Keresés

Részletes keresés

Eszter123 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 126
Köszönöm, a válaszokat
Előzmény: HangaDóra (125)
HangaDóra Creative Commons License 2006.09.11 0 0 125
Öreg cső esetén a duguláselhárítás egyik nagy veszélye, hogy napok vagy hetek múlva észlelhető a falon az esetleges kisebb szivárgások foltja, ami természetesen nem az elhárítást végző szaki hibája. A duguláselhárítás során az elöregedett csöveken keletkezett kis repedésekből is távozik a szennyeződés, főleg, ha kemény anyagokat kell a cső faláról eltávolítani. Ennek lehet következménye a szivárgás.
Ezért emeltem ki a cső korának fontosságát.
HangaDóra Creative Commons License 2006.09.11 0 0 124
Sajnos általam kezelt házban is megesett ilyen mutatvány. Gipszet, csemperagasztót és egyéb felújítási anyagmaradványokat húztak le a WC-n a harmadik emeleten, mondván, elég nagy a 110-es cső átmérője, hogy gond nélkül eltűnjön az anyag. Az eredmény pedig egy földszint-pince ejtő-, és pincei fekvő lefolyó vezeték cseréje lett, természetesen födémáttöréssel. Mondhatnám azt is, hogy 130+ Áfa-ba került a mutatvány.

Olyan szerről nem tudok, ami a gipszet oldaná. Ha folyamatosan nedves, akkor talán kisebb a szilárdsága, mint száraz környezetben. Ha jó a cső állaga, valóban meg lehet kísérelni az óvatos spirálozást.
Előzmény: Eszter123 (123)
Eszter123 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 123

Kb. 20 éves lefolyócsőről van szó.

A kérdésem arra irányult, hogy van-e olyan szer, amit mi bele tudnánk önteni vagy csepegtetni és az oldaná fel a gipszet.

Előzmény: tarsashaz.net (122)
tarsashaz.net Creative Commons License 2006.09.11 0 0 122
Azert irtam "profi"-t, hogy a helyi korulmenyek figyelembevetelevel kuzdje le a problemat es ne legkalapacsal essen az eternitnek ; ]

Előzmény: HangaDóra (121)
HangaDóra Creative Commons License 2006.09.10 0 0 121
A cső átmérőjétől,és a lerakódott, megkövesedett gipsz szilárdságától függően!
Nem esküszöm meg, hogy egy öregecske eternit elbírná az ijen jellegű "elhárítást"
Előzmény: tarsashaz.net (120)
tarsashaz.net Creative Commons License 2006.09.06 0 0 120
Egy "profi" dugulaselharito megtudja oldani szvsz
Előzmény: Eszter123 (119)
Eszter123 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 119

Sziasztok!

 

Tud valaki arra megoldást, hogy gipsszel eldugított lefolyót hogyan lehetne kitisztítani, a megkövesedett gipszet feloldani?

Minden választ előre is köszönök.

HangaDóra Creative Commons License 2006.08.26 0 0 118
"De másod -harmadmagával már a mért víz a drágább." - a méretlen viszon nem korrekt.
Előzmény: Törölt nick (117)
HangaDóra Creative Commons License 2006.08.25 0 0 116
Sosem a közös költség és a vízdíj arányát kell nézni, hanem azt, hogy személyek számára vetítve hány m3 fogyasztást jelent.
Igazad van abban, hogy szereltessék be a vízórát. A gond csak az, hogy az ilyen irreális fogyasztású házaknál a végén a közösből fizetik meg a maradék vízdíjat, holott érdemes lenne kideríteni az okát.
A 38*130 =4940 is sok 1 személyre, wz 12,7 m3 havonta. Ez 2 személy 2 havi fogyasztásának felel meg, úgyhogy ő sem jár jól azzal, hogy nincs vízórája.
Nekem nem tetszik az a szemlélet, hogy a kis lakás esetén a mérős megoldás a drágább.
Én azon az állásponton vagyok, hogy ami mérhető, azt mérjék, és mindenki fezessem emg a fogyasztását.
Nem szép dolog, amikor nem akarunk fizetni mások helyett, de természetesnek vesszük, ha helyettünk fizethetnek mások.
Előzmény: Törölt nick (115)
HangaDóra Creative Commons License 2006.08.25 0 0 114
50 m2-es lakás vonatkozásában az havi 7.000 Ft vízdíj, azaz 18 m3 fogyasztás.
Szerintem vizsgálni kell az okát.
Laknak-e átlagosan 4-en a vízóra nélküli lakásokban?
Nincs-e csőtörés, szívárgás?
Rendben vannak-e a vízóra nélküli lakásokban a vizes berendezések (csöpögő csapok, átfolyó WC-tartályok)?

