Keresés

Részletes keresés

csabareflex Creative Commons License 2011.09.07 0 0 536

Szeretném hozzá értök segitségét kéri nekem van 1 g-scooter rollerem és azt szeretném megkérdezi aki szedett szét a lánckerék meghajtásban a blokknál nekem zsir van gyárilag de viszont van rajta leengedő csavar és nemtudom most mi kell bele olaj vagy zsir kérem aki tudja irjon?

gkevin94 Creative Commons License 2011.08.11 0 0 535
Sziasztok!
Szeretném megtudni, hogy Budapesten hol van motoros roller szervíz? Ki kéne cserélni a rolleremen az ékszíjat.
Előre is köszönöm
Üdv
motinka Creative Commons License 2011.07.05 0 0 534

szia, keress rá a ebay.com -on, igaz az enyén valami kínai moci, de pl: 2100 ft-ért komplett karburátort kaptam hozzá, és ebben a posta is benne volt.

Előzmény: cstamas16 (531)
ImiGo Creative Commons License 2011.06.27 0 0 533
foveon Creative Commons License 2011.06.19 0 0 532
En az amcsi goped oldalrol rendeltem ezt azt mikor szuksegem volt ra. Persze a szallitas megdobta az arart de legalabb cikkszam szerint a legutolso bizbasz is volt hozza.
Előzmény: cstamas16 (531)
cstamas16 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 531

Sziasztok!

Nem rég sikerült egy Goped Gsr sporthoz hozzájutnom,igaz a berántója és az első lánckerék kopott,viszont szerintem így is elég jó áron jutottam hozzá,gyári papírok,adás vételi stb stb...

Kérdésem az lenne,hogy esetleg valakinek nem fetreng otthon berántója esetleg első lánckereke a polcon? :)

Esetleg ahonnan ezt be tudnám szerezni?Goped.hu kizárva horror áraik vannak.

 

Kinek mennyire vállt be ez a motoros roller?

 

Köszönöm

 

foveon Creative Commons License 2011.06.17 0 0 530

az hogy szerinted nincs, az eleg irrelevans egy esetleges vegzalas eseten...

 

Előzmény: motinka (529)
motinka Creative Commons License 2011.06.17 0 0 529

Tudom, hogy ez a benzines rollek fóruma, de mivel nekem van egy elektromos rollerem is, amin egy 500 W-os motor teljesít, hasonló menettulajdonságokkal bír, mint ez a benzines. Azt is tudom hogy 300 W-ig nem minősül semminek(?). És a fölött micsoda? Mert szerintem semmi különbség nincs a két roller között, sem formailag, műszakilag, csak annyi, hogy más a meghajtó energia (na jó a benzines hangosabb :) )

Előzmény: neo007 (528)
neo007 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 528

 üdv.

lerágott csont a téma már itten ...

de a nagytestű rollereket üléssel hajlamos a közeg robogónak nézni . igy ha az ülést leszeded már jobbak az esélyeid.

ülés nélkül ugyanis már nem foghatja rá  hogy ez egy segédmotor .. többekközött...

Előzmény: motinka (527)
motinka Creative Commons License 2011.06.16 0 0 527

Igazad van, a rendőr azért jelent fel amiért akar. Aztán majd én járhatom ki hogy ne legyen belőle semmi. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy ő tudja az ide vonatkozó jogszabályt, mert szerintem ezt a járgányt nem sorolja senki sehová, ezért nincs is.  A rendőr is csak "magyarázkodik" de neki lehet, így akár fel is jelenthet. De mivel jogállamban élünk én meg élhetek a jogorvoslat lehetőségével :o(  Persze nem bánnám ha a jogszabály megmondaná hogy ez micsoda és akkor sem én sem a rendőr nem dumálhatna mellé. Addig meg neik van igazuk első körben :o( 

Szerinted mit lehetne tenni hogy egy ilyennel, lehessen rollerezni? Vagy dobjam ki az ablakon? Nemrég tettem rá szert, nagyon bírom, de lehet hogy el kell adjam:o)

Előzmény: foveon (526)
foveon Creative Commons License 2011.06.16 0 0 526

hat majd egyszer kicsit olvass utana jobban mert ez max magyarazkodasnak jo egy kozeg elott masra nemigen. de azert mert nem ismered a joxabalyokat az nem jelenti azt hogy nem vonatkoznak rad. az hogy valakit vegzaltak e mar, mas kerdes, de elore mondom jobban teszed ha nagy ivben kerulod oket mert ha akar akkor egy perc alatt feljelent szabalysertesert. egyebkent probald ki kerdezd meg a goped-tol hogy ok mit mondanak mint hivatalos importor? en megkerdeztem es csak melledumat hallottam toluk.

 

 

Előzmény: motinka (525)
motinka Creative Commons License 2011.06.15 0 0 525

Ha nincs benne ilyen jelzés, az maximum azt jelenti, hogy ez nem az, amiben kell hogy legyen. A sima bringákban sincs, sőt az elektromosokban sem, és a sima hajtós rollerekben sincs.

Tudtommal a segédmotoros kerékpárokban van ilyen jelzés. Az önjáró fűkasza az micsoda? abban van ilyen jelzés?

Nem értem mi különbség van egy sima és egy elektromos vagy benzines roller között? Semmi. Mindegyik felépítése roller, csak egyiket lábbal másikat valamilyen motorral hajtjuk.

Most néztem meg a roller nem jármű. Ésnincs kitétel hogy az elektomos vagy benzines hajtású az nem roller. A 300 W motorteljesítményig biztosan nem jármű. És a fölött? micsoda?

