Keresés

Részletes keresés

Bumburnyák Creative Commons License 2014.10.17 0 0 79040

:-))))))))))))))))))

 

..honnan tudod, hogy engem kétszer avattak..?

Előzmény: Suheva (79038)
Suheva Creative Commons License 2014.10.16 0 0 79039

A bölcsességeket a fiataloknak át akarnám adni. De nem engednek itt új topikot nyitni. Megkérdeztem a szervezőket. Azt a választ kaptam, hogy legalább 200 bejegyzés után kaphatok rá engedélyt.

Úgyhogy, most még megpróbálok egy kicsit nyüzsögni.

Suheva Creative Commons License 2014.10.16 0 0 79038

Üdv

 

Akkor avattak úttörővé engem is, mikor téged másodszor.

 

 

Bumburnyák Creative Commons License 2014.10.15 0 0 79037

..ne keveredjen össze a szezon a fazonnal..

 

..más egy szülő és egy nagyszülő..és megint más egy idegen, egy kolléga, egy főnök, egy stb..

 

..éppen eleget hallottam, na aztán, ez a generáció..mi lesz ezekből..bezzeg a mi időnkben..nézd meg, hogy néz ki..fiú ez vagy lány..stb..

 

..én tanultam ezekből a negatív kicsengésű megjegyzésekből, és ezért mondom azt, sose becsüljük le a fiatalokat, úgy an block..mint minden korban, vannak rendes emberek, vannak nem rendesek..vannak csibészek és vannak azon túl is..

Előzmény: Suheva (79036)
Suheva Creative Commons License 2014.10.15 0 0 79036

Nem tudom, milyen élményeid lehetnek az idősekről, de nekem csak jó emlékeim vannak. Gyerekként mindig intő figyelmeztetésekkel indítottak útnak. Ilyenekkel, hogy "Vegyed fel a sapkád, sálad, nehogy megfázz!" Az intelmek szeretetből, gondoskodásból fakadtak.

 

Az időseknek mi, gyerekek annak idején "csókolom"-t köszöntünk, előre. A szüleink pedig kezét csókolomot köszöntek az ő szüleiknek. Sőt az ő szüleik pedig a kezét csókolommal együtt tényleg kezet is csókoltak. Kb 200 évet mentem vissza az időben. Ma mi van? Talán jó, ha egyáltalán visszaköszön (sokszor a köszönést sem fogadja).

 

Üdv

 

 

Bumburnyák Creative Commons License 2014.10.15 0 0 79035

..a hatvanas évek utolsó éveiben voltam kamasz..1968-tól voltam középiskolás..nagyon is jól emlékszem milyen megjegyzésekkel illettek az "öregek"..

 

:-))))

Előzmény: Suheva (79034)
Suheva Creative Commons License 2014.10.15 0 0 79034

Igazad van. Igazságokat írtunk ide. S mi jár annak, akinek igaza van? Nem írom ide, mert a választ úgyis tudja mindenki.

 

Üdv

Bumburnyák Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79033

..az agymosás szándéka valós..ezt nem is vitatom..

 

..ámde, hogy kire, miként hat az agymosás, az nem kor kérdés..ugyanúgy mossák az idősebbek agyát, sokszor sikeresebben, mint a fiatalokét..a lényeg az, mit kap a fiatal otthon, a családban..ha úgy szocializálódik, hogy a szülők állandóan a TV előtt ülnek, minden információt, minden gondolatot onnan szednek..akkor ő sem lesz különb..ellenben van ellenpélda bőven..

 

..vagyis vannak fiatalok, akiknek sikeresen mossák az agyát, és vannak szép számmal fiatalok, akiknek nem tudják..

Előzmény: Suheva (79032)
Suheva Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79032

Félre tetszett engem érteni. A fiatalok agymosása nem a fiatalok lenézése. Sajnos az elmúlt 20-25 év alatt sok mindent kimostak az emberek (nemcsak a fiatalok, de már a korosodóak) agyából is. Azt is, hogy az idősebbeket is figyelembe kellene néha venniük. Süz ámen példa: egyik rokonom több, mint 10 éve részletre akart venni egy tévét, mert bedöglött a régi, s azért nem vehette meg részletre, mert már elmúlt 60 éves. A múlti kiadta, hogy aki elmúlt x éves, az már ember számba sem jöhet. Meg sem kérdezték a rokontól, hogy mennyi a jövedelme. Pedig sok akkori fiatalt túlszárnyalva bőven vissza tudta volna a részleteket fizetni. Ez az időskorúak diszkriminációjának egyik példája.

