Keresés

Részletes keresés

excominfo Creative Commons License 2011.02.22 0 0 316

Köszi!Az én fiam még csak hetedikes, de jobb előre érdeklődni...

Ha esetleg megtennéd,hogy megirod majd, mi volt a felvin, megköszönném!

Előzmény: katobá (315)
katobá Creative Commons License 2011.02.21 0 0 315

Hahó!

 

Az én gyermekem is ezt a sulit jelölte meg elsőnek, de nem tudom mikor lesz a szóbeli, nincs is kiírva sehova. Elég szűkszavúak a honlapon is. Az én ismerősöm is itt végzett és most a Műszaki Egyetemre jár. A tanulást biztos megtanítják nekik, már aki bírja a tempót.

Előzmény: excominfo (314)
excominfo Creative Commons License 2011.02.21 0 0 314

Halihó!

 

 

 

Van valaki erre,akinek a magzatja mostanában ide jár vagy járt...?

Mi a véleménye a suliról?

Próbáltam informálódni a neten,de csak régi fórumokat találtam róla. Azt tudom,hogy mint suli az egyik legjobb. De milyen ott diáknak lenni...?Köszi ha valaki tud segiteni!

Alexfux Creative Commons License 2010.02.16 0 0 313
"Csukjátok be az ablakot! A büdösbe még senki sem halt bele, de a hidegbe már sokan" :-(
Előzmény: manhattani (311)
cucu Creative Commons License 2009.12.04 0 0 312

Elmegyek...

Köszönöm az értesítést!

Előzmény: manhattani (311)
manhattani Creative Commons License 2009.12.04 0 0 311

Azoknak, akiket tanított, akik ismerték, vagy csak hallottak róla:

 

Bornyi Sándor tanár úr elhunyt. Búcsúztatása december 18-án, 17 órakor lesz a Kálvin téri templomhoz közeli Kálvin-teremben.

Senki ne vigyen virágot, a temetése később, zártkörűen lesz. A Kálvin-teremben mi róhatjuk le iránta a kegyeletünket.

 

cucu Creative Commons License 2009.11.18 0 0 310

Üdv

Igen, Rozsda irodalmilag is menő volt. A fóti gyermekvárosban laktak ill. dolgoztak a feleségével.

Előzmény: manhattani (309)
manhattani Creative Commons License 2009.11.18 0 0 309

>Igen + Rozsda, Pepi, ...

 

Pepi (Takács Gábor) volt az osztályfőnökünk. Az első osztálya volt. Hozzá járt a mai Blastik tanár úr :-) Pepit nagyon szerettük. Állítólag az ő tiszteletére volt a Puskással szemben a Pepi kocsma...

 

Rozsda: nem mindenki tudja, hogy az És-ben (Élet és Irodalom) jelentek meg versei.

Előzmény: cucu (305)
manhattani Creative Commons License 2009.11.18 0 0 308

>De voltak jó tanárok.Nekem Tüske,Fodor,Bornyi,Postáné.

 

Te Postánét jó tanárnak tartod? Óriásit változhatott...

Előzmény: Funk (304)
manhattani Creative Commons License 2009.11.18 0 0 307

>Tényleg az 1 wattos adó, ...

 

1 kW-os, te... :-))

Te végeztél ott? :-)

Előzmény: Funk (300)
manhattani Creative Commons License 2009.11.18 0 0 306

>Akkor ki volt az első?

"mert a hatvanas évek végén Bán Ferencné néven ismertük."

 

Talán Bán Ferenc...

Előzmény: Funk (299)
cucu Creative Commons License 2009.11.16 0 0 305
Igen + Rozsda, Pepi, Hirling, ja és Bakó tanár úr...
Előzmény: Funk (304)
Funk Creative Commons License 2009.11.15 0 0 304
Mindenképp igazat adok néked.De voltak jó tanárok.Nekem Tüske,Fodor,Bornyi,Postáné.
Előzmény: cucu (303)
cucu Creative Commons License 2009.11.15 0 0 303

Én az egész suli kinézetével nem voltam megbékélve. Zord, rideg benyomást keltett bennem az a zöldes színű minden. Ajtók, ablakok, falak...

