Az alábbi két hivatkozást egy általam mélyen tisztelt búvár oktatótól, szakírótól kaptam magán e-mailben. Úgy érzem, ide kell tennem! Az első egy döbbenetes videó a delfinek gyilkolásáról...
A másik egy tiltakozó petíció, amit én azonnal "aláírtam"!....
A film megtekintése csak valóban erős idegzetűeknek!!!!!!
Tok-gep parositasokhoz igen jo hely a digideep.com, nezz korbe. De ha ossze veted ezt a ket kepet, hat, nemtom hogy passzintanad ezt a gepet ebbe a tokba. Sajtohiba aldozata lettel...szoval nyugodtan hallgass bernisre, nem a levegobe beszel.
" Külön megvásárolható eszközök SC-DC30 puha tok, vezetéknélküli távirányító (mellékelve), WP-DC20 vízálló tok (40 m-ig), Külön megvásárolható CA-PS700 hálózati adapter..."
ez a kis szösszenet a canon honlapjáról származik, te is megnézheted. Énis furcsállom, de akkor miért ír ilyet a canon... na mind1 legfeljebb rákérdezek náluk hogy ezt komolyan gondolják-e.
DSLR-ekkel a legnagyobb bajom hogy böhöm nagy tokok vannak hozzájuk és az is ugyanugy aranyár. Vagy van olyan amihez normális méretű tok van? (normálison mondjuk azt értem mint pl a wp-dc20.
De, sajnos így történt. Két hét és egyetlen fotót sem készítettem víz alatt. Sajnos még mindig komoly cucc nélkül létezem... Harlequin? Az volt! Álítólag a Seraya merülőhelyen annyi van hogy nem lehet elvéteni, na nekem ott nem sikerült látni. De a Drop Off-on igen, ketten éppen cipeltek egy levágott csillag lábat :-)
Volt közönséges csikóhal, sárga pigmy csikóhal, cápák komoly mennyiségben, békahalak (fehér, sárga, fekete), levélhalak, meg a sok ismerős apróság amiket már láttam nagyon sokszor :-)
Nem tudom, hol találtad, hogy a WP-DC20 jó a Pro 1-hez, de sajna biztosan nem igaz, nem csak a külső méretek, de a kezelőszervek kiosztása is más. Sajnos - tudomásom szerint - egyetlen olyan komolyabb, nem SLR gép sincsen, amihez lenne gyári tok. A komolyabbat úgy értem, hogy a CCD nagyobb mint a "minimál" 1/2,5 zoll, legalább 28 mm eqv-ről induló, jó fényerejű, rendesen korrigált objektív, manuális mód, sok korrekciós lehetőség és vakupapucs(!). Na ilyen ma nincs, nem is nagyon volt, az utolsó mohikán az Oly 8080, de már azt sem gyártják. Vmilyen oknál fogva a legnagyobbak, a Nikon, Canon Olympus hármas teljesen leállt ezzel a kategóriával. Van néhány ígéretes versenyző, pld. a Sony DSC R1, vagy a Samsung Pro 815, de ezekhez csak független gyártóktól van tok, aranyáron. Szóval jelenleg az a helyzet, hogy vagy megbékülsz a kompakt gépekkel, vagy vehetsz DSLR-t.
Ismét untatlak titeket e gy kicsit a hülye kérdéseimmel:S
Kutakodtam még 1 kicsit, és meglepően tapasztaltam, hogy a canon powershot pro1-hez is jó a gyártói adatlap szerint a WP-DC20 vízálló tok, amit eddig úgy tudtam hogy S1-hez van. Ezért is kérdezte talán vmelyik kolléga hogy ez a 2 gép ugyanaz-e. De az adatlapokat megnézve kicsit furcsállom hogy a 2 gép méretei kb 6:1:-6 cm-rel eltérnek egymástól. Akkor hogyan lesz hozzá jó a tok?
Nem tudom hogy lehet-e még kapni, mert már kifutott modell. Mi lett ennek az utóda? Kicsit keserű a dolog hogy ott volt 2004ben 7x zoommal, 28mm eqv, 8MPX, minden tökéletes, és most nem találok helyette semmit. Ami hasonló, az mind 35mmm eqv.
Az egyetlen negativum, hogy állítólag nincs AF segédfény. Ez mire jó, hogy működik, csak nagyon alapszinten pls vki írja le:)
Használt ilyet vmelyikőtök már víz alatt? Mert most nagyon beleszerettem és inkább koplalok egy kicsit, megveszem használtan ha találok, csak félek hogy így se fog menni.