 

Tehát a fiatalok agymosása kiterjed arra is, hogy az idősek már nem számítanak, azokat nehogy meghallgassák. Sokkal könnyebb pár multinak így irányítania az aktuális nemzedéket, ha kiiktatja a tapasztalt, esetleg sokkal többet látott generációt.

 

Üdv

Bumburnyák Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79031

..kérem nem lebecsülni a fiataljainkat..

 

..emlékszem, amikor én voltam kamasz és fiatal..nekünk is hasonlókat mondtak az "öregek"..

Előzmény: Suheva (79030)
Suheva Creative Commons License 2014.10.13 0 0 79030

Szép jó estét!

Lehet, hogy a választás, s az eredmények nem mindenkinek tetszetősek. De körülnézett-e a tisztelt választópolgár a környező világban, a többi településeken? Kisebb esőzések után árvizek mindenütt, térdig járnak a trutymós, szennyvizes utcákban, s a lakásaikban az emberek. Éjszaka ki sem mernek menni a sötét utcákba. A városok aluljáróibban a hajléktalanok tömkelege....stb. Ebben a városban volt ilyen????, én nem tudok róla.

 

Az önkormányzatok feladata, hogy ezek a problémák fel se merüljenek. A választáskor azt kell mérlegelni, hogy, mint lakos, ezeket biztosítja-e számomra az önkormányzat. Abszolúte nem érdekel, hogy milyen párt tagja, milyen vallású, ki fia, ki borja.

Elég szomorú, hogy a lényeget, amit a fentiekben leírtam, már rég kimosták a fiatalok agyából.

 

Üdv

 

 

 

ronintilla Creative Commons License 2014.10.13 0 0 79029

Van két megoldás is, ami tulajdonképpen egy és ugyanaz:

1. "Jó" magyar polityikuss módjára a lokálszféra is biztonsági kűrt adott elő, és így védte le magát a "kádéenpé"-vel.

2. Amennyiben valóban a kdnp-s kartellezés esete forog fent, akkor sem sokkal másabb a dolgok állása, hiszen sem az első, sem a második esetben sincs új a nap alatt...sajnos.

A "savazásomat" ezért is érvénytelenként adtam le, mert annyira szomorú, hogy már szűkebb honunkban is ez a mókusvakítás megy.

Nem csodálom, hogy a részvételi arány is ennyire alacsony volt.

Előzmény: Törölt nick (79025)
exDínó Creative Commons License 2014.10.13 0 0 79028

kicsit sok a csak, bocs.

Előzmény: exDínó (79027)
exDínó Creative Commons License 2014.10.13 0 0 79027

Valószínűleg Erkölcstan kolléga csak a saját blogjainak próbál csak reklámot csinálni...beleolvastam, nagyon a kemény. Valamiért nagyon berágott az egyházakra. :)

 

Nem különösebben érint a dolog, elvégre mindenkinek lehet valami hobbija, de aki képes magát "netes közéleti személynek" titulálni, ott már komoly baj is lehet.

Előzmény: Törölt nick (79025)
Bumburnyák Creative Commons License 2014.10.13 0 0 79026

..ez aztán egy igazi hiteles hírforrás..méghogy 9-et..  :-))))))))))))))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (79025)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 79025
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 79024

Hát ja, országos szendergés....

Előzmény: Bumburnyák (79022)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 79023

Na, csak most volt alkalmam elolvasni...

 

Egy reflexiót tartok érdemesnek: Annyi lenne a kérdésem, hogy egy keresztény demokrata miért ne lehetne lokálpatrióta is? Na és úgy egyáltalán! Egy pártbéli tagság miért zárná ki azt, hogy valaki lokálpatrióta is legyen?

 

Csak magamból indulok ki, aki lévén szélső balos, miért ne szavazhatnék Gémesire és a lokálpatriótákra? A lokálpatriótizmus nem politikai irányzat, vagy állásfoglalás!

Természetesen szavazhat, ahogy szavaztam is!

Előzmény: ErkölcsTan (79019)
Bumburnyák Creative Commons License 2014.10.13 0 0 79022

..jöhet az öt éves nyugalom..

Suheva Creative Commons License 2014.10.09 0 0 79021

Tisztelt ErkölcsTan úr!

