Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

szabbibaki Creative Commons License 2023.08.17 0 0 36511

A Belgrád elkerülővel mennyi időt lehet spórolni, nekem mindig sikerül keresztülmennem-hozzáteszem nem tudatosan, hopp itt vagyok, akkor b@ssza kutya-igaz nem nagy tempót diktálok és többnyire éjszaka megyek, ezért nem is panaszkodtam még soha. Most, elvileg hétfő este indulunk és eltökélt szándékom, hogy kipróbálom. (vagy nem?)

Katana750 Creative Commons License 2023.08.17 -1 0 36510

Vélhetően a kisebb energiatartalmú biokomponensek nem voltak belekeverve abba a nyálba! Otthon úgy rémlik 7% a mocsoktartalom! A 95-ös benzinbe 10%. A maciknál van külön biokomponenses dízel de én nem olyat tankoltam. Tavaly az X5-el voltunk, azzal semmi látványos nem volt. Az öreg Opel úgy látszik érzékenyebb. A gépkönyve szerint max. 5% lehet a bio! De mit tehetek ha 7 amit a kúton árulnak? Semmit.

Előzmény: feksza (36504)
Katana750 Creative Commons License 2023.08.17 -1 0 36509

Akkor releváns a kérdésed, ha azt is közlöd, hogy melyik nap hány órakor leszel döntési helyzetben!

Előzmény: Béci 72 (36507)
feksza Creative Commons License 2023.08.17 -1 0 36508

Fogalmam sincs,arra emlékszem hogy olyan úton mentünk ahol gyakorlatilag a madár se járt.Az út nem volt rossz,de ez nem az az út volt amerre szokás menni a meteorákhoz.

Előzmény: Törölt nick (36506)
Béci 72 Creative Commons License 2023.08.17 0 0 36507

Gondolom,hogy jó,a kérdésem az volt,hogy érdemes-e kerülni?

Eddig még Belgrádon is haladósan át tudtunk menni.

Előzmény: Apache7 (36500)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.17 0 0 36506

Ez melyik faluban volt?

Előzmény: feksza (36504)
Kód 001 Creative Commons License 2023.08.16 -1 0 36505

Tegnap este 22 30 kor indultunk..Borderwatcher zöldet jelzett Röszkénél, bejött, 17 perc volt. 

Autópályán nem voltak sokan, belgrádi elkerülő is gyorsan megvolt. Belgrád után egészen jó volt az út, Nis elött ÖMW kút: ingyenes wc, patika tisztaság. 

Makedon határ : 40 perc. Tankolás Lukoilnál, Skopje elött, 1 liter 81 mkd. dízel. 

 

Nekem úgy tünik, jobban tetszik a kocsinak.....Benzinkútnál a wifi segitségével megint a Borderwatcher: azt írta, evzoni jó. Jó is volt, 15 perc. 

 

 

feksza Creative Commons License 2023.08.16 0 0 36504

Nekem is van egy hasonló tapasztalatom,még jó pár éve akkor még az asszony A mercijével jöttünk,1.7dizel.Mentünk a meteorákhoz,mondom majd valahol tankolunk ami útbaesik,hát nem volt ilyen,aztán mentünk felfelé valami hegyi faluba mondom akármi van most már tankolni kell,volt egy ház udvarán egy konténer,abból lehetett tankolni,albán tulajjal.Na,hát a merci még az életbe nem ment el annyit egy tankkal mint azzal amit az albán adott nekünk.

Előzmény: Katana750 (36502)
1 valaki Creative Commons License 2023.08.16 0 0 36503

a sima benzinben tényleg nem oldódik a víz.

De olyat már nem kapsz, mert az etenol előállítása olcsóbb, és így sokkal nagyobb a hasznuk rajta/ liter.

 

A régi emlékeim szerint a víz mintha elég jól keveredne az alkohollal, és a benyában már eléf sok az alkohol.

És az alkohol meg elég jól keveredik a benyával, mert együtt veszed.

 

Tehát mióta ezt a sz@rt keverik a benyához, igen jól elegyedik a víz benne.

