Keresés

Részletes keresés

Iszka Creative Commons License 2009.07.19 0 0 1087
Köszi!

Most javítom bent a hibákat, meg rengeteg képet linkelek, ráadásképp sok növényemről és tartásukról próbálok új oldalak belefűzni, csak ez lassan megy.
hannabori Creative Commons License 2009.07.18 0 0 1086

Köszönöm!

Tényleg nem tűnik nehéznek, inkább türelemjáték.

Klassz az oldalad! Tetszik!

Előzmény: Iszka (1082)
flybird Creative Commons License 2009.07.18 0 0 1085

Köszi a választ!

 

 

 

Előzmény: Iszka (1084)
Iszka Creative Commons License 2009.07.18 0 0 1084
Sarracenia, Kürtvirág, hibrid.

Tedd párásabb helyre.
flybird Creative Commons License 2009.07.18 0 0 1083

Üdv! Tegnap sikerült hozzájutnom az első húsevő növényemhez.Meg tudja mondani valaki mi a neve?


 

 

 

Iszka Creative Commons License 2009.07.18 0 0 1082
Hali!

Semmi macera nincs vele, csak tényleg türelem kell hozzá.
A kicsiknek meg nincs gyökerük, azok az anyatőből táplálkoznak.
Egy megoldás van.


Egy megoldás van, dugványozz, hormonnal, nagy cserép, esővíz, nagy zacsiba, hetente 1 alkalommal szoktam bekukkantani, eleinte, aztán télen nem is nagyon, tavaszra szokott kis gyökerecske lenni, ja én általában szeptemberben dugványozok Nepeket.

itt leírtam...
Előzmény: hannabori (1081)
hannabori Creative Commons License 2009.07.16 0 0 1081

Ja és róla van szó!:)

 

Előzmény: hannabori (1080)
hannabori Creative Commons License 2009.07.16 0 0 1080

Heló!

 

Még régebben igértem egy ismerősömnek a kancsókámról hajtást, viszont nem tudom hogyan lehet dugványozással ezt a növényt szaporítani.

Segítenétek?

Nem egy fél éves procedúrára gondolok...mert akkor inkább nem vágnék bele.

A növénykém hozott már 2 sarjat is, talán azokat kellene leválasztani ha lehet.

 

 

nz7 a képtáradban lévő kancsókkal teli ablakban a növényeket hogyan párásítod?

Gyönyörűek!

Örülnék én is ha a beszerzési helyedet közzétennéd!

Előzmény: nz7 (1058)
Iszka Creative Commons License 2009.07.14 0 0 1079
Leleményes vagy!
Így tovább!
szaguaro Creative Commons License 2009.07.14 0 0 1078
Cca 50x35 cm, egy régi utcai világitótest burája, amit akkor ,,mentettem" amikor cserélték előttünk a lámpát. Az aljától kb. 5 cm-re kifurtam, hogy a felesleges viz ki tudjon folyni. Olyan 5 éve müxik. A moha olyan, ami magától nőtt bele. Nyáron szabadban van, dél körül kap némi árnyékot.
Előzmény: nz7 (1076)
Iszka Creative Commons License 2009.07.14 0 0 1077
Szaguaro!

Aranyos a mocsarad! Spaghnum vagy környékbeli moha fedi a talajt?

Akinek mocsara van az próbálja valahogy, mondjuk csökkenteni bent a vizet és árnyékolja, hálóval, vagy széles kéregdarabokkal.
A növények töve jól meg tud főni.