 

Az alábbi idézetet Öntől vettem:

"Tehát a város lakói összességében elégedettek a jelenlegi formációval"

 

Na látja, ez igaz.

A városatyákat a polgárok azért választják, hogy ne hazudozzanak választás előtt a pofájukba, s utána pedig csak a saját hasznukra havajozzanak. Mit gondol, miért nyert mindig ugyanaz a formáció eddig? Mert nem hazudozásra épült.

Tudja a polgárok nem politizálnak, hanem a mindennapi életükkel, gondjaikkal vannak elfoglalva. Értem ez alatt, hogy mosnak, varrnak, főznek, vasalnak otthon a nők, na meg munkába is járnak, ugyanígy a férfiak is. Tudja, nem a politikából élnek meg, míg páran ezen iparkodnak.

 

Ja, egy apróság. Miért fájnak a templom építések? Tudja, kaptam anyámtól egy örök érvényű bölcsességet:

 

Mindegy, hogy néz ki az ember, lehet szőke, barna, fekete, fehér, csak egy számít: EMBER LEGYEN

Üdv

Tejüvegzsebre Creative Commons License 2014.10.09 0 0 79020

Gödöllőn a fidesz már többször átverte a szavazókat, ez nem újdonság... minden jó érzésű fideszes vigyen magával egy térképet, és olvasgassa a választási törvényeket. :-)

 

Amúgy a próbálkozás elég zsenge, a végeredmény: elutasítva. :-)

Előzmény: ErkölcsTan (79019)
ErkölcsTan Creative Commons License 2014.10.09 0 0 79019

Gödöllőn átverik a választókat

 

A Gödöllői Lokálpatrióta Klub pártoktól független civil alakulatnak kíván látszani, bár bevallom semmilyen alapító okiratot, vagy ehhez hasonló nyilatkozatot nem tudtam fellelni a neten róluk, hogy vélekedésemet megerősíthessem, vagy cáfolhassam. Gémesi György egykori Magyar Demokrata Fórumos politikust szerintem szinte mindenki ismeri. Kihalt alóla egykori pártja, meg ki is lépett az haláltusa kellős közepén belőle. A kénytelen pártváltás helyett ezen saját maga által kreált lokálpatrióta alakulat színeiben és támogatásában indult és indul most is a helyhatósági választáson, mint jelenlegi és remélten jövőbeli polgármester.  Tehát a  gödöllői lokálpatrióták sikeresek és a 2010-es önkormányzati választáson lényegében minden körzetben ők nyertek, más párt és jelölje csak a kompenzációval foglalhattak el 1-1-1-1 helyet a képviselő testületben. Ez is rendben lévő dolog és akár példa értékű is, hogy helyi civilek irányítják a várost és nem ejtőernyős szerencselovagok, az ország legmesszebb feléből,  mint ellenpéldaként elhíresült "tirpák" származású Pacsák, akit Budapest, tizennegyedik kerületébe, azaz Zuglóba helyezett a párt zülleszteni a közmorált, meg a közkasszát.

 

Tehát a város lakói összességében elégedettek a jelenlegi formációval és csak az szúrt nemrég egyeseknek szemet, hogy minek egy 30-35 ezer fős kisvárosnak, nem 10 feletti bankfiók, mert az is felesleges, hanem ennyi új templom? Már a harmadik új templomot adták át szeptemberben Gödöllőn és hát ezt éppen egy olyan felekezetnek, akik száma ezen a környéken szinte alig kimutatható. Amennyiben a Statisztikai Hivatal mérte volna a jedik számát, akkor biztosan állíthatom, hogy Gödöllőn nagyságrendekkel több a jedi, mint a görög katolikus. Bevallom mint a Szórakoztató Valláskritika 16 ezer fős közösség alapítója magam sem tudtam megállni, hogy fel ne szólaljak a folyamat ellen. Erről írtam is már korábban egy blogbejegyzést.  "Minek épülnek ilyen Kaotikus Személyiségzüllesztő Pártházak? Inkább a Hajós Iskolát kellene rendbe rakni." felvetésemmel igen sokan egyetértettek és egyetértenek most is. Helyi szinten felkavartam némi állóport és elkezdtek az emberek foglalkozni a kérdéskörrel.

