Keresés

Részletes keresés

FDS Creative Commons License 2001.06.22 0 0 52
A francba! Pedig megrögzött genocider vagyok... :-[
Előzmény: rOver (51)
rOver Creative Commons License 2001.06.21 0 0 51
Engem kulonosen ez a vallas/etosz dolog erdekel. Hogy tenyleg nem szabad egesz fajokat kiirtani, ha a nep bekessegszereto es humanus :-)))
Hunyadeto Creative Commons License 2001.06.18 0 0 50
Köszönöm a helpet.
Bár ez egy kicsit szokatlan nekem ,de legalább tudom már a titok nyitját.
Visszatérve a MOO3-hoz itt álitólag a nagyobb birodalmak előnyben lesznek,de egyben már sokkal nehezebben tudnak majd összetartani egy nagyobb birodalmat,vagyis sok pénzt kell majd költeni nekik a rendfenntartásra.
Ez volt itt az 50. hozzászólás.
Előzmény: natalyel (44)
pasa_ Creative Commons License 2001.06.18 0 0 49
koszi! Ki fogom probalni.

Pasa

Előzmény: count_zero (48)
count_zero Creative Commons License 2001.06.18 0 0 48
Nemtom, te hol nézted, de a Logic Factory oldalán ott van ez a patch is, a bugfix mellett...
Előzmény: pasa_ (47)
pasa_ Creative Commons License 2001.06.18 0 0 47
Es melyik az AI patch? A logic factory -> support -> ascendancy support laprol egy patch angol es nemangol jatekhoz valo valtzata toltheto le. A korulotte levo infok alapjan ez tunik a bug patch-nak.

Az AI patch hol talalhato?!

Pasa

Előzmény: count_zero (46)
count_zero Creative Commons License 2001.06.18 0 0 46
Van hozzá AI patch, csak éppen az a baj, hogy nem tudom, hogy az az egyéb bugokat javítja-e? Merthogy nem az alap indítófájlt változtatja, hanem egyszerűen elindítja a gamet. És van a patch, meg az AI, külön. Ki tudja, melyik mit csinál... (Readme meg kit érdekel? :)
Előzmény: pasa_ (45)
pasa_ Creative Commons License 2001.06.18 0 0 45
A patch javit valamit az ai viselkedesen?
A leiras alapjan csak a bugokat celozza, azokkal nem volt problemam igazan. A sheld dolog elmeleti hiba a felallasban, a csata addig tart amig van powerje az embernek, es jo messzirol indulsz, a fegyverek hatotavjan kivul. Az egyik felnek eleg paszolgatni, mig a pajzsod megeszi az osszes erodet, es csak akkor maszik a kozeledbe, ha mar elfogytal. Ha meg nem kapcsolod be, mi a raknak van pajzsod. Az emlitett okobol nem is epitettem soha.

A leghervasztobb, hogy a gep abszolut nem megy ra a ruinok felkutatasara, holott azzal lehetne a legkonnyebben techet szerezni, sot nemegyszer lattam olyat, hogy letelepedett a bolygon, es persze nem a ruin melle, vagy ha megis, epitett ra valami primitiv epuletet anelkul ogy kiasta volna. Meg a szines mezoket is nagy ivben leszarja, ossze vissza epit barmit barhova. Persze ha automanager modba kapcsolsz(nal) akkor neked is ilyen baromsaggal kedveskedne, igy a legaprobb szogig mindent magadnak kell iranyitani.

Pasa

Előzmény: Hunyadeto (43)
natalyel Creative Commons License 2001.06.18 0 0 44
Hunyadeto!

Asszem ugy van, hogy annyi hajod lehet, ahany bolygod van. :( Azaz ha csaqk tiz bolygot nepesitettel be, akkor tiz hajod lehet... ez van.

