Keresés

Részletes keresés

Sylvie Creative Commons License 2000.06.21 0 0 232
berill, itt vagy még?
akkor most Brunhi szerint legyen cicusod?
én azt hittem, hogy a Blue-t a cicának szántad :)
off: azért én kiváncsi lennék... on

mi lesz a cicussal???
teljesen lemaradtam....:(
S.

berill Creative Commons License 2000.06.21 0 0 231
LamaXX,

nagyon kifejező valóban...
kösz a hozzászólást.

berill

ui.: és amikor megrovásban részesül, akkor meg szigorúan SZAR-nak titulálom???

Előzmény: LamaXX (229)
berill Creative Commons License 2000.06.21 0 0 230
LamaXX,

nagyon kifejező valóban...
kösz a hozzászólást.

berill

Előzmény: LamaXX (229)
LamaXX Creative Commons License 2000.06.21 0 0 229
Javaslom a Kakika nevet. Egyedi, szokatlan, különleges, kifejező, és ami a legfontosabb: kiválóan jelzi a kutya elspdleges attribútumát.
berill Creative Commons License 2000.06.21 0 0 228
Sylvie, nem tudom, mi az anya neve...
Valahol itt olvastam a Tara nevet az indexen.

b.

Előzmény: Sylvie (227)
Sylvie Creative Commons License 2000.06.21 0 0 227
sziasztok, megint itt vagyok, lemaradtam az eseményekről egy kicsit, mert szétnéztem a városban (na, csak itt a szomszédban,nem volt nagy séta)
berill, Tara szép. nem az a kiskuty mamájának a neve? tavaly még volt ilyen néven kutyája a csajszinak, szerintem küldtem is róla képet. sőt, ismerek Karát (Chara?) is, szintén onnan.

sec., az öreg palotapincsi mint falkavezér rendezgeti a hatalmas fiatal dogot - hát, gondolj bele, nem kicsit mókás. mert ő volt a helyben levő kutty...
egyébként ugyanezt hallottam tacsi - ír farkas párosításban is.
azt hiszem, annyi a lényeg, hogy nagyon kell figyelni mindkettőre, főleg az első néhány napban, nehogy komoly bajok legyenek, mert elég erősen tudja a cicus is bántani a kölyökebet

Brunhi, ugye még itt vagy egy kicsit? akkor legyen macs (azt hiszem, ezt értettem ki a szavaidból) ?

ha már nem érsz ránk, de olvasol, akkor jó utat és nagyon sok-sok pihenést.

Pussssz, Sylvie

berill Creative Commons License 2000.06.21 0 0 226
Igazad van!
Majd legfeljebb amikor jókiskuzzy akkor blue, amikor rosszkiskutty akkor tar... :o))

na ez vicc, de a Blue-t is lehet szigorúan mondani...szerintem.

berill

mikor mész? ha már nem jössz ma, akkor jó utat és kellemes időtöltést!!!
meg egy pussz is pluszba... :o))

Előzmény: Brunhilda (225)
Brunhilda Creative Commons License 2000.06.21 0 0 225
Kedves Berill ne törödj azokkal akik kiröhögnek. Izlések és pofonok. Azt a nevet kell választanod, amelyet szivesen használsz hosszú-hosszú évekig. De hogy becézed a Blue-t? Kis kékségem gyere ide?! Bluecska? (sic!). Olyan nevet kell adnod, amivel leszidni is tudod. Ez most komoly!! A mi kutyáink már abból tudják, hogy baj van, hogy milyen nevet használunk (no meg persze a hangsulyból)
Pl.: az egyik mastiff neve Sally. Amikor Sárának szólítjuk érzi, hogy gond van. EGyszer kipróbáltam nem szigorú hangsúllyal mondani neki, hogy Sára és olyan bűnbánó képpel bámult rám, mint aki azt mondja: "Na most mi van, nem csináltam semmi rosszat."
Tara is jó, tetszik.
Mi lesz a macska neve? A mienk Jimmy és Mignon.
Még ma megpróbálok hozzászólni, de aztán megyek haza, tehát nem tudom, hogy mikor tudok irni nektek. Addig is legyetk rosszak és ne hadjatok ki semmi fontos döntésből. Addig nem csinálni semmit amig vissza nem jövök!!!!
Brunhi
u.i.: a doginfóba a szüleim irnak. Már ha ezt kérdezted.
berill Creative Commons License 2000.06.21 0 0 224
Sylvie! Emlékszel miről beszéltünk tegnap?
A vak öreg palotapincsi és a fiatal hatalmas német dog?
Meséld el secondnak!!!
Biztosan jót fog mosolyogni!

