Keresés

Részletes keresés

zerozero Creative Commons License 2002.12.28 0 0 998
Na, vegre az uj videokartyammal (Geforce 2) sikerult elkezdeni a jatekot....
Ami CSODALATOS....
de, egybol felbaszta az agyamat 2 dolog:

1:Nem fegyverezhetem fel a tarsamat.

2:MIERT CSAK EGY TARSAT FOGADHATOK FEL???
Igy nics semmi hangulata, komolyan visszasirom a BG2-t,meg az IWD2 is jobb.

Na, de azert nem hagytam annyiban a dolgot...
es LAM:
http://snow.prohosting.com/wperpo/oc.htm

Battle AI fokozasa es a tars inventory-aban is turkalhatsz!!!!!Oriasi,igy mindjart mas!!!
(Aki ismeri annak bocs)

A masik:
EGYSZERRE TOBB SEGITOT IS FELFOGADHATSZ!!!
Kiprobaltam, mukodik!!!!
http://snow.prohosting.com/tuten100/

Bihus Creative Commons License 2002.12.28 0 0 997
Aha, köszi!

Most már akkor megnézem, milyen skilleket érint az ACP...

Csapdákat lehet harcossal is leszerelni, csak 4 skillpontból kettőt kapok, az meg eléggé pazarlás. A multiclass jónak tűnik, 4 szint az akár 16-ot is jelenthetne, nem? Vannak hátrányai a rogue-nek multiclassban /fegyverzet, páncélzat megszorítások/?

Társak: amit írsz, az szép és jó, nekem is van ám ennyi eszem magamtól is, csak hát a csaták nem éppen így szoktak alakulni :) Hiába mondom én, hogy maradjon le, ha megállok, mindig közel jön szerencsétlen. Ajtó mögé betámadva már sokszor egy-két kör után rajta is van az ellen. Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy még csak az 1.1-es patch van fent, modemen keresztül sosem tudja egyben leszedni azt a 14(24?) megát, ami az 1.27-hez kell :( Orvosolták benne ezeket az AI dolgokat, vagy inkább csak bugmentesítettek?

Láda: ez azért valahogy nekem nem fekszik. Megyek a batár karddal, aztán osztom a füleseket a ládáknak is? Milyen már ez? :)

Viszont a tulajdonságokat lehet tárgyakkal növelni, nem? Ha már egy +4-es STR-eset találok, ugyanott vagyok, mint aki 18-asról indult, és nem használ ilyen tárgyat. Viszont a többi képességem SOKKAL jobb, mint neki...

Fene tudja, nekem ez a játék eddig egyik téren sem valami nyerő: A Diablohoz képest gyenge a technikai oldal és az engine/túl gyengék a varázstárgyak, Baldur's Gatehez képest meg kevés az az egy játszható karakter/túl hack'n'slash-es...

Azért végigjátszom :)

Előzmény: iceride (996)
iceride Creative Commons License 2002.12.28 0 0 996
Armor check penalty:
Minden olyan cselekvéshez, amelyhez finom/gyors mozgásokra van szükség, a nehéz páncél büntetést ad. Ennek mértéke az Armor check penalty, amit a képességpróbánál a dobás értékéből levon. (általában skilleknél)

Csapdák:
Ha szimpla harcos vagy, akkor megszívtad, mert az ugyan nem fog csapdát leszerelni, amúgy nagyon helyesen. Legjobban akkor jársz, ha fölveszel pár szint tolvajt, mondjuk 4-et. :)
Én is ezt csináltam, nagyon frankó lett.

Társak:
Nekem nem volt problemám, én társ nélkül vittem végig. Ha meg varázslót viszel magaddal, vagy olyat, aki nem tud harcolni, hát mondd neki, hogy maradjon le, és ne hagyd, hogy az ellenség odaérjen hozzá. Inkább álld el az útjukat.

Láda:
Ha összetöröd, megkapod, ami benne volt, és büntetés nincs.

Generálás:
Hát generálhatsz csupa 14-es karit, de akkor sose lessz akkora erőd, mint annak, aki 18-ról kezdi.
Én valami ilyesfélén osztottam: 16,16,14,12,8,8

Előzmény: Bihus (995)
Bihus Creative Commons License 2002.12.28 0 0 995
Sziasztok! Játszik még valaki singlet? Én most kezdtem.

Kérdések:

- Mi az az Armor check penalty? Roppant idegesítő, hogy a kézikönyvben csak erről nincs semmi leírva :(

- A zárnyitásra, csapdakeresésre lesz később értelmes esélye egy harcosnak? Se varázslat, se class skill, én pedig nem szeretném Tomit vinni végig. Már kipróbáltam a bárdnőt, tetszik is :), de ő meg csapdát nem tud :( Ennyire be vagyok korlátozva ezen a téren?