 

 

Előzmény: 409 (36501)
Katana750 Creative Commons License 2023.08.16 -1 0 36502

Gázolajnál ellenkező a tapasztalatom. Kilépés előtt Röszke, maszek petrol vagy határ petrol kútontankoltam tele az öreg, 360 ezret futott G Astrámat. 615 volt a nyál, az ŐMV-n 677. Nem szokott füstölni a kocsi, most adta az ívet ha odakokszoltam neki. Az utolsó Lukoil kúton 40.3 liter 756 km.-re, nem volt rossz fogyasztás a füstölgés ellenére. Most már itt Görögországban mentünk kb. 500 km.-et, a makedón nyállal nem füstöl, ha keményen gyorsítok, akkor sem. Azt mondjuk nem néztem, hogy esetleg prémiumot tankoltam e de szerintem nem. Úgy rémlik 79,50 MKD/liter volt az ár!

409 Creative Commons License 2023.08.16 -1 1 36501

 

 Nem vitatva a figyelmeztetés jó szándékát, de ha magad is végig gondolod, bizonyára belátod, hogy ilyen nincs.

A benziben nem oldódik a víz. Így az mindig víz marad a tank alján és vízként is jön ki onnan. Ekkor nem a keverékarányra* fog panaszkodni, hanem megáll, de legalábbis rángat, kihagy, durrog a motor. Szóval az a vizezik a benzint, régen és ma is hiedelem, ha a nem fent írt jelenség lép fel.

 

* "Hibakód alapján Oxigén aránya több volt a benzin adagolásakor és ezért villant be."

 

Ilyen hibakód nincs. Valószínűleg szegény keverékre panaszkodott, vagyis sok levegőhöz kevés benzin. Hogy ennek mi az oka, azt ezek a rendszerek nem tudják detektálni. A távolkeleti autóknak elég szigorú a keverékfelügyelete, elég kicsit rosszabb minőségű üzemanyag is a hibajelzéshez.

Előzmény: Apache7 (36499)
Apache7 Creative Commons License 2023.08.16 -1 1 36500

Belgrád elkerülő teljesen jó! Igen alagutaknál vannak korlátozások de nagyon jó volt oda vissza. Ja az alagutaknál mi mentünk csak 80 -al :) sokan előztek...

 

Előzmény: Béci 72 (36472)
Apache7 Creative Commons License 2023.08.16 0 1 36499

Sziasztok. Mi sikeresen hazaértünk de Skopje KIA szervízbe beugrottunk. Sajnos a Doriani görög mak. Határnál lévő talán MAK petrolnál tankoltunk és utána kivillant a.motor check lámpa. :( minden rendben volt a motoral olaj és hűtővízzel ezért lassan mentünk mert pénteken 5 ig nyitva volt még a szervíz kb. 150 km. Segítőkészek és gyorsak voltak. Hibakód alapján Oxigén aránya több volt a benzin adagolásakor és ezért villant be. A szervízbe elmondták hogy a TRANZIT ÚTVONALAKON AUTOPÁLYÁKON SAJNOS VIZEZIK A BENZINT SOK HELYEN. Szóval 1.5 óra kitérő és 1500 mak pénz (kb.9500 Ft) máris drágává tette az olcsó Makedón benzint :( Azért írom hogy nem csak régi hiedelem, még ma is van ilyen). És a pisztoly felcserélés is játszik még.... Javasolták a szervízben hogy 100 as benzinnel javítsuk útközben.  Belgrádra lefogyott OMW nél raktunk bele elég húzós áron 218 szerb dínárért 29nlitert. Makedoniában ha a kúthoz beállva a kutas a 98 as pisztolyt fogja meg akkor inkább abból tankoljatok szerintem ne a 95 ös ből. Sorry a negatív komment miatt de nagyon bosszantó volt. 

Aki még most fog utazni annak szerencsés, probléma mentes utat kívánok.

Katana750 Creative Commons License 2023.08.15 -1 1 36498

Fasza! A tó elején Makpetrol van de nem oszt, szoroz. Akkor nyugodalmas nyaralás kívánok, mi péntek reggel9-kor indulunk de nem az egyenes úton. Vidinben megalszunk egyet és úgy megyünk haza.

