik...

egonca Creative Commons License 2020.03.26 0 2 51015

Mai, piaci élményemet szeretném veletek megosztani:

Új piac, kínai üzlet, mindjárt a bejáratnál, a lift mellett / mögött. Csak szájmaszkot viselő vásárlókat engednek be a boltba. Akinek nincs maszkja annak úgy segít az egyik eladó, hogy összeírja mit szeretne, összeszedi és odahozza neki! (nem elküldik a pitlibe)

A pénztárnál kb. 2 méterenként felragasztottak nagy méretű piros köröket, arra kell állni és úgy sorolni a pénztárhoz.

Példamutató, kellemes hozzáállás, igazi kerekedői viselkedés - tanulhatnánk tőlük! Nagyon tetszik...

(Kínaikat említettem, de szerintem vietnámiak)

egonca Creative Commons License 2020.03.25 0 1 51014
Előzmény: kukácska (51005)
kari56 Creative Commons License 2020.03.25 0 1 51013

Felesleges küzdeni, nem vitaképes.

Előzmény: KKXVII (51012)
KKXVII Creative Commons License 2020.03.25 0 0 51012

Nézd én azt gondolom, ha a minisztériumokban dolgoznak akkor a vízműveknék, gázműveknél legalább ügyelet legyen. Egy virágos bezárhat, de a vízművek nem. Tehát ha ki kell menni egy csatorna aknát átvenni akkor legyenek szivesek ezt megtenni még ilyen helyzetben is. Még autóból sem kell szinte kiszállni. Odagurul, lefényképezi es kész. 

Előzmény: japipapi (51009)
kari56 Creative Commons License 2020.03.25 0 1 51011

???

Előzmény: japipapi (51010)
japipapi Creative Commons License 2020.03.24 -1 0 51010

😢

Nincs értelme. Nem kell ragoznod, iskolázni, hogy ki árul. Aki árul a piacon nevezheted kereskedőnek, tök mindegy, hogy milyen minőségben árul. Tévútra viszed a témád! 

Mit nem értesz? Mert amit eddig leírtál, számomra világos, arra reagáltam. Te másképpen értelmezed. Jó, de

akkor nálam itt a pont.

Minden jót.

Előzmény: kari56 (51007)
japipapi Creative Commons License 2020.03.24 0 0 51009

Ilyen alapon mindenkinek dolgozni kellene, mert mindenkinek lenne fontos ügye. Egészségügyi váltság helyzet van,tudomásul kell venni. Ugye most sokan visszasírják az átkos biztonságát, amikor szar van a palacsintába! Kezdve, nincs élelmiszer tartalék, romokban az egészségügy. Hiányzik a segítő honvédség és rengeteg más.

A vizeseknél biztosan van ügyelet, de gondolom pl.csőtörés esetén. Nem fontos egy vízóra. Azt mondta Orbán, hogy a munkaadó és munkavállaló egyezkedjenek. Gondolom a munkavállaló egyezkedet a beruházóval is pl. szerződés modisítás, szakasz számla benyújtásra tekintettel a helyzetre.

Ez a járulék csökkentés neked jó, de az alkalmazottad mit sem ér, hisz nincs munka, nincs fizetés! Hú, de jó a miniszter elnököd bejelentése! Persze a "hőse" még várnak korpát.

El fog múlni virus veszély, majd lehet pengetni a büdzsébe jóval megemelve, mert a stadionok épitését kell. - Orbánbak. 

Előzmény: KKXVII (51003)
kari56 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 51008

Bocsánat, komoly

Előzmény: kari56 (51007)
kari56 Creative Commons License 2020.03.24 0 1 51007

Konmoly szövegértési problémát látok.

Ha azt állítom, hogy nem elvárás az éjjel-nappali nyitvatartás (szinte már sehol nincs) akkor nyílván nem godolom az ellenkezőjét. Én nem politikus vagyok, amit mondok, azt is gondolom!

A kereskedő nem kofa és fordítva. A kofa az "őstermelő", aki nem csak az eladással foglalkozik, hanem ő termeli meg a portékáját is. Ilyenből már nincs olyan sok, mert aki asztalon árul azok többsége is a nagybanin veszi az árut.

Nincsenek monopol helyzetben, mert szerencsére sok más lehetőség is van a bevásárlásra, még munkaidő után is este hat után.

Egyébként én is azt íram, hogy próbálják ki a feláras árusítást. Ha veszik az árut úgyis, maradnak, ha nem bezárnak. De ki sem próbálták. Ez a mai piaci kultúra a régi időkből maradt ránk, akkor ez még jó volt. Nem ártana nekik is alkalmazkodni.

Amúgy fogsz és nem foksz.

Előzmény: japipapi (51006)
japipapi Creative Commons License 2020.03.24 -1 0 51006

Azt hiszem rosszul használod a "demagóg" kifejezést, inkább a Te igényed denagóg, nem kicsit

Nem mondtad, de az a tartalma.

Persze hogy nem, de mondhattam kereskedőknek, abba is bele kötöttél volna.

Te is foksz akkor vásárolni, mert monopol helyzetbe vannak, neked is enned kell. Az árat a kapitalizmusban a kereslet és a kínálat határozza meg. Ez sem demagógia, hanem gazdasági törvény, megszűnt a terv gazdâlkidás, állami fix ár.

Előzmény: kari56 (51002)
kukácska Creative Commons License 2020.03.24 0 0 51005

https://index.hu/gazdasag/2020/03/24/szamos_helyen_aramszunet_varhato._itt_az_elmu_listaja_hogy_hol/

Megnéztem az Elmű listáját. A XVII.kerületet is érinti.