Natalyel

Előzmény: Hunyadeto (42)
Hunyadeto Creative Commons License 2001.06.17 0 0 43
Lehívtad már az AL-patchet???
Ha még nem akkor innen lehívhatod:www.logicfactory.com
Előzmény: pasa_ (41)
Hunyadeto Creative Commons License 2001.06.17 0 0 42
Gondban vagyok az Ascendancyval.
Ugyanis egy idő mulva a kolóniám már nem tud hajókat építeni és ezzel gyakorlatilag,a többi faj elönyre tesz szert.
Pedig van elég gyáram,hajógyártóműhelyem,és szabad telepesem(nem dolgozik sehol).
Nem tudna valaki nekem egy kis helpet adni???
Elöre is köszönöm.
pasa_ Creative Commons License 2001.06.17 0 0 41
Az ascendancy egy gyonyoru jatek, es foleg az volt meg uj koraban, amikor kijott. De sajna teljesen jatszhatatlan, mert az AI olyan vegtelenul buta, mintha ott sem lenne. Ugy pedig teljesen mintha szolitert jatszanal. Par koncepcios hiba is van benne, pl. a csata es a pajzs energiafogyasztasa, meg ilyen aprosagok, de az elobbi tukreben vegulis nem lenyegesek. Nagy kar.

Pasa

Előzmény: Hunyadeto (37)
Efreet Creative Commons License 2001.06.17 0 0 40
Pedig istenitheted :) jo jatek az, nyuztam rengeteget... meg az orion2-t is :) mondjuk egy ascendancy multiplayert kiprobalnek szivesen... ha jol remlik nem volt neki, ugye?
orion3rol meg a hivatalos site es a nagy faq-on kivul nem tudok mast... de ott az egvilagon minden fent van :) (linkek lenn a topic legelejen)
Előzmény: Hunyadeto (39)
Hunyadeto Creative Commons License 2001.06.17 0 0 39
Én nem összehasonlítani akartam.hanem csak az előnyeit ecsetelni és nem akartam ,hogy valaki félre értse,hogy az ascendayt istentem.
Ps:Nem tudsz valam új infót adni a Moo3-ról???
(link,faq,vagy egyéb)
Előzmény: Efreet (38)
Efreet Creative Commons License 2001.06.17 0 0 38
Ascendancyt és MOO2-t összehasonlítani... teljesen más jellegű a két progi, teljesen más hozzáállást igényel. És mindkettő a maga nemében nagyon kiváló. Bár újrajátszhatóság terén a MOO kicsit több játékórát kaszál le, az Asc.-ot az emberfia végigveri a 31 fajjal (ha jól emlékszem), megállapítja, hogy az egysejtűek vagy a gyíkok verhetetlenek, és később max a zene miatt veszi elő... :)
Előzmény: Hunyadeto (37)
Hunyadeto Creative Commons License 2001.06.16 0 0 37
Ez az Ascandancy tényleg egy elég kellemes játék.
Bár a Moo2 még mindig jobb.
Én igazából csak az emberi illetve a humanoid fajokat hiányoltam belőle(De ez legyen a legnagyobb hiányosság benne,+még a music az ami egy kicsit gyenge,de semmi más hibája nics,jó, össetett,izgalmas és lenyügöző.
De tényleg érdemes vele játszani.
pasa_ Creative Commons License 2001.06.12 0 0 36
Max fokozaton pont ez szokott tortenni. ;-))
A gyozelem titka a diplomacia, a nagy legenyeket sokaig el kell latni ajandekokkal (foleg technologiak, amik nem tunnek hejde veszelyesnek), hogy ne teged tamadjanak meg. Amig valoban megerosodsz, es mar nem csak azt hiszed.

Pasa

Előzmény: count_zero (35)
count_zero Creative Commons License 2001.06.12 0 0 35
Na most engem normálon úgy letakarít mindig valamelyik faj, hogy köpni nyelni nem tudok... Lehet, hogy én vagyok a béna, de azért általában egész jól el szoktam boldogulni a progikkal.

De pl volt egy olyan eset, hogy volt vagy 50 hajóm, azt hittem faszagyerek vagyok, erre megjelent kb negyven hajóval valahol máshol, letakarított egy bolygót. Aztán később találkoztam HÁROM olyan hajóval, és az 50es flottám csillagközi porrá vált... Na itt borultam el egy kicsit... :)

Előzmény: pasa_ (34)
pasa_ Creative Commons License 2001.06.12 0 0 34
Nemtom, anno regen, mielott meglett volna az eredeti ilyen krekkelttel nyomultam, es nem remlik, hogy csalt volna a gep, illetve hogy jobban csalt volna mint kene. A jatek nehezseget szvsz eleg jol eltalaltak, rendesen kellett kuzdeni a bennmaradasert max fokozaton, es apro hibak eseten is lenyomtak, de nem volt lehetetlen gyozni.

