Keresés

Részletes keresés

drog Creative Commons License 2011.11.06 0 0 712

Guruk!

 

Az az egyszerű fejlövésem lett, hogy C#-ban megirok egy egyszerű programocskát. Ennek érdekében, rutin híján a neten fellelhető példakódok próbáival gondoltam megérteni az OO idevágó parancsait. A problémám, hogy már az első példa beirása után sem történik semmi, annyira, hogy teljesen értetlenül bámulom a Cad válaszát.

using System.Runtime.InteropServices;
using Autodesk.AutoCAD.Runtime;
using Autodesk.AutoCAD.ApplicationServices; 
using Autodesk.AutoCAD.DatabaseServices;
using Autodesk.AutoCAD.EditorInput;
using System.Windows.Forms;using acadApp = Autodesk.AutoCAD.ApplicationServices.Application; 

namespace helloka { 
public class HelloWorld  {
    [CommandMethod("HELLO")]   
public void HelloCommand() {       acadApp.DocumentManager.MdiActiveDocument.Editor.WriteMessage("Hello World FROM C#!");      
acadApp.UpdateScreen();    


}

}

Ezzel a rettenetesen bonyolult kóddal kezdtem az ismerkedést. Az Autocad elindul, gond és panasz nélkül be is töltődik. Viszont hiába irom be neki a HELLO parancsot, ismeretlen parancs F1... válasszal reagál, és türelmesen várja, hátha olyat mondok neki, amit tud értelmezni.

 

Tehát a kérdésem: vajon mit kell beállítanom, vagy csinálnom, hogy együttműködjön velem (is) a Cad.

Temészetesen minden szükséges referencia be van töltve, teljesen panaszmentesen indul a Cad.

jégkirálynő Creative Commons License 2011.10.31 0 0 711
Előzmény: invbandi71 (706)
pf_prg Creative Commons License 2011.10.27 0 0 710

Hello!

 

Lényegében jól gondolod.

 

Elkészíted a rajzodat a modelltérben, majd átváltassz a papírtérre, ott létrehozol az elkészítendő nyomtatvány elrendezésének, papírméretének, méretarányának megfelelően egy vagy több nézetablakot, azokba beablakozod a modelltér megfelelő részletét.

Szükség esetén a papírtérben is elhelyezhetsz rajzelemeket, például az elkészítendő nyomtatvány kereten kívüli megírásainak, rajzpecsétjének megjelenítése érdekében.

Ha már azt látod a papírtérben amit a nyomtatványon megjeleníteni szeretnél, akkor a plot paranccsal készítheted el a nyomtatványt.

 

Előzmény: IldiZs (707)
pf_prg Creative Commons License 2011.10.27 0 0 709

Hello!

Sohasem használtam még VBA-t de annak SendCommand metódusa nem így működik?


Ha azzal nem megy, akor talán használható a lisp "héjként" ?

 

Betölteni a VBA programot:

 

(vl-vbaload programfájl)


Futtatni a VBA makrót egy lisp parancsfüggvényből:

 

(defun c:parancsom ()
   (vl-vbarun makróm)
)

 

 

Előzmény: Voro5 (708)
Voro5 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 708

 

Sziasztok!

 

basicben és lispben is programozgatok magamnak hasznos progikat az autocadhez,

 

a basic picit jobban megy, érdekelne, hogy van e mód arra, hogy basic-es

 

subrutinokat, functionöket ugyan úgy tudjak futtatni, mint autocad parancsokat(lisp parancsokat)

például jubb klikkel újra indítja az előző vba parancsot, meg ilyenek, erre van-e lehetőség?

 

Segítségetek előre is köszi

IldiZs Creative Commons License 2011.10.24 0 0 707

Sziasztok!

Most kezdek ismerkedni a CAD programokkal és már az elején megakadtam.

Nevezetesen Model és Layout tab. Melyik mire való. Amikor azt hittem értem, akkor arra gondoltam, hogy a Model ben dolgozok, ami végtelennek képzelendő, és ebből a nyomtatható rész fog megjelenni a Layout tabon.

Link is jó, ahol egyértelműen le van írva, lehetőség szerint magyarul.

invbandi71 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 706

Sziasztok!

 

Munkahelyes kérdésem van.

 

Elképzelhető, hogy váltanom kell munkahelyet. Valamikor 2012 év elején derül ki hogy mi lesz. Ha kiderül akkor viszont azonnal menni kell. Most, autocad 2d-ben dolgozom. Árkokat, gödröket, stb rajzolgatok, rakok össze. Technikusi végzettségem nincs. Van gimnázium + számtech szoftver üzemeltető közép fokon. Szerintetek van esély valahol autocad-es munkára? Esetleg mit kell csinálnom tanulnom hogy legyen esély. Na igen, és hol keressem?

