Keresés

Részletes keresés

python Creative Commons License 2001.01.28 0 0 302
Természetesen csak akkor hatásos, ha sokan csináljuk, nagyon sokan!
Előzmény: python (301)
python Creative Commons License 2001.01.28 0 0 301
Akkor e-mail áradat a matávnak...
Előzmény: KOKislany (300)
KOKislany Creative Commons License 2001.01.28 0 0 300
na re polgarok...

most hallgatom a az ESTFMen a matavos riportokat...
erre csak annyit, hogy europaszerte 40% csokkent a hirkozles percdija, de ugye mar megszoktuk, hogy a magyarokat allandoan szivatjak, bar politikat felreteve nem a rencerrel van bajom, de ha mar a focicsapatokba az allambacsi tud annyit befektetni atcsoportositassal, akkor nem ertem, hogy mivel a tavkozles, pontosabban internetezes tobb embert erit, igy tobb ember sziv, nem ertem, hogy miert nem tesznek vmit...

egyresz: az tuti, hogy vonalas telcsire ha vki elo akar fizetni, akkor erdemesebb mobilszolgaltatohoz fordulni... stb... internetezes araval is csak magat szivatja a matav, de lehet elkelne mar nekik egy orszagos BAZDMEG! a tuntetes jo otlet, gyertek el minel tobben...

Előzmény: Lator (299)
Lator Creative Commons License 2001.01.28 0 0 299
"A matavepuletbol kijovo alkalmazottak szivatasa(nem kimondottan veresre gondoltam:)"

NLD!

Ne viccelj már!

Nem az a "szerencsétlen" MATÁV alkalmazott tehet erröl a mocskos döntésről.
Egy telefonműszerész jó sz@rul keres, tehát a (jogos) idegességed és bosszúd targya ne a kis ember legyen.
Úgy hiszem, a tömegekből szimpátiát, nem erőszakkal, hanem békés, de figyelemfelhívó eszközökkel lehet kiváltani.

Márpedig ez a célunk!

Előzmény: NLD (294)
Mindenkinek Creative Commons License 2001.01.28 0 0 298
Sajtóközlemények

Budapest, 2001. január 25.
Ismét előfizethető a "Mindenkinek"

A Mindenkinek csomag január 25-től újra megrendelhető. Az internetezőknek kidolgozott új kedvezményes díjcsomagok bevezetéséig a Mindenkinek csomag biztosan érvényben marad és előfizethető lesz. A Matáv célja, hogy az internetezők az új internetes csomagok bevezetéséig is választhassanak kedvezményes díjcsomagot.

A Matáv az internetezést támogató törekvései jegyében nem szűnteti meg a 150 Ft-os kedvezményt február 1-jén, és a korábban megrendelt minden egyes Mindenkinek csomag is érvényben marad és mától változatlan feltételek mellett a csomag újra megrendelhető. Az új, internetezőknek kidolgozott - a jelenleginél nem kedvezőtlenebb - csomagokra válthatnak majd át a Mindenkinek csomag előfizetői is. A Matáv döntésével el kívánja kerülni azt a helyzetet, hogy a jelenleg érvényben lévő internetes díjcsomag megszűnése és a hamarosan megjelenő új csomagok bevezetése között legyen olyan időszak, amikor az internetezők nem választhatnak kedvezményes díjcsomagot.

Forrás:
http://www.matav.hu/vilag/aktualis/010125.html

Előzmény: ez.van (297)
ez.van Creative Commons License 2001.01.27 0 0 297
hat epito otletem nincs de amig tomeg van addig jo mert sztm lesz ott kitalalva minden...
habar az epeszu otleteket most kene osszedobni
nemtom hogy az egesz mennyire legalis marmint hogy mar hivatalos-e a tuntetes de 8-10 ember reszvetelere szamithattok iranyombool!
szopatav:(
PETYUS Creative Commons License 2001.01.27 0 0 296
Szerintem ezek az ötletek nem jók.
Nem azoknál fejtik ki a hatást, akik megérdemlik.
A matáv üzletpolitikáját nem Magyarországon alakítják.
Előzmény: NLD (294)
PETYUS Creative Commons License 2001.01.27 0 0 295
>2000.08.16.-án rendeltem meg az isdn-t és még mindig analog vonalrol nézem a világhálót.