- Lehet valahogy normálisan irányítani a társakat? Pl. csata előtt rászólok, hogy inkább nyilazzon. Elkezdődik a hent, rámászik vagy két rosszarcú, és már kapkodja is be az opportunitykat. Nem gondolták komolyan, hogy ilyenkor visszatöltés/templom az egyedüli alternatíva?! Meg úgy általában is, a 15-ös AC-jével talán egyértelműbb lenne, ha elfutna a nagyfőnökök elől, és rámhagyná a közelharcot... Ez a része eddig nagyon bosszant.

- Ha összetöröm a ládát, akkor megkapom ugyanazokat a cuccokat, mint amikor kinyitom, vagy van érte büntetés?

- Generálás: jó pont, hogy végre szintlépések után /ha lassan is, de/ lehet fejleszteni a tulajdonságokat. De akkor miért fejelték meg a 14-es érték fölötti növeléseket levonásokkal? Tiszta hülyeség, sokkal jobban kijövök, ha inkább 14-ig viszek fel mindent, aztán később tornászom fel, nem? Ha felviszem az STR-t 18-ig, akkor másra már alig-alig marad. Így meg kapok egy viszonylag erős, ügyes, okos és karizmatikus harcost :) Mivel elf, így meg egész korrekt íjásznak is az elején...

Szóval eddig nekem ez nagy csalódás egy rendes szerepjátékhoz képest. Legalább a küldetések rendben vannak?

Torment rulez :)

planar Creative Commons License 2002.12.27 0 0 993
Úgy tudom, a voodoo3-ast nem szereti a progi. Nekem ezért kellett videokártyát cserélnem...
Előzmény: Törölt nick (992)
iceride Creative Commons License 2002.12.23 0 0 991
Kösz, már megoldottam, pont úgy, ahogy mondtad...
Előzmény: elcan (990)
elcan Creative Commons License 2002.12.23 0 0 990
tölcs le egy crakes exe-t. pl. www.gamecopyworld.com
keress rá

wégigvittem a WW1 et, szerintem átestek a ló tulsó oldalára.
nem az a baj, hogy a szőrnyekér 0 xp jár, hanem ahogy az xp-t adja.
de ha mégis igy akarja akkor legalább ne irja ki.
meg a DC ket. (lehfeljebb, hogy easy vagy hard)
ez _sem_ rpg.

baldurs ii még mindig a legjobb, de közel sincs tökéletes (2. a Wiz7 jellemző) :)

van amiben a szori jó, de az npc-k túl lineárisak.

iceride Creative Commons License 2002.12.22 0 0 989
Na, fölpatcheltem 1.27-re.
Azóta kéri a Play Disc-et, emit eddig sosem tett, nincs is meg...
Mit tegyek?
pedro870 Creative Commons License 2002.12.20 0 0 988
Ma néztem, electoworld-ben már átlagosabb 12k-ért árulják. Könnyen lehet, hogy máshol is olcsóbb lett.
Előzmény: _Hypo_ (956)
Willys Creative Commons License 2002.12.20 0 0 987
Hi,
Nem olyan vészes a dolog a "diablós" modon.
Sajnos még kicsi, és sok küldetés nincs bekötve, aki játszott mud-al az tudja mihez hasonlítani.
Csapatolás is jó dolog, csak tényleg nem jó olyannal menni, aki 10 szinttel magasabb nálad. A mágusok pedig tényleg ön, és köz veszélyesek mint a mesékben. Én is kipróbáltam, és magasabb szinten is gyakran előfordult, hogy kiirtottam az egész csapatot kezdve magammal :) (nem csak én játszottam persze ezt el)

Igazán jó modult csak DM hahatós segítségéval lehet játszani, amihez szerver, kell DM stb..
Nem megoldhatatlan, csak rázós.

Hoz_hun Creative Commons License 2002.12.20 0 0 986
A #972-nél leírtak igazak. Én is ki szeretném próbálni neten az NWN. Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de van olyan magyar szerver amiröl Strong Bad írt. Szeretnék én is amolyan családias partival játszani (Diabló stílust rühellem!!!). Minta régi időkben a papiron mesélt RPG, ahol még volt összetartás a csaptagok közöt, és inkább volt cél a csapatárs megemntése, mint hogy "te geci azt én akartam megölni" tipusu veresengés, + táp mindenek felett.

Most töltöm a WW-t. Egyet patcseltam a gamen, de leírná valaki mejik az utcso patcs.

