Keresés

Részletes keresés

kamahaza13 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 4167

Szia Lajos!

 

Minden bajtárs halála szíven üti az embert. Milyen jó lenne, ha csak egy napra visszamehetnék a sorkatonaságunk időszakából, de tudom, hogy ez lehetetlen.  Kérlek keress meg itt: farkastibor1960@gmail.com

 

Barátsággal: Farkas Tibor honvéd

 

 

Egy kopaszkorszaki levelem, megőriztem ezt. A feladóját pr napja temettük el, igaz Ő nem volt katona, de nagyon jó barátom volt.

https://www.facebook.com/farkas.tibor.12/posts/10204998088142021?pnref=story

Előzmény: loki82-83 (4140)
Kelta67 Creative Commons License 2016.03.07 0 0 4166

Szia...nem ismertelek valszeg..de a Kolossa zászlóalj törzsnek híre volt :)

Melyik alegységhez tartoztál?

Előzmény: homokhat (4164)
beluga 2 Creative Commons License 2016.03.07 0 0 4165

Szia gépészmérnök !

 A ti nótátokat fújtuk 67-ben . menetdal versenyen ,az első versszak közepénél

  kihívták az üteget a versenyből .

Akkor még nem nagyon engedték a régi katonanótákat .

A miénk aknavetősöké ,a Gábor Áron rézágyúja volt a nótánk .

Minden foglalkozásra nótaszóval vonultunk ki ,a Lenti -Nova út túloldalára . 

homokhat Creative Commons License 2016.03.07 0 0 4164

Szia!

Én is pont akkor voltam ott, postás.

Előzmény: Kelta67 (4158)
gepeszmernok Creative Commons License 2016.03.07 0 0 4163
gepeszmernok Creative Commons License 2016.03.06 0 0 4162

Lenti katonaság 1967.felderitő század nótája ez volt:

remélem kinyitható.

Üdvözletem mindenkinek akik közül még olvashatják ezeket a sorokat.

 

Kelta67 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 4161

örökölte..üzemanyag szállító sofőr volt..és X számú elődjének ez volt a beceneve..hogy ki volt az első már homályba veszett, de a beosztáshoz járt ez a becenév :):)

Előzmény: szén-tetraklorid (4160)
szén-tetraklorid Creative Commons License 2016.02.28 0 1 4160

"buzika" neki miért jutott ki ez a név? -))))

Előzmény: Kelta67 (4158)
Kelta67 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 4159

javítás:

Kolossa Sándor százados volt a zászlóalj parancsnok.

Csiki Béla főtörzs a zászlóalj törzs parancsnoka..

Előzmény: Kelta67 (4158)
Kelta67 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 4158

Szevasztok

1987 febr-1988 aug. 1

Koolssa féle zászlóalj,  zászlóalj törzs hiradó pk.."Cobra" Csiki főtörzs a főnök..

"Buzika" Szőrös" "Peku" "Csoki" "Bikás"

pár becenév :)

aki esetleg tud bármit ne habozzon válaszolni :)

beluga 2 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 4157

Szia p5rs7 !

 Volt a rajomban  is teológus 1968-ban . Szabadságon voltam és visszaérkezésemkor jelentkeznem

  kellett a tüzérfőnöknél , a teológusom délutáni politikai foglalkozáson a Bibliából tartott előadást . 

A tüzérfőnök ÜTI  lévén ellenőrzést tartott az ütegeknél , a vallási témájú könyveit elkobozta a srácnak ,én  megúsztam egy ejnye -bejnyével . Abban az időben sortisztesek láttak el szakaszparancsnoki beosztást .

A teológusnak ugyanazt kellett végezni kiképzésen ,kivételezést nem kért és nem kapott .

Nekem 16,45 h -kor kellett indulnom vissza , a Szombathelyi vonalon szoktunk visszamenni szabiról ,jó kis eü .séta volt kigyalogolni Zajdára .

 

   Üdv : Beluga . 

iliaka Creative Commons License 2016.01.25 0 0 4156

Szia !

Török Antal vagyok és 1975-77 okt.ig szenvedtem a HK zászlóalj III.századában.

Hát elég régen volt de én már úgy emlékszem hogy októberben amikor bevonultam akkor már a Németh szds volt a zászlóalj parancsnok.

