Keresés

Részletes keresés

Meridian Creative Commons License 2001.03.26 0 0 592
Csak azt nem értem miért jó ez a névváltozósdi??!
HA netalántán kimoderálnának végérvényesen, akkor is visszajönnék így: MeRiDiAn....;)))))
Előzmény: Iván Gábor (586)
Meridian Creative Commons License 2001.03.26 0 0 591
:)))
Előzmény: bonnano (583)
nahat Creative Commons License 2001.03.26 0 0 590
Hát, kedves bonnano, én nem szoktam ideírni, de azért ez elég gennyes hozzáállás...

A te elméleted alapján mindenki, aki életbemaradt mondjuk Ceausescu (de bármely más, tetszőlegesen kiválasztott diktátor alatt), az tuti talpnyaló, különben meghalt volna.

Hát, el kell szomorítsalak: vannak olyan emberek, akik képesek feláldozni magukat egyetlen szent cél érdekében. Teljesen mindegy, hogy az a cél valós, elképzelt, hiten alapuló, vagy bármi más, de a lényeg: képesek feláldozni magukat érte. Többször fröcsögtél már itt, hogy a hívők azok lelkileg gyenge emberek, akik egy vallás nevű terápiát alkalmaznak magukon kevés sikerrel, mert különben elvesznének. Ez Tőkés László esetében például teljes mértékben megdől.

Továbbá szerinted nincs olyan normális ember, aki "értelmes" szakmát művel, és mellette hisz is. Csak egy példa: volt egy polihisztor, az utolsó talán, Albert Schweitzernek hívták. Orvos volt egyrészt, igen komoly szakmai elismertséggel, mellette pedig híres orgonista, zeneelméleti tudós, Bach-kutató. Emellett teológiai-filozófiai írásai jelentek meg, és igencsak metafizika-igenlő álláspontot képviseltek. Akkor ez a nagyon is értékes ember mint művész lehetett "hívő", és mint orvos nem? Na neeee.... Csak a hozzád hasonló kis szellemi kapacitású emberek vagdalkoznak így, akik a saját választott szakmájukat sem képesek normálisan megtanulni, nemhogy mellette még műveltek is legyenek... Szerintem én a helyedben nem égetném magam ennyire, szellemi törpeségemet fennen hirdetve.

bonnano Creative Commons License 2001.03.26 0 0 589
egy dolgot biztosan tudok: ha valakit megkinoznak, az beismer bármit, bárkit meg lehet törni, bárkivel alá lehet iratni bármit. ezt a "szakma" mondja. a tökes ugye elég zavaros számomra, mint mindenki számára, ezért csak annyit mondok erröl, ha a csau rendszerének akkora ellensége lett volna, "eltünt" volna még mielött csurka istvan megtudta volna a népszabadságbol hogy egyáltalán egy ilyen ürge létezik. attol meg hogy valaki református papkent, katolikus biborosként, vagy buddhista szerzetesként lopja a napot, attol én nem fogok megilletödni
Előzmény: NeXuS (587)
bonnano Creative Commons License 2001.03.26 0 0 588
na, akkor lehet vele jót játszani:)
Előzmény: Iván Gábor (586)
NeXuS Creative Commons License 2001.03.26 0 0 587
Orvosok hogy lehetnek istenhívők,
Talán tőlük kéne megkérdezned!
Vagy akár tudósoktól is!

Fizikus, matematikus, játék-elméleti kutató, satöbbi.

" tisztességes papok, parasztok, pedig üssék magukat agyon egy kövel"

Jó, mondd meg Tőkés Lászlónak, hogy egy fasz volt, azért, ahogy élt és azért, amit tett!
Te felfuvalkodott mitugrász! Mit képzelsz, mennyi emberben tartotta a lelket a románok kommunista rémuralma alatt, hm?
Te egmilliomod részétől is hithű román talpnyalóvá vedlettél volna, mint amennyi kínzást és terrort kiállt Tőkés László! És miért tette? mert hitt!
És te még ezek után is képes vagy ekkora baromságot mondani róluk?
Hát szégyelld magad! :-((

"pontosan ez a különbség, ez a lényeg."
Mi? az, hogy valójában a tudomány semmi lényegere nem tud választ adni és hazugságban tartják az embereket? Mert hazugság, hogy a tudomány mindenre tud válaszolni!!!

