Keresés

Részletes keresés

Soká Creative Commons License 2013.12.28 0 0 42930

http://pixinfo.com/cikkek/sony_cyber-shot_dsc-rx100.1

 

Feltételezem, nem 150.000ft lenne a keret...

Előzmény: zsuri (42928)
Soká Creative Commons License 2013.12.28 0 0 42929

Ez gyakorta visszatérő kérdés :) és a konklúzió általában az, hogy ha számít a minőség, akkor két külön géppel kell megoldanod a két feladatot.

Az viszont talán igaz (legalábbis nekem mintha ez lenne a tapasztalatom, hogy a fényképezőgép még mindig jobb videót készít, mint amilyen állóképet a videokamera tud produkálni. Persze  itt jön az, hogy milyen árkategóriájú gépről is beszélünk? Sajnos konkrét tippem nincs, mert nem ismerem jól a felhozatalt (tükörreflexesben vagyok érdekelt inkább) annyit viszont látatlanban tudok mondani neked, hogy tartsd szem előtt a minél nagyobb fizikai méretű szenzort. Ez a jó képminőség egyik kulcsa. A pixelek számával tehát ne nagyon foglalkozz, ma már minden gépnek a kelleténél is nagyobb a felbontása. Viszont a nagyobb szenzorméret erőteljesen leszűkíti a választékot és ezzel együtt megnyomja a gép árát is. Valószinűsítem, hogy egy olyan gép, amivel fotózni és videózni is egyaránt jól tudsz, ugyanannyiba kerül majd, mint egy külön fényképezőgép és kamera.

Előzmény: zsuri (42928)
zsuri Creative Commons License 2013.12.28 0 0 42928

Sziasztok!

 

Lehet, hogy a kérdésemmel együtt azonnal repülök innen :-), de gondoltam itt is felteszem, nem csak a fotózási részlegben. Haldoklik a régi Sony miniDV kameránk és mivel az utóbbi időben nem csináltunk vele túl sok felvételt (kb. 1kazetta / félév) arra gondoltam hátha egy készülékkel le tudnám fedni a fotózás/videózás témakört. Ez elég praktikus lenne, sokszor volt olyan hogy pont a másik készülék jó lett volna, ha ott van, illetve hogy azért nem videóztam, mert a fényképező mellett nem volt kedvem a kamerát is cipelni. Mivel többet fotózok inkább fényképezőgépre gondoltam (bár az sem teljesen kizárt, hogy videokamera ami normális állóképet tud készíteni). Szóval a kérdésem az lenne, hogy esetleg tudnátok-e ajánlani olyan fényképezőt, aminek a video képességei az "elfogadható" kategóriába esnek. Hogy mi is számomra az elfogadható kategória? Nincsenek túl nagy igényeim, családi videókat készítek, viszont azt HD tévén nézzük vissza ezért egy csendes szobában nagy tévén sem kellene túlzottan lelombozónak lennie. Tehát:

- azért legyen minimum 28-200mm zoom átfogás (ha több az jobb)

- normális képstabilizátor

- sötétben sem túl zajos HD felbontású kép

- zoomolás felvétel alatt

- viszonylag gyorsan fókuszt találjon a zoomolás után is

- félhomályban is működő autofókusz

- a zoom-motor hangja ne legyen zavaró

Ja, nem cserélhető objektíves gépre gondoltam. Ha nem találok ilyet akkor marad a külön videokamera.

