Keresés

Részletes keresés

FBLLMAG Creative Commons License 2020.04.19 0 0 34816

Ráadásul a MH11 aktív fényáram szabályozással, mobilról való irányítással, profilok szerkesztésével is rendelkezik. Ütemezett kikapcsolás, bekapcsolás, és még rengeteg nyalánkság. A MH11 persze 18650 -es akkuval üzemel.

Előzmény: xtctraxx (34815)
xtctraxx Creative Commons License 2020.04.19 0 0 34815

Igazából nincs.

Ez pl. direkt úgy van kialakítva, hogy lehessen használni mint elemlámpa is, annak ellenére, hogy nem pipa lámpa alakú.

A fejlámpa tökéletesen középről világít, ez kisebb távolságon talán előny lehet, hogy szimmetrikus mindkét oldal, szemben a pipalámpával. A pipalámpa egyértelműen egy univerzálisabb eszköz, egy fejlámpa meg kényelmesebb, több színt is szokott tudni a sima fehéren kívül, amit pipalámpa nem nagyon szokott tudni. Az MH4 és MH5 ezekből is kapott már plusz vörös fényt, de pl. a HC65-ben és az NU25-ben, NU35-ben van magas színhűségű CRI LED is pluszban a vörös mellett, és a kis kék pozíció jelölő fény is egyedi a HC65-ben. A vadász-halász MH8 és a csúcsot jelentő MH11 RGB LED-et is kap a sima fehér fényen felül a LL kínálatában.

Előzmény: KawaBazsy (34814)
KawaBazsy Creative Commons License 2020.04.19 0 0 34814

Köszi a cikket!

Én továbbra is igen elégedett vagyok az általatok ajánlott Skilhunt H03-al.. Van annak vmi előnye, ha egy lámpa így dedikáltan (csak) fejlámpa, s nem pipalámpa?

Előzmény: xtctraxx (34813)
xtctraxx Creative Commons License 2020.04.19 0 1 34813

Egy számomra új márka termékét próbáltam ki, a LedLenser MH3 fejlámpát tettem próbára. Ez már a LedLenser szabadalmazott lencse rendszerét használja, megy AA elemmel, AA NiMH akkuval és utoljára, de nem utolsó sorban 14500 akkuval is. Az outdoor fejlámpáik közt részükről ez a belépő szint, ezért is lettem kíváncsi, hogy mégis mit tud a legegyszerűbb modelljük. Olcsónak nem olcsó, de nekem tetszik és igazából be is vált.

xtctraxx Creative Commons License 2020.04.19 0 0 34812

Elmehetnek 10 évet is. Csak próbával tudod megnézni, hogy van-e bennük élet. Hosszú lesz, de érdemes 2-3 kör frissítést csinálni rajta, mielőtt ismét használatba veszed, persze ehhez egy rendes töltő is kell.

Előzmény: nacked blade (34811)
nacked blade Creative Commons License 2020.04.18 0 0 34811

 

Mint  elemker, remélhetőleg  rendelkezik  elegendő  forgalommal,  akkor  gondolom  az  elemek  nem 10 évesek ????

Más:  Vannak régről  akkuim,  szerintem  több, mint  6  évesek,  GP  márka, ceruza akkuk,  AA  méretben, NiMH kivitel.
Érdemes  ezeket  nekiállni  tölteni és  használni  vagy  kuka ....  persze, tudom, rakjam fel és  töltsem,  csak  ha  lenne

tapasztalat,  megspórolnám a velük  való  pöcsölést,  ha  nincs  értelme  nekiállni  tölteni.

Köszi

Előzmény: xtctraxx (34807)
sarajhwh Creative Commons License 2020.04.18 0 0 34810

X20fan !  Persze-persze-persze!!!   Köszönöm. ...............De tényleg, ..........köszönöm.

Előzmény: x20fan (34808)
sarajhwh Creative Commons License 2020.04.18 0 0 34809

Értem persze, világos!

Előzmény: xtctraxx (34806)
x20fan Creative Commons License 2020.04.18 0 0 34808

Minél nagyobb egy lámpa tömege, annál jobban képes hőt leadni.

