Keresés

Részletes keresés

Florestan Creative Commons License 2008.04.30 0 0 7042
Ha más nincs, én így tennék. Ha más GUI, sőt root jogokkal a KDE is működik, kevéssé valószínű, hogy a vga-driver babrálása orvosolná a problémát. Előtte esetleg azt próbáld még meg, ha nem tetted még meg, hogy létrehozol egy új felhasználót, és megnézed, annak elindul-e a KDE környezet.

Azt figyeltem meg, hogy igen nagy gyakorisággal frissülnek mostanában a KDE-komponensek, és néha bizony becsúsznak kisebb-nagyobb bug-ok, függőségi hibák. Tegnap például csak úgy tudtam frissíteni 10.3-on, hogy a konzisztencia érdekében törölnöm kellett pl. a digikam-ot. Igaz, nem bántam, mert nem használom.
Előzmény: rogergerro (7039)
rogergerro Creative Commons License 2008.04.30 0 0 7041
Sajnos még nem csináltam meg, mivel a http://www2.ati.com/suse/10.2/-ról le akarta tölteni a 8.47-es drivert. De kernel függőségi gondja volt, amit nem mertem elfogadni, mert nincs friss mentésem a /home-ról! Ti. sorban törölgetett volna pár dolgot, mint pl. ntfs-3g-t. Ezt nem értem, hogy ezzel mi a baja és mi köze van az ATI drivernek az ntfs-3g-hez.
Előzmény: Totyasrác (7040)
Totyasrác Creative Commons License 2008.04.29 0 0 7040
Driver (re)install nem segített?
Előzmény: rogergerro (7039)
rogergerro Creative Commons License 2008.04.29 0 0 7039
És mi lenne, ha leszedném a KDE-t (asztali környezet + alaprendszer) és újra feltenném? Lehet, hogy megoldaná a bajomat?
rogergerro Creative Commons License 2008.04.29 0 0 7038
Igen, mindkettő ua., sőt a root is ua!
Létrehoztam és nem lehet KDE alatt bejelentkezni! :-((((
Előzmény: srf (7037)
srf Creative Commons License 2008.04.29 0 0 7037
Csak ötlet:

Rootként és a két userként ugyanaz a képernyőbeállítás? (felbontás, frissítés?)
Ha új usert hozol létre az is bedöglik?
Előzmény: rogergerro (7033)
rogergerro Creative Commons License 2008.04.29 0 0 7036
Nem, sajnos nem telt meg!
A / kb. 68%-ig, /home kb. 70-72%-ig van tele.
Előzmény: locsemege (7035)
locsemege Creative Commons License 2008.04.29 0 0 7035
Nem telt meg a HDD? A root-nak alapértelmezetten 5%-kal több helye van, lehet, hogy ezért működött az ő profilja.
Előzmény: rogergerro (7031)
djz Creative Commons License 2008.04.29 0 0 7034
Ha rootként ment, akkor szerintem máshol lehet a hiba. Bár ötletem nincs.
Előzmény: rogergerro (7033)
rogergerro Creative Commons License 2008.04.29 0 0 7033
Lehetséges! Mivel a VGA egy 9800-as Radeon, így a kevésbé támogatott kategória!
Kicsit döcögősen szokott menni a VGA frissítés! Utána mindig imára kulcsolt kézzel indítom újra! :-)))
Meg próbálom! Max a Gnome sem fog menni! ;-)))
Köszi a tippet!
Gerro
Előzmény: Totyasrác (7032)
Totyasrác Creative Commons License 2008.04.29 0 0 7032
Csak tippelek, de esetleg egy vga-driver frissítés nem tenne jót a dolognak?
Előzmény: rogergerro (7031)
rogergerro Creative Commons License 2008.04.29 0 0 7031
Sziasztok,

tegnap reggel elindítottam egy frissítést. Kb. 70 frissítést jelzett, többek között KDE3-at (azt hiszem 3.5.9xxx). Le is
futott minden probléma és hiba (üzenet) nélkül. Utána gép kikapcs. Este Párom be és ekkor érte Őt a meglepetés, a gép
nem indult. Pontosabban a grafikus bejelentkezés rész bejött, user id + PW beír, majd enter. Ekkor splash
megjelent és és az első (talán folyamatok közötti kommunikáció) ikon villogott és nem jelentkezett be. Ha rákattintottam a
splash-re, akkor a kép eltűnt és maradt a kék képernyő hosszú percekig. Mindkét mezei usernél (Nála és nálam is)
ezt csinálta. Gondoltam megpróbálok root-két bejelentkezni. Ott minden gond nélkül be lehetett jelentkezni, internetezni
stb.
Meg próbáltam konzolról is ott bejelentkezni be lehetett de a startx parancs után, "szenvedett valamit" és kiírta, hogy
Could's start kdeinit ("szenvedett valamit" = nem tudom pontosan idézni a többit, mert ez már este 11 után volt).
Utána megpróbáltam a Gnome-val bejelentkezni és azzal minden OK volt. (már úgy értem a mindent, hogy minden ami nem KDE
függő).