Kiderült néhány nagyon érdekes dolog. Pont a Hajós sporttagozatos általános iskola körzetének jelenlegi önkormányzati képviselőjének életéről. Sokak szerint kakukkfióka ő lokálpatrióták közt, akit a KDNP helyezett fészekbe. Kettős "ügynök", kettős "pártag", aki egy fenékkel két lovat nem lehet megülni elvet kívánja felülbírálni. Ráadásul annyira magabiztosan, vagy ostobán, hogy a Gödöllői KDNP pártház bejáratánál a Gödöllői Lokálpatrióta Klubot hirdetik, nekik gyűjtenek ott támogató aláírásokat. Talán neki nem lesz akkora szerencséje, mint Vlagyimir Iljics Leninnek, akiről csak közel 100 év múltán, tehát néhány éve derült ki nyilvánosan, hogy a forradalmi ügynöki küldetését a német kormány pénzelte.

 

Na ná, hogy nem tilos a patriótáknak gyűjteni, mivel a helyi KDNP vezetője (hacsak nincs több Varga Árpád nevezetű) az Alvégen lokálpatrióta színekben indul. Majd megint kiadnak egy közleményt, mint 2010-ben, hogy mennyire sajnálják, hogy a helyi Fidesszel nem sikerült megállapodniuk abban, hogy közösen indítsanak ellen jelöltet a lokálosokkal szemben. Természetesen megint a fideszesek a hibásak. Azon el lehet gondolkozni, hogy mégis, mit gondolnak a választóik szellemi színvonaláról. forrás: M. Ildikó 2014.szeptember 12 Az ügyben hiába kérdeztem meg levélben Gémesi Györgyöt, hogy egyértelműen nyilatkozzanak Varga Árpád  10. evk. kérdéses KDNP párttagsága felől, mert ha az igaz, akkor az a választók megtévesztése. Kitérő választ adott és a választási bizottsághoz való fordulást javasolta. Tapasztalatom szerint többet ér a nyilvánosság és ezért inkább írok az esetről. Mert aki szívesen szavaz Gödöllőn egy pártfüggetlen civil önkormányzati jelöltre, az egyáltalán nem biztos, hogy ugyanilyen szívesen szavaz egy párkomisszárra.   utóirat 1: A politikai ellenfeleknek javaslom az ügyben tegyenek kifogást a Választási Bizottságnál, mert ha a Varga Árpád, a KDNP gödöllői helyi szervezetének vezetője, és Varga Árpád a Gödöllői Lokálpatrióta Klub által indított 10. evk. jelöltje azonos személyek, akkor itt bizony választási csalás előkészülete is történhet jelenleg. Mert a KDNP a kompenzáziós listán azért kaphat egy helyet, mert esetleg egyéniben nem sikerült nyernie egyik jelöltjének sem. Csakhogy a KDNP lényegében indított közös jelöltet a Gödöllői Lokálpatriótákkal és ha az nyer, akkor nem biztos, hogy jár plusz hely a kompenzációs listán.

 

utórat 2: Kifogást tárgyal a gödöllői választási bizottság. utóirat 3: Itt nézhető meg a KDNP önleleplező felhívása utóirat 4: Már éppen készültem egy felhívást feltenni, hogy ki is ismer még fel KDNP-és kettős tagokat a lokálpatrióták közt,  amikor ráleltem a vélekedésem igazolására, hogy itt messze nem egy emberről, hanem többről is szó van. Idézem: Ezt azért is kérhetjük őszinte szívvel, mert mind Dr. Gémesi György polgármesterjelölt, mind a képviselőjelöltek becsületes keresztények, és a képviselőjelöltek közül többen is a KDNP helyi szervezetének tagjai és szimpatizánsai, akik a párt életében részt vesznek és munkájában aktívan tevékenykednek

Bumburnyák Creative Commons License 2014.10.09 0 0 79018

..kár agyalni..hétfőn mindent megtudunk..

Suheva Creative Commons License 2014.10.08 0 0 79017

Tisztelt Tanár úr!

 

Nem az 5%-t emeltem ki, (húztam alá), hanem azt, hogy a kompenzációba csak a meg nem választott jelöltek kerülnek be.

Ha a 2014. áprilisi választási adatokból indulunk ki, akkor a gödöllői szavazati jogú lakosság 26 ezer fő, ebből  voksolt

18 ezer fő. A nyertes Fideszre leadott szavazatok 7 ezer voksot taksáltak.

