Akit érdekel: az m4sport.hu adta a német-magyar meccs elsö fidejét, a másodikat csúsztatva?/az élö közvetítésbe bekapcsolódva? adja az m4sport is.asszem 20:13-ra vezetnek a németek.
Amúgy mit vársz egy olyan csapat szurkolóitól, akik simán benyelték, hogy ennek a csapatnak bármi köze van a Györi Vasas ETO-hoz. Akik a nótáikat tölünk lopták, akik megpróbálják a Fradi-szív és a Fradi-család kifejezéseket is lenyúlni és a saját csapatukra transzformálni. A buzdításukat mondjuk ont nem tölünk, hanem a kispestiektöl lopták, de hát semmi se eredeti ott, ezt rég megszokhattuk tölük. aztán ha valami ciki (szembejön nekik az igazság), akkor szemérmetlenül letagadják, pedig a tények makacs dolgok.
Ja, és én vagyok maga II. János pápa reinkarnációja.
Nem minden játékos vágyik a Djør / CSM típusú bolhacirkuszokra. Pláne nem egy annyira intelligens ember, mint Vjahirjeva. Mindig szórakoztató látni, hogy ezen be tudtok sértődni. Biztos nem most éltük ezt át utoljára.
Ez picit más olvasmány volt, mint a Viperákok hivatalos kommünikéje. Ha valahogy megússzuk csőd nélkül az idei szezont, akkor is egyértelműen két polccal lejjebb vannak, mint két éve és bizony a kristiansandi menedzsment szempontjából ez a hat hónap nem volt épp hízelgő.
Nem emlékszem már, melyik távozó nyilatkozott úgy (talán a hosszú frufrujú dán kapus) a hivatalos honlapnak, hogy ebben a klubban a családias légkör a legnagyszerűbb. Gyakorlatilag úgy is zajlottak a dolgok, mint egy közepesen toxikus családi kisvállalkozásban ezek szerint.
Egyébként elismerésem a VG előtt, hogy ezt a cikket lehozták. Csak nekem esik nehezemre a Népsportban hasonlót elképzelni?
Biztos, hogy több nézete van a dolognak. Láttam én is, hogy még az évenkénti bontásban is van jóval fejlettebb gyerek. Azt is láttam, hogy szinte ugyanazzal a csapattal elindultak két korosztályban is. De azokban a csoportokban, amiket én láttam idén, mind a kettő inkább a kivétel volt, mint a szabály. Illetve a gyerekek szeretnek versenyezni, és szeretnének gólt lőni, nyerni. Én nem látom úgy, hogy bele lennének hajszolva. A kötelező játékidővel az is kapott lehetőséget, aki mondjuk három meccsen lőtt egy gólt, de az a gyerek annak ugyanúgy örül, mint aki egy meccsen lő hatot. Az új ingereket, más típusú ellenfeleket, kapusokat sem nagyon lehet máshogy kitapasztalni. Ha valami nem működik, máshogy kellene csinálni, sokkal jobban elfogadják, ha megélik, mintha csak az edző mondja.
Én nem mondom, hogy hosszú távon ez volt jó, a mostani meg rossz lesz, nem vagyok ilyen szinten benne, nem tudom megítélni. De rövid távon nagyon valószínű, hogy a középső harmadba tartozó gyerekekből is fog még kikopni így, az alsó harmadból meg biztosan.
Nem tudom hogyan szól a kiirás és a szabályzat, de a veszprémi u21esek lettek az nb1/b másodikjai, ők nem juthatnak fel, és bőven lehet, hogy ilyenkor nem indulnak el a tabellán lefelé, hogy ki ugrana be, hanem a jobbik kieső, a Neka marad bent.
Aztán hogy mi a magyar kézilabda érdeke nem tudom, én csak a kupa f4-ben láttam őket, ott szimpatikus, modern kézilabdát játszó fiatal magyar játékosokat láttam, és akkor már inkább ők, mint a külföldiekkel kétségbesetten 'megerősített' Pler, Eger, stb. Igazából Élesék projektje is szimpatikus volt, csak mögöttük nem van ott egy korlátlan pénzcsap.
Csak most olvastam, hogy a NEKÁ-nak hogy, hogy nem csináltak helyet az NB1-ben (szerencsére a nöi csapatukat nem tudták visszatuszkolni). A NEKÁ-t nem szabadna engedni az NB1-ben játszani, mert vagy utánpótlás akadémia, aminek a kizárólagos célja a játékosnevelés, vagy pedig rendes klub, de akkor ne hazudják utánpótlás akadémiának, és föleg ne égessék az adóforintokat.
És félő, hogy az eddig is az akceleráltak által leuralt versenyeken mégjobban nyílik majd az olló, óriási fizikai különbségek vannak 2-2 év alatt. Amúgy ez régen 2010-es évek is így volt, hogy 2évenként volt kiírva.
Klári néniek az OKSI-ban kedvenc szava járása volt erre, hogy nem baj, egyik évben vetünk, másik évben aratunk, de ez hülyeség.
FF majd megerősít v cáfol, de tudtommal pl. a németeknél 14-ig nincs is bajnokság. Emlékszem a honvédos fiúk mindig jártak egy düsseldorfi up tornára és u14 alatt többször majdnem meglincselték őket a helyi német szülők, hogy milyen dúrvák és kegyetlenek, holott csak ők akkor már 2 év szivacsozás és 4 év rendes labdás versenyévadon voltak túl. És a végén mindenki eljut a felnőttig (ha), de a németeknél lehet mélyebbek a fizikai és technikai alapok, nem a versenyeken, az eredmények hajhászásán van a hangsúly.
Sokat gondolkodom rajta, hogy olyan kis országok mint pl a Szlovénok és az Izlandiak hogyan csinálják, hogy annyi csapatsportban (is) érnek oda a csúcsig, és valószínű ennek az egyik alapja, hogy nem versenyeztetik túl a gyerekeket, nem ölik ki belőlük a lelkesedést, hanem mindenkiben potenciális Doncicokat, Jancokat, stb látnak.
A gyermekkézilabdában is van változás. Megszűnik az U10 versenyeztetés. Az U11 és az U12 összevonásával csak U12 bajnokság lesz. Az U13 és az U14 is egyben indul, mint U14, és lehet bele U12-est is nevezni, de akkor az a játékos az U12-be nem nevezhető. A hátteret nem tudom, de nagy változás, főleg a régebben együtt játszó most U12-es csapatoknak, ahol van U13 csapat is, ott félő, hogy aki az összevont U14 korosztályba nem fér be, lemorzsolódhat majd. Ugyanez a most U10-es, jövőre U12-be kerülő korosztálynál is.