 

Ez a hőleadás nem egészen így van. Lehet egy szalmabála is jó nehéz, jó nagy, tehát nagy tömegű, de mégsem jó hőleadó képességű.

 

A jó hőleadáshoz az kell, hogy a ledtől a külső felszínig jó legyen a hővezető képesség, és legyen elegendő felület a hő leadására. Ehhez értelemszerűen jó hővezető anyagok kellenek, leginkább ezüst és réz. De a lámpákat alumíniumból készítik, ennek kb. fele olyan jó a hővezető képessége.

 

Viszont ha készítünk egy nagy bumszli lámpát alumíniumból, jó vastag anyagból, ezáltal jó nehéz lesz, de pl. a csillag és a lámpa között nincs hővezető paszta, akkor lehet, hogy egy pár másodperc alatt elfüstöl a led. Vagy rézből készítünk egy kis méretű lámpát, jó vastag fallal, jó nehéz lesz, de kicsi a hőleadó felület, ekkor is túl tud melegedni a led.

Tehát mindkét feltételnek teljesülnie kell, a jó hővezető képességnek és az elegendő nagyságú felületnek. A tömeg kevésbé érdekes, csak másodlagos következmény, mivel a réz fajsúlya nagy ezért nehéz, az alumíniumból meg vastagabbat kell használni, így az is nehéz lesz.

Előzmény: sarajhwh (34803)
xtctraxx Creative Commons License 2020.04.18 0 0 34807

Mivel a surefire elem csak termékkód, nem típus ezért abba vehetsz bármilyen "normális" CR123 fotóelemet, működni fog vele. Olcsó nem lesz, de menni fog vele.

Nekem jók a tapasztalataim az elemnagyker.hu oldallal, ott kapsz elemet mindenfélét, AA és AAA és D típusból is duracell (procell) vagy energizer industrial amit ajánlok, jó áron nyújtanak megfelelő kapacitást.

Előzmény: nacked blade (34805)
xtctraxx Creative Commons License 2020.04.18 0 0 34806

Nem csak a fenix hiányzik a prémium sorból. Velük valamikor tavaly tavasszal teljesen megszakadt a kommunikáció, állandóan kopogni meg nem fogok, hogy "engedjenek be". Ha nem ér nekik a megjelenés pár százalék kedvezményt akkor így jártak. A jelenlegi felhozatal is igen erős, ráadásul van bőven miről írnom, szóval annyira nem is hiányzik, hogy álljon még itt plusz 2-3 lámpa.

Előzmény: sarajhwh (34804)
nacked blade Creative Commons License 2020.04.17 0 0 34805

Üdv  Lámpások

Elem  ügyileg  érdeklődnék.  Sajnos 
Góliát
AA
AAA  és  
SF123A(Surfire)  

elemekre  is  szükségem  lesz  nemsokára.
Milyen  megbízható  minőségi  forrást  tudtok  ajánlani, lehetőleg  egy  helyről,  ha  lehet  ?

sarajhwh Creative Commons License 2020.04.17 0 0 34804

Nagyon szeretem a cikkeidet,  logikusan, értelemszerűen vannak felépítve, jó olvasni őket!

 

Ebbe a körbe a Fenix, mint prémium márka, méltatlanul mellőzve van,  nem értem az okát.

Előzmény: xtctraxx (34801)
sarajhwh Creative Commons License 2020.04.17 0 0 34803

Ez jó kérdés! Szerintem egyik lámpa sem tartozik a melegedős lámpák közé, turbón meg mindegyik melegszik többé- kevésbé, a Fenix-ek inkább kevésbé.  Minél nagyobb egy lámpa tömege, annál jobban képes hőt leadni.

 

 

Előzmény: Zoli 2 (34802)
Zoli 2 Creative Commons License 2020.04.16 0 0 34802

Köszönöm a válaszokat!

 

Melyik lámpa hajlamosabb a melegedésre? Természetesen kb. ugyan azt a fényerőt használva.

xtctraxx Creative Commons License 2020.04.16 0 0 34801

Tessék, az ellenvélemény:

Vedd csak a Nitecore-t, mindent tud amire szükséged lehet :)

Írtam is róla régebben egy cikket, ami a mai napig megállja a helyét. Persze van erősebb, vagy fényesebb, vagy vörösebb fényű, van sokkal több LED-es, és van olcsóbb/drágább is. De a HC65 még ma is egy nagyon jó fejlápa szerintem.