Soká Creative Commons License 2013.12.28 0 0 42927

Köszönöm, erről a verzióról olvastam már máshol is (elektrotanya), de nem néztem még utána. Azt honnan lehet vajon tudni, hogy melyik Digital 8 teljesíti a fenti kritériumokat? Kicist félek az ilyen öszvér megoldásoktól. Ha csupán az analóg kazettás magnókból indulok ki, ahány lejátszó, annyiféle fejbeállítás, az egyik így, másik úgy játszotta le egy harmadik decken rögzített kazettáimat. ( "A" magnó jobb minőséget nyújtott, mint "B" magnó mindegyik a saját felvételével, ugyanakkor "B" magnó jobban játszotta le "A" felvételeit, mint "A" magnó "B" felvételét...) Szóval legszívesebben arról digitalizálnék, amivel a felvételeket is készítettem anno. Persze, ha rossz a hasonlatom, akkor bocsánat! :)

Előzmény: Rlaci (42926)
Rlaci Creative Commons License 2013.12.28 0 0 42926

Én a helyedben keresnék egy olyan régi, használt Digital 8-as kamerát, ami képes a Hi8-as kazettákat nem csak lejátszani, de a felvételeket a digitális kimenetén már digitális jelként kiküldeni. Ez jó minőséget adna és talán ez kívánja meg a legkisebb befektetést a jó minőség megtartása mellett. Akár olyan kamera is jó lehet, ami optikai hibás. Lényeg, hogy a lejátszó rész és a Firewire kimenet jó legyen. A közép és felső kategóriában voltak ilyen kamerái a Sony-nak.

Előzmény: Soká (42925)
Soká Creative Commons License 2013.12.28 0 0 42925

Sziasztok!

 

Valószínűleg én vagyok az ezeregyedik, aki ugyanazt kérdezi, de hátha megszán valaki egy használható linkkel...

 

Szóval, Hi8-as felvételeket szeretnék digitalizálni. Adott egy Hi8-as kamera illetve egy Hi8-as asztali lejátszó (Sony) Mit, mivel, milyen fájlformátumba érdemes menteni? Értelmes kompromisszumokat keresek. Már az is nagy segítség, ha kiderül, milyen eszközre nem érdemes pénzt áldozni. 

Köszönöm!

_effekt_ Creative Commons License 2013.12.25 0 0 42924

Keresek Manfrotto 503HDV fluid videófejet (állvánnyal), esetleg más Manfrotto típus is szóba jöhet (ettől magasabb kategóriás!). Ajánlatokat emailben, ha kapok telefonszámot, visszahívom.

 

Köszönöm és további csendes ünnepeket!:)

-Csacso- Creative Commons License 2013.12.23 0 0 42923

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

Sziasztok!

Kamera vásárlását fontolgatom, a kinézet árszegmens 600 ezer környéke (sajna csak részletfizetésben gondolkodhatok). Rendezvény, előadás, riportkészítésre használnám. Jelenleg 2 típus, ami felmerült lehetőségként:

- Canon XH-A1S

- Canon XF100 (Mérete, 50 Mb/s (4:2:2) szimpatikus.)

Ha van észrevétel, ötlet, egyéb javaslat, azt szívesen veszem!

Üdv.

Ladila Creative Commons License 2013.12.16 0 0 42922

kislexa:

Ha jól látom a fényképzegép 720p-t tud, ami nem HD. Nem túl nagy a különbség, de érezhető. Azt is meg kell nézni, hogy videónál tud-e autofókuszt csinálni. A kettő közül szerintem a videókamera videózásra mindenképpen jobb. Ha inkább fotóznál, akkor viszont a másikat érdemes választani.

Degeczi Creative Commons License 2013.12.12 0 0 42921

ne dőlj be neki, csak egy k@cs@g MM spammer! :-(

mostanában tele vannak az indexes fórumok ilyenekkel

Előzmény: joskabacsi (42920)
joskabacsi Creative Commons License 2013.12.12 0 0 42920

Szia,

neked kellene tudni, hogy a mozgókép vagy a fotó a fontosabb - videóra biztosan a videókamera a jobb.

Ha mindkettő egyformán fontos akkor a fényképezőgépet vedd, mert vélhetően jobb a videója (bár az 1100d-t nem ismerem) mint amilyen fotókat a videókamera készít .... 

 

Hajrá, forogjon az a pénz!

;)

 

 

 

Előzmény: kislexa (42918)
Zolcsa Creative Commons License 2013.12.11 0 0 42919

Sziasztok!