Átneveztem a home/"mindkét user"/.kde mappá, hogy hátha ott a bibi.
Kitöröltem a /tmp mappa tartalmát, ahogy a Suse levlistán javasolták. De semmi változás.
Mi lehet a baj? Mit nézzek még meg?

OpenSuse 10.2 a kérdéses rendszer.

Köszi a válaszokat!

Üdv,
Gerro
rogergerro Creative Commons License 2008.04.17 0 0 7029
Köszi a korrekciót! :-))))
Üdv,
Gerro
Előzmény: Florestan (7028)
Florestan Creative Commons License 2008.04.17 0 0 7028
Ez a legjobb megoldás, csak van vele egy aprócska probléma: a 10.3-as Gnome desktopon új gtk frontend-en fut a YaST, és a szoftvertelepítési modul gyökeresen másként működik, mint a régi qt-alapú, amit egyébként a többi ablakkezelő továbbra is használ. Fogalmam sincs, hogy azon hogyan lehet a Mintákat beállítani.

Meg lehet viszont csinálni, hogy a Gnome-on is qt-s legyen a YaST:

root-ként meg kell nyitni szerkesztésre a /etc/sysconfig/yast2 file-t, és a WANTED_GUI="auto" értékét WANTED_GUI="qt"-re kell állítani.

Ha ez megvan, akkor már csak hajrá!
Előzmény: rogergerro (7027)
rogergerro Creative Commons License 2008.04.17 0 0 7027
Már említett Szoftver telepítése menüpontban (10.2 alatt biztosan), van egy olyan opció, hogy Telepítési minták (vagy vmi hasonló, most Win előtt ülök ezért a pontatlanság). A legördülő, menüből ezeket a telepítési mintákat, bal oldalon fel fog ajánlani, kiválasztható check boxokat. Ezekből kiválasztod a KDE-re vonatkozókat és Ő eldönti mit igen és mit ne töltsön le a Florestan által említett repok-ból. (Persze ezeket a repokat előbb fel kell venni.)
Sok sikert!
Üdv,
Gerro
[size6]Ha nagy ostobaságot írtam, akkor kéretik javítani! ;-)[/size6]
Előzmény: Serena_Buttler (7024)
ERDOS Creative Commons License 2008.04.16 0 0 7026
Szevasztok!
Ha a hálózati kártya vezérlésére a networkmanagert választom a hagyományos ifup/ifdown helyett halálos lassú lesz az internetem. A gépnek egyébként fix ip-je van és routeren keresztül kapcsolódik a nethez. Ugyanakkor a belső hálózaton a lassulást nem tapasztaltam. Úgy tűnik mintha a névfeloldás lenne nagyon lassú. Minden működik csak nagyon lassú. Ha kikapcsolom a networkmanagert felgyorsul. Semmi más beállítást nem változtattam. Mi lehet az oka?
Florestan Creative Commons License 2008.04.16 0 0 7025
Meg kell vizsgálnod, hogy a következő két URL a telepítési források között van-e:

http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/Backports/openSUSE_10.3/
http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/KDE3/openSUSE_10.3/

Ha nem, fel kell őket venni a források közé, majd a Szoftver telepítése modulban kijelölni telepítésre azokat a csomagokat, amiket a két repo tartalmaz.
Előzmény: Serena_Buttler (7024)
Serena_Buttler Creative Commons License 2008.04.16 0 0 7024
Most telepítettem a suse 10.3-at. (ide is berakom, hátha itt susesebb emberek vannak:)
Én a Gnome-ot párom meg a KDE-t szereti viszont most csak a Gnome-ot raktam fel.
Kerestem a telepítésnél a KDE-t de vagy 10000 csomagot találtam.
Hogyan lehet egyszerűen feltenni, hogy azt is lehessen használni?
Florestan Creative Commons License 2008.04.04 0 0 7023
Persze. Az mc esetében ragaszkodhatsz is a szokásaidhoz, hiszen az egy klasszikus, konzarvatív alkalmazás. Más alkalmazásokat viszont állandóan módosítgatnak a mindig nyughatatlan fejlesztők. Ha tetszik, változol velük. Mélységes bánatomra nekem az új, kissé lebutított Konqueror, meg az egész KDE4.0, a jelenlegi fázisban, nem igazán tetszik.