Ha hasonló lesz a megjelenés a mostani választáson, vagyis kb.18 ezer fő, a 10 körzetben valamelyik biztos nyerni fog,

és ha a nyerők már kb. 7-8 ezer voksot kaptak, akkor a kompenzációba csak a maradék kb. 10 ezer voks fog bekerülni.

A 10 körzet az egyenlő elosztás elve alapján kb. 1000 fő körzetenként.

Az 5 %-t is meg lehet cáfolni azzal, hogy ha egyetlen párt például 8 körzetben nyert, akkor a maradék 2 körzetben a több pártokra leadott szavazatokból következően az 500 voksot sem éri el.

 

Az 5% a meg nem nyert voksok, a 10 ezer fő  5%-ából jön ki, vagyis 500 voks kell a kompenzációs listába ebben az esetben, hogy bekerüljön. Ha mégis elérné, hogy megvan az 500 voks, akkor sem kerül a 4 kompenzációs tag közé,

mert a 8 körzet 2.helyezettje sokkal több vokssal fog szerepelni, ami az osztószámos (1,3,5,7 stb..) osztás után a választásba be nem került 2. helyezetté lesz.

Üdv

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.08 0 0 79016

Annak az 5-10 százalékos korlátnak meg gyakorlatilag semmi jelentősége sincs 5-6 fős listáknál, esetleg a 15%-nak Debrecen méretű városban.

Előzmény: Suheva (79015)
Suheva Creative Commons License 2014.10.03 0 0 79015

 

Nem én találtam ki, hogy a győztesek kimaradnak a kompenzációs listából, aláhúztam az idézett szövegben!

Utána olvastam a kompenzáció kiszámolásának, s ez úgy fog kinézni, ha minden igaz: hogy a listás pártok jelöltjeire leadott szavazatokat (kb4 párt jelöltjei), akik a körzetekben nem nyertek, végig osztogatják (1,3,5,7.. stb), amig ki nem jön a listás 4 tag.

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Helyi_%C3%B6nkorm%C3%A1nyzati_v%C3%A1laszt%C3%A1sok

 

"Vegyes választási rendszer

A vegyes választási rendszerben egyéni választókerületekben és kompenzációs listákon lehet mandátumot szerezni.

Az egyéni választókerületekben egy-egy képviselőt választanak a polgármester-választás szabályaihoz hasonlóan egyszerű többségi rendszerben, részvételi limit nélkül, vagyis a szavazásban résztvevők számától és a szavazatoknak a jelöltek közötti megoszlásától függetlenül az a jelölt szerzi meg a mandátumot, aki a legtöbb szavazatot kapta. Az egyéni választókerületben a választás csak akkor eredménytelen, ha több jelölt szerez egyenlő számú legtöbb szavazatot (ideértve azt az esetet is, ha egyetlen jelölt sem kap szavazatot), ekkor egyik jelöltet sem választják meg, és időközi választást kell tartani. A választás megtartásának nem akadálya, ha a választókerületben csak egyetlen jelölt indul.

 

Kompenzációs listát az a szervezet állíthat, amelyik az egyéni választókerületek több mint felében jelöltet állít. A kompenzáció során azokat a töredékszavazatokat kell számításba venni jelölő szervezetenként, melyeket az egyéni választókerületekben meg nem választott jelöltekre adtak. Kompenzációs mandátumot csak annak a szervezetnek a listája kaphat, melynek jelöltjei a települési szinten összesített kompenzációs szavazatok legalább 5%-át megkapták. Közös lista esetén a limit 10%, kettőnél több szervezet közös listájának esetén pedig 15%."

Suheva Creative Commons License 2014.10.03 0 0 79014

Innen idéztem: s aláhúzva kiemeltem, hogy a meg nem választottakból kerül ki a kompenzációs  4 tag.

Nem én találtam ki(hogy kimaradnak a kompenzációsból a nyertesek).

 

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Helyi_%C3%B6nkorm%C3%A1nyzati_v%C3%A1laszt%C3%A1sok

 

"Vegyes választási rendszer

A vegyes választási rendszerben egyéni választókerületekben és kompenzációs listákon lehet mandátumot szerezni.