Rendben vannak-e a vízórás lakások mellékmérői?
Nincs-e lejárt hitelességű vagy meghibásodott mellékmérő?
Minden vízvételi hely a mellékmérőn keresztül kapja-e a vizet?

Az átlagos vízfogyasztás normális esetben havi 3-4 m3/fő, Még a 6 m3 is elfogadható, annál több viszont pazarlás, rejtett hiba vagy hanyagság.
Előzmény: Törölt nick (113)
tarsashaz.net Creative Commons License 2006.08.24 0 0 112
http://www.kaposbroker.hu/
Előzmény: agabe (110)
HangaDóra Creative Commons License 2006.08.24 0 0 111
Szerveznek ők hétvégit is.
Előzmény: agabe (110)
agabe Creative Commons License 2006.08.24 0 0 110
Köszi, már néztem őket is, de az a baj, hogy nem 7végén van a tanfolyam, és 17 -kor, meg 16-kor ottlenni hétközben, az kicsit korai sajna.
Előzmény: HangaDóra (109)
HangaDóra Creative Commons License 2006.08.23 0 0 109
Előzmény: agabe (108)
agabe Creative Commons License 2006.08.23 0 0 108

Hali!

Tudnátok javasolni egy jó OKJ-s társasház kezelői tanfolyamot ami ráadásul hétvégenként van? Más OKJ-s képzésben már volt rosz tapasztalatom, ezért olyan iskolát keresek ami rendesen szervezett, és nem a diákoknak kell esetleg a szükséges tanfolyam és vizsgák alatti információkat összeszedegetniük.

üdv:

agabe

HangaDóra Creative Commons License 2006.08.11 0 0 107
Azt, hogy nálatok honnan derül ki, az aktuális képviselőtől tudhatod meg.

Előzmény: olvasofiu (106)
olvasofiu Creative Commons License 2006.08.11 0 0 106

Honnan derül ki, hogy mikor volt utoljára az adott strang tisztítva? A közösképviselő idején évekig láttam, hogy a vízszerelő, dugulás elhárító a számlán fel kellett, hogy tüntesse, melyik lakásban mit végzett.

Lakossági fórumon hallottam, hogy külön füzetbe vezetnek minden ilyen eseményt, így pontosan tudni pl. mikor volt az adott strangon dugulás elhárítás.