Akkor még éppen hat hónapod van vissza ahhoz, hogy annyit várjál rá, mint amennyit a mi cégünk várt.

Előzmény: Dr.Gonzo (292)
NLD Creative Commons License 2001.01.27 0 0 294
Hi!
En rohadtul sokat netezek es eddig is utaltam a MATAV-ot,de most hogy megin szemetkedik a matav na ezmar sok!
Megyek a tuntetesre es eddig mar 14embert beszerveztem aki velemjon.
Nem irom le mikkel basztat minket a matav +aztse hogy kulfoldon mia helyzet mert mind tudjatok mivan...
1par 5let a tuntetesre:
-A matavepuletbol kijovo alkalmazottak szivatasa(nem kimondottan veresre gondoltam:)
-Az epulet dobalasa szemettel stb.
-Akinek van szar regi telefonja ne dobja ki inkabb hozza el:) azt is majd felhasznaljuk
-Kene rakni matav szamlakbol 1 nagyon-nagy kupaccal es egetni +telefonkonyv +mindenfele matavpapirt
-Telefonalgatas a matavosoknak be az epuletbe
-Ha bejutnank az epuletbe akkor ottis grafitizni a falakat stb.
-matav ellenes plakatok,zaszlok keszitese es a kornyek feldiszitese veluk, legyen mit leszedni a matavosoknak a tuntetes utan:)
-Az epuletbe nem engedunk be senkit es kise:)

Na ennyi jutott most hirtelen eszembe.Hozzatok magatokkal minel tobb embert mert vegulis tobbsege a hatalom:)
bye!

Előzmény: Atilllla (293)
Atilllla Creative Commons License 2001.01.27 0 0 293
Könyörgöm srácok találjuk ki , hogy hogyan lehetne megszivatni a vivendit is.

Ez most komoly nektek könnyü pesten és környékén hogy van ez a kedvezmény, de itt vidéken azért nem tud elterjedni az internet mert nagyon drága
a legnagyobb kedvezmény 2,50 forint percenként este 10 után!!!
Nincs és nem is volt soha 150 ft os kedvezmény és fizetjük a 16000 ftos internetszámlákat már akik.

Már irtam levelet a Vivendi elődjének a UTI nak is de közölték, hogy nekik igy jo és nem ohajtanak semmilyen kedvezményt sem csinálni.
A vivendi dettó ugyhogy ne örüljetek hogy megszünik a monopolium mertazután sem lesz jobb.

A vivendi egy multi semmi érdeke nincs , hogy olcsobb legyen bármi is...

Dr.Gonzo Creative Commons License 2001.01.27 0 0 292
Sziasztok,
Hogy hogy lehetne szivatni a matav-ot, végtelen sok a lehetőség. Elsőnek hashajtót tennék a matav székház vizellátó rendszerébe. Azután könnygázt a klímába, persze a nyári 40-fokban. Szóval van lehetőség bőven. Az emberközeli matavról meg csak annyit, hogy 2000.08.16.-án rendeltem meg az isdn-t és még mindig analog vonalrol nézem a világhálót. Hozzá kell tennem, hogy Budapesten lakom, nem az orszál legtávolabbi végében. Ezek után ki ne tudna "szivatásokat" kitalálni. Az eggyelen megoldás, hogy ha lesz még
legalább 2 vezetékes szolgáltató. Mint a mobiloknál, azóta szinte csak lefele mennek az árak.
Dr.Gonzo
Sentinel2 Creative Commons License 2001.01.27 0 0 291
Olvassátok el ezt érdemes: http://www.hwsw.hu/oldal.php3?cikkid=413&oldal=1
Szerintem a cikk alapján követelni kéne az európai szinvonalú szolgáltatásokat és árakat amiket a cikk említ.
szemet_a_matav Creative Commons License 2001.01.27 0 0 290

ELTÉRTEK A TÉMÁTÓL! Pl. olyanokra gondolok,
hogy külföldre megszrezni emaileket, céges emaileket, akik érdekeltek lesznek később abban,
hogy a matáv megvegye őket, illetve amerre terjeszkedni akarnak...... nem is tudom merre, meg kell mutatni pl külföldnek milyen is a matáv üzletpolitikája! Meg konkrétan a 16-ai tüntetés időpontjára is lehetne kitűzni célokat. Nos ?
medmeksz Creative Commons License 2001.01.27 0 0 288
SZiasztok