Azén kis növényes oldalam ahol reményeim szerint újra beindul az élet, elkezdtem a hiányzó részeket újralinkelni és feltölteni. Remélem tud még hasznos segítséget nyújtani, kezdő és középhaladóknak.
nz7 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 1076
szaguaro ! szép kis mocsár,látom épp virágzás elött van a kürt. mekkora az egész mérete?
a minap én is csináltam egyet a nagy meleg miatt így jobban elvannak,40x40 es edénybemini mocsár
szaguaro Creative Commons License 2009.07.13 0 0 1075
sabine18 Creative Commons License 2009.07.06 0 0 1074
Sarracenia purpurea van a földjében egy kis papíron. nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, remélem még megmenthetem!
Előzmény: nz7 (1073)
nz7 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 1073
szia szabine ! a cső alakú virágod valszeg Sarracenia flava,ill. annak valamely hibridje.
Talaja csak mohatözeg lehet,cserepe 1/3 részig esővízben vagy desztillált (ioncserélt)
vízben álljon.Bármilyen tápoldat,tápsó,stb.megöli.Javaslom sürgösen vedd ki a talajából,
lágy vízben áztasd le a gyökerét és ültesd át elöre beáztatott tőzegbe(NOVOBALT)
szereti a tüző napot,(ettől bepirosodik)ha az egészet 1 nagyobb lavórba telepíted,(persze tele esővízzel)azt meghálálja.
A mimózád szintén magas páratartalmat szeret (70-80%) de kevesebb vizet,mert a gyökere hajlamos a rothadásra.
Még talán annyit,ha a tőzeghez 1/3 rész kertészeti perlitet és kevés faszenet is keversz tökéletes talajt kapsz a rovarevő növényeknek.
remélem segítettem,sok sikert.
Sarracenia Purpurea
sabine18 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 1072

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Van egy húsevő növényem pár hete (a nevét sajnos nem tudom, olyan csőalakú), de szegénykémnek elkezdtek száradni a " csövei" :) és nem tudom miért... eddig tápsós vízzel öntöztem, mindig nedves volt a földje, itt olvastam, hogy ezt nem szabad, mostantól sima vizet kap, vajon rendbe jöhet?! Az erkélyemen tartom, de szintén itt olvastam, hogy párás levegő kell neki. Ezt valahogy erkélyen el lehet érni?

A másik gondom a mimózám. Volt egy különálló pici hajtása ami teljesen elszáradt! Nekem azt mondták ennek is mindig nedvesen kell lennie. Nem értem miért száradt akkor el. Ezt is tápsós vízzel öntözöm, mindketten virágföldben vannak. 

Nagyon megköszönném ha valaki segítene, hogy mit csináljak velük!!!

nz7 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 1071
Szia ! Ha még esedékes a kérdésed,itt bőségesen találsz infót:
http://www.rnbt.hu/index.php
406 2.0 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 1070
Hello!Dionaea muscipula f. typica-t szeretnék átültetni.Hogyan tegyem,milyen talajba,cserépbe?Köszönöm.
evee0309 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 1069
sziasztok!lassan kinyílik,de jól megnyúlt a drága...
nz7 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1068
perlitet gazdaboltokban,vagy kertészeti árudákban kapni leginkább,de nem létfontosságú csak a kancsoknál elönyös,mert lazán tartja a tözeget sokáig.Helyette keverhetö mészmentes!! kvarchomok is amit akvarista boltban kapni leginkább.Fontos,a mészmentesség,különben károsodhat a növény.Ellenörizhetö h. 1 csipet homokra ecetet v. háztartási sósavat cseppentesz.Ha nem pezseg jó,ha pezseg kidobni,boltost farba r.
egyik sem drága kellék,pár 100 ft,érdemes beruházni sokáig elég.
Előzmény: pippoka (1067)
pippoka Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1067

Köszi!

Perlitet, holtudok venni?

Előzmény: nz7 (1064)
laruci Creative Commons License 2009.04.01 0 0 1066

nz7!

Igen sokat segítettél. Köszi. Szép estét.

Előzmény: nz7 (1065)
nz7 Creative Commons License 2009.04.01 0 0 1065
laruci ! Az üveggömbödet ne tedd napra,mert megfönek a növénykéid,a vénusz,és a harmatfü egyébbként szeret napozni,csak a cserepüket állitsd min. 2 cm esövizbe.Hát hogy hol olcsó azt jó lenne tudni,általában sehol,de ki lehet fogni,vannak kertészetek is ahonnan lehet rendelni is (pl.:http://www.vizi-husevonoveny.hu/ ),esetleg ezekkel foglalkozó fórumokon cserélni (pl.:http://rovaremeszto.extra.hu/smforum/index.php)ez a legolcsobb.Jó gyüjtögetést,remélem segítettem.
Előzmény: laruci (1063)
nz7 Creative Commons License 2009.04.01 0 0 1064
pippoka ! Azt ugye tudod,h. a kancsoka nem telel? Ezért bármikor átültethetö,szaporítható,de a képeden levöt szerintem nem kell átültetni,csak ha gond lenne a talajjal.Nem szereti ha háborgatják,böven elég 2 évente ,áztasd le a tözeget a gyökérröl langyi esövízben,utána hagyd kicsit száradni,majd nedves tözeg+ perlit(2+1 arány)keverékébe lazán töltve ültesd be.Persze ez csak saját tapasztalat,az enyém kb akkora korában,mint a tied most 11 cm-es cserépben csücsült és csak azért raktam át ,mert folyton felborult.Ha több párát kap kancsokat is nevel majd.Sok sikert hozzá.
Előzmény: pippoka (1062)
laruci Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1063