Ja azzal a karakterrel lehet kalandozni akivel végigvittem a gamet singliben, vagy multin teljesen előröl kezdődik az egész?

Strong Bad Creative Commons License 2002.12.19 0 0 985
En is kiprobaltam, de nehezen tudom elkepzelni amikor multiban mindenki ugyanugy felebred egy csata utan mint egyetlen tulelo, neki suttogja el a herceg az utolso szavait, o megy el a Night Hag-hez, stb. Vagy olyankor a party leader korul forog a tortenet, a tobbiek csak asszisztalnak?
Amugy tok jo mert 0 pont jar a hentelesert, akkor kapsz XP-t ha gongyolited a sztorit. Ez igy sokkal szerencsesebb mint a Diablozas. Pihenni sem lehet akarmikor.
Előzmény: hohocali (984)
hohocali Creative Commons License 2002.12.19 0 0 984
Csa!

En nem azt mondtam, hogy nem lehet alacsony meg magas szintu kari egyutt, hanem nem szerencses. Amikor bent voltam a szerveren en voltam az alacsony szintu, es ijjam volt is, meg magic missilem is, de kiadtam a parancsot a tamadasra, amire odaert a mm vagy a nyilvesszo, mar halott volt mindenki. Arrol nem is beszelve, hogy mikor szerencsetlen parducom megprobalt harcolni, fireballal elmostak az ellennel egyutt. Magas szintu karival meg nagy elvezet lehet kezdot patyolgatni... Persze van aki isten szerepet elvezi :).
Vegigragtam magam a witch wake 1-en, es sok uj "szerepjatekos" dolog kerult bele. Ugy nez ki, jo iranyban fog tovabbhaladni a nwn.

Előzmény: _Stein_ (983)
_Stein_ Creative Commons License 2002.12.18 0 0 983
Hello!

A két magyar szerveren általában csak este van élet (8 körül). És leginkább a Land of Adventures-ön.
Magas karikkal meg nyugodtan lehet együtt kalandozni kezdőknek. Legfeljebb hátulról támogatnak (nyíl kötelező :)
Sajna most a magyar szerver ingencsak diabló jellegű, de aki kalandot akar, az keresse fel Pazuza templomát. Nagyon jó _kaland_modul, főleg egy csapatnak.

hohocali Creative Commons License 2002.12.18 0 0 982
Koszi a modult.
Idokozben eszembe jutott, amikor upgradeltem a nwn-t a beepitett upgrade-el, akkor felrakta ezt a modult, es a kovetkezo reszenek is valami demojat. Szerintem az ugyanaz lehet.
Előzmény: Strong Bad (981)
Strong Bad Creative Commons License 2002.12.18 0 0 981
Szerintem nem fontos azonos szinten lenni a jatekosoknak. Inkabb az kene, hogy osszeszokottabbak legyenek ami pen&paper jatek eseteben nem nagy ugy, mert altalaban baratok, vagy ismerosok jatszanak egyutt tobbe-kevesbe osszeszokva, vagy csak neha lecserelve a partnereket.
Ezzel szemben a neten szinte minden nap masba es masba fogsz belefutni, bar ahogy eszrevettem van egy torzskozonseg.

A legnagyobb baj az, hogy sokaknak itt is a teljesitmeny a lenyeg. Minel tobb arany legyen a szutyoben, minel tobb XP, minel tobb ork legyen a halallistan.
Na ezek az alakok nottek fel a Diablon, menekulok ha meglatom a fajtajukat. Szivesebben jatszom kulfoldi szerveren levo emberekkel, van pl. olyan szerver, ahova csak csevereszni, hevereszni, kocsmazni, allatot nevelni mennek az emberek.

Ja es a beigert Witch's Wake. Jo toltogetest. Ha valaki be tudna tolteni egy dedikalt szerverre az nagyon jo lenne.

Jo jatekot!

Előzmény: hohocali (980)
hohocali Creative Commons License 2002.12.17 0 0 980
Igen, van igeny ra!! :) Hatha jo.

Probaltatok modulokat az nwvaultrol?
A lone wolf chapter 1/2-t ajanlom azoknak akik szerepjatekot akarnak, nem hentelest. Pl.: nem jar xp, ha megolsz valakit/valamit. Kiraly nagyon, foleg a masodik.
A trial of spirit is nagyon jo, es hosszu is. 1. szintrol indul a kari es 11. korul fejezodik be. Lesz folytatas.
A spires of ravenloft-ot felejtsetek el.
Sex & single adventures nekem nem jott be. Jo otlet nemi erotika a jatekba, de ez tul sok, tul konnyu, es nem szol masrol.
Mast meg nem probaltam. Singleket probalok, azokat normalisan vegig lehet nyomni. Multiban meg csak a punyek altal emlitett egyik magyar serveren voltam, de nem tetszett. Tul sok minden tonkre teheti a jatekot, amit nem tudok iranyitani. Pl.: a karaktereknek azonos szintueknek kene lenni, kulonben a gyengebbiknek unalmas, a story nem szamit, csak a szintfejlesztes, meg hent, stb. Kiprobalnam meg a jatekos-jatekos elleni multit csapatban.