Előzmény: Funk (302)
Funk Creative Commons License 2009.11.15 0 0 302
Hja.Bementél a hátsó bejáraton,zöld olajfesték a falon,szag (okádék).
Előzmény: cucu (301)
cucu Creative Commons License 2009.11.14 0 0 301
Régi szép idők... Akkor szar volt sok szempontból, de mára már minden megszépült.
Előzmény: Funk (300)
Funk Creative Commons License 2009.11.14 0 0 300
Tényleg az 1 wattos adó,meg a fénycső.Padlásfeljáró a sarokban...Hmmmmmmmmmmm.De rég volt.
Előzmény: cucu (298)
Funk Creative Commons License 2009.11.14 0 0 299
Akkor ki volt az első?
Előzmény: manhattani (277)
cucu Creative Commons License 2009.09.11 0 0 298

Hát igen. Szerintem sem.

 

Félkörbe állított minket reggel 8 órakor maga elött, ő leült a székébe, kényelmesen elhelyezkedett és elkezdte mesélni a szakmai történeteit. Mi meg majd össze rogytunk, de nem ültetett volna le.

Én jóformán semmilyen új ismeretet nem szereztem tőle.

Próbált mint rádióamatőr kapcsolatba kerülni Baltimorral, de nem sikerült akkor. A fénycső viszont begyulladt a padláson, ez igaz. Másra nem is emlékszem...

Előzmény: manhattani (297)
manhattani Creative Commons License 2009.09.11 0 0 297

Érdekes, hogy egy embert ennyire másképp lehet látni, mint te meg én... :-)

Nem akarok veled vitázni, pláne meggyőzni téged, de én gyökeresen...

 

Én aztán foglalkoztam hobbiként távközlési (sőt, még informatikai, amire akkor tán még szó sem volt :-) ) dolgokkal. Sőt, a Puskás felvételi kiírásában írták is, hogy nem lehet indok, hogy ezt a jelentkező nem tanulta az iskolában, mert olyanokat keresnek, akik az iskolai tanulmányaikon túl is érdekel ez a terület... Mégis rengeteget tanultam Henci bácsitól (meg minden jó tanáromtól).

 

>aki nem mellesleg semmilyen pedagógiai ismerettel sem rendelkezett.

Szerette azokat a diákjait, akiket érdekelt, amit mondott. Lehet, hogy azoknak többet mondott? :-)

 

>Nem csoda, hogy számára minden tanuló egyforma volt, ...

Ez vastagon nem igaz. Illetve... nem volt igaz 1970-71-ben. Később megváltozott volna???

 

Úgy érzem, nem fogjuk meggyőzni egymást :-)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: cucu (296)
cucu Creative Commons License 2009.09.11 0 0 296

Mondod te....

Én meg azt mondom, hogy csak azok tudtak tanulni tőle, akik amagánéletükben nem foglalkoztak hobbyként a szakmai dolgokkal. Amiket én tőle hallottam 16 évesen, azt én már 13-14 éves koromban ismertem, mert állandóan bújtam a szakkönyveket és szereltem rádiókat, TV-ket. Úgyhogy nekem semmi újat sem tudott mondani, legkevésbé tanítani. Nem is volt egy tanár típus, inkább amolyan "öreg szaki bácsi", aki nem mellesleg semmilyen pedagógiai ismerettel sem rendelkezett. Nem csoda, hogy számára minden tanuló egyforma volt, mert képtelen volt különbséget tenni közöttük. Viselkedésével inkább megbántotta a gyerekeket, mintsem ösztönözte volna őket. Kínszenvedés volt eltölteni vele azt a pár órát és ez nem csak a saját véleményem volt akkoriban.

 

Előzmény: manhattani (295)
manhattani Creative Commons License 2009.09.11 0 0 295

>Az a típus volt, akin már élete delején túllépett az idő...