SZerintem 06-51....-ra kellene 24oras altalanydij ami maximum havi 4ezer ft ugyanis nezetek meg mas orszagokat ( ennyiert van ahol 24oras adsl van! )
Ha pedig valakinek a netszolgaltatoja nem06-51.... az a sajat gondja ;)
De maximum 4ezret kellene havonta fizetni egy 24oras modemes eleresert , mert ez a ar ami realis....( es akkor ha ezmegvalosul remelem nem lesz az hogy 23ora utan fogunk netezni es faradtan kellni reggel , mert amikor kedvunk van megyunk netre a nap 24orajaban....)
erre mitmondtok?

medmeksz

Előzmény: Sentinel2 (286)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.27 0 0 287
(jó reklám volt)
Előzmény: Sentinel2 (286)
Sentinel2 Creative Commons License 2001.01.27 0 0 286
A MATÁVNET internet elofizetés nem ér semmit érdemesebb az INTERWARE-nél elofizetni még az analóg modemeseknek is stabilabb gyorsabb és olcsóbb is mint a MATÁVNET szar szolgáltatásai és alig lehet hétvégén bejutni a MATÁVNET -eseknél én tudom a mert én is voltam náluk elofizeto ,de lemondtam és átálltam INTERWARE-re és elég sok kedvezménye van az INTERWARE-nak.(sokkal jobb az INTERWARE ezt nem lehet igazán szóban kifejteni)
A teljesköru elérés 2990FT+ÁFA küldenek ingyen internet kalauzt is és az ország bármely pontjáról hívhatod oket helyi tarifával oket mert 06 40 -es számuk van.(www.interware.hu)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.26 0 0 285
Oroszországban minimum 25 éve így van.
Előzmény: Sentinel2 (284)
Sentinel2 Creative Commons License 2001.01.26 0 0 284
Szerintem azt kéne követelnetek hogy ne keljen többet a helyi és internetes hívásokért percdíjat fizetni ,hisz már tolünk keletre lévo országokban is úgy van már ,hogy fizetsz egy alapdíjat és a helyihivásokat nem számolják csak az emelt díjast és távolsági és egyéb (pl.:mobil)hívásokat ,tehát annyit netezhetsz és dumálhatsz egész nap amennyit akarsz. Én egy ismerosömtol tudom ,hogy ez már Orosz országban is van és Kinában is.
Nálunk meg csak emelik az alapdíjat ,de ilyen irányban nem történik semmiféle cselekvés.
A másik ami engem idegesít meg az,hogy elofizetek az ISDN-re és mivel a számítástechnika rohamosan fejlodik egy gyorsabb net elérés kéne és én nekem nincs lehetoségem kábelnetre nem csak anyagilag ,de fizikailag is ,hát arragondolnék meg nézem mi ez a ADSL amit ennyire hirdetnek az országban:
-NETEXPRESZ I csomag:
-egésznap mehet rajta a net
-lefele kb. 365kbps nem rossz
-felfele 64 kbps.
-belépési díj nincs feltüntetve egyértelmuen kb. 30000FT
-havi dij 10000FT+afa
-de ebben nincs internet elofízetési dij csak azt nem tudom miért mivel csak a Matávnet-nek van ilyen internet elofizetési lehetosége ez 6000FT+áfa
-e mellé még van pofájuk oda írni hogy nincs UTP -és hálókártyád (szt.boltban 3000-6000FT+áfáért kapsz egy ilyen kártyát) 12000FT+áfáért adnak egyet jó mi
-és csak úgy mellékesen kiderül ,hogy csak vállalkozók rendelhetik tehát magánszemély nem vehet ilyet
1,hogy gondolják hogy ezt a szart megveszik hisz még a vállalkozónak is drága a TVNET és az UPC is olcsóbb foleg az elobbi
2,amerikában ez már rég elterjedt szabvány náluk ez ,sot már az elektromos hálózat is használható netezésre ,de kábel tv-és elérési is elég olcsó és itt dumál nekünk a Matáv az új modern ADSL rendszerrol ez már nem nagy újdonság az olcsó amerikai rendszert itthon méreg drágán eladja mert kitudja hasznáni,hogy monopóliuma van és nem engedi a nagyobb sávszélességu vonalak tervezését se(jó mi) és igy akarunk felsorakozni az európai országokhoz.

