Keresés

Részletes keresés

jegyzőkönyv Creative Commons License 2003.03.27 0 0 465
Nem mondom, hogy nagyon megnyugtattál, de köszönöm szépen a tanácsokat!
PETYUS Creative Commons License 2003.03.27 0 0 464
Nem kellene kötelezővé tenni az irtást, jobban mondva nem azzal kellene kezdeni. Először a távfűtő vezetékeket kell kicserélni legalább a házba csatlakozó hely néhány tíz méternyi környezetében olyanra, ami egybe van építve a hőszigetelő réteggel (valami DUT-ISOLAR vagy hasonló nevű anyag), és a védőcsatornát ki kell tölteni salakkal, homokkal, bármi olyan anyaggal, amiben nem tud közlekedni a csóti. A vízvezetékek tájékán is körül kell nézni, de ott ritkább az az eset, hogy végig csatornában megy, de ha mégis, akkor a házba becsatlakozásnál ki kell tölteni a hézagot pur-habbal. Ha már meg van oldva, hogy a házba ne tudjanak máshonnan bejönni, akkor kell irtani, de akkor nagyon, és intenzíven, és rendszeresen, és teljes körűen, nem csak a lakásokban, hanem a közös helyiségekben, a szerelvényfalak mögött, a szellőzőcsatornákban, mindenhol.
Amíg a távfűtőcsatornából be tud jönni a csóti, addig be is jön.
Előzmény: jegyzőkönyv (462)
PETYUS Creative Commons License 2003.03.27 0 0 463
>a nagyok állítólag nem másznak emeletet, legfeljebb 1-2-őt...

Ez hülyeség.