Mitől alakult ki az élet? Véletlen.
Mitől létezik a világ? Véletlen.
Mi az élet értelme? a túléls
Mit élsz túl? a halálodat(azáltal hogy magadat tovább-rörökíted). Szánalmas. Nem más csak órisi félelem-massza a tudomány!!!

Mert féltek élni! Féltek felelőséget vállalni!
Inkább anyáztok, és gőgösen bámultok az elefántcsont-tornyotokból.

Gyengék vagytok, még ha erősnek is mutatjátok magatokat :-(

Előzmény: bonnano (583)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.03.26 0 0 586
Perceron saját bevallása szerint volt más szélsőbalos, majd szélsőjobbos, sátánista majd istenhívő.

Tehát Ő egy nagyon kiforrott egyéniség:)))

Előzmény: bonnano (585)
bonnano Creative Commons License 2001.03.26 0 0 585
én nem. de ki az a perceron? (csak azt ne mondd hogy nexus hahah)
Előzmény: Iván Gábor (584)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.03.26 0 0 584
Gondolom a többiek is észrevették, hogy NeXus = Perceron

Előzmény: bonnano (583)
bonnano Creative Commons License 2001.03.26 0 0 583
"Ezzel az állításodal neves tudósokat, orvosokat, művészeket, kutatókat, egyszerű, ámde tisztességes papokat, polgárokat, parasztokat köpsz szemen!!! " hát ezt nagyon remélem!
ámde: orvosokat? hogy lehet egy orvos igaz hivö? egy tudos? attol függ milyen tudos. müvesz az lehet, kutato? hát ha a frigyláda után kutat, akkor birhatja az istenhitet. a tisztességes papok, parasztok, pedig üssék magukat agyon egy kövel.

"Talán át kéne értékelned önnön gőgös nagyságodba vetett hitedet és észrevenni, hogy Isten Nálatok tökéletesen megfeleltethető a Véletlennel" pontosan ez a különbség, ez a lényeg.

Előzmény: NeXuS (582)
NeXuS Creative Commons License 2001.03.26 0 0 582
Hát, te sem fogalmazol kesztyűs kézzel! :-)

Miből gondolod, hogy azok az emberek, akik hisznek Istenben, atok együgyüek, begyöpösödöttek, és korlátoltak?

Ezzel az állításodal neves tudósokat, orvosokat, művészeket, kutatókat, egyszerű, ámde tisztességes papokat, polgárokat, parasztokat köpsz szemen!!!

Talán át kéne értékelned önnön gőgös nagyságodba vetett hitedet és észrevenni, hogy Isten Nálatok tökéletesen megfeleltethető a Véletlennel :-)

Vagy talán tökéletesen krisztálytiszta, áttetsző fényű, érthető, magasztos, magasröptű és tételesen bizonyítható, laboratóriumi körülmények között megismételhető, leírható, beskatulyázható, és mindezeken túl, tartható

aVÉLETLEN, mint tudományos segédeszköz?

Hm? :-)

Előzmény: bonnano (567)
NeXuS Creative Commons License 2001.03.26 0 0 581
Jóval több ennél!

Ha nem "tömörülsz" szervezetbe, csoportba, rengeteg dolgot nem lennél képes túlélni!

Azt hiszed, hogy kívülálló lehetsz? Magányos farkas? Hahaha!

A társadalom is egy óriási szervezet, csoport, és akár tetszik, akár nem a tagja vagy, ha van TB és adókártyád, személyid, jogsid, útleveled, mobilod, színestévéd és buszbérleted, szívószálad, vagy akár pillepaplanod!

Akkor nem lennél eme óriási szervezet tagja, ha robinsonként élnél egy emberk által nem lakott szigeten -ott viszont nagyon hamar elhullanál, hiszen nincs meg -vlsz- a tudásod az életbenmaradáshoz olyan körülmények között!

Csak mítosz a szabadság és hazugság, hogy meglelheted a társadalomban!