Előzmény: szemet_a_matav (281)
python Creative Commons License 2001.01.26 0 0 283
Hali!

Itt egy téma, ami kábe ezzel foglalkozik.

Szivatni? Hát, akkor majd ők szépen megszivatnak minket. Ez nem olyan, mint sokezer levelet küldeni az rTlKlUbnak...

DRT Creative Commons License 2001.01.26 0 0 282
jelenleg 0 ötletem van, de majd g0nd0lk0d0k rajta...
Előzmény: szemet_a_matav (281)
szemet_a_matav Creative Commons License 2001.01.26 0 0 281
Minden kulturált, logikus, nagyszerű, jó gondolatmenetet végigvezető gondolatot várunk ide, főképp olyanokat, melyeket a 16-ai tüntetésen tudnánk hasznosítani!!!!!!





Herold Creative Commons License 2001.01.23 0 0 280
És ki fogja garantálni, hogy a Matáv nem vásárol az ő részvényeikből?
Előzmény: freeze flash (272)
tlosz Creative Commons License 2001.01.23 0 0 279
Az ISDN-el már nem is mérgelem magamat, csak várok, hogy jól leugathassam annak a szerencsétlennek a haját aki arra vállalkozik, hogy ki mer még jönni ide bekötni. Végülis csak 2000. augusztus elején rendeltem meg...

Nagyon sokáig kardoskodtam, hogy, ha net előfizetés akkor csakis a MATÁVNET. Nos elég sok előfizetőt sikerült szereznem, de a mai hirek után mindet le fogom beszélni arról, hogy továbbra is az előfizetőjük maradjon. Én is takarodok át másik szolgáltatóhoz. Sokáig vita volt a trarifák kérdése. Sokáig vertük a nyálunkat, hogy csináljanak már valami átalány díjas valamit, hogy ne mi legyünk már EURÓPA legdrágább netező társadalma. Ez ugye le van sz@rva. Na most nesztek lehet netezni 3.75HUF/percért. 18 óra után, DE NINCSEN KAPCSOLÁSI DÍJ!!!!! Hurrá!!!! Egyszerűen nem térek magamhoz az örömből. Nappal meg 10 HUF/perc. Kedves MATÁV és MATÁVNET! Menjenke a fenébe és csesszék meg az egész rendszerüket. Semmit nem ér!!!! Ügyfél nélkül!!!

Ja a magyarázat tetszik a legjobban: Így legalább előre kiszámítható a költség! Szerintem ez rohadtul nem így van. Eddig tudtam, hogy havi kb. 8000HUF-al kibírom netezéssel. Én őszintén megmondom, hogy ezt is sokkalom, de legyen. Eddig 1 éjszakám max 150HUF-ba volt. Most 1 ÓRA 225 azaz kettőszázhuszonöt forintba kerül.

Ismét csak azt mondom, rohadt mérgesen, hogy menjenek a fenébe. Azt akarják, hogy a netezés is olyan "luxus" cikk legyen, mint a mobil telefon ezelőtt 8 évvel???? Ez a MATÁV féle "haladás".

Á elegem van az egészből. Júliusig kihasználom még a 150HUF-os kedvezményt utánna agyő NET. Ha NETezni akarok, majd bemegyek a haveromhoz MUNKAIDŐBEN, hogy meg tudja nézni 1 pár dolgot.

A MATÁV EGY SEMMIREVALÓ PROFITORIENTÁLT CÉG. KÍVÁNOM NEKIK, HOGY MENJENEK CSŐDBE!!!!!!!!!!!

Ja ez nagyon teccik:
Minőségi munka (esetleg szolgáltatás)
Elégedett ügyfél
Kiszámítható jövő.

Azért ezt a pár sort megszívlelhetnék...

Ja ki tud jobbat a matávsz@rnál?
DATANET, EXTERNET??? stb...

Melyiket válasszam???

A MATÁV szóba sem jöhet. Még azon is gondolkozom, hogy a WESTEL-es előfizetésemet is lemondom...