berill

berill Creative Commons License 2000.06.21 0 0 223
És a Tara?

Egy "kedves" kolléganőm azt mondta, enyhe megvető gúnnyal, hogy: ja, nem annyira gyenge, mint a Blöki...
Mármint a Blue-ra.

berill

Sylvie Creative Commons License 2000.06.21 0 0 222
szia sec.,
tudod, ez valahogy így "szokott" lenni. eddig azt tapasztaltam, hogy az ebek a legritkább esetben születnek macskautálattal, inkább megtanulják egymástól. eddig akárhány új kutyánk keletkezett, mindegyik elfogadta, hogy van ott egy cicállat, aki a házhoz tartozik.
second Creative Commons License 2000.06.21 0 0 221
berillke,

nem vagyok etológus, dunsztom nincs mit fog gondolni, a kiskuty, amikor ot találja a macsot, de szerintem, ha tudja, akkor lenyomja. Nem gondolnám, tiszteletben tartaná, hogy a macska előbb volt ott. Ha ő az erősebb, akkor miért adná át az első helyet egy "nyamvadt" macskának? :)))

Sec.

Sylvie Creative Commons License 2000.06.21 0 0 220
berill, több kutyás topicot olvastam, háááát... volt olyan, amit csak azért, hogy legyen min szörnyülködnöm.
a könyvet én sem szerettem, valahogy kicsit magamra ismertem az említett hölgyben - hát, nem volt egy nagy élmény. de Scara-ként tényleg tetszik a név.
nem vagyok egy nagy moziba-járó alkat, tehát nem tudom, miben láthattad. Viszont egy Vavyan Fable-könyvben volt Trisha nevű lány és macsek is - ha jól emlékszem, abban volt egy Turbo nevű ír farkas.
miért hétköznapi a Blue? a Marci már sokkal inkább
S.
berill Creative Commons License 2000.06.21 0 0 219
tetszik, bár nem vagyok egy nagy Elfújta a szél rajongó...
Sajna nem vagyok olyan finom. :o))

Olvasod a Milyen kutya tartható lakásban c. topicot?
Mi a véleményed? Vagy a DOGINFO-s hozzászólást te írod? Elég vegyesek a vélemények ott is nem?
Csomó vagdalkozó állat(barát) ír be oda és szitkozódik, pedig gondolom a topicnyitónak nem az volt a célja, hogy összeugrassza a kutyásokat a nemkutyásokkal...

berill

Melyik filmben volt az a név: Trisha????

Amúgy legszívesebben a Blue-ra szavaznék, mert egyrészt olyan kis kedves név, másrészt meg...más miatt is, de valaki kiröhögött miatta, mert hogy az olyan snassz, mint a Morzsi meg a Picúr és hogy ne legyek már hülye... :o((

Előzmény: Brunhilda (218)
Brunhilda Creative Commons License 2000.06.21 0 0 218
Sziasztok,
Berill van logika abban amit mondasz. A mi kutyáink közül azok, amelyek kölyökként jöttek hozzánk, valahogy jobban elfogadják a macskákat. Persze csak a házban, kint szó nélkül végeznének velük. De a kuvaszok például gyűlölik őket, mindig rombolás van amikor összetalálkoznak a házban. Ennek ellenére nem tartom rossz ötletnek.
Tetszik a névötlet?
Brunhi
berill Creative Commons License 2000.06.21 0 0 217
Hali!
Brunhi! Remélem még nem tűntél el!!!
Megkaptam a képet, köszi, és láttam a doginfon is...
Amúgy teccik az új kinézete a Doginfonak...
remélem lesz tényleg ilyen cikk. A többit már elolvastam. Mindet!!!
:o))

