Keresés

Részletes keresés

Pityus53 Creative Commons License 2015.07.08 0 0 10895

Sziasztok!

Fotóimat Photoshoppal való szerkesztés után JPEG formátumban mentem el. Sajnos ezeket bizonyos médialejátszók (LG HR929c ) nem fogadják el. (A Samsung TV-m mindenevő.) Az eredeti szerkesztetlen képeket minden gond nélkül felismerik. Ráadásul most vettem egy Canon Selphy CP-910-es hőszublimációs nyomtatót, amiről közvetlenül USB-én keresztül is lehet nyomtatni, de ez sem ismeri fel. A használati leírásban megjegyzi, hogy az EXIF szabványnak megfelelő JPEG képekkel lehet használni. Miként mentsek a Photoshopba, hogy minden más eszköz is felismerje?

izzy_ Creative Commons License 2015.07.07 0 0 10894

sziasztok!

mit lehet tenni abban az esetben, illetve mit állíthattam el, ha a klónozó eszköz használata közben, miután a forrást alt-al kijelöltem és az egeret elhúztam a kép egy másik részére nem jelenik meg az "ecset" kör helyén a forrásterület színe/mintázata. Csíkos mintázat, illetve vonalakat tartalmazó mintázat klónozásánál a pontos illesztés eltalálásához ez mindenképpen hasznos volt, korábban megfelelően működött, sajnos fogalmam sincs mit állíthattam el...köszi előre is a segítséget!

Abu F Creative Commons License 2015.06.15 0 0 10893

Szerintem a legegyszerűbb a Blending options-ben a Blend if felső skálán a fehér csúszkát addig húzni, amíg a nem kivánt részek eltűnnek. 

Előzmény: n.n.n (10891)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.13 0 0 10892

Húzd fel a kontrasztot, azzal "beégeted" a fehéret és már homogén is lesz.

Előzmény: n.n.n (10891)
n.n.n Creative Commons License 2015.05.12 0 0 10891

Sziasztok!

Fehér papírra, grafit ceruzával készített skiccet beszkenneltem és Photoshop cs6-ban szeretném csak a grafit részt megtartani, mögötte a "fehér" papír hátteret nem. Hogyan tudom ezt kivitelezni? Ugye a fehér itt nem homogén, ezért színtartomány kijelöléssel is sok folt marad, amit eddig csak radírozgattam, de jó lenne valami praktikusabb, gyorsabb megoldás.
Előre is köszönök minden segítséget!

Black Dragon Creative Commons License 2015.04.24 0 0 10890

Hááááát......eeeez a shuuuunyi sanyi báááácsi :))))

Előzmény: Noxin (10889)
Noxin Creative Commons License 2015.04.23 0 0 10889
sinci01 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 10888

Köszi a segítségeket! :)

nvizsla Creative Commons License 2015.04.07 0 0 10887

Ne csak színben, hanem tónusban is gondolkozz! A fehérnek is vannak tónusai ugye, amik szürke-árnyalatok. A színcserét megcsinálja, de a tónushoz nem nyúl s mivel a "fehér" egy  meglehetősen világos szürke-tónus, azért lesz az eredmény is egy világos színtónus. Próbáld meg a kijelölt területet, tónusban is változtatni(sötétíteni).

Előzmény: Parkvárosi (10886)
Parkvárosi Creative Commons License 2015.04.07 0 0 10886

Sziasztok!  Abban kérném a segítségeteket, hogy egy fehér színű boxeralsót szeretnék átszínezni bordó színre. A kijelölés-színcsere-majd megadva a szín. De csak rózsaszínre tudja átcserélni, pedig a többi színre megy. Hiába adom meg a pantone kódot, nem sikerül. Tudna valaki ebben tanácsot adni?

Abu F Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10885

Van egy erre szolgáló kapcsoló (ikon) a korrekció Tulajdonságok ablakában alul balra. Lehet a Layer (Réteg) menőben is bekapcsolni a Create Clipping Mask-ot (nem tudom magyarul hogy hívják).
De legegyszerűbb a két réteg találkozásához vinni a kurzort és az ALT/Option gomb lenyomása mellett kattintani.

Előzmény: sinci01 (10880)
nvizsla Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10884

A folyamat során, több pontban is lehetséges, különböző beállítás, ami a színkezelést illeti.