Előzmény: Kükü (460)
jegyzőkönyv Creative Commons License 2003.03.27 0 0 462
Na, tegnap volt a bogaras bácsi. Nem értem, hogy minek görcsölök velük, mert a házban alig kérik néhányan az irtást. Súlyosbító körülmény, hogy olyan házban lakom, ahol a lakások fele nyugdijas apartman. Ők nem látják, vagy nem zavarja őket?
Társasházban kötelezővé kellene tenni!
Erre nem lesz EU szabvány:-)))?
eMM Creative Commons License 2003.03.27 0 0 461
Hali Kükü!
rég láttunk a 2000-es topicban.
Jó hír az it lakóknak,ott nincs csótány!
Előzmény: Kükü (460)
Kükü Creative Commons License 2003.03.27 0 0 460
a nagyok állítólag nem másznak emeletet, legfeljebb 1-2-őt...
bezzeg a németek...
Előzmény: kristly (459)
kristly Creative Commons License 2003.03.27 0 0 459
ezen a héten csóti körökben nálunk is dívik a minden napra egy példány elve. namost ezek már megint nem kifejezetten kölyökméretűek, hanem azok a székláb alá valók...
hallomásból tudom, hogy - mivel kifogyott a csótányírtó spray, ennek üres flakonját tették rá egy szép és kifejlett példányra. ez csak addig működött, amíg valaki úgy nem gondolta, hogy egy másik csótit hoppá hirtelen lefúj a sprével. persze ő nem tudta, hogy üres. viszont amikor felkapta a földről, kirohant alóla a majdnem leölt 1.sz csóti, szerencsétlen ember meg majdnem szívbajt kapott, mert hirtelen azt hitte, a flakonból jön a dög...:-)))
PETYUS Creative Commons License 2003.03.26 0 0 458
Az általam említett esetben akárhány szomszéd legjobb szándékú együttműködése esetén is reménytelen.
Előzmény: Gombócartúrné (457)
Gombócartúrné Creative Commons License 2003.03.26 0 0 457
Különösképpen, ha az igen tisztelt szomszédok nem irtatják...
Előzmény: PETYUS (454)
Gombócartúrné Creative Commons License 2003.03.26 0 0 456
Először is az a problémám vele, hogy a csótány az egyetlen állat, amitől iszonyodom.
Szívesen tartanék madárpókot, kígyót, akár skorpiót is, mert nagyon szeretem az efféle állatokat.
Az élő állatok már évekkel ezelőtt kiszabadultak, s mivel évek óta az a küzdelem lényege, hogy kiirtassuk őket, talán számodra is érthetőbb kissé, hogy mi a problémám. Talán bele kellett volna olvasni az eddig leírtakba.
Egyébiránt pedig a csapda szart sem ér. Megfog 5-6 példányt, de ami még nem ivarérett, azt nem hatja meg a csapdából áradó szag.
Ráadásul én annyira iszonyodom, hogy még a csapdát sem vagyok hajlandó felszedni. Sőt, bele sem nézek. Legutóbb a rovarirtóval szedettem fel. Aki még ráadásul jól le is szúrt, hogy használom.
Előzmény: micu (449)
Gombócartúrné Creative Commons License 2003.03.26 0 0 455
Jah, egy ideje elfelejtettem ide benézni.
Vaklárma volt.
A vízcsöpögés megszűnt, mire hazaértünk. Másnap újra csöpögött, felkészültem a legrosszabbra. Miután a felettem lakó közölte, nála bizony nem csöpög, szóltam a gondnoknak, kihívta a csőszerelőket.
Akkor aztán kiderült, hogy a felettem lakónál csöpög a csap, és az a víz szivárgott szépen be a budi háta mögött a szervízpanelba - az csöpögött.
Hogy rohadjon meg.
Előzmény: vapiti (443)
PETYUS Creative Commons License 2003.03.26 0 0 454
Ha távf?tés van és beton véd?csatornában mennek a csövek háztól házig, akkor reménytelen.
Előzmény: jegyzőkönyv (453)
jegyzőkönyv Creative Commons License 2003.03.26 0 0 453
Ma jönnek irtani, remélem lesz valami haszna. Én már úgy vagyok vele, hogy sokkal szivesebben fizetném meg ennek a 730.-nak akár a 10X-esét is, 1-1 írtásért, ha látnám, hogy használ. Így 1-2 napig semmi, aztán összetalálkozom megint eggyel. Brrrrr...
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.25 0 0 452
Uhhh, bakker, ne idegelj, nálunk is kb. októberben fogtuk meg az utolsót (elég új ház, mellette levô telkeken szaros dzsinga felszámolása zajlott). Ha megint megjelennek, elköltözöm. Mi a "mindennapra egy csótány" c. fejezetet kaptuk ki, de egyedül este féltem kimenni pisilni, SEMMIT nem tároltam a padlón, nehogy valami hirtelen kifusson, mikor felemelem, tiszta horror volt.
Bábolnai beragasztós csapdát használtunk, eléggé bejött.
Előzmény: jegyzőkönyv (450)
Kükü Creative Commons License 2003.03.25 0 0 451
tenyéssz patkányt, az megeszi... :)
Előzmény: jegyzőkönyv (450)
jegyzőkönyv Creative Commons License 2003.03.25 0 0 450
Sziasztok!
Ezek az undorító dögök megérezték a jó időt és elöttek.(október óta 1 darab sem volt)
Mi a tapasztalatotok? A cicus megoldás? Ha megeszi őket, nem lesz baja a macsnak? És a Raidtől, Mortaintől? A leszort tudom, hogy nem gáz, de a bolti?
Mit követtem el, hogy csótánnyal büntetnek?
micu Creative Commons License 2003.03.25 0 0 449
Nem tudom mi a problémád ezzel. Vannak Pl. akik komoly pénzeket fizetnek azért hogy madárpókokat, skorpiókat, stb tartsanak a lakásban, neked meg ingyen ott vannak a csótányok amik szvsz közelébe sem mehetnek rondaságban egy madárpókhoz :-)))
Ps. arra azért vigyázz hogy ne szabaduljanak ki élő példányok a panelből mert utána elég nehéz megszabadulni tőlük. Elég szapora jószágok és a végsebességük is felettébb kielégítő, bár ezt egy jó csótánycsapda elég hatékonyan tudja csökkenteni. És nincs is annál felemelőbb amikor reggelenként 2-3 új csótány üdvözöl integetve a csapdában...
Előzmény: Gombócartúrné (442)
kristly Creative Commons License 2003.03.25 0 0 448
na igen.
képzeljétek el, nálunk a munkahelyemen volt olyan, aki az étteremben a kajájában lelt ilyen állatot.
mászni pedig én is láttam a tálalópulton.
azóta nem járok oda enni.
Előzmény: em (447)
em Creative Commons License 2003.03.24 0 0 447
kepzeljetek, penteken a sugarban levo match uzletben lattam egy igen termetes peldanyt....
nagyon sokkolo volt, a tesztas pulttol futott at a kb. 3 meterre levo uditos rekeszek koze... rossz belegondolni, hogy mekkora csotany-koloniak elhetnek az elelmiszeruzletekben (...foleg gonodlom a raktarakban..).. :((
kristly Creative Commons License 2003.03.22 0 0 446
lehet, hogy olyan is volt, de azt az én tévém nem merte nekem megmutatni:-)))
mindenesetre nem szeretnék élőben olyat látni...
Előzmény: PETYUS (445)
PETYUS Creative Commons License 2003.03.21 0 0 445
És az arcán mászkáló 13cm-es példányról mit mondott? ;O)
Előzmény: kristly (444)
kristly Creative Commons License 2003.03.21 0 0 444
valamelyik nap láttam egy ismeretterjesztő csatornán, amint egy manus arról magyarázott, hogy a kezén éppen mászkáló kb. 10cm-es példány valújában mennyire tiszta állat, mert életéből x időt tölt tisztálkodással.
hát nem tudom....
Előzmény: Gombócartúrné (442)
vapiti Creative Commons License 2003.03.19 0 0 443
Mi a végkifejlet?
Nagyon együtt tudok érezni veled.
Előzmény: Gombócartúrné (442)
Gombócartúrné Creative Commons License 2003.03.13 0 0 442
Ami elrepedhet, el is reped alapon reggel 6-kor arra mentem ki a fürdőbe, hogy a budi háta mögött a szervízpanelen csöpög a víz. Ahogy édesapám ráér, tűzünk haza leszerelni a vaslapot. Nagyon remélem, hogy nem nálam repedt meg a cső. (Rákérdeztem volna a felettem lakóknál, hogy esetleg nem tőlük ered-e, de úgy gondoltam, illetlenség mindezt reggel 6-kor tenni). Ha nálam van a repedés, jönnek a csőszerelők.
Nagyon fosok, hogy megint mik jönnek majd ki onnan... mikor másfél éve a konyhában történt ugyanez, már másnap két akkora bazinagy élő dögöt találtam, hogy majd belehaltam a parába.
Nagyon szeretném, ha egy fél nap alatt ez lerendeződne, mert én nem tudok úgy a budin ülni, hogy közben a hátam mögött a nyitott falban lesben állnak a hátamra vadászó csótányok ://
Délután jönnek a rovarirtók is...
Előzmény: vapiti (441)
vapiti Creative Commons License 2003.03.13 0 0 441
De jó érzés, múlt időben visszagondolni rájuk! (ezt most gyorsan lekopogom valahol)
Már fél éve megszabadultam tőlük, és mindig velük álmodom, néha 10 centis példányokkal.
Előzmény: Gombócartúrné (438)
Gombócartúrné Creative Commons License 2003.03.13 0 0 440
Ez elég gyenge duma volt. Ez is ugyanaz a cég.
Előzmény: kristly (439)
kristly Creative Commons License 2003.03.12 0 0 439
valami fujkálós cuccossal irtanak - az igaz.
nálunk sajna megoldhatatlan a gázos, mert itt éjjel-nappal vannak
nagy matáv nem állhat meg - csótik miatt pláne nem
Előzmény: Gombócartúrné (438)
Gombócartúrné Creative Commons License 2003.03.12 0 0 438
Szia