Előzmény: feksza (36497)
feksza Creative Commons License 2023.08.15 0 1 36497

Serres felé mentünk,igen a kút is megvolt,illetve hát már nem is emlékszem melyik volt,de ott a tó elején mindjárt.Komp az megint jó volt,megvettük a jegyet aztán már indult is a sor,próbáltam a komp induláshoz igazítani a határ utáni menetidőt.De mondták itt hogy volt olyan elöttünk egy nappal hogy 2kor vett jegyet és 5kor fért fel a kompra.

Előzmény: Katana750 (36495)
Aszi60 Creative Commons License 2023.08.15 -1 1 36496

Zgen, működik az átlagsebesség mérés, de nem a két kapu között, hanem azokon belül, 5-15 kilométeres szakaszokban. De az is lehet, hogy a háromlábú mérését a kapu után "realizálják", amikor a megállítással nem okoznak balesetveszélyt.

Előzmény: babaci78 (36493)
Katana750 Creative Commons License 2023.08.15 -1 1 36495

Az derék! Én fél 11 körül néztem és akkor 0-15 perc volt és az élőkép szerint is 1-2 kocsi lézengett BG. irányába. Megtaláltad az OKTA kutat a határon vagy korábban itattad meg a lovakat? Végül Kilkis-Szaloniki felől mentél a pályán vagy Rodopoli-Serres a régi országúton? Hajóra mennyit vártál?

Előzmény: feksza (36492)
feksza Creative Commons License 2023.08.15 0 1 36494

Elötte pár km-rel mértek.Egyébklnt rendőrt is alig láttam.

Előzmény: babaci78 (36493)
babaci78 Creative Commons License 2023.08.15 -1 1 36493

Ezek szerint mégis érvényben van az átlagsebesség mérés, ha a rendőr a kapunál szedte ki a gyorshajtókat? Vagy a háromlábú által bemérteket a kapunál vadászták le?

Előzmény: feksza (36492)
feksza Creative Commons License 2023.08.14 -1 2 36492

Észak-Maci fele jöttünk végülis.Reggel fél 8kor indultunk tovább,Bulgária fele 100percet írt,így Macedónia fele jöttünk,itt sem volt túl jó,40perc alatt jutottunk át.Viszont amíg tudtuk néztük a bw-t,Evzoninál egy órát írt,így Doriani volt az irány,meglepődve tapasztaltuk hogy egy darab autó nem volt a határon,jó döntés volt.Aztán Keramotiig ahogy beszéltük,jó mert egy kicsit meg is lehetet nyomni.ami még pozitívum hogy egyik fizetőkapunál sem volt két autónál több,korábban volt 20percet kellett várni.Mérni talán két helyen mértek.130 tempomat simán jó volt,fizetőkapunál a rendőr olvasta a kis cetlijéről hogy kit kell kiszedni.Összességében egy pozitív utazás volt.

Előzmény: Katana750 (36482)
feksza Creative Commons License 2023.08.14 0 1 36491

A helyzet az hogy nem teljesen jó amit vettem,1200rsd volt,100gb,5gb az eu-ba,viszont cseszhetem mert Észak-Maciknál nem jó.Más fajta kell.

Előzmény: szabbibaki (36477)
Katana750 Creative Commons License 2023.08.14 0 1 36490

Amikor én néztem 0-15perc volt, 1-2 autó a kamerán BG.-irányába.

Előzmény: feketefelho (36489)
feketefelho Creative Commons License 2023.08.14 0 1 36489

A délelőtti helyzetet (kamera+térkép) elnézve Szerbiából Bulgáriába Kalotinánál egy-másfél óra lehetett a várakozási idő.

Nézem Evzonit és Doiranit hazafelé irányban ... eléggé "együtt muzsikál" ez a két átkelő, mindkettőnél szép sor látható (a kishatáron azért kisebb). 

Kulatanál meg szinte senki. Mondjuk hétköznap van, de akkor is furcsa. Mi két hete szintén hétfőn, ilyen tájban jöttünk hazafelé ott és jó hosszú sor állt ott (amit kis szerencsével sikerült gyorsan leküzdenünk).