Később Elek hadnagy lett a szpk.A zászlóalj parancsnok Radics Sándor főhadnagy lett. Hát őróla semmi jót nem tudok mondani. Így több évtized elteltével is a pokolba kívánom. Remélem, ha van akkor odajut. Volt még néhány bunkó ,tahó "budapesti"öregkatona ,különösen a77  júniusában leszereltek  között de hát nekik sem kívánok jobb sorsot,mint a Radics "elvtársnak. Neveket csak azért nem írok mert nem érdemlik meg. Egyébként volt ott néhány aki EMBER tudott maradni és nem a kopaszok szadista kínzásában vezette le a feszültségét. Persze ehhez a fenti tisztek is hozzásegítették őket.Emlékszem volt  nem is egy eset amikor az őrszolgálat leadása után hajnal 3-ig mosatta velünk a folyosót egy ilyen "nyócker"-ból való tahó,csak azért mert nem engedték haza szabadságra. Hát az általad írt tisztek pontos beosztására már nem nagyon emlékszem de a "derék" öreg katonákra sajnos még igy 40 év után is elég jól.

Annak azért nagyon örülnék ha akadna a velem egykoron együtt surranót húzok között közös ismerősünk és ha tudsz valakiről valamit akkor kérlek írj. Szerencsére sokan vannak akikre szívesen emlékszem.

Kösz ha válaszolsz. Remélem eljut az üzenet.

Üdvözlettel Tóni 

Előzmény: sneci (3093)
p5rs7 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 4155

Szia Beluga!

A kispapokat szerettem, megbízható, értelmes társaság volt.

Vasárnap délelőttönként lazább volt minden, na akkor tartották az istentiszteletüket a KISZ-klubban :) . Legtöbbjükkel sose volt baj, de volt, aki - csak el kellett küldenünk Bajára, hogy kilegyen a létszám - nem élte túl, lelőtte magát.

Az öreg kispap ugyanúgy mosatta a kopasz-kispapot, ahogy mások, de a többi öreg szemétkedéseitől megvédte.

Engem is próbáltak téríteni - kevés sikerrel.

A kispapok az összlétszám kb. 10%-át tették ki, a derékhad sittes volt, azaz bűntetett előéletű, ezekkel már sokkal több baj volt. Volt köztük primitív parasztgyerek, aki azért ült, mert részegen a lagziban agyoncsapott valakit, de volt már-már profi betörő, pesti strici meg ki tudja még micsoda. A kispapok kivételével nemigen volt meg a "nyócelemi".

Nagy kihívás volt számomra ezekkel elboldogulnom, sokat tanultam.

10% kispap, 70% sittes, 10% véletlenül odakerült - ez volt az összetétel. A "húszas" ütegnél. A gyalogsági zászlóaljaknál rosszabb volt a helyzet.

Még arra emlékszem élénken, hogy ha hétfőre vissza akartam érni, akkor el kellett indulnom a Déliből délután 3-valamikor. Kanizsáról a madzagvasút éjfél körül ért Lentibe, onnan nagy élmény volt a kimenő félcipőben kiballagni Zajdára a magas hóban. Néha volt egy jobbérzésű ÜTI, aki kiküldte az ÜGYAL-os Csepelt az utolsó vonathoz.

Meg az van még előttem, amikor téli gyakorlaton "Külsősárd-Belsősárd körletében" a Csepelnek támaszkodva eszem a hideg "Zölborsós-szelet" rettenetes cupákját a havazásban.

Összesen talán fél évet voltam Lentiben, akkor jött be, hogy a felsőoktatást végzettek 18 hónap után leszerelhetnek, szerencsésen beleestem.

Szép volt(?), jó volt(?) elég volt. 

Tanulságos volt, annyi biztos.

 

Előzmény: beluga 2 (4154)
beluga 2 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 4154

1967 márc .31.-én . vonultam be ,a III.zlj . 82 mm. aknavető ütegéhez kerültem Guth szds . volt az ütegparancsnokom . Sokat sakkoztam vele hétvégeken az üteg tantermében .

68-ban. áthelyeztek az első zlj.-hoz . Mozsár szds.-nál voltunk kiképző tisztesek . 

Talán akkor kezdték a teológiát végzőket ,végzetteket bevonultatni ?

Előzmény: p5rs7 (4153)
p5rs7 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 4153

Sziasztok!

"Huszas" üteg, Guth Béla szás. et. ismerős valakinek? Mindenkit "komám"-nak szólított.

A Kandó elvégzése után tartalékos tiszti képzésben részesülő sárgarigóként kerültem oda mint hallgató törm. Szakaszparancsnoknak 75 őszén.

A másik két szpk:  egy apró termetű hiv. őrmester, sajnos nem emlékszem a nevére, nem volt rossz srác. Ottlétem alatt került oda egy frissen végzett hadnagy is (rendes gyerek, remélem nem maradt sokáig).