Nálunk mh-en most kezdtek a tél után feloldódva, újult erővel előjönni a bazinagy fekete dögök. Gázos irtás - mi már ezzel próbálkozunk.
Próbáljátok ki. Igaz, akkor senki nem lehet bennt az irtás alatt/után egy napig. Hátha hatásosabb.
Mert gondolom, a fujkálós trutyival "irtanak", nem?
Penphos B -vel szoktak általában - nálam sem ér xart sem.

Előzmény: kristly (437)
kristly Creative Commons License 2003.03.12 0 0 437
sziasztok
Nálunk a munkahelyemen - Bp. belvárosa- minden nhét pénteken van írtás. Nagyjából annyi a haszna a dolognak, hogy utána előjönnek a dögök a rejtekükből, és ott flangálnak előtünk - megdegleni meg persze eszükbe sem jut:-((
Előzmény: Gombócartúrné (404)
Gombócartúrné Creative Commons License 2003.02.25 0 0 436
Ez a konnektoros dolog ez tök érdekes. Egy kolléganőm mesélte, hogy náluk a hangyák használták azt közlekedő folyosóként. Mondta, hogy rendszeresen tele volt az egyik aljzat alatt a föld, kávézaccnyi hangyakupaccal - úgy tűnik, valami önkéntes merénylők voltak.
Előzmény: Kükü (433)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!