INKÁBB PGSM. Azok legalább nem annyira nyomik, mint ezeke a senkiháziak.

Ja és köszi fidesz kormány, mert ők meg jóvá is hagyják.

MENJEN MINDENKI A FENÉBE.

Ja: MIÉRT TŰRJÜK?!

djt-122 Creative Commons License 2001.01.23 0 0 278
ja jo volt tökéletesen igy van
Sancho Creative Commons License 2001.01.23 0 0 277
Költoi leszek kérdésileg:

Mikor a Matáv olyan tarifákkal áll elo, melybol csak Kaszás Józsibácsi nem látja Zombán, hogy pillanatnyi, rövid távon muködo, monopol-mocsok necces kategóriába tartoznak, akkor a versenyhivatalban csak szambáznak?

Az már teljesen mellékes, hogy az üzenetrögzítos szolgáltatást automatice bekapcsolták a legfrankóbban buta lakosoknak is, kik azt sem tudják, mi az, hogy nyomógombos készülék, és heteket, hónapokat küzdenek a falu postáján, hogy ugyanmánGizike, minek van rajta az a pénznemértemcsókolom?

Aztán majd 10 év múlva valaki a halálos ágyán elárulja esetleg, hogy egyes kábeltévé szolgáltató vezetoket mennyivel kent meg a Matáv, hogy meghosszabítsa szüretét ügyfelein? - de ez már csak összeesküvés elmélet, kérem, az elso ketto viszont gaztett, és néhol kardjukba dölnek, legalábbis levágott lófejet lelnek kispárnán otthon, ha iylen elofordul.

A sávszélesség dolog meg ugyebár fantasztikus magaslatokba rukkol néhol, ugye? Ugyanannél a net szolgáltatónál egy vidéki kék számon belépve rendszeresen ugyanazon géppel ledob az emeletrol, és ha megy is, igen csak 28.8k körül. Míg egy fovárosi számról becsörögve ugyanazon elofizetéssel, ugyanazon masinával 48.9k(!) az alap seb. és teljesen stabil. A szolgáltató végigzongorázta, és részérol a gyászmenet, náluk minden modem muködik. Sot, abban a vidéki szitiben még csak éppen akkor be se léppet senki, tehát még csak nem is leterhelt. A bibis dolog a Matáv cuccain van. De a Matáv 30 nap után sem reagált az írásban kért, ügyfélszolgálatnál szeméylesen leadott, iktatott vonal bemérési kérelemre, mely a kis sávszélességet kritizálja. Korábban egyébként ment az a vonal "viszonylag", és elvileg(!) nincsen rajta semmiféle dupla vonal, vagy ilyesmi. Azért mondom, hogy "elvileg", mert a Matávos kishölgy nem tartja kizártnak, hogy idoközben (azaz 2000-ben) nem dokumentált bekötés is történt a gyors terjeszkedés miatt.

ISO-sított a Matáv? Nnna, egy auditor cég nem akarja megnézni az a pecsétet, hogy esetleg lekopott-e arról a fránya dizájnról?

A dizájn? Arra van eszük, hogy megmagyarázzák saját megjelenésüket, idézek:

Az új Matáv-logo hivatalos értelmezése:


„A logó hármas egysége a tér-idő-cselekvés klasszikus hármas egységét tükrözi. A pont az információ és a gondolat jeleként magába sűríti az időt, megfogalmazva a kiindulási pontot, minden dolgok eredőjét. A tengeri csiga összegyűjti és felerősíti a jelet. Vonala kijelöli a teret, kitágítja a világot és szabad utat nyit a jelnek időben és térben. A kijelölt tér egy „m” betűre emlékeztet, miközben utal a világháló @ jelére is. Így válik aktuálissá és modernné. A dinamikus cselekvés mögött van az, ahol és aminek a segítségével a világ megismerhető: a MATÁV

...és az én anyám, ugyecsókolom?