Baliról sajna nem képekkel tértem haza, de volt a csapatban aki napi 4-ez nyomott és megvakította a közelben lakó összes vízalatti lényt. Hátha majd ő feltesz valamit!
En mondjuk csak sznorkelezes kozben hasznalnam, mert meruleshez mar rendes vaku szerko illik es tapasztalataim szerint csak szintkozelben van eleg feny.
Khmmm... A CCD méretét és az ekvivalens(!) (normál 35 mm-e filmre átszámított) gyújtótávolságot kéretik nem összekeverni! A 28 mm eqv objektív látószöge mindenképpen nagyobb a 38 mm eqv-nél, a CCD méretétől függetlenül. Azért találták ki az átszámítást, hogy 1. a filmhez szokott fotósok tudják "méricskélés" nélkül a várható látószöget, 2. A sokféle CCD méret miatt igen változatos fizikai gyújtótávokat könnyen ösze lehessen vetni. Ugyanakkora pixelszámnál a CCD nagyságának inkább a zajosságban van szerepe. Gyártótól és az alkalmazott szoftvertől is függ, de elég jó ökölszabály, hogy kisebb CCD = kisebb pixelenkénti érzékelőfelület = nagyobb zaj. Bár ez inkább a nagyobb érzékenységnél - ált. ISO 200 felett - kezd játzsani.
Ez nem vízalatti tok, hanem vízzáró csomagolás. Vagyis vízálló, de nem nyomásálló. Lehet vele vitorlázáskor fotózni, esőben vagy éppen 60 centivel a víz alatt. De amikor a nyomás elkezdi "zsugorfóliázni" a géped, akkor vidd nyugodtan tovább, szeretnék már egyszer látni egy kütyüt, milyen lesz 5 atm nyomás alkalmazása után ;-)
Nekem nagyon gagyinak tűnnek, olyan mintha egy hermetikusan záró műanyagzacsiba tenném a gépet. Ki vannak ezeken vezetve egyáltalán a kezelőszervek rendesen? Csak mert canon S3 is-hez ilyen van.
ugyebár az oly kivételével mindegyiknek 1/2.5" CCD-je van. olynak 1/1.8". Így az utóbbi 38mm gyujtótávjával nem vesztek sokat. Gyakorlatilag 20-30cm-rel fér kevesebb a képre ugyanolyan távolságról mint egy 28mm-es gyujtótávú 1/2.5" CCD-s s70-essel. Ezzel szemben ottvan a dícsért optika, a külső vakupapucs.
Tudtok esetleg valamit, ami a többi javára szól, mert most úgy látom ez a lehető legjobb választás ebben a kaetgóriában, ilyen áron, ilyen tudással.
nem egyenlő az s1 meg a pro1 pro1: <a href="http://www.digifenykep.hu/index.php?pdata=1&topic=description&product_id=52" target="_blank">pro1</a> s1 is: <a href="http://www.digifenykep.hu/index.php?pdata=1&topic=description&product_id=14" target="_blank">s1 is</a>
Nem profi fotókat akarok csinálni, csak élményfotózásra kellene, meg tanulgatni a fotós dolgokat. Hogyan kell használn a záridőt, blendét, stb, stb.
bernis: A képstabot nem is akarom használni víz alatt, mert természetesen megkavarja a más közeg. Ha S1 lesz akkor használtan. Bár jelenleg talán az oly SP350 ami vezet, énis jókat olvastam az optikájáról.
Ha jól sejtem a 28 mm azért jobb ugye, mert közeli témánál több minden fér rá a képre. Víz alatt meg ugye nem csinálunk tájképeket. De mennyire elég a 25 mm egy kezdőnek? egyáltalán ugy általában milyen távoli szokott lennia téma, ha nem makróztok?
A Canon S1 IS stabilizált (IS) objektíves nagyzoomos gép. Kifutott típus (az S3-nál tart a sorozat), csak 3MPx, és hiába nagy a zoom, csak 38 mm eqv-ről indul, tehát praktice nincs nagylátószög. Viszont létezik hozzá óccsó gyári tok. Nem volt alkalmam kipróbálni, de olvstam, hogy a vízalatti himbi-limbi, mivel különbözik a szárazon szokásos rezgésektől, megbolondítja stabilizását, jobb kikapcsolni.
Manapság olyék inkább a 100 felé tendálnak a nagy gépek tokjaival, nem? De próféta beszéljen belőled, mert a gép jónak tűnik. Persze ha a kezelést szokás szerint agyon bonyolítják, vagy egy-két rejtett baromság előjön, lehet elmegy az ember kedve tőle. De mindenképp ígéretes jószág.