 

Teljes kihasználatlanság miatt megválnék az alábbi kamerámtól:

Panasonic NV-GS320 MiniDV kamera eladó, összes tartozékával, a gyári akkuján kívül +1 utángyártott nagyobb kapacitású akksival, ill. adok hozzá egy kameratáskát. Hibátlan, kifogástalan állapotban van. (távirányító, töltő, doboz) Nem volt sokat használva (kb. 10 kazetta lett vele felvéve), ezt igazolja, hogy a gyári akkumulátora is kiváló állapotú. Budapesten szívesen házhoz viszem, vagy előzetes egyeztetés után átvehető a Corvin Plázánál. Az alábbi linken fotók is találhatók róla.
kekesizoli@gmail.com

Zoli

kislexa Creative Commons License 2013.12.09 0 0 42918

Sziasztok! Szeretnénk venni karácsonyra egy kamerát, de nem tudjuk melyik lenne a jobb választás. A dilemmánkat az okozza, hogy most éppen közel azonos árban van egy Sony digitális videokamera meg egy Canon DSLR fényképezőgép a Media Marktban, és nehéz eldönteni, hogy melyik lenne jobb nekünk.:)

Elsősorban családi eseményeket szeretnénk videózni (szülinap, karácsony stb..), nem tudom mivel járnánk jobban. Illetve, mennyire lehet jó minőségű fotókat készíteni ezekkel a videokamerákkal?

 

Itt a link, hogy melyik két gép között "őrlődünk":

 

http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/SONY-HDR-PJ220EB-videokamera-fekete,103952,459606,741299.html?langId=-19&et_lid=23&et_cid=9&et_sub=Flyer_12_02

 

http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/CANON-EOS-1100D-BK---18-55-DC-III-KIT,103952,459585,720617.html?langId=-19&et_lid=23&et_cid=9&et_sub=Flyer_12_02

 

Segítsetek:)))

kászon67 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 42917

ugye nem ez? Mert ahogy leírtad ez kicsit más,de a Reykjavikra ez is bejött. http://cia.icelandicartcenter.is/news/mai05/jessica.html

syrius Creative Commons License 2013.11.30 0 0 42916

Ja, az említett vetítés egy kb 5x5x5 m-es kockában volt, és projektorok vetítettek a falakra és a plafonra. Szerintem a legegyszerűbb megoldás, összehangolt 5 kamerával vehették fel és megfelelően szinkronizálva vetítették (+ 5+1-es hang)

 

Előzmény: kászon67 (42914)
syrius Creative Commons License 2013.11.30 0 0 42915

Hát lehet, hogy nem fog feldobni a válasz, de idén nyáron láttam ilyet Reykjavikban, ottani utolsó, esős napon, jobb híján. Fél óra alatt nagyjából végignéztem merre jártam az előző héten. Klassz volt.

Előzmény: kászon67 (42909)
kászon67 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 42914

Kedves Ladila és Rlaci! Köszönöm a válaszokat. Itthoni (lakás) léptékben gondoltam, esetleg valami japán, vagy amerikai kütyü, mint a 9.1-es hang. Ha nem hallottam róla még létezhet. Mondjuk én úgy képzelem, hogy a fal felületét beledelném, mint egy befordított monitor, aztán megy bele a digi jel és boldog aki benne áll, mint a Mátrix-ban. Vagy 2-3-4 projektor alattam-felettem elhelyezve vetít a fehér falra? Vannak a vj-s projektek ahol a torzulást is betervezik, aztán meg helyén lesz minden.

Rlaci Creative Commons License 2013.11.30 0 0 42913

A 80-as évek közepén volt egy ilyen mozi Bp-en. Igazából egy kupola alakú sátor volt, amit a város több pontján is felállítottak rövidebb-hossszabb időre. Az úgy nézett ki, hogy a kupola kb felére vetíttek, vagyis kb. 180 fokos volt a látószög. A látógatóknak állni kellett. Csak néhány film volt, azok is rövidek és több részből álltak (hullámvasút, motorozás stb). Persze minden film úgy volt elkészítve mintha a néző ülne az eszközökön. Szerintem jobb hatást ért el mint a mai 3D. Emlékszem az emberek dülöngéltek a filmnézés közben, mert a szemük becsapta az agyukat.