 

OFF: Ezt a mondatod betehetnéd a Képzavarok topikba is :-)  ON

 

Persze, Henci bácsi nem volt már fiatal, de az egy tanárnál nem biztos, hogy hátrány, sőt. Megvoltak a bogarai, de úgy láttam, a többségünk azzal együtt szerette. Tanulni meg rengeteget lehetett tőle, már akit érdekelt... :-)

Előzmény: cucu (292)
cucu Creative Commons License 2009.09.08 0 0 292
Az a típus volt, akin már élete delején túllépett az idő...
Előzmény: manhattani (291)
manhattani Creative Commons License 2009.09.06 0 0 291
Volt egy zöld TERTA magnója a laborjában, azt néha elkértük az iskolai bulikhoz. Panaszkodott, hogy "azzal a hülye bíííítzenével szétrázzák a magnót!"  :-)
Előzmény: cucu (290)
cucu Creative Commons License 2009.09.04 0 0 290

Hasonló dolog történt velem is! Egy zacskó alkatrészt vett elő, kitette az asztalra, mindenki messziről nézegette. Én közelebb léptem, hogy lássak is valamit belőle, mire rámszólt, hogy menjek hátrébb. Mondtam, hogy csak megnézném. Mire ő: először nézegetjük, aztán megy a zsebbe...

Tényleg nagyon aranyos ember volt, mi is szerettük...

Előzmény: manhattani (289)
manhattani Creative Commons License 2009.09.04 0 0 289

Igen, nagyon szépek.

 

Egyszer bejött a labor gyakorlatra, és azt mondta:

 

"Ebben a zacskóban egy, a távközlésben is használt anyag van, az utcán szedtem fel!" és felénk nyújtott egy zacskót. Gondoltam, hogy aszfalt van benne (akkor még voltak aszfalt szigetelésű kondenzátorok), el akartam venni a zacskót, hogy megszagoljam. Azt mondta: "Nem lehet olyan sokáig nézni!!" és betette a háta mögé :-)

Nagyon szerettük Henci bácsit.

Előzmény: cucu (288)
cucu Creative Commons License 2009.09.03 0 0 288
Ez egy nagyszerű dolog, hogy ilyen szép emlékeid vannak róla!
Előzmény: manhattani (287)
manhattani Creative Commons License 2009.09.03 0 0 287

Ezt jól teszed :-)

Nagyon szerettem Henci bácsit, meg ahogy láttam, a komoly emberek közül sokan az osztályban. Igazi szakember volt, és embernek is kiváló.

 

De hogy milyen a távközlési társadalom: aki volt a temetésén (én csak később értesültem róla) mesélte, hogy a gyászoló emberek sétáltak elfelé, és olyanokat mondtak, hogy "akkor megnöveltem az impedanciát, és..."

A világ már csak ilyen.

Előzmény: cucu (286)
cucu Creative Commons License 2009.09.02 0 0 286

Jó.

Rádiót nem, de kábelkorbácsot, bandázsolást mi is csináltunk. Vagy mégsem? Már nem is tudom. Lehet, hogy csak a vitrinben láttam...

 

Henci bácsi...

Van egy mondás az elhunytakról, én ehhez tartom magamat...

Előzmény: manhattani (285)
manhattani Creative Commons License 2009.09.02 0 0 285

Nem, nem... :-)

Legalábbis mi, a műhelyben csináltunk távbeszélőtechnikai kábelkorbácsot is (egy deszkába szögek voltak verve, föléjük írva kódjelek, és a szögek közé ki kellett húzni a korbácsereket, levarrni és az erek végét leblankolni).

 

Éppígy volt a rádió készítés is a műhelyben, valami bakelitdobozos elektroncsöves masinát csináltunk. A mi osztályunkban egyvalakinek szólalt meg, tán nem törvénysértés, ha beírom a nevét, Hegyi Gábornak hívják, ő a földszinti műhelyben tette ezt, ha jól emléxem, Mezőfényi tanár úr műhelyében. Én az alagsori műhelyben voltam, és nem is szólalt meg a rádióm :-) De ez nem a rádiólabor volt, hanem a műhely, ez biztos.

 

A rádió tanárunk a Rozsda volt, a rádió labor tanárunk pedig Henci bácsi, Isten nyugosztalja.

Előzmény: cucu (284)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!