Ibé Creative Commons License 2001.01.20 0 0 276
Itt az én ISDN sztorim:

A történet úgy indult el, hogy eléggé sok a telefonszámlám. Ezen felbuzdulva tavaly novemberben felhívott egy hölgy, azzal, hogy o a
MATÁV üzletkötoje, s mint kiemelt ügyfélnek, szeretné felkínálni nekem, hogy akciós áron átszerelik a vonalamat ISDN-re.
Gondoltam, jó lenne, mert így kicsit tán gyorsabb lesz a net, és közben még telefonálni is lehet.
Mivel a lakásban és a muhelyemben ugyanaz a vonal van, ráadásul fax, sz.gép is csatlakozik rá, muszakilag nem olyan egyszeru a helyzet. A
MATÁV által hirdetett akciós csomagok egyike sem felel meg, mert nem tudják azt, ami a mezítlábas analóg vonalon muködik (bejövo hívás átadása egyik készülékrol a másikra, a lakásból kikapcsolom a hívást a faxgépre, ha fax akar jönni, stb stb). ISDN alközpontról szó
sem lehet, igen drága mulatság.
Kb két-három hétig hívogattuk egymást az üzletkötovel, közben o kavart a muszakiakkal, hogy mit hogyan lehet megoldani és mennyiért.
A végén megegyeztünk. Kapok két db ISDN telefont, egy db ISDN PC kártyát, kiépítenek az épületben egy S-busz nevu mittudoménmit, ami
feladatot tudnia kell a rendszernek, azt tudni is fogja, ráadásul 3 telefonszámom lesz, egy nekem, egy az asszonynak, egy meg fax. Nem kell alközpont, nem kell több százezres ISDN faxgép sem. A hölgy azt mondta, szerinte karácsonyra készen is lesz minden. Mindez 49 ezerért.
Sokáig semmi sem történt.
Január elején megjelent egy MATÁV-os szakember, ellenorizte a vonalat, azt mondta, ez kell az átállás miatt. Jó. Kérdeztem, hogy lesz-e
valami papírom arról, hogy mit rendeltem, hogy lesz ez és mennyiért, erre azt felelte, o muszaki ember, ilyen kérdésekre nem tud felelni.
Ezt el kellett fogadjam, nagy a cég, mindenki nem foglalkozhat mindennel.
Január közepe, valaki felhív, hogy jönnének ISDN-t szerelni, mikor jöhetnek? Másnap délutánban megegyeztünk.
Megjelent két, szerelo kinézetu, nem MATÁV-os illeto. Elkezdtem oket kérdezgetni, mielott nekiálltak dolgozni, hogy mit is hoztak, mi lesz
ez, mit fog tudni. Mindezt azért, mert a mai napig semmilyen szerzodést, értesítést nem kaptam arról, hogy a CÉG tudomásul vette, regisztrálta azt, amit az üzletkötojével beszéltem. (Azok a
beszélgetések nem rögzítos vonalon -- nem az 1212-n -- történtek) A szerelok nem tudtak kielégíto választ adni, az sült ki a mondókájukból, hogy nekik kiadták ezt a munkát, el kell végezniük,
többet nem tudnak. Rendben, dolgozzanak, ha ez a dolguk...
A munka végén kérdeztem, hogy mi lesz az ISDN telefonokkal, a PC kártyával, S-busszal?
Közölték, hogy ha ISDN készüléket akarok, akkor vegyek magamnak (!), PC kártyára ugyanaz, az S-busz meg szerintük készen van. Tény, hogy
beraktak a polcok mögé egy jó hosszú vezetéket. Annak a végén van egy csatlakozó. Ez a csati addig volt a falon, amíg az illetok el nem
mentek, utána leesett. (Mondtam nekik, hogy meszelt falra nem jó a ragasztás, de nem sikerült meggyoznöm oket.) Mindez itt a muhelyben
van, hogy ebbol a lakásban hogyan muködik ISDN telefon, arról fogalmam sincs. A vezeték ott lóg a polcok mögött, sehol sincs rögzítve. Kaptam
még egy telefonszámot, de semmit se érek vele, mert u. azon az egy vonalon csörög mind a ketto. (ha külön kértem volna, akkor nem tudom átadni a bejövo hívást egyik készülékrol a másikra) Ez a 21. század technikája? A hagyományos telefonvonalakat annak idején szépen, a
sarkokban vezették, mindenhol rögzítve, ez meg amúgy "nesze bazmeg" ott lóg. Továbbá a doboz, amit a falra szereltek, 230V-ról muködik, de