Sajnos nem tudom mi lett a sorsa. Most talán csak a planetárium van.

http://filmtekercs.hu/hirek/3d-s-film-a-kupolaban

Előzmény: kászon67 (42910)
Ladila Creative Commons License 2013.11.30 0 0 42912

A kecskeméti planetáriumban látok 3D vetítést, filmet is decemberben. 27-én Állatok közelről. Az biztos egy hosszabb mozifilm.

Előzmény: Ladila (42911)
Ladila Creative Commons License 2013.11.30 0 0 42911

A planetáriumok képesek ilyen vetítésre. Rövidfilmet láttam már a pécsi planetáriumban, de hogy filmvetítés van-e nem tudom. Utána kell nézni több városban. Természetesen csak a képzeletbeli horizont fölé vetít, tehát a talpad alatt nem lesz kép, mivel ez alapjában az égbolt bemutatására lett kitalálva.

Előzmény: kászon67 (42909)
kászon67 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 42910

Üdv! Most látom ez a fórum inkább az adok-veszek-ről szól. Talán egy szakmai fórumra is átirányíthatna valaki. Nem vagyok nagyon ráérős-keresgetős-fórumozós, de nagy szükségem lenne arra a bizonyos infóra. Köszönöm.

kászon67 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 42909

Kérdésem a következő: létezik-e olyan technológia "mozi" ahol egy szobába bemegyek (mondjuk gömb alakúba), és körülöttem a film vetítődik minden, vagy majdnem minden irányba. Arra gondolok, hogy ha bármerre nézek körülöttem zajlik a történet, tehát "benne" vagyok. (nem olyan választ várok, hogy állj fel a gép elől és nézz körbe, vagy menj ki az erdőbe!) Ha valaki találkozott ilyennel, vagy hasonlóval, kérem a linket küldje el. Köszönöm.

Mkok Creative Commons License 2013.11.23 0 0 42908

Raynox HD 0,66x Wide Angle lencse 58 mm-es foglalattal, doboztában. Kiváló minőségű előtétlencse, fényképezőre, videokamerára. Gyári állapotú, dobozában. Ár: 21.990,- Ft. (Én a Canon G9 + adapterrel használtam, szuper jó.) Tel.: 0036 30 525 3375 Budapesten van.

AlexBp Creative Commons License 2013.11.17 0 0 42907

üdv mindenkinek!

 

Mi a szakvélemény a következő elképzelésemről? 

 

van egy Samsung digit kamera, és szétkaptam, amivel egy régi vágyam ébredt fel megint.

 

Azaz, láttam, hopgy az egész "kameratest" tulkképpen egyben van, és az eleje csak egy +védőfunkciót lát el, na meg ebbe van bele építve 2 oldalt a 2 kis mic.

 

Na most, ez a következőképpen van ide elektronizálva: 

 

A "nagy kameratestből" kijön egy 4 pontos csatlakozó, 2 fekete és 2 piros vezetékkel, amelyek közül  1 piros + 1 fekete megy mindkét mic-hez. 

 

Túl egyszerűnek látom a helyzetet, ha azt gondolom, hogy simán megoldható, hogy én ide beiktassak egy kis kapcsolót (amit kivezetek nyilván), hogy ezáltal megszűntessem a 2 mickel való kapcsolatot, és kivezetnék egy 2 eres vezetéket egy RCA vagy Jack-aljzathoz, hogy aztán tudjak hozzá külső mikrofont csatlkoztatni? 

 

Mit szóltok ehhez? csinált már valaki ilyet? 