 

70 valahány bevonult kopaszból ötöt kellett volna Bajára küldeni tiszesképzőbe, olyat, aki nem kispap, nem sittes és megvan a 8 átalánosa.

Nem jött össze...

 

Csókoltatom a túlélőket ;)

pityu1947 Creative Commons License 2015.12.30 0 0 4152

Nagyon B. U.É.K. minden Harcosnak és Családjának.

Tudjátok már hogy nem tudok írni csak pötyőgtetni, azért írok mindig röviden.

Kiss Pista.

Sziasztok!

Előzmény: godfather61 (4151)
godfather61 Creative Commons License 2015.12.29 0 1 4151

Sikerekben és Boldogságban Gazdag Új Évet Kívánok Mindenkinek!

 

Mázik Lajos ex hadnagy

 

 

 

obsitos3 Creative Commons License 2015.12.25 0 0 4150

Boldog Karácsonyt!

Előzmény: ercsenyi (4149)
ercsenyi Creative Commons License 2015.12.25 0 0 4149

Áldott, békés Karácsonyi Ünnepeket kívánok minden zajdai obsitosnak és családjuknak!

mullneri Creative Commons License 2015.12.25 0 0 4148

Kellemes ünnepeket kívánok minden öreg bakának !!!!

beluga 2 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 4147

Minden Zajdai bajtársnak és családotoknak : Áldott Békés karácsonyi ünnepeket

 

  és sikerekben ,egészségben bőséges : Boldog újévet kívánok !

 

Öreg harcsák Ébresztő.....fel !

beluga 2 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 4146

1968 -ban . ugyanez volt a műsor .

504LACI Creative Commons License 2015.12.10 0 1 4145

Köszönöm, egy élmény volt! Visszarepültem az időben :)

Előzmény: prwhrqkt (4144)
prwhrqkt Creative Commons License 2015.12.10 0 0 4144

 

 

Lenti ezreddiszkó HANGHIBÁS ezredsorakozó 1986 május

kiértesít Creative Commons License 2015.11.26 0 0 4143

Köszönöm a felvilágosítást, írhattam volna Budapestet is. Egyébként ott laktam a MOM. kultúrháztól nem messze, sőt a gyárban dolgoztam bevonulásom ig.

504LACI Creative Commons License 2015.11.25 0 0 4142

A MOM kultúrház Budán volt, csak a rend kedvéért :)

Előzmény: kiértesít (4141)
kiértesít Creative Commons License 2015.11.25 0 0 4141

1965. nov. 25-én reggel 8 órakor jelentkeztem a MOM. kultúrházban Pesten, mert hívtak egy kis katonáskodásra. Sajnos akkor még nem tudtam hova. Névsorolvasás után hosszú tömött sorban irány a Déli pályaudvar irány Lenti. MN 5532 légvédelmi tüzér osztály tagjaként 3. üteg 2. rajában éltem ott 1967. nov. 17-ig. Osztálypk. Illés László örgy. Ütegpk. Kalyibás örgy. szakaszpk. Gasztonyi hdgy. A múlt azért megszépítette az emlékeket / jót-rosszat /. Sajnos kevés akkori társamat találom, aki tud valakiről jelentkezzen! Üdvözlet: Müllner István öreg baka.

 

loki82-83 Creative Commons License 2015.10.20 0 0 4140

Köszi Tibi, hogy tájékoztattál a Pozdi haláláról sajnos nem tudtam róla. Úgy tűnik, hogy az öreg kaszás" elkapta a mi generációnkat is. Nem tudom, hogy ismerted e előttünk szerelt le egy időszakkal a 2. zászlóaljnál volt úgy tudom Balázsi Imi, egy hencidai srác legalább 6 éve, hogy meghalt. Bernát Sanyi és Kun Laci derecskei srácok velünk egyidősek illetve egy időszakban voltak  Sanyi már évekkel ezelőtt meghalt, Laci meg "begolyósodott

Még egyszer köszönöm a tájékoztatást, és vigyázz magadra még legalább vagy 30 évig.

Üdv.Mészáros Lajos

Előzmény: kamahaza13 (4134)
obsitos3 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 4139

Tudom,hogy nagyon nehéz ennyi év után ilyen apróságokra emlékezni,pláne ilyen információkhoz jutni abban az esetben,ha a 72-es szám a nickedben a születési évedet takarja,de hidd el,a civil névnél sokkal árulkodóbbak ezek az apróságok.

Előzmény: obsitos3 (4138)
obsitos3 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 4138

Jó lenne tudni,hogy biztos-e a "Városi" vezetéknév,esetleg nem mindennapos becenév,különleges hobbi,magas volt vagy alacsony,stb.

Előzmény: ildy72 (4136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!