Tehát, mindezeket egy kérdéssé kovácsolva: ezek szerint Te sem tudod önmagadat értékelni, és e csoport nélküln nem is tudsz létezni!!! :-)))

Nexus

u.i: ne vedd személyed elleni támadásnak a hozzászólásomat :-))

Előzmény: liliba (564)
NeXuS Creative Commons License 2001.03.26 0 0 580
Öregem, legalább ne hazudjál, rendben!

Személyes tapasztalatból mondom mindezt!

Egyik legjobb barátom Erdélyből jött, mint ahogy rengeteg ismerősöm -szüleim révén- jött ERdélyből-felvidékről-Kárpátaljáról, és rengetegen vannk, akik karitatív tevékenységet folytatnak ezeken a területeken...

Úgyhogy tudom, mit beszélek!

A kommunistákkal annyira szálltak szembe önszántukból, mint az oroszok!!
Csak a hit tartotta a lelket az emberekben az elmúlt 81 kibszott hosszú évben, és ez tény!
Akár tetszik, akár nem, ez van!!!

Nexus

Előzmény: csapo (559)
bonnano Creative Commons License 2001.03.25 0 0 579
bocs, most egy kicsit illuminált állapotban vagyok , szoval nem értem ....?????
Előzmény: belepofázok (575)
csapo Creative Commons License 2001.03.25 0 0 578
Nem csak mint speciális emberi érzés létezik.
Úgy is létezik mint ZSÍROSKENYÉR
Előzmény: Iván Gábor (568)
Meridian Creative Commons License 2001.03.25 0 0 577
Igazán...?

(ha-hahaha!)

Előzmény: ál_Pascal (572)
Meridian Creative Commons License 2001.03.25 0 0 576
Márakinél...
Előzmény: Iván Gábor (568)
belepofázok Creative Commons License 2001.03.25 0 0 575
OFF
Én viszont vagy 3/4 órával a hozzászólásom küldése előtt az Új Hozzászólás képernyőnél voltam és kajáltam, szal bocs.
ON
Előzmény: bonnano (571)
belepofázok Creative Commons License 2001.03.25 0 0 574
Nekem ateistaként ugyanez a véleményem, csak éppen a másik oldalról. Minél inkább próbál egy hívő megtéríteni, minél több "érvet" hoz fel, annál biztosabb vagyok a saját igazamban.
Előzmény: ál_Pascal (572)
csapo Creative Commons License 2001.03.25 0 0 573
"....hogy a földi életben nincs más jó, mint a túlvilági élet reménye, hogy csak a hozzá való közeledés mértéke szerint lehetünk boldogok"
Akire ez igaz az nagyon szerencsétlen alak. Ráadásula halála után is pofára esik mikor a menyország helyett felzabálják a kukacok.
Előzmény: ál_Pascal (572)
ál_Pascal Creative Commons License 2001.03.25 0 0 572
Kedves Iván Gábor
Végigolvastam topicodat. Ahogy elnézem, valószínűleg diplomás matematikus vagy fizikus vagy. Ezért ajánlom figyelmedbe (és barátaid figyelmébe) Blaisa Pascal: Pensées c. művéből vett idézeteket. Úgy is fel lehet fogni, hogy Pascal engem bízott meg azzal, hogy erre az igen színvonalas topicra ezt feltegyem.
„Nem kell hozzá különösebb lelki emelkedettség, hogy megértsük: nincsen a földön igazi és tartós boldogság, minden örömünk hívság, bajaink végtelenek, s végezetül a halál, amely minden percben lecsaphat ránk, néhány éven belül menthetetlenül... szörnyű helyzet elé állít bennünket. Nincs ennél valóságosabb, szörnyűségesebb valami. Hetvenkedjünk csak, ameddig tetszik: ez az a vég, amelyet a legszebb földi élet sem kerülhet el. Elmélkedjünk rajta, s aztán döntsük el, lehet-e kétség az iránt, hogy a földi életben nincs más jó, mint a túlvilági élet reménye, hogy csak a hozzá való közeledés mértéke szerint lehetünk boldogok... Tehát nyilvánvalóan nagy baj, ha eziránt kétségeink vannak, de ha már e kétségben vergődünk, akkor legalább a keresés halaszthatatlan kötelességünk, ezért aki kételkedik de nem keres, nemcsak boldogtalan, hanem egyúttal igazságtalan is, és ha mindezekre ráadásul még nyugodt és megelégedett, ha fennen hirdeti, sőt a tejében még hivalkodik is vele, és éppen ebből a helyzetből csinál magának örömet, és ezzel hivalkodik, akkor már nem is tudom, minek nevezzem az ilyen hóbortos teremtést? ... Mert nem kétséges, hogy földi életünk csupán egyetlen pillanat, a halál állapota viszont, bárminő legyen is, örökké tartó...Tulajdonképpen díszére válik vallásunknak, hogy ilyen esztelen ellenségei vannak; ellenkezésük annyira veszélytelen számunkra, hogy egyenesen alátámasztja igazságait...Mert valóban, kérdezzük csak meg őket, milyen meggondolások, milyen érvek alapján kételkednek a vallásban: olyan gyenge, olyan alantas érvekkel fognak előhozakodni, hogy éppen az ellenkezőjéről győznek meg bennünket. Nagyon helyesen ezt mondta nekik egy ízben valaki: Ha sokáig így érvelnek, tulajdonképpen megtérítenek engem.”
bonnano Creative Commons License 2001.03.25 0 0 571
ezt mondom én is
Előzmény: belepofázok (570)
belepofázok Creative Commons License 2001.03.25 0 0 570
Talán azért nincs ateista szervezet, mert az ateisták nagy része passzív ateista, egyszerűen nem vesz tudomást a vallásokról. Manapság már nem olyan nehéz ez, csak kerülni kell a templomokat, a jehovistákat meg az ilyen topicokat :)
Én sem nézek éppen jó szemmel az egyházakra, de azért nem ez a legnagyobb probléma manapság. Ha nincs isten, ott a TV, stb...
Előzmény: Iván Gábor (566)
bonnano Creative Commons License 2001.03.25 0 0 569
"Az tény, hogy mint egy speciális emberi érzés létezik."

