Keresés

Részletes keresés

Campi Creative Commons License 2004.08.16 0 0 207

Szerintem a strandröplabdának helye van az olimpián!!!!

 

 

haromttt Creative Commons License 2004.08.16 0 0 206
pedig ha itt lenne az olimpia simán lehetne a Balatonon rendezni a vitorlázást. Az itt induló hajók nem bazi nagyok(1-2személyesek) és a pályák sem túl hosszúak. Ráadásul kb fele annyian idulnak egy olimpián mint egy balatoni kékszalagon. A balaton azon 2 "létesítményünk" közé tartozik ami alkalnas lenne az olimpiára már eselteg most is (de ez nem azt jelenti hogy pályázzunk is)
Előzmény: rich.mond (194)
Itep Creative Commons License 2004.08.16 0 0 205
A görnyedés miatt,ami egyébként egy kicsit vana floorballnál is,hiába mondod nekem.:)
Amúgy csak nekem nem "normális" és csak idézőjelesen,szóval igazából semmi érdemlegeset nem látok benne.Ennyi.
Előzmény: minden lila (204)
minden lila Creative Commons License 2004.08.16 0 0 204

10 ben van az biztos. 2000-ben austráliában először a gyephokijegyek keltek el.

 

na és miért nem normális???

Előzmény: Itep (202)
Itep Creative Commons License 2004.08.16 0 0 203
Nevetséges,ha egy öttusa "szintű" sport kárára kerül be.
Előzmény: minden lila (201)
Itep Creative Commons License 2004.08.16 0 0 202
Ezért van ott az olimpián gondolom.Mert ettől még egyáltalán nem "normális" tevékenység a gyephokiázás.:) Dehát ízlések és pofonok...
Amúgy hányadik legnépszerűbb sportág?
Előzmény: minden lila (196)
minden lila Creative Commons License 2004.08.16 0 0 201
Az előbb már írtam, úgy néz ki, hogy a bocsát veszik fel. Elterjedtebb, mint a petanque
Előzmény: Itep (199)
minden lila Creative Commons License 2004.08.16 0 0 200

Na most gyephokit 1908 óta rendeznek , nagy sikerrel.

És volt már bajnok Európából(pl hollandia), Ázsiából (India, Pakisztán), Ausztráliából, és Afrikából (Zimbabwe), de Argentína is játszott már döntőt.

Szóval széles a bázisa!

Előzmény: rich.mond (194)
Itep Creative Commons License 2004.08.16 0 0 199
Teljesen 1etértek.:)
Amúgy van az a petank nevű sport,ami detto ugyanaz,mint a golyózás.A téli olimpiára az is beférne,ha játék közben esne a hó.:)
Előzmény: rich.mond (195)
minden lila Creative Commons License 2004.08.16 0 0 198
A bocsa nagyon közel áll a felvételhez, ha már a golyózást említed.
Előzmény: rich.mond (195)
minden lila Creative Commons License 2004.08.16 0 0 197

Mi nem rendezünk olimpiát, de én az Adriára tippelnék.(az meg a mi részünk volt:)

 

A bandy VB-n 500 néző volt az átlag, de nálunk nincs bajnokság, nincs csapat, csak erre az alkalomra álltak össze.

Előzmény: rich.mond (194)
minden lila Creative Commons License 2004.08.16 0 0 196

Ezt rosszul gondolod!

Hollandiában állj ki az utcára és 10 percen belül jön valaki gyeplabda ütővel. Minden iskolában játszák olyan kupák vannak ahol 50-60 csapat játszik egyszerre. nagyjából Németországra is igaz, szinte minden német városban, faluban van csapat. Hamburgaban 100 nál több .

Anglia szintén így áll, de pl a kis Gibraltár egyetlen sportja amiben sikereket ér el a gyeplabda.

Szinte minden afrikai országban ismerik, ázsia nagy részében. Délamerikában és középamerikában nagyon sokan játszák az USA és Kanada egyes részein, de ott sokan.

Előzmény: Itep (192)
rich.mond Creative Commons License 2004.08.16 0 0 195
A curling meg egy vicc, nem sport.A golyózás sem olimpiai sportág, holott tök' ugyanaz.Vagy a hullahopp.
rich.mond Creative Commons License 2004.08.16 0 0 194

Mert Tallin is a Szovjetunió része volt.Ne hülyíts már!Azt ne mond, hogy mi meg a Balatonon rendeznénk!

 

És mennyi néző volt azon a bandy B csoportos VB-n?A bikaviadalos felvetésemet meg érdemes lenne megvitatni, mert cirka hasonló a helyzete, mint a gyephokinak, meg a krikettnek.

Előzmény: minden lila (187)
Itep Creative Commons License 2004.08.16 0 0 193
Azt hiszem,felesleges ezen vitatkoznunk,mert ezeket én szinte igazi sportágként se tudom "elfogadni".
De annyit megjegyzek,hogy stratégiai játékra ott a sakk meg a malom,azok se olimpiai sportok.
Előzmény: minden lila (190)
Itep Creative Commons License 2004.08.16 0 0 192
Az első 10-ben lehet,de csak Pakisztán és India(?) miatt.
Előzmény: minden lila (189)
minden lila Creative Commons License 2004.08.16 0 0 191
A floorballban nem kell görnyedni, pont idáilis méretű az ütő, sokkal hosszabb, mint a gyephokiban.
Előzmény: Itep (186)
minden lila Creative Commons License 2004.08.16 0 0 190

Na most Te ismered ezeket a sportokat?

A curling egy iszonyúan jó taktikai, stratégiai  játék órákik tudom nézni.