1. A raw-konverternek is van saját, beállítható színtere, legalább is az általam használt ACR- nek( a ViewNx2- t nem ismerem).

2. A Photoshop- munkafelületének is van saját beállítható színtere(amit az edit/colorsettings menü-pont alatt lehet beállítani). Ugyanitt lehet beállítani a színtér-konverziót és figyelmeztetést kérni, eltérő színtérbeállítások esetén.

3. Kidolgozás után, fájlmentés előtt, színtérkonverziót lehet végrehajtani(edit/convert to profile) menüpont alatt, a felhasználási mód függvényében(sRGB, monitoros megjelenítés esetén, vagy RGB és egyéb nagyobb terjedelmű színtér, nyomtatási célra).  Hasznos megoldás lehet, ha JPG mentést, a File/ Save for Web menüpont alól adod ki, mert akkor elvégzi a konverziót is sRGB színtérbe, mentés előtt. 

4. Színhelyesség problémát okozhat a monitor színtér beállítása is, de ez már bonyolultabb eset.

A munka folyamán, nem muszáj mindig ugyanabba a színtérbe legyen, de a végén, lényeges, hogy mentés előtt, a megfelelő színtérbe legyen konvertálva.

Előzmény: nikon001 (10883)
nikon001 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10883

Sziasztok!

 

Lenne egy olyan problémám, hogy amikor a Raw formátumú képet  ViewNX2-ből betöltöm a photoshop cs6-ba, feldolgozom,  látottak alapján megfelelőnek találom, elmentem jpg képként és amikor megnyitom a retusált képemet ViewNx2-ben teljesen más színhőmérsékletű, fakóbb színtelenebb képet kapok... Hogy lehetséges ez? Az eredeti raw kép a ViewNx2-ben élénk  photoshopban élénk, de a végeredmény nem szép. És persze az előhívásnál sem szép. köszönöm!

Black Dragon Creative Commons License 2015.04.01 0 0 10882

A CS4 esetében ezt egy kapcsolóval lehet aktiválni. A korrekciós panelon van alul két egymást félig átfedő kör, melyek közül inaktív (alap) esetben a felső fekete színű. 

Gondolom a CS6 is valami ilyesmit használ.

Előzmény: sinci01 (10880)
battyan178 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 10881

Sziasztok!

Szakdolgozatomhoz lenne szükség egy hőkameraszerű képre, amin a derékfájdalom pontos helyét jelölöm. Hogyan tudom ezt legegyszerűbben megcsinálni? Esetleg valaki nem csinálná meg nekem, persze nem kérném ingyen.
Előre is köszönöm!:)
Üdv András

sinci01 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10880

Sziasztok.

CS6-ban ha hozzáadok egy korrekciós réteget, akkor azt alkalmazza a teljes munkafolyamatra. Hogyan tudok csak a kijelölt, 1 réteghez adni korrekciós réteget?

Köszi!

hunterzsolt Creative Commons License 2015.03.24 0 0 10879

Nagyon szépen köszönöm! Sajnos nem vagyok pesti, viszont nem lenne rossz egy ilyen tanfolyam...

Végülis sikerült rá jönnöm,hogy hogyan is csináljam meg (villámlás és általa a dolgok megvilágítása) de jó sok időmbe fog tellni! Egyenlőre egy tesztet megcsináltam egy villám keletkezéséről és terjedéséről,amit le játszva eléggé jól sikerült! A gif csak fekete fehér árnyalatos lesz, talán így össze fog jönni!

Előzmény: kingbid (10878)
kingbid Creative Commons License 2015.03.24 0 0 10878

Amit te szeretnél szerintem arra alkalmasabb lenne egy After Effects. A GIF formátummal az a baj, hogy csak 256 színt képes menteni. Szóval, azokon a részeken, ahol sok szín, vagy esetleg színátmenet van az nem lesz valami szép.
Itt találsz egy kis összefoglalót ezekről a formátumokról:
http://designertanfolyam.hu/designer-blog/amit-a-kepfajlok-formatumairol-tudni-erdemes

 

Ha mégis szeretnéd GIF animációként megvalósítani, akkor pedig erre vannak remek kevés óraszámban tartott képzések. Ha budapesti vagy, akkor ezt tudom ajánlani neked én is itt alapoztam:
http://designertanfolyam.hu/photoshop-tanfolyam

hunterzsolt Creative Commons License 2015.03.22 0 0 10877

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni egy olyan felirat megalkotásához, ami .gif-ként készülne el a ps-ben.