Azt gondolom, hogy ha a macsek jönne előbb, akkor a kutya "lélekben" sose nőhet a fejére, hiszen a macska már akkor otthon volt otthon, amikor a kutyus érkezik, tehát az én paraszti észjárásom szerint a macska lesz a rangidős, akkor is, ha a "kis" írfarkas már nagy lesz...

vagy rosszul gondolom?

berill

Sylvie Creative Commons License 2000.06.21 0 0 216
látod, berill, nem hiába kiabáltunk Brunhi után, csak sajnos nem igazán segített a cic-kérdésben.
Brunhi, ha itt vagy valahol, segíts: vállaljon berill egy apró macsekot is? És köszönöm a képet, nagyon helyesek a kuttyok.
berill, hogy tetszik a Scarlett? pl. Scara-nak lehetne becézni, az nekem tecc.
S.

DOGINFO Creative Commons License 2000.06.20 0 0 215
Szia berill , itt a doginfo
Azt hiszem találtunk nevet a kutyusodnak. Mivel származása ír,gyors lesz mint a szél, neme lány, ezért javaslatunk: kapja a keresztségben a Scarlett nevet az Elfújta a szél c. regény kissé elkényeztetett de egyébként ír származású és gyönyörű hősnőjéről Scarlett O'Hara-ról.
Egyébként az egyéb témáitokhoz :Az ebtartás felelőségéről szól egy új cikk a Doginfon
Remélem tetszik a név,de ha nem azt is megirhatod a doginfo forumába.
Előzmény: berill (178)
Brunhilda Creative Commons License 2000.06.20 0 0 214
Megnéztem, hogy is néz ki egy ilyen irfarkas. Oltári édes. Elküldjem nektek azt a fotót, amit leszedtem a netről? Tudjátok mit, elküldöm.
B
Sylvie Creative Commons License 2000.06.20 0 0 213
berill, nekünk volt egy Mamusz névre hallgató macsekunk, onnan szerezte a nevét, hogy amikor nagyon mini korában hozzánk került, nagy bundája volt, és úgy nézett ki, mint egy négy lábon járó mamusz. aztán rajtaragadt. nem tudom, hogy ha csak lakásban van a macsek, akkor mennyire kapirgál, de lehet, hogy a spárgával beborított kaparófára rá tudnád nevelni.
nem igazán a kaparásban látom a gondot (soha nem volt szobacicám, tehát nem vagyok teljesen szakértője a kérdésnek, hanem a kutya-macska viszonyban. egy ír farkas nem kicsi, ha elindul a cic után játszani, mit találsz otthon? macsek a szekrénytetőn, kutyakaparás a szekrényen...
Brunhi pedig ma nem szeret minket, még a doginfoval sem tudtuk lekenyerezni sajnos.

szép napot továbbra is mindenkinek, hamarosan szaladok haza.

