Keresés

Részletes keresés

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.10.30 0 0 4589

Szerdán kupameccs a Mainz ellen, szerintem vesszőfutás lesz:

 

https://youtu.be/tMcYyCMgEBM

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.10.28 0 0 4588

Sajnos csak az utolsó 30 percet láttam, előtte biztos csináltak szép dolgokat is.

Mindenesetre, ha benyomják őket, akkor eléggé tehetetlenek.

 

Meg érzésre olyan volt, mintha a Paderborn játékosai magasabbak lettek volna, de ez lehet csak vizuális illúzió volt.

 

Mindenesetre gratuláció, fontos és szép győzelem volt!

Egyletenkívüli3~ Creative Commons License 2023.10.28 0 0 4587

Lehetseges.

Én mindenesetre úgy látom, hogy volt egy jó középcsapat sztárok nélkül, aztán mostanra szétesőben vannak. Egyszerűen túlvállalták magukat.

Előzmény: Racilaci (4575)
Egyletenkívüli3~ Creative Commons License 2023.10.28 0 0 4586

A cserék után mozog a csapat! Alig tud átjönni a Pader!

A lényeg; szerintem a Hertha kerete erőseb, bár egyik társaság sem lenne a bundásban bennmaradó! 

Egyletenkívüli3~ Creative Commons License 2023.10.28 0 0 4585

Hát ez szép volt!

Előzmény: Egyletenkívüli3~ (4584)
Egyletenkívüli3~ Creative Commons License 2023.10.28 0 0 4584

Ezek már megin’ leültek!

Talán szólni kellene a támadó szekciónak, hogy talán célszerű lenne támadni a labdát birtokló ellenfelet! 
Mert a XXI. században csak a támadásban futkározni már kevés! 

bendeguz90 Creative Commons License 2023.10.28 0 0 4583

Tabakovic

bendeguz90 Creative Commons License 2023.10.28 0 0 4582

Racilaci Creative Commons License 2023.10.27 0 0 4581

A Hertha sosem igazolt ekkora neveket, illetve hát nem is volt miért, mert nem jutott a BL közelébe sem.  A Hertha továbbá sosem építkezett olyan tudatosan sem klubszinten, sem taktikai értelemben, hogy ott valódi zavart okozott volna egy olyan váltás, mint ami most az Unionnál előállt. 

 

Emellett az eredeti felvetés úgy szólt, hogy azért ne jusson fel még 2-3 évig a Hertha a BuLi 1-be, mert úgy jár, mint most az Union (miszerint elfárad a nagy terheléstől) - ami végképp értelmetlen felvetés. Vannak feljutó csapatok, amelyek egy-két éven belül kiesnek, mások meg megragadnak, esetleg a BL-ig is eljutnak. De hogy ezt a kettőt miként lehet összemosni, az rejtély. 

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4580)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.10.27 0 0 4580

Nagyon jó összefoglalása a helyzetnek.

A Herthára annyiban illik szerintem, hogy ott is felütötte a fejét a 'Grössenwahn', de ott az egység a vezetőségen belül is megbomlott.

Sőt a nagybefektető felülről akart belepofázni a történésekbe.

Előzmény: Racilaci (4575)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.10.27 0 0 4579

Eszem ágában nem volt örömködni, sokkal inkább - mint kívülálló érdeklődő - érdekesnek találom amit történt.

Attól, hogy valami nem örömteli még lehet érdekes, sőt adott esetben tanulni is lehet belőle időnként.

kb. ugyanaz, mint amiért érdekel engem a Hertha története is.

Előzmény: Miller a sör (4574)
Racilaci Creative Commons License 2023.10.24 0 0 4578

Köszönöm, nem ismertem.

 

(Azt még nem írtam, hogy már tavaly is látszott egy-egy időszakban, hogy azért az Union nem érett még erre a BL-körüli szintre. Minden csapatnak vannak hullámvölgyei, de amiről beszélek az, kb. Cagliari-szintű brusztolás volt akkor. Urs Fischer előtt le a kalappal, mert ki tudtak belőle mászni.)

Előzmény: retisonic (4576)
Miller a sör Creative Commons License 2023.10.24 0 0 4577

Köszönöm, látszik, hogy te képben vagy.