De sebaj, ott van a Gnome, vagy az Xfce.
Előzmény: locsemege (7022)
locsemege Creative Commons License 2008.04.03 0 0 7022
Valahogy kimaradt az életemből, noha KDE-t használok. Az ember nehezen változtat a szokásain, mégha azok nem is a legjobbak.
Előzmény: Florestan (7021)
Florestan Creative Commons License 2008.04.03 0 0 7021
Jó is az mc, de mit tegyek, én egyszerűen nagyon szeretem a Konquerort. Egyszerre böngésző, képnézegető, multimédia-lejátszó, shell, van neki még mc-profilja is. Elképesztően flexibilis.
Előzmény: locsemege (7019)
Florestan Creative Commons License 2008.04.03 0 0 7020
A Kicker, ami valójában KickOff.

(A lektor.)
Előzmény: Florestan (7018)
locsemege Creative Commons License 2008.04.03 0 0 7019
Én grafikus felületen is az mc-t használom terminálban, mert azt szoktam meg, s mindent tud.
Előzmény: Florestan (7018)
Florestan Creative Commons License 2008.04.03 0 0 7018
Egyelőre még nem lehet. A panelnek egyedül a méretét tudtam megváltoztatni, a munkaasztal beállítása pedig csak a képernyőkímélő és az asztali háttér módosítására adott lehetőséget. Erősen béta ez még.

Van itt egy visual guide az új komponensekről. A Kwin grafikus effektusaiban a Compiz-fusion jóval előrébb jár, a Kicker nekem nem új (openSUSE 10.3-ason is ez az alapértelmezett a K-menüvel szemben), a Oxygen ikonok szépek, de eléggé mac-esek, a Plasma meg a különféle widget-ek számomra nem olyan érdekesek.

Vannak új alkalmazások, ilyen például a default file-manager, a Dolphin, de igazság szerint én nagyon jól megvagyok a Konqueror-ral és konzolban az mc-vel.
Előzmény: locsemege (7017)
locsemege Creative Commons License 2008.04.03 0 0 7017
Nekem ez a design nem tetszik, de biztos lehet valami normális kinézetet választani hozzá.
Előzmény: TOMAAA (7016)
TOMAAA Creative Commons License 2008.04.03 0 0 7016
Régen néztem. Fel sem tettem mindent, mert azt olvastam, hogy melyik alkalmazás milyen állapotban van. Kíváncsi voltam, nagyjából hogyan fog kinézni, és nagyjából ezt láttam:



Amint látható, desktopban kisdesktop, ami nem méreteződik rendes méretűre sehogy, panel úszik kellős középen. De az ablak felrobbanós bezárása effekt, meg csomó másik pl. működött.
Előzmény: locsemege (7015)
locsemege Creative Commons License 2008.04.03 0 0 7015
Most akkor mi is a gond? Nincsenek alkalmazások, vagy vannak, csak nem stabilak, vagy valami más?
Előzmény: TOMAAA (7014)
TOMAAA Creative Commons License 2008.04.03 0 0 7014
Nincs ott semmi nagy gond. Szép lesz, jó lesz, meg kell nézni. Ami készen volt, már akkor is jól mutatott, mikor én néztem. Csak mire minden részlet elkészül... Márpedig K betűs alkalmazás van egy jónéhány.
Előzmény: locsemege (7013)
locsemege Creative Commons License 2008.04.03 0 0 7013
Ez rossz hír, mert Fedora 9-ben már KDE 4 lesz, s nincs kedvem szívni vele, ráadásul ismerős gépére is F9-et tennék.
Előzmény: TOMAAA (7012)
TOMAAA Creative Commons License 2008.04.02 0 0 7012
Még mindig annyira gyatra? Én még a KDE 4.0.1 körüli fejlesztői cvs-eket nézegetem, az akkor is látszott, hogy sokat akarnak markolni, a koncepció maga, meg a látvány nagy része átjött (mintha elcsábították volna a Beryl és Enlightenment fejlesztők egy részét). Lehet tényleg kell az idő, hogy valami ténylegesen használható kisüljön belőle.
Előzmény: Florestan (7008)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!