Az elképzelésem a következő lenne:

 

Sötét (fekete) kép tárul elém, majd egy fénypászta, vagy egy villám által megvilágítva az odaírt felirat pillanatokra láthatóvá válna.

Ha fénypászta, akkor a fény lassú haladásával a fény által megvilágított sugáron belül a betűk megvilágításra kerülnének, majd egy "hatalmas villanás" előhozná a teljes feliratot.

Ha villám, úgy csak pillanatokra a felirat 1-2 részlete válna láthatóvá, majd egy "hatalmas villámcsapás" hozná elő a teljes feliratot.

Mindezt gif-ként készíteném el. 

Nem vagyok túl profi, így egy lépésről-lépésre megoldás jól jönne....

 

Ha esetleg van, aki szívesen foglalkozna a dologgal, úgy megköszönném, ha oktatna!      

Köszönöm előre is...

 

Ha lenne vállalkozó szellemű tag, akinek van ideje és türelme a feladathoz, akkor megkérném, hogy levélben jelentkezzen! (Csak mert nem szeretném teleszemetelni a fórumot, viszont a végleges és sikeres megoldás lépéseit feltenném ide)

 

email címem: hunterzsolt@hotmail.com 

Kzella Creative Commons License 2015.03.05 0 0 10876

Kérhetsz nyugodtan, bármikor, valamelyikünk válaszol.

Előzmény: Törölt nick (10875)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.05 0 0 10875

Kzellatól megint segítséget kérnék, regisztrálok az oldaladra :)

manitounickfree Creative Commons License 2015.02.08 0 0 10874

valaki találkozott már vele, neat image pro7-ben megnyitva az adott képnek megváltozik a színe, bár szerkesztés után az 'ok'-ra kattintva visszaáll...

nvizsla Creative Commons License 2015.02.08 0 0 10873

Nem használok colorefex-et.

Előzmény: manitounickfree (10871)
manitounickfree Creative Commons License 2015.02.07 0 0 10872

feltettem /régebbi/ ps cs6-ot, colorefex pro 4.00 szépen működik pluginként.

win8.1 64

Előzmény: nvizsla (10870)
manitounickfree Creative Commons License 2015.02.06 0 0 10871

colorefex-et használod e?

feltelepítem külön progiként mivel Ps plugint nem ajánl fel.

majd telepített mappából átmásolom Ps plugin mappába a plugin fájlt, el is indul, szerkeszteni is lehet vele, de miután ok-ézom Ps-ben már nem jelenik meg, marad az eredeti kép, mintha nem csináltam volna semmit.

 

Előzmény: nvizsla (10870)
nvizsla Creative Commons License 2015.01.22 0 0 10870

Nálam win 7 alatt, és szintén csak plugin-ként nem működött.

Előzmény: manitounickfree (10869)
manitounickfree Creative Commons License 2015.01.22 0 0 10869

amit nem írtam win8.1 64bit.

vista64bit-en ment ez a plugin igaz még CS5-el.

most win8.1 van fent, ha magában telepítem neat image-t megy szépen, PS pluginként már el sem indul PS.

Előzmény: nvizsla (10868)
nvizsla Creative Commons License 2015.01.22 0 0 10868

Nekem sem működött a 64 bit-es, igaz, hogy én CS 6-on próbáltam! 

Előzmény: manitounickfree (10867)
manitounickfree Creative Commons License 2015.01.21 0 0 10867

használja valaki az új PS CC-t?

neat image pro v7.0 telepíteném hozzá /plugin-nak/ de nem műkszik, másnak sem?

lamoze Creative Commons License 2015.01.19 0 0 10866

Segítséget kérek! Kollázst készítenék, ahol fontos az odahúzott képek méretegyezése, mégis, jó pár kép a beillesztéskor a felére ugrik össze, míg mások tartják a méretüket. A felbontása ugyanaz a bemásolt képeknek, mint a kollázs lapjának. Mi a baj?  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!