Előzmény: Racilaci (4575)
retisonic Creative Commons License 2023.10.24 0 0 4576

Pont most volt egy véleménycikk a Sport1-en a témában, és hasonló következtetésre jutottak.


https://www.sport1.de/news/fussball/bundesliga/2023/10/union-berlin-verschluckt-sich-am-grossenwahn

Előzmény: Racilaci (4575)
Racilaci Creative Commons License 2023.10.24 0 0 4575

Lehet, hogy megjósoltad, de egyáltalán nem az történt, amit jósoltál. Az Unionnak alig van sérültje, konkrétan Schäferen kívül alig-alig van érdemi hiányzója.

 

Fáradtnak sem mondható a csapat, hisz egy kibővült keretről van szó, ami eddig csupán két nemzetközi meccsel játszott többet, mint a Mainz - ráadásul már tavaly is nk-i kupaszereplők voltak, tehát a terhelés mennyiségében van rutinjuk. Arról nem beszélve, hogy a Bernabeuban játszottak, a nézőpontjukból nem is rossz meccset, ami gondolom, a keret kb. felének az egyik nagy gyerekkori álma. Amit ott erőben kivett belőlük a meccs, azt morálban, lelkesedésben duplán-triplán visszakaphatták. Szóval nem itt kell keresni a problémát.

 

 

A kutya ott van elásva, hogy a nyáron érkezett 8-10 olyan játékos, akik amolyan ZS-kategóriás sztárok: Volland, Gosens, Bonucci, Leite, Král stb. Union-szinten akkora nevük van, hogy kihagyhatatlanok, ha már leigazolták őket, miközben meg önmagukban nemhogy képtelenek a csapatot a hátukon cipelni, de valamelyikük biztosan nagyon durván átlag alatt teljesít. Ha megnézed a játékosok teljesítményét, láthatod, hogy valamelyikük hétről hétre kb. az értékelhetetlent nyújtja csupán.

 

Erre utalt az edző megjegyzése, hogy épp elég gond neki kellő játékpercet biztosítani mindenkinek.

 

Ráadásul az abszolút munkás kiscsapat Unionba alighogy megérkezett, máris Bonucci lövi a tizenegyest (ki is hagyott már egyet) - ami sokmindent elárul arról, hogy nemcsak keretterhelési problémák vannak, hanem megbomlott a csapaton belüli hierarchia is. El lehet képzelni a kommunikációs folyamatokat is, amikor azt látják a BL-t kiharcoló tavalyiak, hogy az a 36 éves Bonucci hirtelen a sztár, aki virágkorában se volt egy Chiellini-:))

 

Hát ez van az Unionnál, nem a fáradtság.

 

 

 

A Herthára ráillő tanulság pedig kb. zéró. 

Előzmény: Egyletenkívüli3~ (4559)
Miller a sör Creative Commons License 2023.10.24 -1 0 4574

Mit értettem félre? Örömködtél Szalai betlijén ezt nem lehetett félreérteni. Köszönöm a gratulációt. 

Amúgy meg bízom Szalaiban, ő előbb lesz sikeres a BuLi 1-ben mint a Hertha (már ha érted)

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4573)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.10.23 0 1 4573

Félreértesz dolgokat és utána paraszt módon nyilatkozol.

 

Ehhez gratulálok!

 

2:0 nem neked.

Előzmény: Miller a sör (4566)
bendeguz90 Creative Commons License 2023.10.23 0 0 4572
Miller a sör Creative Commons License 2023.10.23 -2 0 4571

Értem, akkor annyira vagy fikanick, hogy direkt miattam jöttél. Megtisztelő!

Előzmény: aiquao (4570)
Miller a sör Creative Commons License 2023.10.23 -2 0 4569

Bocs, hogy válaszoltam....most látom, hogy fikanick vagy 3 év alatt 6 hozzászólás.

Előzmény: aiquao (4567)
Miller a sör Creative Commons License 2023.10.23 -2 0 4568

Dárdai kb annyira harcol a magyarokért mint a sok bohóc aki szopja a faszát, még a kölkeit is németnek nevelte.

Előzmény: aiquao (4567)
Miller a sör Creative Commons License 2023.10.23 -1 0 4566

És ennek most örülni kellene, hogy egy magyar válogatott srác nem találja a helyét az új csapatában? Szánalmas egy hülye barom vagy te.

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4563)
Egyletenkívüli3~ Creative Commons License 2023.10.23 0 0 4565

A feljutás reménye már a kiesés pillanatában eldőlt. Ez a keret kurva kevés még a BuLi kettő élmezőnyéhez is.”

 

 

 

 

 

Szerintem nem rossz ez a keret! Csak még éretlen!