 

Köszi a türelmet és a válaszokat.

 

Üdv: Inv

KKarel Creative Commons License 2011.08.25 0 0 705

Sziasztok

Segítséget kérnék a következő probléma orvoslására:

Egy idegen rajz megnyitása óta ACAD mech 2011-nél ha menet közben v kilépéskor rá akarok menteni a rajzra  (_qsave ), mindig a mentés máskén ablak jön elő, majd itt felül kell írni a meglévő fájlt.

Melyik változót kell átállítani, hogy normálisan működjön?

Köszi előre is: Karel

_Nyuszi Creative Commons License 2011.08.20 0 0 704

Ha nincs sok vonalad, és mind egyenes, érdemes lehet a kioszt paranccsal próbálkozni. Szerintem.

Előzmény: Gabcsi5456 (703)
Gabcsi5456 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 703

Sziasztok,

 

Arra lenne szükségem, hogy egy autocad rajzon belüli nem folytonos vonalat, valahogy szétszedjek különállóó vonalakra. Tehát egy szaggatott vonal ne egy objektum legyen hanem sok rövid különálló vonal.

Azért van erre szükség, mert szerszámpályát generálnék dxf fileból, és a CAM programok nem tudják külön kezelni a kölünböző típusú vonalakat, így minden vonalat folytonosnak látnak. Ha más program segítségével lehet megvalósítani az is érdekel.

 

Előre is köszi a segítséget!

 

Üdv: Gábor

luckeEEEr Creative Commons License 2011.08.04 0 0 702

Sziasztok!

Az AutoCAD és az excel között szeretnék egy adatkapcsolatot létrehozni. A lényege az lenne, hogy az excelen belül pillanatnyilag szükséges adatokat az AutoCAD-ben egy táblázatba importálva használnám fel úgy, hogy az adatoktól függően (tehát az adat változhat, így a hivatkozás is) egy belső hivatkozás segítségével kijelölne, vagy bármilyen módon (akár makró segítségével) megtalálna a program egy objektumot.

Bármilyen ehhez hasonló, vagy egyéb ötlet érdekel. Ami fontos, hogy egy szövegről valamilyen módszerrel egy objektumot szeretnék megtalálni a CAD-en belül. Akinek ötlete van, kérem írja le!

Köszönöm előre a segítséget!

Sznida Creative Commons License 2011.05.26 0 0 701

Szívesen, örülök, hogy segítettem!

Előzmény: invbandi71 (700)
invbandi71 Creative Commons License 2011.05.26 0 0 700

Szia!

 

Megcsináltam egy 2010-essel. De köszi a felajánlást és a segítséget.

 

Üdv: IB

Előzmény: Sznida (699)
Sznida Creative Commons License 2011.05.26 0 0 699

Szia,

 

Én ACAD LT2009-ben próbáltam ki, és az Mtext-el írt szövegben is megtalálta a betűket!

 

Szívesen megcsinálom, ha elküldöd a file-t, a profilomban meg tudod keresni az e-mail címem!

 

Üdv: Sznido

Előzmény: invbandi71 (698)
invbandi71 Creative Commons License 2011.05.26 0 0 698

Heló!

 

Sajnos nem sikerült. A kollégák azt mondják, hogy ez a módszer csak a text-eknél válik be, az mtext-et ezzel nem lehet megváltoztatni. Valami más kell. Vagy máshogy.

 

Üdv: IB

Előzmény: Sznida (697)
Sznida Creative Commons License 2011.05.25 0 0 697

Szia,

 

Csak bent a cégnél tudom kipróbálni, de én a cserével oldanám meg, igaz az abc összes betűjét végig kell nyomni, de az megy gyorsan.

Edit find and replace

Az option-ben lehet van olyan opció, hogy kis és nagybetűk cseréje.

 

Üdv: Sznido

Előzmény: invbandi71 (696)
invbandi71 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 696

Sziasztok!

 

Metszet rajzokat készítek. A jelenlegi munkába bele kellett tenni egy csomó szöveget (mtext). És most szóltak, hogy az eddigiektől eltérően kisbetűsen kell a szöveg. Eddig csak nagybetűsen kellett. Belefogtam átírni a szövegeket. Kérdésem, van-e egy gyorsabb módszer az átírásnál? Pl: nagybetűs szöveg(ek) átalakítása (konvertálása) kisbetűsre. Autocad2008-at használok. Ha újjabb verzióban lehetséges az se gond. Meg tudom oldani.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Üdv: IB

pf_prg Creative Commons License 2011.05.18 0 0 695

Nézd meg ezt: http://www.cadforum.cz/cadforum_en/autonumbering-of-autocad-blocks-incremental-counter-tip6678 hátha azt csinálja amire szükséged van.

 

Előzmény: _Mator_ (694)
_Mator_ Creative Commons License 2011.05.18 0 0 694

Hello!