 

A bandy meg az egyik legrégebbi labdajáték és nagyon látványos. Kint voltam a Városligatben a VB-n és nagyon élveztem, pedig az csak B csoportos VB volt.

Előzmény: Itep (188)
minden lila Creative Commons License 2004.08.16 0 0 189

nem jó helyen mondod, mert gyeplabdázó voltam.

A gyeplabda benne van a világ legnépszerűbb sportjai között!

Előzmény: Itep (186)
Itep Creative Commons License 2004.08.16 0 0 188
A téli olimpia számomra eléggé nevetséges ilyen curling szintű sportokkal.De ez a bandy ügy csak erősíti ezt az érézést.
Előzmény: minden lila (185)
minden lila Creative Commons License 2004.08.16 0 0 187

Előbb már írtam, hogy a vadvizi kajakozást mesterséges pályán rendezik legtöbbször.

 

Moszvai olimpián is Tallinban volt a vitorlázás.,

Előzmény: rich.mond (184)
Itep Creative Commons License 2004.08.16 0 0 186
Én a jéghokitól se vagyok elájulva...De ez a "teremeben görnyedjünk" változata már főleg nem az igazi.De igaz,hogy a gyephoki se jobb,mégis olimpiai sport.De a floorball miatt ne szedjenek ki egy sportágat se!Max. a trambulint.:)
Előzmény: minden lila (179)
minden lila Creative Commons License 2004.08.16 0 0 185
A télire állítólag felveszik a bandyt, annak ellenére, hogy nincsenek meg a feltételek, a tagországok számában stb, mert így lesz még egy csapatjáték.
Előzmény: Itep (183)
rich.mond Creative Commons License 2004.08.16 0 0 184

A díjlovaglás "technikai sport", nem csak az ember teljesítménye a mérvadó, hanem legalább annyira a lovaké.Ennyi erővel rally is lehetne az Olimpián.

A softball meg abszolút nem való ide.Amennyi érv fel lett hozva mellette, azt akár a sakkra, vagy az ultira is rá lehetne húzni (kis túlzással).

 

Túlzás nélkül meg pl. a fogathajtásra, vagy a bikaviadalra.Utóbbit is legalább húsz országban nyomják, szép számú közönség előtt.

 

Ha Magyarország rendezne olimpiát, akkor a (vadvizi kajak mellett) a vitorlás, meg a szörf versenyeket hol rendeznék?Ezek szerint az Olimpia csak a tengerparti országoknak jár?

Itep Creative Commons License 2004.08.16 0 0 183
A futsala téli olimpiára kellene és akkor ott is lenne egy sportág,amely élvezhető!
Előzmény: haromttt (178)
minden lila Creative Commons License 2004.08.16 0 0 182
A kajak slalom a legtöbb helyen mesterséges pályán megy.
Előzmény: haromttt (178)
minden lila Creative Commons License 2004.08.15 0 0 181
EGYETÉRTEK!!
Előzmény: ipos (161)
minden lila Creative Commons License 2004.08.15 0 0 180

- öttusa, sokoldalúság

-baseball, elég sok helyen ismerik és játszák, igaz nem mindenhol világszínvonalon, de mondjuk a mi vizilabdánkat se játszák mindenhol egyforma szinten.

- női súlyemelés, az olimpia nem szépségverseny

- női rúdugrás, eleinte miden sportágban gyakorta írták át a rekordokat.

- díjlovaglás, ez egy szép verseny, szép állatokkal ( előbb a szépséget hiányoltd)

- bírkózásban a két fogásnem teljesen más felkészülést , embert kíván, nagyon ritka, hogy egy versenyző két fogásnemben is jó.

 

Előzmény: smartdrive (159)
minden lila Creative Commons License 2004.08.15 0 0 179

Mi bajod a floorballal? Nem csak azért védem, mert én vagyok az elnöke, hanem mert nagyon látványos, talán a jégkoronggal lehet együtt említeni látványban.

 

A stockholmi VB döntőn 15 000 a helsinkin 14 500 a zürichin 8 500 (ekkora legnagyobb svájci csarnok) voltak és a női és ifi vb-n is teljes teltház van.

Előzmény: Itep (158)
haromttt Creative Commons License 2004.08.15 0 0 178
Sportágak amik szerintem nem kellenek az olimpiai programba:

Vitorlázás: Külső szemlélő számára a helyszínen követhetetlen verseny. TV-ben meg soha nem adják. De mivel nagy hagyományai vannak biztos maradni fog.
Softball: Az emberek többsége számára a Baseball sem egy túlizgalmas játék, a Softball még annak is az "extra light" változata teljességgel élvzhetetlen.
Férfi foci: Mindenféle életkori megkötésekkel, valódi értékkel nem bíró torna, szükségtelen.
Trambulin: Bohóckodás, vigyék az x-gamesre
Női bírkózás: szvsz jó ha 10országban űzik versenyszerűen. Mellesleg roppant undorítós szerintem
WTF-taekwondo: Ezzel csak az a baj hogy kiválasztottak egyet a rohadt sok küzdősport közül amelyikket felvették a többi meg le van szarva. Ennyi erővel lehetne helyette Kick-box, vagy Kung-fu vagy akármelyik japán harcművészet. Akkor inkább ne legyen ez se.
Kajak szlalom: még egy extrémsport, nem ide való. Arról nem is beszélve ha mondjuk Hollandiában vagy Dániában lenne az olimpia akkor hol a picsában rendeznék meg?


Amit jó lenne felvenni a műsorba az a Futsal. A nagypályás foci helyett. Esetleg a rögbi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!