Előzmény: Miller a sör (4561)
Egyletenkívüli3~ Creative Commons License 2023.10.23 0 0 4564

Tudod engem gyakorta kirúgnak hosszabb-rövidebb időre, van hogy véglegesen, ezért vagyok kénytelen  több nicket használni. Ugyanis kapcsolatom a modikkal alkalmanként  nem harmonikus!  De valamely topikban – talán épp itt – be is azonosítottam neveimet. Bár a szövegtördelés alapján is könnyen beazonosítható vagyok.

És mivel korosodom, ezért gyakran elfelejtem, hogy mely topikban épp milyen néven írogattam. Ez van.

És talán remélem, hogy csak bocsánatos …

Előzmény: Miller a sör (4562)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.10.23 0 0 4563

Tudom, de én többször búcsúzom tőle :-)

 

-------------------------------------

 

Milyen érdekes volt Szalai helyezkedése a Hoffenheim mérkőzésén a Frankfurt ellen:

 

https://youtu.be/s8km9jU8iQA

 

41-essel játszott, most nem ő lett a főbűnös, hanem a középső hátvéd Brooks, de nem sok köze volt a játékhoz.

Az első bekapott gólnál Brooks (aki persze korábban a Herthában is játszott) mellett a balszélső középpályás volt még hátul 29essel.

De hol volt Szalai, aki a bal hátsó hátvéd lett volna?

 

A másik két bekapott gólnál nem sok köze volt a labdához, de legalább feltűnt a színen, többször szépen körbepasszolták, amíg aztán fogta a fejét.

Előzmény: Miller a sör (4561)
Miller a sör Creative Commons License 2023.10.23 -1 0 4562

Több neved van???? Milyen furcsa, ez egyáltalán nem megszokott itt.

Előzmény: Egyletenkívüli3~ (4559)
Miller a sör Creative Commons License 2023.10.23 -1 0 4561

A feljutás reménye már a kiesés pillanatában eldőlt. Ez a keret kurva kevés még a BuLi kettő élmezőnyéhez is.

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4560)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.10.22 0 0 4560

Nem tudom Pál milyen ruhát hord, de itt mindkét csapat elég béna volt a kapu előtt és ezt így a Herthának be kellett volna húznia.

 

https://youtu.be/8eVJyGI1-kw

 

Kempfről a Bobicnak nagy véleménye volt, elvileg egy első osztályó védő, akinek a buli1-ben kellett volna összetartania a Hertha védelmét.

 

Én még azt sem értem, hogy miért játszatta Zeefuik-ot jobb szélsőként, szerintem talán ő még soha nem játszott ott, ha jól tudom védő.

 

Ja!

 

 

És állítólag a Nürnberg 12 játékosa kidőlt influenza miatt.

 

Bye, bye első osztály feljutás.

Előzmény: Egyletenkívüli3~ (4558)
Egyletenkívüli3~ Creative Commons License 2023.10.22 0 0 4559

“Érdekes, ahogy az Union-nak most semmi nem sikerül, a Stuttgartnak meg minden.

És az eddig tévedhetetlennek gondolt edző most teljesen tanácstalan:”

 

 

 

 

Amikor futott az Union  szekér, voltam bátor valahol írni, ( nem tudom melyik nevemen) hogy lehet, hogy ezt a terhelést ez a csapat esetleg már nem fogja bírni. Most egy részük elfáradt, más részük lesérült. Sok volt ez nekik! 

És pl ezért sem sajnálnám, ha 1-2 évig nem jutnának fel a Dárdaiék! Mert még alkalmatlanok!

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4556)
Egyletenkívüli3~ Creative Commons License 2023.10.22 0 0 4558

Szerintem a Dárdai nagyot hibázott!

Már az első  félidőben, vagy a szünetben le kellett volna cserélni a Kempfet! Sorozatosan rosszul passzolt a saját térfélen, ráadásul lassú, enervált és figyelmetlen! Szimplán nem ment neki!

Hát ezt elb…a. Van ilyen a bundás kettőben! És ez a Hertha bizony odavaló! 

Egyrészt lassúak, másrészt mintha nem állna szándékukban szerelni! Messze nem beszélhetünk presszingről.  Nem is kell őket kicselezni, elég, ha kikerülik! Hát ez egyáltalán nem a Dárdai fele mentalitás. Három után összekapták magukat, de az már késő!

 

Szóval – szerintem – ez a ruha a Pálé!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!