Előzmény: Katana750 (36487)
Katana750 Creative Commons License 2023.08.14 0 0 36488

Sok ilyen “baráti” ráfutásos balesetet láttam, látok amikor vonul a(z) neue deutsche welle. Nagyon félnek, hogy valaki beelőz közéjük. Akkor nemlátják a havert aki adja az irányt és eltévednek. Ezért egymás seggében mennek. Ennek egyenesági következménye amikor egymással karamboloznak. Vagy lemaradni, vagy leelőzni! Sosem szabad követni őket!

Előzmény: feketefelho (36485)
Katana750 Creative Commons License 2023.08.14 0 0 36487

Kíváncsi vagyok feksza merre ment Keramotiba! 

Előzmény: feketefelho (36485)
feketefelho Creative Commons License 2023.08.14 0 1 36486

A police pont hu a hivatalos infó, csak sajnos nem szervezték meg a rendszeres "kötelező" adatszolgáltatást.

(A meteorológia ennél sokkal katonásabb rendben dolgozik, ott minden óra 50-kor elindul az észlelő leolvasni a műszereket - már persze, ha nem automata állomásról van szó és óra előtt 5 perccel elküldi a központba a mért adtokat. Sok országban nincs is külön polgári és katonai meteorológia, hanem egy cég az egész.)

Ezek a határon tébláboló kiscserkészek nincsenek "ilyen" rendhez szoktatva. 

A Borderwathcer pedig a közösségi játszótér, a fenti hasonlattal élve, ez az "amatőr észlelők" terepe. Az app készítője bízik a nagyszámú felhasználóban, akik önkéntes alapon beküldik az "észlelést". 

Jó lenne ha sokan használnák (szerintem a török vendégmukik nem is tudnak az appról, pedig ha ők használnák ... lenne ott hírfolyam.)

Előzmény: szabbibaki (36476)
feketefelho Creative Commons License 2023.08.14 0 0 36485

Ilyenkor jó megnézni a kisegítő infókat a BW-ben.

Ki kell választani a határátkelőt (ráböksz), és akkor a jobb felső ikon sorban megjelennik a kamera kép és a térkép ikon.

Itt (Kulata) nincs kamera, de a térkép ikonra bökve betöltődik a Google Maps forgalom rétege és azon már látható (az aktuális helyett) a kissé korábbi állapot.

Pár perc (kb. 15-20 perc - saját becslés) késéssel mutatja a forgalmat.

Ennél már csak az jobb, ha van kamera kép is, sőt esetleg valaki jelenti esetleg az átkelési idejét ...

(Jó ez az app, csak szokni kell a használatát, én is most nyomkodtam végig, mert nem ott volt az infó, ahol gondoltam ... hanem ott, ahol logikus.)

Az összes ilyen aktuális infóval az a gond, hogy "jósolni" nem tud (statisztikálat lehet esetleg nézni) és mire odaér az ember jelentősen változhat a helyzet.

Ezért kell gyakran nézni, ahhoz meg kell a net.

(OFF.

Szombaton jöttünk haza Ausztriából, a határon kifelé hatalmas, több kilóméteres sor volt és még nem sejtették az ott ácsorgók, hogy pár kilóméterrel a határ után van egy jó nagy baleset is.

Akkor kezdték a mentést, amikor elmentünk mellettük az ellenkező irányba.

Valószínűleg Németország felé tartó törökök voltak az elszenvedői. Több autó ment egymásnak.

ON.)

Használni kellene ezt az appot.

Előzmény: Katana750 (36484)
Katana750 Creative Commons License 2023.08.14 0 0 36484

A bolgár görög határ mind szürke, semmi infó.

Katana750 Creative Commons License 2023.08.14 0 0 36483

Na most néztem meg, Kalotina hibátlan, semmi sor. Presevo több mint 1 óra, Evzoni 50 perc tehát jobban járt ha Bulgária felé ment. Innen nézve az infókat teljesen rendben a bw.

Előzmény: Katana750 (36482)
Katana750 Creative Commons License 2023.08.14 0 0 36482

Kíváncsi vagyok feksza vajon merre indult el Nisből! Bulgária felől közelebb van Thasos de lehet, hogy Kalotina bukó időben. Mondjuk Keramotiból sötétedésig mennek a hajók sűrűn úgyhogy nincs hova rohanni! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!