Egy olyan kérdésem lenne hogy AutoCAD-ben hogyan lehet meg oldani azt hogy a lettet blockokat automatikusan számoza?

Mert 2008 as AutoCAD-em van de azzal nem juttotam semmire.

Elöre is köszi a tippeket.

 

pf_prg Creative Commons License 2011.03.26 0 0 693

Hello!

 

Tudomásom szerint az EXPLODE paranccsal a TEXT, MTEXT, ARC, CIRCLE, ELLIPSE, SPLINE, POINT rajzelemeken  kívül minden objektum szétvethető vonalakra.

 

Az EXPRESS TOOLS -ban van TXTEXP parancs, amely a szövegeket vonalakra veti szét.

 

-Itt- találsz olyan AutoLisp funkciót amellyel az ARC rajzelemeket vonalakra bonthatod.

 

A többi ?????

 

Előzmény: Gabcsi5456 (692)
Gabcsi5456 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 692

Sziasztok,

 

Arra lenne szükségem, hogy minden objektumot: (szöveget, méreteket stb.) vonallá alakítson. Van erre lehetőség? 

autocad 2012 van.

 

Üdv: Gábor

Doky586 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 691

Igen. Mint azt a (677)-ben írtam DWG TrueView 2011 progival kezdtem. De nem találok benne keresés funkciót. Ha meg tudod mondani hogy kell keresni a megnyitott dwg-ben szövegre azt megköszönném.

Előzmény: drog (685)
drog Creative Commons License 2011.03.23 0 0 690

próbáld meg jobb klikk az eszköztár bármelyikén és az eszköztárak rögzítése sorra klikk.

eltűnik mindenik elől a kis bot, amivel át lehet rendezni, és elvileg úgy ias maradnak, ha igaz

Előzmény: Chili7 (689)
Chili7 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 689

Bár nem ártana, ha nem kéne minden indításnál betölteni és a helyükre pakolni az eszköztárakat. Valaki tudja hogy kell? köszi

Előzmény: Chili7 (688)
Chili7 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 688

Megoldódott!

 

Létre kell hozni először egy ún. testreszabási fájlt (cui), majd ezt betölteni. Feleslegesen megbonyolították, de a súgó segít. Mondjuk előnyei is vannak az tény.

 

köszi

Előzmény: Sznida (687)
Sznida Creative Commons License 2011.03.16 0 0 687

Szia,

 

Egyszer a 2009-es LT-vel jártam hasonló képpen, akkor nekem a telepítés javítása megoldotta a problémát!

Csatolsz egy képet, hogy most hogy néz ki a program felülete?

 

Üdv: Sznido

Előzmény: Chili7 (686)
Chili7 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 686

Sziasztok!

AutoCAD 2007 első indítás után vagyok, és képtelen vagyok az eszköztárakat előcsalogatni. Segítsetek légyszi!

köszi

drog Creative Commons License 2011.03.09 0 0 685

a dwg trueview éppen erre való

Előzmény: Doky586 (682)
drog Creative Commons License 2011.03.09 0 0 684

1. kép

 

2. kép

 

3. kép

 

4. kép

 

5. kép

 

Előzmény: Törölt nick (679)
drog Creative Commons License 2011.03.09 0 0 683

Hagyd a fenébe ezt a gyenge szar autocad-et!

 

Nem 3d-s program, azt se tudja,hogy kelle olyat csinálni, nem tud 256÷256-nál nagyobb 3dmesh-t, szóval erre a célr szopás.

 

Mint mindig, most is a googli a barátod! Ne hallgass senkire, ha ilyen ötleteid vannak, hidd el, sokkal ügyesebb vagy, mint azt az autodesknél hiszik.

 

Tehát, a következő a dolgod: 

 

1. Letöltöd a google földet (szerintem a 6-ost találod fent)

2. Telepíted

3. Megkeresed, akás cím alapján, a területet, ami érdekel. / 1. kép /

4. A kívánt metszet vonalát a vonalzó eszközzel megrajzolod. / 2. kép a menü fölül /

5. Elmented bármi néven a vonalat. (felkínálja)  / 3. kép /

6. Jobb egérklikk a vonalon és a lebegő menüben megkeresed a "domborzati profil megtekintése" sort / 4. kép !

7. A felbukkanó metszeten mozgatott egér a vonalon fasza nagy piros nyilként szaladgál, az éppen aktuális értékekkel felruházva / 5. kép /

8. Persze mindezt 3D-ben is megcsinálja, ha éppen abban akarod megnézni!  / 6. kép /

 

Senkinek ne higyjél ilyen esetekben, ezt tudod nézegetni a világon bármerre.

És most a képek, lehet egyszerre nem engedi, akkor bocs.

Előzmény: Törölt nick (679)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!