pusztán öskori mivoltunkat idézö csökevényesedés, melyböl ha nem lehetne politikai hasznot huzni már talán be is lenne tiltva

Előzmény: Iván Gábor (568)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.03.25 0 0 568
Isten azért nem semmi.

Az tény, hogy mint egy speciális emberi érzés létezik.

Előzmény: bonnano (567)
bonnano Creative Commons License 2001.03.24 0 0 567
"Ha nem érdekli az ateistákat az isten téma, akkor miért is vannak?"

ezt nem értem. te szerintem kevered az ateistát az istentagadoval. az ateista ignorálja az egészet, közönyös. az istentagado még valahol hisz is istenben, de lázad ellene, lázad a
bárgyu tömegek hatalma ellen. egy ateista éppen ezért nem fog szervezetbe tömörülni, habár igaz az hogy ha szervezetbe tömürulnénk letisztázhatnánk 1-2 fontosabb dolgot. de hát ki akar
korlátolt begyepesedett álszent együgyü emberekkel kisstilü nevetséges csatározást a semmiröl?

Előzmény: Iván Gábor (566)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.03.24 0 0 566
Itt valami azért nagyon nem stimmel. Ha nem érdekli az ateistákat az isten téma, akkor miért is vannak? Másként: ha nem jönnek arra rá hogy valamilyen szervezetbe tömörülve, azonos hatékonysággal mint az Istenhívők már régen lezárhatták volna ezt a van, vagy nincs vitát, akkor bizony eléggé "butuskák".
Előzmény: bonnano (565)
bonnano Creative Commons License 2001.03.24 0 0 565
nem képtelen, egyszerüen nem érdekli a téma. elvégre ezért ateista!
Előzmény: Iván Gábor (563)
liliba Creative Commons License 2001.03.24 0 0 564
Az Ateisták nem akarják megszervezni magukat. :)
Ugyanis a szervezethez tartozás azoknak az igénye, akik önmagukat önmagukban nem tudják értékelni. Csak ha valahová tartoznak, valami csoport tagjai akkor tudnak létezni.
Én ezt nem pontoznám +-al
Előzmény: Iván Gábor (563)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.03.24 0 0 563
Tehát az Ateisták képtelenek megszervezni magukat.

Akkor bizony itt 1 pont az Istenhívőknek.

Előzmény: bonnano (561)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!