Volt már aki ilyen szerkezettel való közlekedés közben a hatóság zaklatott a szerkezet miatt?

Előzmény: foveon (524)
foveon Creative Commons License 2011.06.14 0 0 524

tobbszor volt mar tema. ezert a legegyszerubbet mondom, van benne hatosagi cm jelzes (nkh)? ha nincs ki sem mehetnel vele kozutra.

 

Előzmény: motinka (523)
motinka Creative Commons License 2011.06.12 0 0 523

mi a baj a közeggel? leveszi a rendszámomat? miért tudna megbüntetni? a ráülős fűnYirógép kicsit komolyabb gép azt sem állítja meg. Vagy bukósisakot kellene feltennem? mire, rollerre? mivel kb 25-tel megy, a bringások  lehagynak :o) Még lámpa is van rajt pedig ez nem is jármű. Azt hallottam, hogy egyes közegek nem tudják mi ez és igy inkább feljelentik az embert. Gondolják igy megdolgoznak a nyugdijukért :o) Kiváncsi vagyok mit tud kitalálni a közeg erre.

Előzmény: foveon (522)
foveon Creative Commons License 2011.06.12 0 0 522
Rakj a benzincsobe egy szurot.
Aztan nehogy a kozeg is felfigyeljen a suhanasodra ;)
Előzmény: motinka (521)
motinka Creative Commons License 2011.06.12 0 0 521

Látom nagyon üres a topic :o(

Azért leírom, lassan összeáll a rolli. Igaz a karburátorával kicsit megszenvedtem.

Egyszer a membránt kellet kicserélni ( készletben 4200 Ft) és a hosszantartó állása miatt, lerakódott egy csomó trutyi a benzincsőbe, amiből többször kimosta a benzin a "maradékot", ezzel újra meg újra eltömítve a karburátort. Vagy 5x szedtem szét, most úgy tűnik egy hosszabb menet után is rendesen ketyeg :o).

Az önindító nagyon állat :o))). Az utcán többen felfigyeltek a suhanásomra :o) Nagyon tud menni.

A bukolat még festés alatt de a váz már megkapta az új védelmét, csapágyak, forgó elemek átnézve lezsírozva.

A lánc kerék mögötti kis forgattyúsházba, milyen olajat tegyek? mert gondoltam azt is le kellene cserélnem.

Előzmény: motinka (520)
motinka Creative Commons License 2011.06.07 0 0 520

mivel senki nem válaszolt az elektromos rajz kérdésemre,  megkerestem, szétszedtem, azonosítottam, és lerajzoltam.

Íme:

 

 

Előzmény: motinka (519)
motinka Creative Commons License 2011.06.06 0 0 519

sziasztok,

 

kaptam egy ilyen rollert, kissé sz van/volt szórva, de mindene első ránézésre megvan.

szétkaptam teljesen egy dukkózás erejéig, meg kis javítás itt ott.

Elvileg működni kellene neki.

Pár kérdésem lenne, ha tud valaki kérném szépen segítsen.

Van -e elektromos rajza valahol? Igaz felszámoztam a csatlakozókat de...

Az önindítója is működik aksiról, de hogyan kellene neki indulni, Nem éretem miért van hozzá két indító kulcs.

A világítást hogy lehet eredetileg kapcsolni?

Egyelőre ennyi, esetleg ha lesz még (biztosan) majd kérdezek.

Előre is köszönöm ha valaki tud váaszt adni.

Előzmény: mexi1 (515)
neo007 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 518

hajrááá!

Előzmény: mexi1 (515)
mexi1 Creative Commons License 2011.05.28 0 0 517

Igen, helyes a meglátásod. :-)  ....64-es évjáratú a gép

Előzmény: 1.bendeguz (516)
1.bendeguz Creative Commons License 2011.05.26 0 0 516

Látom van egy szép simson SR2 mocid is. kár hogy csak parányi részlet látszódik belőle.

Előzmény: mexi1 (515)
mexi1 Creative Commons License 2011.05.26 0 0 515

 És egy kép ami az előbb lemaradt. :-)

mexi1 Creative Commons License 2011.05.26 0 0 514

Sziasztok! Van egy eladó 43ccm-es Explorer roller.

Akit érdekel dobjon egy mailt, mert a fórumra ritkábban lépek fel.

Irányár: 56000-

ImiGo Creative Commons License 2011.05.24 0 0 513

Mert olyan gyorsan suhanok, hogy nincs is időd meglátni... :-D

(sajnos nem sok időm jut suhangatni)

Foveon: az nem semmi járgány!!! :-O

Előzmény: neo007 (510)
foveon Creative Commons License 2011.05.24 0 0 512

interceptor

 

Előzmény: neo007 (511)
neo007 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 511

mien fajta , tipusú is a rollered?

Előzmény: foveon (509)
neo007 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 510

nem látlak vele szegeden suhanni...

Előzmény: ImiGo (506)
foveon Creative Commons License 2011.05.24 0 0 509

az enyim megy 50 felett is (semmi tuning, gyari), na az mar a halalfelelem kategoria... :)

 

Előzmény: ImiGo (508)
ImiGo Creative Commons License 2011.05.24 0 0 508

Rajta vagyok, nem szeretném megtudni milyen lehet... ;-)

Előzmény: foveon (507)
foveon Creative Commons License 2011.05.19 0 0 507

azert vigyazz vele, mert 25-30kmh-val allva perecelni eleg megrazo tud lenni. en hordtam bukot (nem biciklist de nem is motorost), csukolvedot (gorkoris), bor kesztyut, terdvedot es neha protektor inget is.

 

Előzmény: ImiGo (500)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!