Az egyéni választókerületekben egy-egy képviselőt választanak a polgármester-választás szabályaihoz hasonlóan egyszerű többségi rendszerben, részvételi limit nélkül, vagyis a szavazásban résztvevők számától és a szavazatoknak a jelöltek közötti megoszlásától függetlenül az a jelölt szerzi meg a mandátumot, aki a legtöbb szavazatot kapta. Az egyéni választókerületben a választás csak akkor eredménytelen, ha több jelölt szerez egyenlő számú legtöbb szavazatot (ideértve azt az esetet is, ha egyetlen jelölt sem kap szavazatot), ekkor egyik jelöltet sem választják meg, és időközi választást kell tartani. A választás megtartásának nem akadálya, ha a választókerületben csak egyetlen jelölt indul.

A település egyéni választókerületekre felosztása a helyi választási iroda vezetőjének (vagyis a jegyzőnek) a hatásköre. A választókerületeket úgy kell kialakítani, hogy választókerületenként a lakosság száma megközelítően azonos legyen és figyelemmel kell lenni a nemzetiségi, vallási, történelmi, földrajzi és egyéb helyi sajátosságokra is. Az arányosság szempontját a törvény azzal védi, hogy megsértése esetén a területi választási iroda vezetőjéhez (vagyis a megyei vagy fővárosi főjegyzőhöz) lehet fordulni, aki helybenhagyja vagy megváltoztatja a helyi döntést. Különös módon e döntésekkel szemben bírói útnak nincs helye és az arányosságon kívüli további elveket a jog egyáltalán nem védi, így az önkormányzati választás e fontos eljárási eleme kizárólag az önkormányzatok által kinevezett tésztviselők (jegyzők, főjegyzők) kezében van.

Kompenzációs listát az a szervezet állíthat, amelyik az egyéni választókerületek több mint felében jelöltet állít. A kompenzáció során azokat a töredékszavazatokat kell számításba venni jelölő szervezetenként, melyeket az egyéni választókerületekben meg nem választott jelöltekre adtak. Kompenzációs mandátumot csak annak a szervezetnek a listája kaphat, melynek jelöltjei a települési szinten összesített kompenzációs szavazatok legalább 5%-át megkapták. Közös lista esetén a limit 10%, kettőnél több szervezet közös listájának esetén pedig 15%."

Tejüvegzsebre Creative Commons License 2014.10.03 0 0 79013

Tehát szerinted is elképzelhető, hogy a töredékszavazatok fogalmát a tisztelt fideszesek megváltoztatták volna, amikor a zsíros ülepükről van szó? Amikor a maguk (ogy-i képviselők) választása van, akkor érvényes a mandátumot szerző töredék szavazata? Ezt nem hinném... a fidesz nem olyan.

 

Ha érdekel a számítás, akkor kugliban a következők szerint keres rá. "D'Hondt mátrix". Ennek az elvén van a számítás. A hatályos jogszabály azzal a különbséggel emeli át, hogy csak a páratlan osztók léteznek: 1,3,5,7, stb...

 

   

Előzmény: Suheva (79011)
Suheva Creative Commons License 2014.10.02 0 0 79012

A legutóbbi szöveget a Wikipédiáról szedtem: wikipedia.org/wiki/Helyi_önkormányzati_választások

Suheva Creative Commons License 2014.10.02 0 0 79011

Az alábbi szöveget innen vettem:e.googleusercontent.com/search?q=cache:UFMJztUrn4wJ:hu.wikipedia.org/wiki/Helyi_%25C3%25B6nkorm%25C3%25A1nyzati_v%25C3%25A1laszt%25C3%25A1sok+&cd=5&hl=hu&ct=clnk&gl=hu&client=firefox-a

 

 

"Kompenzációs listát az a szervezet állíthat, amelyik az egyéni választókerületek több mint felében jelöltet állít. A kompenzáció során azokat a töredékszavazatokat kell számításba venni jelölő szervezetenként, melyeket az egyéni választókerületekben meg nem választott jelöltekre adtak. Kompenzációs mandátumot csak annak a szervezetnek a listája kaphat, melynek jelöltjei a települési szinten összesített kompenzációs szavazatok legalább 5%-át megkapták. Közös lista esetén a limit 10%, kettőnél több szervezet közös listájának esetén pedig 15%."

 

Ebből az következik, hogy a vesztes jelöltekre leadott szavazatokat veszik számításba azoknál a pártoknál, akik kompenzációs listát tudtak állítani(5-nél több választói körzetben jelöltet állítottak). Vagyis, ha mind a 10 körzetben a GLK

győz, akkor nagy a valószínűsége annak, hogy a 4 tag Fideszes lesz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!