 

Nem tűnik túl bonyolultnak a kivitelezés, csak annyira műszaki se vagyok, és azt nem tudom, hogy esetleg az Ohm, a vezeték hosszúsága, keresztmetszete, vagy más paraméter mennyire szólhat bele aztán a működésbe.

 

 * * * * 

 

Aztán egy ehhez kapcsolódó kérdés: 

 

Ahogy írtam, 4 szál megy ki a fejhez, 2-2 piros és fekete. na most ezeket szerintetek lehet közösíteni, hogy ne 4 kapcsolót kelljen kivezetnem, hanem csak kettőt? Vagy azért van 4 db így külön, mert feltehetőleg ez a belső (nem látható) becsatlakozásnál sincs közösítve és stereo funkciójú? 

 

Megköszönnék véleményeket, mert nagyon vakarászom a fejem, nem hagy nyugodni, kelene nagyon, de persze elcseszni se akarom a camot. 

 

Marosi Peter Creative Commons License 2013.11.14 0 0 42906

Hibátlan 1x használt és új SD és CF kártyák olcsón eladók !! 

 

2 db 8 GB CF TRANSCEND 266x =  4000 Ft/db

2 db Kingstone 32 gb CF = 6000 Ft

1 db Transcend 166x 16 gb = 3500 Ft

1 db SanDisc Ultra 16 Gb = 3500 Ft

6 db 32GB A-data Class10 SDHC = 5000 Ft/db
2 db 32GB Platinum Class10 SDHC = 5000 Ft/db

 

2db bontatlan csomagolású 32GB Platinum SDHC, class10 = 5500Ft/db

 

Ha egyben elviszed a kártyákat akkor a bontatlanokat ingyen adom  !!

 

Bp. Belváros 

 

 

Marosi Peter Creative Commons License 2013.11.12 0 0 42905

ELKELT !!!    - CANON G1X csúcskompakt !!!!   - 110.000 Ft 

 

 

3D JVC GS-TD1 kamera

 

Kiprobált vadiúj állapotú !!

 

1080p Full HD 3D kamkorder 64 GB-os belső flash memóriával és SDXC/HC kártyafoglalattal.

3,5"-es érintőpaneles LCD F1.2 Super Bright JVC 3D TWIN HD GT objektív és a két, hátsó megvilágítású CMOS érzékelő !

 

199.000 Ft

 

 

 

_mikro Creative Commons License 2013.11.09 0 0 42904

AKCIÓS ÁR CSAK MOST CSAK NEKED 49 999 Ft

fotókat a kicsit lejjebbi posztban találsz

 

megvehető átvehető budapesten

mikrohullamkukacgmail.com

illetve

06harminc5132121

Ne hagyd ki! Ez egy fantasztikus táska, fantasztikus áron!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

boltban ugyanez: http://www.argep.hu/main.asp?suche=kata+bp+502&x=-916&y=-243

 

 

dslr kithez használtam, de csak néhány alkalommal, elfér benne gép, pótváz, telezoom, fejlámpa, mikroport szett, hangrögzítő, laptop szóval minden, ami egy pár napos run 'n gun forgatáshoz kellhet.   Szükség esetén a technika mellé férne még fogkefe és váltásfehérnemű is :) insertrolley vásárolható hozzá, askkor gurulós és bőröndszerű lehet, szóval fejleszthető a táska! Adott esetben egy sony EX 3 kiegészítőkkel is tökéletesen belepakolható!

pppaulusz Creative Commons License 2013.11.07 0 0 42903

Köszönöm szépen az érdeklődést, a Sony DSR-11 DVCAM/DV PAL/NTSC recorder/player elkelt.

Előzmény: pppaulusz (42899)
pppaulusz Creative Commons License 2013.10.16 0 0 42902

Köszönöm az érdeklődést, a BeachTek DXA-4 professzionális XLR audió adapter elkelt!

Előzmény: pppaulusz (42891)
_mikro Creative Commons License 2013.10.14 0 0 42901

Előzmény: _mikro (42900)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!