Előzmény: Strong Bad (979)
Strong Bad Creative Commons License 2002.12.17 0 0 979
Ha van ra igeny en letoltom, es felrakom valahova a Witch's Wake-t.
Előzmény: Stamas (978)
Stamas Creative Commons License 2002.12.17 0 0 978
Sziasztok!

Én Singliben nyomtam végig, aztán le akartam tölteni modulokat, és kiderült, hogy ez csak legális cédékível megy. Eléggé dühít a dolog, mert a egy játékért max 1-2 erzer forintot lennék hajlandó/tudnék kifizetni, éshát nem ennyibe kerül.
Le lehet-e kaparni nwn modulokat a netről ilyen körülmények között? Elsősorban az új, hivatalos kiegészítő érdekel a Witch's wake.
Lécci segítsetek egy játékra kiéhezett emberkének!
Gondolom, nem csak én járok ebben a cipőben.

Előre is köszi a segítséget

pedro870 Creative Commons License 2002.12.17 0 0 977
hello

Tegnap felmentem az egyik Punyek által írt szerverre. Egy magyar nyelvű modul volt rajta. Mivel single-ben még csak a börtönben járok :), kicsit meglepődtem a lángoló kardokkal járó embereken :). Na a lényeg: a szerver tök üres volt. Mikor érdemes felmenni, mikor vannak emberek a szerveren? Szoktatok vhol gyülekezni (irc, icq?) Esetleg ASE látja a szervert és ott lehet nézni?

Kwisatz Haderach Creative Commons License 2002.12.15 0 0 976
most hirtelen az jut eszmbe, hogy mintha lennének olyan letölthető modulok, melyekkel szintet lehet lépni, meg a szinthez illő tárgyakat is meg lehet vásárolni
a nwvaulton biztos találsz ilyet...
Előzmény: yrkalla (975)
yrkalla Creative Commons License 2002.12.15 0 0 975
sziasztok !
hogyan lehet cheatelni a karaktert ? vegignyomtan egy wizarddal, de szeretnem egy harcossal is es nincs kedvem elso szintol kezdeni. tudtok segiteni ? elore is koszi. ( nem mas karaktere kell, sajat magam szeretnem alakitani)
worxland3 Creative Commons License 2002.12.13 0 0 974
Ha még nem késö, próbáld ki, hogy az nwn.ini-ben átállítod a player ellenörzést (bocs, nem az otthoni gépemröl írom, a játék meg azon van).

Nálam is eljátszotta - én speciel visszatöltöttem egy jóval régebbi állást, exportáltam a karakteremet, és azzal indítottam a chapter 3-at. Kábé másfél-két szintem veszett így el, meg pár cucc, de az XP-imet visszacsíteltem - az jár...

Előzmény: planar (955)
Willys Creative Commons License 2002.12.10 0 0 973
Jam.. működik, tegnap ki is próbáltam a dolgot. Mondjuk szerintem ha sokan vagyunk, akkor nem fogjuk bírni kapcsolattal, de majd kiderül úgyis.
Elfelejtetted felírni a szerver címet :)
Nem fogom felírni helyetted, mert nemtudom, mennyire publikus a dolog, de azért ez egy lényeges infó azthiszem :P
Személyes tapasztalatom, hogy a mágusoknak ha van idejük ellőni a varázslataikat, akkor a legerősebbek. Számtalanszor szívtam a fogam, mikor előre rohanok, hogy jól benyomjak az ellenfélnek, de mire odaérek, már csak hamu, csontok meg ilyesmi, vagy jobb esetben éppen eldőlnek kicsit szundizni.
Sajna a lények nem erősödnek ha többen lépnek be, mint a diablónál, de mintha új szörnyeket generálna a halottak helyére 1-1 helyen ha új játékos lép be.
Eddig mind esetre elég pozitív a dolog, és ájnlanám mindenkinek legalább egy próbára, ha megvan neki a játék, és van gyorsabb fajta netes kapcsolata.

Tsá!