Előzmény: Zoli 2 (34799)
sarajhwh Creative Commons License 2020.04.16 0 0 34800

Nem rossz a Nitecore HC-65, de én maradnék a Fenix-nél!

Előzmény: Zoli 2 (34799)
Zoli 2 Creative Commons License 2020.04.16 0 0 34799

Sziasztok!

 

Fenix HL60R és a Nitecore HC65 fejlámpa között vacilálok, hogy melyiket vegyem. Jelenleg a Fenix HL55-öt nyúzok több mint 2 éve és nagyon elégedett vagyok vele. A műszaki paramétereik és az áruk is hasonlók. Ami miatt mégis kacsingatok a Nitecore felé az az hogy még könnyebb, mint a Fenix.

Van valakinek tapasztalata ezen fejlámpákkal?

Köszönöm!

 

VAGY  ???

 

 

sviger Creative Commons License 2020.04.15 0 0 34798

Sziasztok!

 

Sunwayman M40C - hez keresek elektronikát. Ha esetleg tudnátok abban segíteni, hogy hol érdemes kutakodni, nagyon megköszönném! Illetve ha valakinél lenne eladó alkatrész,  vevő lennék rá!

köszönöm

dr!! Creative Commons License 2020.04.06 0 0 34795

Köszönöm, halasztom kijárhatóságig a dolgot, addig a lámpát se nagyon használom! Köszönöm mégegyszer!

Előzmény: xtctraxx (34794)
xtctraxx Creative Commons License 2020.04.06 0 0 34794

34786, bocsánat :)

Előzmény: xtctraxx (34793)
xtctraxx Creative Commons License 2020.04.06 0 0 34793

37486-os hozzászólásban linkeltem a drivert. 4 darab forrasztásról van szó kb. Ha van egy jó és vékony hegyű pákád akkor meg tudod Mekk Elekeskedni biztosan. Ha nekem sikerül akkor másnak is menni fog szerintem. Mérd előtte meg a jelenlegi driver áramfelvételét, az alapján válaszd ki a 4, 6, vagy 8 db 7135 IC-t tartalmazó verziót. Ez a driver 12 módcsoportot tartalmaz, a 12. csoportban egy darab fokozat van, a 100%, tehát ha fel-fel szeretnéd csak villantani és mindig csak a legnagyobb fényerőn akkor erre a csoportra kell állítanod a drivert. A driver programozásáról találsz leírást a Convoy C8+ cikkemben.

Előzmény: dr!! (34792)
dr!! Creative Commons License 2020.04.06 0 0 34792

Köszönöm a tanácsaidat, de a linkelt driverről adhatnál linket (!), meg azt is kifejthetnéd, hogy mi az a 12-es csoport! Egyébként sokmindent megkókányoltam már az életben, csak hiányzik hozzá az elektronikai ismeret - de ennek ellenére eddig a mechanikus dolgok sikerültek. Egy középszintű "Mekkelek" vagyok, a forrasztásokkal boldogulni szoktam. Köszönöm ismét, a lápmat meg úgy használom, hogy akárhol kapcsolom ki, számolok négyig és akkor a legnagyobb fényerővel kezd világítani. dr!

Előzmény: xtctraxx (34788)
xtctraxx Creative Commons License 2020.04.05 0 1 34789

Ezen a héten a Xiaomi Nextool XHP50.2 elemlámpáról írtam. Többen kérdeztétek, hogy miért nincs a blogon Xiaomi elemlámpa teszt. Most összeraktam egyet, de a végeredményt látva szerintem már világos számotokra is, hogy miért szoktam óvatoskodni új gyártók termékeivel.

xtctraxx Creative Commons License 2020.04.05 0 0 34788

Sejtettem, hogy valami hasonló modell lehet, ezek szerint valóban. Ha jó régi, akkor egyébként még nem teljesen gagyi az 501B, nekem 502B volt itthon szinte folyamatosan, mivel maga a forma és méret számomra tökéletes lenne. Ha a műszaki tartalom és kivitelezés is megfelelne a kor követelményeinek, akkor tökéletes elemlámpa is lehetne.