Előzmény: HangaDóra (105)
HangaDóra Creative Commons License 2006.08.10 0 0 105
A 63-as konyhai lefolyó nem dugulhat el 5-6 havonta a zsiradéktól, ha megfelelő az ejtése, és rendeltetésszerűen használják.
Gyanítom, hogy van valaki azon a strangon, aki nem ismeri a CSM előírását, ami arról szól, hogy mi önthető a csatornarendszerbe.
Legtöbbb Társasház Házirendjében is szerepel, hogy zsírokat, olajokat, kenődő anyagokat a lefolyóba önteni tilos...
Nem egy dugulásos eset volt, ahol némi nyomozás árán kiderült a nem rendeltetésszerű használat.
Volt olyan földszinti lakás, ahol rendszeresen dugulás volt, visszajött a mások "leve". A 63-ast 110-esre cseréltettük. Néhány hónap múlva ismét jelentkezett a dugulás. Nem duguláselhárítót hívtam, hanem a szerelőt, aki a csövet cserélte. Kibontotta a pincei szakaszt és megnéztük a cső tartalmát. A szaki véleménye szerint a szinte megkövült anyag zsír és súrolópor keveréke.
A szaki azt is megjegyezte, hogy ilyen rövid idő alatt normális mosogatás során nem kerülhet ilyen mennyiségű zsír és súrolópor a rendszerbe, hacsak nem üzemi konyha működik valamelyik szinten.
Kiderült, hogy maga a rendszeresen "úszó" tulajdonos az, aki az olvasztott zsírt és használt olajat, nagy mennyiségben rendszeresen a mosogatóba önti. A súrolóport is ő használta a mosogató tisztítására.

Józsi, a duguláselhárító munka küzben sosem mulasztotta el elmesélni a kínai konyha esetét, ahol a várt zöldség, hús-, és halcafatok helyett a visszahúzott spirál tamponokkal és óvszerekkel volt tele, mint egy feldíszitett karácsonyfa.

Ha egy 100 lakásos Társasház 10-12 strangja közül mindig csak ugyanabban az egyben van dugulás, nem biztos, hogy a felújítás segít.
Előzmény: tarsashaz.net (104)
tarsashaz.net Creative Commons License 2006.07.31 0 0 104
Egy hatarozott es jol kivitelezett felujitas hosszabb tavon
rentabilisabb, mint az allando hiba elharitas....
Előzmény: olvasofiu (102)
HangaDóra Creative Commons License 2006.07.31 0 0 103
Nem árt a kérdésben a részleteket is vizsgálni. Amikor egy hatalmas házban jellemzően csak 1-2 szakaszon van rendszeres dugolás, nem csak elhárítani kell, hanem az okot is megszűntetni.
- Nem megfelelő méretű a beépített szennyvízcső
- Nincs megfelelő ejtése a csőnek, ezért megállhat benne a víz, és a szennyeződés gyorsabban lerakódik
- Az idomok helytelen illesztése miatt a hajlatoknál lerakódik a szennyeződés
- A tulajdonosok szokásai: ki mit önt avagy dob a csapba, mosogatóba, WC-be? Ételmaradék, jelentős mennyiségű olaj-zsiradék, tampon, hajcsomók, ...
Előzmény: olvasofiu (102)
olvasofiu Creative Commons License 2006.07.31 0 0 102

Köszönöm a választ.

Nálam semmi más probléma nincs, mint egy kb 6-8 méteres visszintes kb 60-70 mm átmérőjű visszintes cső szakasz, mely megtelik zsírral.  Negyed illetve fél évente kellene tisztítani, de ha én nem szólok nincs tisztítva. Ráadásul nem csak a konyhámon keresztül lehet tisztítani, van vizszintes csőszakasznak tisztító nyílása egy menetes dugó.

A menetes dugó kb 2,5 m magasan van a jelenlegi szerelő sem akar onnan tisztítani. De ez lenne a kisebbik baj. Volt olyan eset, hogy mivel vasárnap kezdett visszafolyni a szennyvíz a gondnok azt mondta, ha sürgős hívjak Én szerelőt. A közös képviselő egy hétre rá küldte a szerelőt. A közös képviselet idején a szemben lakó szólt, hogy már 3 hete szólt a gondnoknak de nem jött a szerelő, akkor kértem meg, hogy újból szóljon, és ha jön a szerelő az én strangomon is végezze el a tisztítást.

A sajtóban is olvastam, hogy ez máshol is probléma, pedig sok panelház épült anno.

Ha erre a közös képviselő odafigyel akkor persze ez nem probléma. Jól gondolom?