Ha nem küldtek róla tájékoztatót, itt érdemes megnézni...

egonca Creative Commons License 2020.03.23 0 1 51004

Az kb. 8 napos átfutási idő. Én 20-án próbáltam rendelni, de elálltam, mert április 4-én teljesítették volna. Azt kell mondjam, mázlista vagy. :)

(április4-ről szóljon az ének...)

Előzmény: japipapi (51001)
KKXVII Creative Commons License 2020.03.23 0 0 51003

Mai miniszterelnök úr bejentései nagyon jók főleg a járulék kedvezmények. De sajnos a vízmüvek, gázművek, csatornázási művek nem veszi át a már kész rendszereket nem szerelnek fel új vízórát így sajnos a már kész munkakat sem fizetik ki a víz, gáz, villany és csatorna munkák után. A közműszolgáltatóknak is alkalmazkodniuk kell es legalább ügyeleti szinten átvenni és telepíteni. Így teljesen leáll a gazdaság és pénz nélkül maradnak a vállalkozók. Reméljük változik. 

Előzmény: kari56 (51002)
kari56 Creative Commons License 2020.03.23 0 1 51002

Nem kevéssé demagóg a szöveg. 

Nem mondtam, hogy éjjel-nappali piacot szeretnék.

Nem csak kofák árulnak a piacon.

Majd ha felárral árul, elválik, hogy vásárol-e valaki tőle. Ha nem majd bezár. De idáig el sem jut a rendszer.

Előzmény: japipapi (50999)
japipapi Creative Commons License 2020.03.21 -1 0 51001

És a SPAR-tól megszületése óta online vásárló vagyok. Tegnap érkezett a 03.12. rendelésem. Nem kaptam semmi tartós élelmiszert! Röhej, hogy nem központi raktárból teljesítettek, hanem soroksári SPAR küldte. Na, ott olyat adtak, ami készleten volt, vagyis nulla! Nem halmozásra rendeltem, hanem normál egyhavi felhasználásra. Persze értem, a sok barom világvégét éreztek, minden szart felvásároltak. Nem volt egy nyomorult szappan, wc papír! Semmi konzerv, semmi liszt féle, még csak kukorica liszt sem! 

Majd kíváncsi leszek mennyi liszt, fagyasztott termék landol a kukába! 

Előzmény: KKXVII (51000)
KKXVII Creative Commons License 2020.03.21 0 0 51000

Most jöttem a sparból. Minden van. Fullon. Többféle csirke, pulyka, sertes stb. Gyanítom a pánikszerű vásárlás talán már lecsengett. Koronamentes jó hétvégét!

japipapi Creative Commons License 2020.03.20 -1 0 50999

Szerinted a piac éjszaka legyen nyitva, vagy esetleg folyamatos  üzemben? Ki kötelezze, hogy mondjuk 14 h -tól 00 h óráig áruljon a kofa? Persze esetleg lehetséges, de akkor az lesz a baj, hogy esetleg felárral kaphatod meg.

Ez a regnáló rendszer, 30 éve nem humánközpontú, hanem embertelen.

Előzmény: kari56 (50998)
kari56 Creative Commons License 2020.03.19 0 1 50998

Nem értem a felhorkanást!

Nem a kismamákkal és a nyugdíjasokkal van problémám, hanem a piac üzemeltetőjével. Azon kívül, hogy kicsesznek a azokkal, akik napközben robiznak, még magukkal is, mert némi bevételtől esnek el. Persze, ha ez nekik jó?

Amúgy már csak anyám él és a lábát ki sem teszi a lakásból, én meg jövőre megyek nyugdíjba.

Előzmény: japipapi (50995)
KKXVII Creative Commons License 2020.03.19 0 0 50997

Türelemmel, emberséggel legyünk. Túl leszünk ezen is.

cucu Creative Commons License 2020.03.19 0 0 50996

Egyszerűbben fogalmazva, azoknak van nyitva, akik napközben ráérnek vásárolni. Sajnos 16 órakor zárnak, talán a savanyúságos van nyitva 17-ig. (Szerencsémre, bár minden nap nem veszünk savanyúságot.) Így én hétvégén szoktam ott vásárolni, esetleg péntek délután.

Előzmény: kari56 (50991)
japipapi Creative Commons License 2020.03.19 -1 0 50995

Remélem még te is lehetsz nyugdíjas! Qva jó mindig másra mutogatni. Szüleid? ☹️

Előzmény: kari56 (50991)
KKXVII Creative Commons License 2020.03.18 0 0 50994

Felkerülhetne a korona vírus oldalára is egyébként. Jó szlogen lenne

Előzmény: kari56 (50993)
kari56 Creative Commons License 2020.03.17 0 0 50993

Ezt hol Írták?

Előzmény: KKXVII (50992)
KKXVII Creative Commons License 2020.03.17 0 0 50992

Most olvastam: 

Kesztyű es maszk mindig!

Okosan járj, tovább élsz!

kari56 Creative Commons License 2020.03.17 0 1 50991

A piac hétközben a kismamáknak és a nyugdíjasoknak van nyitva.

Előzmény: KKXVII (50989)
kukácska Creative Commons License 2020.03.17 0 0 50990

Én sem nyugdíjasokról beszéltem, hanem 45 körüli, munkanapokon dolgozó emberekről. Ezért voltak szombaton vásárolni. Az egyiküknek gerincsérve van, a másiknak 2-3 hónapja volt egy komolyabb műtétje, azért nem tudnak fejenként 2-3 kg-tól nehezebbet cipelni.

Tudom, hogy hétvégén nagyon sokan vannak mind a két piacon, de a környékén élők szívesebben vásárolnak ott, mint bármelyik nagyobb boltban

Előzmény: KKXVII (50989)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!