Előzmény: V.4_Punyek (972)
V.4_Punyek Creative Commons License 2002.12.06 0 0 972
többen megkerestek emailben a magyar serverhez való csatlakozás miatt. akkor most leírom hogy is történik ez, mert elég kevesen vagyunk, hátha igy nagyobb lesz az érdeklődés:

tehát:
install után (full install utána netes update. akinek lassú netje van, lehet offline is updateelni. a lényeg hogy 1.27es peccs legyen fent)

ezután létre kell hozni egy hosts nevu filet (nincs kiterjesztés) win98 esetén a
c:\windows\ XP esetén a c:\windows\system32\drivers\etc könyvtárban.

ez a file alapból ezt tartalmazza:

# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# Mintafájl a Microsoft TCP/IP for Windows-hoz.
#
# Ez a fájl IP címek és NT számítógépnevek (NetBIOS nevek) egymáshoz
# rendelésére szolgál. Minden egyes tételt külön sorba kell írni, eloször
# az IP címet, azt követoen pedig a hozzá tartozó nevet. A cím és
# a név között legalább egy szóköz vagy tabulátor karakternek kell lennie.
#
# A # jel általában a megjegyzést tartalmazó sorokat jelöli, néhány
# kivételtol eltekintve (ezeket lásd alább).
#
# Példák:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # forráskiszolgáló
# 38.25.63.10 x.acme.com # x ügyfélállomás

127.0.0.1 localhost

ezt ki kell egészíteni még egy sorral: 127.0.0.1 nwmaster.bioware.com

a sor megakadályozza hogy a játék felcsatlakozzon a bioware foserverére ahol
egy cdkulcs ellenorzést hajt végre. mivel azt mondjuk neki hogy a
nwmaster.bioware.com az a saját gépünk (127.0.0.1), ezért itt fogja keresni a
cdkulcsot...

mostmár csak fel kell csatlakozni a magyar serverre. több is van de nem mindegyik muködik állandó jelleggel.

nwnhu.no-ip.org:5321 : Lands of Adventures. (kicsit tápos magyar modul. mindenképp érdemes kipróbálni, mert játszható egyedül is.)

nwnhu.no-ip.org:5321 : Azuza temploma. (egy másik magyar modul, nagyon finom részletekkel, kicsit szerintem élethűbb mint az előző)

password mindenhol : nwnhu

a serverek "server vault"-osak ezért a karakterek a serveren tárolódnak,
mint a BattleNet-en diablo2 esetében. ezekkel a karikkal offline csak akkor tudsz játszani ha nyomsz egy save charactert a menüben, de vissza már nem tudod tenni.

csatlakozás a menüben:
MULTIPLAYER -> JOIN LAN GAME -> DIRECT CONNECT
és ide kell beirni az címet.

nem kell megijedni ha a gép vár egy kicsit csatlakozáskor, mert ekkor ellenőrzi a CDkulcsot a master serveren, amit előzőleg kiiktattunk. ezután kiirja hogy nem tudott csatlakozni, ezért nem fog működni pár multiplayer opció, de ez minket nem zavar, mert a LAN game-et engedi oda pedig lehet URL-t írni.

kellemes bütykölést!

TuneFish Creative Commons License 2002.12.02 0 0 971
nwn.bioware.com -- minden megtalalhato, meg rovid utmutato is modulkesziteshez. + letoltheto modulok (nem tudom hogy nem regisztralt latogatoknak mennyit enged)

nwvault.ign.com itt meg szinte minden.

Előzmény: Csonak (970)
Csonak Creative Commons License 2002.12.02 0 0 970
Sziasztok,

mar vegigvittem a jatekot egy honapja, de sajnos nem tudom hogy honnan lehetne letolteni ujabb modulokat. Ha valaki irna par cimet megkoszonnem.

Mas: arulja mar el valaki, hogy az editorban hogy a fenebe lehet ajtokat-teleportokat hasznalva teruleteket osszelinkelni.

Előzmény: nazarene (969)
nazarene Creative Commons License 2002.11.27 0 0 969
nemreg lattam, hogy milyen sok modul van. asszem ezzel a jatekkal par evre megleszek:)
Előzmény: Garou (968)
Garou Creative Commons License 2002.11.27 0 0 968
na nekem meg alakul a modulom. magyarul lesz O:)
nazarene Creative Commons License 2002.11.25 0 0 967
Szeretnek egy sikerelmenyrol beszamolni: elindult a NWN!!!
Az kellett hozza, hogy manualisan rakjam fel a legfrisebb patch csomagot friss installra!
nekem nagyon tetszik a jatek, csak hozza kell szokni a valtozo kamerallashoz meg a henchman-kezeleshez.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!