Előzmény: HangaDóra (101)
HangaDóra Creative Commons License 2006.07.30 0 0 101
Nem a büntető törvénykönyvet kell nézni, hanem a polgárit, ami kimondja, hogy a tulajdonos kötelessége a tulajdona karbantartása. A társasház karbantartási kötelezettségei közé tartozik az ejtővezetékek tisztán tartása, míg a lakáson belüli ágvezetékek tisztiítása-tisztíttatása a lakástulajdonost terhelő kötelezettség. Nem utólag kell büntetni, hanem folyamatosan gondoskodni a társasházon belül a szennyvízelvezető rendszer tisztaságáról.
Amennyiben rendszeres a dugulás, a visszaáramlás, nem árt felmérni, hogy megfelelő méretű-e a beépített cső, és azt sem árt kipuhatolni, hogy midenki oda illő anyagokat juttat-e a lefolyóba.
Előzmény: olvasofiu (100)
olvasofiu Creative Commons License 2006.07.30 0 0 100

A dugulással kapcsolatban:

Az hogy a szennyyvíz visszafolyik a lakásban a károkon kívül felvet még egy kérdést. Az újabb még veszélyesebb vírus megjelentével felvetődik a szándékos fertőzés okozásának a kérdése. Nálam 9 emelet mosogató vize jön vissza. A szomszédos 2 lakásban a WC tartalma. Van a büntető törvénykönyvbe erre valami, mert ez a jelenség fertőzést is okozhat? A társasházban ahol lakom, tudomásom szerint szinte mindig utólag történik a tisztítás.

Előzmény: HangaDóra (49)
HangaDóra Creative Commons License 2006.07.25 0 0 99
Természetesen kérjetek referenciákat, befejezett, ellenőrizhető munkákról.
A statikai vizsgálat szükséges, és a beruházó végezteti a saját költségén. Minden iratot köteles a Társasház rendelkezésére bocsátani.
Nem kell attól tartanotok, hogy egy komoly referenciákkal rendelkező beruházó bizonytalan üzletbe fektetné a pénzét.
A legfontosabb a beruházó kiválasztása, ha ez jól sikerült, nyugodtan rábízhatjátok magatokat. Nektek is megéri, nem csak neki.
Előzmény: arlesi (98)
arlesi Creative Commons License 2006.07.25 0 0 98

hanga dóra köszönöm, akkor így most jobban értem a helyzetet.

tehát mindenképpen kérjünk referenciát.

és az, hogy a ház egyáltalán statikailag alkalmas-e a beépítésre? ehhez előtte gondolom el kell a reménybeli beruházónak végeztetnie vizsgálatokat, és ezt nekünk is rendelkezésre kell bocsátania, ugye?

Előzmény: HangaDóra (93)
Tétlen Les Creative Commons License 2006.07.25 0 0 97
Fordultál már szóba, illetve írásban panasszal a társasházhoz?
Előzmény: ronaldinhogaucho (96)
ronaldinhogaucho Creative Commons License 2006.07.18 0 0 96
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Újépítésű társaháznál az építtető olyan szűkre csináltatta a mélygarázs lehajtó rámpáját (kb. 3 m átlagosan, ívekkel!), hogy a kombi autónkkal  meg sem merem a lehajtást. Erre vonatkozóan jogszabályt, előírást, szabványt merre találhatok? köszi Ronaldinhogaucho
Meskó Creative Commons License 2006.07.02 0 0 95

Köszi a tanácsot! Feltettem a jogi fórumra egy új topic alá a kérdésemet, Építőközösség topic címmel. A link az alábbi:  http://www.jogiforum.hu/forum/32/8267 Üdv: Meskó

Előzmény: HangaDóra (94)
HangaDóra Creative Commons License 2006.07.02 0 0 94
Meskó!
Ez komoly ingatlanjogi szaktudást és tapasztalatot igánylő kérdés. Nem egyszerű dolog az építőközösség. Próbálj tanácsot kérni a Jogi fórumon ingatlanügyekben profi jogi szakemberektől.
Előzmény: Meskó (92)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!