Előzmény: berill (211)
Brunhilda Creative Commons License 2000.06.20 0 0 212
És az Úr leszállá az ő népe közé.
Na ez egy kicsit durva volt. Sziasztok csajok.
Tudjátok én dolgozom és csak itthon van iternet, az is szigorúan csak hat után.
Nekünk is van két cicánk, mindkettő egy túlélő bajnok. Az egyik multkor 1 órát töltött a legmagasabb fa tetején, mert nem vette észre, hogy a kuvaszok ki lettek engedve.
Amugy jó ötlet, de a gazdit meg kellene kérdezni, hogy az irfarkasok mennyire ölösek. Pl. a vizsláknál ÁLLITOLAG vizsgakövetelmény, hogy szabad területen megöljenek egy macskát. Hangsúlyozom én is úgy hallottam, nem hiszem, hogy ez megengedett. Bár ki tudja?!
Könnyen össze lehet őket szoktatni, főleg, ha a kutyus még kölyök. Egyre nagyon ügyelj, ne hagyd hogy durvuljon (játékból) a cicával, mert ha megszokja, hogy szabad, és ha nagyobb lesz, az már lehet halálos is. Egyébként ez nem is rossz cikk ötlet, megmondom anyámnak, hogy irjanak erről egy szöszenetet.
Kösz a feliratkozást, hogy tetszik a megváltozott kinézett?
Yahel: gratulálok a vizsgákhoz. Pénteken az én maradék három vizsgám eredménye is kiderül.
A mi keverékünk nem igazi bandog, mert abban másfajta kutyák vannak, ha érdekel majd megirom, hogy mik. De olyan édes, igaz, hogy ha idegen lennék én is be*nék tőle.
Szomorú hirem van. Holnap haza megyek vidékre, ahol nincs internet, csak néha tudok bemenni Kecskemétre. Igérem akkor jelentkezem.
No ez jó hosszú lett.
Sziasztok
Brunhi
berill Creative Commons License 2000.06.20 0 0 211
Sylvie,

gyári név sztornó, mert a frici nem tecc...
amúgy majd akkor nem intercitttzel megyek, hanem sima gyorssal, azon lehet kuttyot szállítani...egyszer láttam egy fülkében(amiben amúgy én is utaztam) egy berni pásztort...hát az sem volt kicsi :o))
de jó fej volt és nem volt gáz.

berill

nem tudom, én szeretném, hogy ne legyen egyedül, de yahelnek igaza van abban, hogy egy kiscica vszínűleg mindent szétkapar akis karmaival, amit csak talál... én meg nem akarok új bútort venni a főbérlőnek...

Előzmény: Sylvie (210)
Sylvie Creative Commons License 2000.06.20 0 0 210
BRUNHI, ÉN IS!!! GYERE!!!

berill, azért nekem válaszolhatnál... most éppen hol tart a titkos szavazás a legyen-ne legyen kérdésben? és akár lesz, akár nem, mi lesz, ha hazautazol? elképzelem, ahogy a kaposvári gyorson kajláskodik egy kicsi, aztán egy nem is olyan kicsi kutya. :)))) főleg, ha a macs is mellette van a kosárban, na az különösen mókás.
(ha lesz cicusod, ) megtartod a "gyári" nevét?

berill Creative Commons License 2000.06.20 0 0 209
BRUNHIIIIIIIIIIIIIII FELIRATKOZTAM A DOGINFO FORUMÁRA!!!! NAAAA! GYERE!!! BRUNHI! BRUNHI!!!

berill

Sylvie Creative Commons License 2000.06.20 0 0 208
BRUNHI!!!!!! GYERE MÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁR!!!!!!!!!!!!!!!!!

berill Creative Commons License 2000.06.20 0 0 207
BRUNHIIIIII !!!!!!!!!!!!!!!! HOOOOOL VAGY????

berill

Előzmény: Sylvie (206)
Sylvie Creative Commons License 2000.06.20 0 0 206
kicsi berill, tudod, hogy későn szokott idetalálni... én bízom benne, hogy jönni fog.
tényleg, mit csinálsz a sereglettel, ha hazautazol hétvégére? (azért remélem, érzed, hogy én macskapárti is vagyok, és nagyon mókás a kutya és a macska, amikor együtt játszanak)
kiabáljunk együtt: Brunhi, hol vagy????????
berill Creative Commons License 2000.06.20 0 0 205
szerintem nem jön... :o((

b.

Sylvie Creative Commons License 2000.06.20 0 0 204
berill, ne aggódj, szerintem délután előkerül végre, segít eldönteni, hogy legyen-e cicusod, és elárulja, hogy milyen ez az érdekes kutya.
berill Creative Commons License 2000.06.20 0 0 203
Na igen de hol van Brunhi???

berill

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!