a zsinórja rövid, nem ér el a konnektorokig. Azóta a muhelyben ott egy hosszabbító keresztben, ha belebotlok és kihúzódik a dugó, akkor
azonnal megszunik a telefon. Nem értem, áramszünet esetén miért nem tudok telefonálni? Száz évvel ezelott ez még muködött...
Kérdeztem a szereloket, hogy mi a helyzet, ezzel kész-e a munka vagy valaki majd jön folytatni? Válasz: részükrol kész, a többirol semmit
nem tudnak. Itt írjam alá. Kérdem: kapok-e egy példányt abból, amit aláíratnak velem? Nem. Na, ez így nem jó, kérem a papírt, bele a faxba, lemásolom. Utána a szerelok balra el.
Aznap este elokotortam a jegyzeteimbol az üzletköto hölgy tel.számát (rádiótelefon, jó drága hívás), és elmesélem, mi történt. Kérdem, hogy mi van a továbbiakkal, mikor folytatódik a munka?
O semmit se tud, de adott egy telefonszámot a biai telefonközpontban a szerelok fonökét, majd o okosabb lesz.
Másnap reggel felhívom, az illeto készséges, közli, hogy amit rendeltem, azt meg is kaptam, nézzem csak meg a szerzodést, minden
stimmel. Keresztkérdés: milyen szerzodést? Miért, nem kapott szerzodést? Nem én. Nem baj, O is annakidején csak fél év múlva kapta meg, majd megjön hozzám is. Jó, de akkor honnan tudom, hogy amit idehoznak, az az-e, amit én rendeltem? És lesz-e muszaki átvétel, merthogy a kivitelezés minosége számomra kérdéses?
Ezekre o nem tud válaszolni, hívjam az 1212-t, majd ott intézkednek.
Az 1212 külön megérne egy levelet. Nem tudom, van-e valaki, aki bármit el tudott ezen a számon intézni? Tapasztalatom szerint ez a vonal arra
való, hogy lerázzák az ügyfelet.
Elso hívás az 1212-n: a hölgy udvarias, de semmit se tud elintézni, hanem egy óra múlva bent lesz XY úr, hívjam ot vissza.
Egy óra múlva újra próbálom. Ez a hölgy nem kapcsolja nekem XY urat.
Elso kérdése, hogy XY nevu úr itt dolgozik, a MATÁV-nál? Erosködöm, erre megpróbálja elokeríteni. Addig én hallgatom a MATÁV szignálját.
Kis ido múlva visszatér, közli, hogy XY urat nem találta bent. Erre elsorolom neki az egész históriát, elölrol. Jó, mondja, megpróbálja
még egyszer, hátha XY úr megérkezett. Újabb öt perc szignál. Hölgy vissza, XY úr azt üzeni (!) , hogy o úgy rögzítette a megrendelésemet,
ahogy az üzletkötotol beérkezett, ha bajom van, hívjam az üzletkötot, az o dolga, hogy intézkedjen.
A vérnyomásom elindul felfelé, de még csak egy kicsit. Most beszéltem az üzletkötovel, o továbbküldött a telefonközpontba, onnan küldtek
ide, és ezt a számot is másodszor hívom, nem óhajtom a kört elölrol kezdeni.
Elkezdem faggatni a hölgyet, hogy mikor kapom meg a két készüléket, amit az üzletköto megígért, mikor és hogyan áll össze az a rendszer,
amirol én megegyeztem az üzletkötovel?
Hosszas vita után hölgy, kissé emelt hangon, közli velem, hogy írjak egy kérvényt, hogy szívességbol adjanak egy PC kártyát, akkor majd
felviszik a módosítást a gépükre, és akkor majd lesz valami.
Marhára nem értem: ha a MATÁV hív fel engem, és kínálja a szolgáltatását, és valahol valaki elront valamit, akkor én írjak kérvényt, én telefonáljak órák hosszat azért, hogy rendbejöjjenek a dolgok?
Kezd az egészbol elegem lenni, de a hölgyet nem lehet meggyozni arról, hogy ha már o az ügyintézo, akkor szíveskedjen valami érdemi
ügyintézést végezni.
A vége az lett, hogy felforrt a fejem. Közöltem vele, hogy ezért, amit itt végeztek, én nem fogok egy fillért se fizetni. Intézkedjen, hogy
szereljék le ezt a szart amit idehoztak, és kérem vissza a régi analóg vonalamat.
Na, ez se megy olyan egyszeruen. Levélírás Nyíregyházára, faxolás, mittudomén mi kell még.
Mindez megtörtént, remélem, hamarosan eltunik innen ez a förmedvény, legjobb lenne, ha a MATÁV-al együtt.