Ha tudsz forrasztani akkor szerintem rendelj egy linkelt drivert, tedd a 12-es csoportba és meg van oldva a problémád. Már csak az kell kivárni, hogy a postaköltség lecsökkenjen, állítólag sok útvonal megszűnt, ezért kell minden terméknél postaköltséget is fizetni vastagon.

Előzmény: dr!! (34787)
dr!! Creative Commons License 2020.04.05 0 0 34787

Szia!

Ahogy  a válaszodat olvastam, kipróbáltam a kikapcsolás-várakozás-bekapcsolás módot és láss csodát, mindig a legerősebb fokozatot kapcsolja, csak ki kell cca. 3 sec-et ( inkább 4) várni. Végülis kis kényelmetlenség, bár az airsoftban az azonnali (keresőfény szinte másodpercenként, de magam nem felfedése rámcélzásig) "újrafény" nem lenne rossz. Tehát célszerű a lámpát békénhagyni, egyébként UltraFire 501B a tipusa és nagyon meggyőző fénye van. Köszönöm a reagálást, olvasom a cikkeidet, jó egészséget ebben a cudar időszakban - dr!!

Előzmény: xtctraxx (34786)
xtctraxx Creative Commons License 2020.04.05 0 0 34786

Szia!

Általánosságban elmondható, hogy a kínai olcsóbb kategóriás lámpákban nem programozható a driver. Ha jól sejtem akkor "next mode" memória van benne, vagyis ha kikapcsolod akkor bekapcsoláskor mindig a kikapcsolt állapot utáni fokozatban kapcsol be, ergo néha villogással.

Ha szerencséd van valami hasonló driver van benne mint EBBEN, vagy EBBEN az ultrafire lámpában. Akkor a cikkemben látható kis módosítással annyit el tudsz érni, hogy vagy lesz módmemóriád, vagy ha kikapcsolod akkor pár másodperc kikapcsolt állapot után a magas módban fog indulni a lámpád. Ha a driver csak részben hasonló akkor is a bekeretezett alkatrészeket keresd rajta, azoknak a tetejét kell összefirkálni, így megváltoztatod az ellenállását. Kb. ennyi a módosítás lényege.

Ha esetleg a driver átmérője 17mm akkor lehet venni kell bele egy új darabot és átforrasztani ha úgy érzed ezt meg tudod csinálni. EBBEN a driverben van több módcsoport is, például a 12-es az csak egy fokozatot tartalmaz, ami fegyverlámpára pont passzolna is, bevált, egyszerű és népszerű vezérlő, még azt is ki tudod választani, hogy milyen magas áramot engedjen a LED-re, amit a jelenlegi driver esetén érdemes lenne megmérni.

Előzmény: dr!! (34785)
dr!! Creative Commons License 2020.04.04 0 0 34785

Üdvözlet! Nem biztos, hogy itt kellene kérdeznem, de nagy lámpakedvelő vagyok, van egy halom klf. kézilámpám, de már kezdem elajándékozni némelyiket (több MagLite-tól szabadultam meg a baráti kör felé, meg néhány Tikka, Petzl,és LedLenser fejlámpától ) és most előkerült egy Kínából hozatott kis paintball puskalámpa, szerelékkel és amikor kipróbáltam, azt tapasztalom, hogy ragyogóan világít, három fokozatban, plusz egy villogó és egy SOS jelzéssel. Ki lehet-e kapcsolni a felesleges funkciókat elektronikusan (kiforrasztás, kapcsoló lebutłtás, stb.)? Nekem csak simán maximális fényerővel kellene működnie?! Kösz, ha van ötlet!

illetlenke Creative Commons License 2020.04.02 0 0 34782

--------------------------------------------------------------------

Lacerta Creative Commons License 2020.04.02 0 2 34779

Mai javaslatom, hogyan érezd magad jól a fórumon:

1. Ismerd fel a trollt.

( Különösen egyszerű, ha már egyszer kib*szták, és majdnem ugyanazzal a nickkel jött vissza )

2. Negligáld.

3. Tadamm! :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!