Köszönöm a segitséget. Vénusz légycsapo és sok harmatfüm van. Remélem megmaradnak. Mindent megteszek érte. Szeretnék még venni, de nem tudom hol olcso. Tudtok valami tippet?

Előzmény: nz7 (1061)
pippoka Creative Commons License 2009.03.31 0 0 1062

Sziasztok!

Az ősszel kapott kancsókám, szépen áttelelt. sok új levelet hozott. Most szándékozom átültetni. Vettem neki Novobaltot.

Az lenne a kérdésem, hogy le kell rázni a földet a gyökeréről és úgy ültetni az újba?

Úgy nézem, nagyobb cserepet is szeretne

nz7 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1061
Laruci ! Az eladó teljesen kuka az egészhez.Sürgösen ültesd a növényeidet tözegbe.
Nem irtad miféléket vettél,de mindnek a novobalt mohatözeg+perlit,vagy mészmentes homok keveréke a jó,vagy csak tözeg.Nedves legyen és ne tömöritsd.aztán sok fény és magas pára.Ird miket vettél,esetleg kép is jöhetne róluk.Sok sikert hozzájuk.
Előzmény: laruci (1060)
laruci Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1060

sziasztok!

 

Ma vettem vegyesen husevő virágokar. Azt mondta az eladó hogy ültessem át öket egy akváriumba "tözeges földbel". Igy vettem egy nagy gömb akváriumot. Az elado nem tudott tözeges földet adni igy "kaktusz" földet adott. Abban ültettem el. Szerintetek nem ártottam neki? Olvastam hogy elég érzékenyek :-(

sanyaaa Creative Commons License 2009.03.26 0 0 1059
Köszönöm a tanácsokat! Sarraceniám kezdi összekapni magát, gondolom azért mert egyre több fényt kap. Elkezdett szépen hajtani. Itt rögtön felmerült egy kérdés bennem (bocs, ha fárasztó vagyok:), adjak-e neki "kaját", és ha igen, akkor az idősebb vagy a fiatalabb leveleknek? Más szobanövényeket ebben az időszakban én meg szoktam egy kicsit turbózni, csak azért kérdem:)
A másik problémám, hogy az új hajtásokkal együtt megjelentek valamiféle levéltetvek is, bár ilyeneket még nem láttam (hófehérek és picit nagyobbak is a megszokottnál). Ti hogyan zavarnátok el őket?
Előre is köszi, főleg a másodikra lenne fontos a válasz!
nz7 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1058
ica a fotoalbum oldalrol nem lehet rendelni,azok azok csak képek ,jórészt az enyémekröl,de van olyan oldal ahonnan lehet rendelni is neten keresztül.Korrekt kertészetek,szép ,egészséges növényeket szállítanak,de javaslom csak akkor rendelj,ha a tartásuk már biztosított.Majd jelezz.
savanya a kürtöket és a nepiket nehezebb 1 fedél alatt tartani(bár fajta válogatja),mert a kürt tocsogós és imádja a tüzö napot,ellenben a kancsok csak nedvas talajt igényelnek és megégnek a napon,csak árnyékban tarthatók.Ha kerted van vagy erkélyed ,a kürtöket tedd 1 láda esövízbe (félig lepje a cserepet),a kürtöt meg akaszd 1 fára a lomb árnyékába,de nagyobb kaspoban legyen vizes kavicson a cserepe. Ügyeskedj sok lehetöség van.Várom a képeket roluk.
Előzmény: ica0725 (1056)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!