Ha eddig elolvastad, megérdemled a slusszpoént:
A fax elküldése után (mármint hogy vigyék innen az ISDN-jüket)elmentem otthonról.
Két óra múlva jövök haza, az asszony azzal fogad: felhívott valaki a MATÁV-tól, hogy a telefonkönyvbol nézte ki a számomat, és lenne egy
akciós ajánlata: cseréljem le a vonalamat ISDN-re ....

freeze flash Creative Commons License 2001.01.16 0 0 275
Qrvalyóóóóó!!!!!!!
;-))))))))))))
Előzmény: gigant (274)
gigant Creative Commons License 2001.01.16 0 0 274
P.Howard: A csodbement cirkáló !

Wágner úr közelebb húzta az asztalhoz a székét. A többiek érezték, hogy valami fontosat készül mondani. Ok is közelhajoltak.
- Fiúk! - kezdte - Tudjátok, hogy én nem vagyok egy gyáva alak. -
Az asztalnál ülok egyetértoen morogtak.
- De a múltkor a Dunán hajózva bizony inamba szállt a bátorságom! Békésen ringatóztunk a Vakapád nevu gozössel, amikor egy cirkáló tunt fel a láthatáron... hukk! Pardon! Teljes gozzel közeledett, a kéményei csak úgy okádták a füstöt! Rádión megpróbáltunk kapcsolatba lépni vele, mert féltünk, legázol. Semmi válasz... hukk! csak közeledett. A kormányosunk csak óriási bravúrral tudta elkerülni az ütközést. Amikor csak pár tíz méterre elhúzott mellettünk, megnéztük magunknak. A "MATÁV" nevu nemrég átalakított cirkáló volt. Vadonatúj festés, csillogott villogott! A fedélzeten játszóterek! A rádiójeleinket azért nem fogta, mert a Bartók Rádió musora ordított az o rádiójából. Mindenütt színes reklámok kiragasztva. De ami a hátborzongató volt ... nem volt rajta legénység! -
A körül ülok elsápadtak, az igazi Trebitsch lenyelte a szivarját.
- Mit mondasz Wágner?... Kísértethajó? -
- Igen cimborák... hukk! És csak haladt teljes gozzel, senki nem tudja hová, merre... Na, fizessen már valaki egy rumot, teljesen kiszáradt a szám ebben a nagy mesélésben!

freeze flash Creative Commons License 2001.01.12 0 0 273
Kedves Ghanima!

Így első körben semmilyen 5letem nincs, de megígérem, utánanézek a dolognak, mit lehetne ezzel kezdeni.

Üdv
ff

Előzmény: Ghanima (270)
freeze flash Creative Commons License 2001.01.12 0 0 272
Hali!

"amikor az egész országban már dobták utánad a telefont és ha fán laknál, már oda is utánad vitték volna."
Nem itthon, kissé nyugatabbra /messzebb meg még inkább/ divat, de nem mesélem el, mert még rámfogják, hogy nyugatimádó vagyok, pedig fenét. :-)
Csak ott előrébb tartanak egy kicsit ebből a szempontból is.
Nem technikaliag, egy fenét. A szolgáltató gondolkodásmódját, és felhasználóközpontúságát tekintve... :-)
Az USA-ban évtizede divat, hogy az azonos körzeten belüli hívások - lásd pl. ISP, ingyen NET - díjmentesek, mert ugye úgyis be vagy drótozva a központba, a belső átmenő hívások meg nem terhelik annyira, hogy egyáltalán szót érdemeljen...

Az árak meg akkor fognak lemenni, mikor annyi - egymástól _független_, és nem MATÁV résztulajdonú !!! - szolgáltató lesz, amenyi már csak elvből sem fog egymással megegyezni az árakban /lásd még: árkartell/.

Üdv
ff

Előzmény: jazó (271)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!