(Ezzel szemben most probalgaton a Civ/Call to Power 2-t, szinte minden vagyam benne van, amit anno a civ-vel szemben tamasztottam, erre a gep irto gyatran jatszik, gyakorlatilag az elso jatekot megnyertem max fok/max ellenfel mellett, ugy hogy legfeljebb a riderek zavartak a jatek elejen, a gepi jatekosoknak eszebe sem jut engem tamadni, elvannak egymassal, mikozben en sorban leszedem oket. :-o)

Pasa

Előzmény: count_zero (33)
count_zero Creative Commons License 2001.06.12 0 0 33
Arról hallott valaki, hogy a Master of Orion első részében, ha crackelt volt a progi, akkor csalt a gép? Merthogy egy rewiev ezt írja. Szerencsére adják mellé a manualt is, PDFben... :)
count_zero Creative Commons License 2001.06.12 0 0 32
Találtam. Nem rossz játék, első pillantásra.

Szedj le hozzá peccset is, mert állítólag az AI lényegében hiányzik az alap progiból.

Rephyx Creative Commons License 2001.06.12 0 0 31
Aki meg nem latta volna, az lesse meg a kepek miatt a supergamez-en a cikket, jobbfent lehet klikkelni.

r.

XGabika Creative Commons License 2001.06.12 0 0 30
Ha talált valaki ascendensy linket, írja már meg légyszi.

Köszi Gabika

Előzmény: natalyel (29)
natalyel Creative Commons License 2001.06.11 0 0 29
"Vigyazat, csak fanatikus strategaknak! :"))"

Hulye vagyok, hogy ide ilyet irok. Itt csak ilyenek vannak... :")

natalyel Creative Commons License 2001.06.11 0 0 28
Jajj, csak itt lenne mar 2002 elso negyedeve! :)
Egyebkent tenyleg van itt egy-ket erdekes dolog.
a: real-time harc - Imperium Galaktika
b: nagyfoku kemkedes - detto IG
c: forgathato, 3D-s terkep, "utakkal" - Ascendancy
d: hajokra szabadon pakolhato cuccosok - detto Ascendancy

Ismeritek az Ascendancy-t? A MOO-on kivul a masik fantasztikus urstrategia. Iszonyu regi (vagy 6 eve, 486-oson kezdtem el jatszani vele), vagy 30-35 faj, kezdve a fotonlenyektol az intelligens mikrobakig, tudattal rendelkezo novenyek, sot hang! alapu eletforma. Nagy kepzeloerovel voltak megaldva a keszitoik, az biztos. Regi jatekok lelohelyein biztos meglehet talalni, ajanlom mindenki figyelmebe. Mar nem emlexem, de 10 mega korul van. Vigyazat, csak fanatikus strategaknak! :"))

Wolfy Creative Commons License 2001.06.10 0 0 27
hat bar nem tul hosszu a szoveg, de nekem mar erosen beindult a nyaltermelesem, ugy erzem :))
de baromi messze van meg az a 2002 elso negyedev? :))
Előzmény: Wolfy (26)
Wolfy Creative Commons License 2001.06.10 0 0 26
a Supergamezen van a jatekrol valami elozetes, en is mindjart olvasom, itt pedig leszen egy link
Hunyadeto Creative Commons License 2001.06.04 0 0 25
A hivatalos faqról szereztem az infót.
Előzmény: Rephyx (24)
Rephyx Creative Commons License 2001.06.03 0 0 24
Hmm, ez a fenyites nagyon jol hangzik, remelem tenyleg jo "rendorok" lesznek, es nem csak az uberbrutal militarista mindenkitlenyomok taktika lesz a nyero, mint az orion2-ben. Multira es nehezebb fokozatokra gondolok persze. Milyen lapokat szoktatok nezni info miatt ? En csak a hivatalosat, meg a faq-os oldalt.

r.

Előzmény: Hunyadeto (23)
Hunyadeto Creative Commons License 2001.06.03 0 0 23
Az antaranok megint lesznek csak most ők fogják irányítani a Szenátust asszem.Tehát nem fognak meglepetés szerüen támadni.Viszont lesznek a szenátusnak saját bejáratu hajóik,amik a fenyítés eszközei lesznek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!