Keresés

Részletes keresés

84kata Creative Commons License 2011.09.13 0 0 8691

Köszi szépen a segítséget. A ### es megoldással oldottam meg és így jó lett.

Előzmény: AlterEgo5561 (8689)
Strasszer Creative Commons License 2011.09.13 0 0 8690

Használd a round függvényt a select-ben. Sztem minden adatbáziskezelőben van ilye.

MSSQL: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms175003.aspx

Előzmény: 84kata (8688)
AlterEgo5561 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 8689

- Ha a DBGrid oszlopában akarod a kijelzést "szépíteni", akkor használd a DisplayFormat -ot.

- Ha a report eredményét akarod kozmetikázni, akkor a komponens Mask tulajdonságát állítsd be pl. így: ### ###.#0 Ez 2 tizedessel fogja megjeleníteni az eredményt (és ezres tagolással)

 

Előzmény: 84kata (8688)
84kata Creative Commons License 2011.09.12 0 0 8688

Köszi mindenkinek a segítséget. A progi már müxik. Ua-al az sql utasítással irattam ki mint a db gridbe. Most az lenne a a kérdésem, hogy kerekíteni, hogy tudom az eredményt?, mert nem egész számokat használok és attól tartok, hogy ezt nem fogadják így el.

Előzmény: AlterEgo5561 (8683)
tnsnames.ora Creative Commons License 2011.09.10 0 0 8687

Pardon ezt nem ide szántam... :o(

Előzmény: tnsnames.ora (8686)
tnsnames.ora Creative Commons License 2011.09.10 0 0 8686

Érdemes meghallgatni, a különbségek okán.

 

Il Giardino Armonico ugye orbitális nagy név, torrentes idők elött aranyárban mérték a CD-iket, de annyira, hogy CD-boltban annó én is meghallgattam, mi kerül ennyibe rajtuk. Szerintem meg elviselhetetlen, ime egy (újabb) példa.

 

Telemann: Concerto for Flute & Recorder & Strings in e, TWV 53:E1

Én feltöltésemben:

http://www.youtube.com/watch?v=IiH5VoBb6cc

 

Il Giardino Armonico

http://www.youtube.com/watch?v=wRSMEXpEGEg

 

 

tnsnames.ora Creative Commons License 2011.09.09 0 0 8685

Osztom egyébként szkepticizmusodat.

 

Én leginkább másik oldalról látom, hogy a megrendelők inkább üzemeltetnek intraneten olyan webalkalmazásokat, amikben több a bánatuk, mint örömük, semmint, hogy ésszerűek legyenek (szerintem). Következésképp tényleg nem esélyes új megrendelés Delphi vonalon (vállalati környezetben)

 

Plusz állítólag a .NET és mondjuk egy C# mára már nagyon jó lett állítólag (volt Delphis elmondása szerint). Mondjuk én szerintem Delphiben még mindig gyorsabb és hatékonyabb fejleszteni (közvetlen tapasztalat alapján) és jobb lehet a végeredmény.

 

De legalább a Total Commandernek lesz 64-bites változata. :o)

Előzmény: smile64 (8684)
smile64 Creative Commons License 2011.09.09 0 0 8684

Lehet, hogy csoda, csak kíváncsi leszek, mennyit adnak el belőle.

Mennyibe is fog kerülni vajon? 1 millába mondjuk?

Épeszű cég új projektet Delphiben már nem indít. A régi projektek simogatásához ennyit kiadni felesleges. A hobbiprogramozóknak ennyi pénzük nincs. Akkor meg?

Előzmény: tnsnames.ora (8682)
AlterEgo5561 Creative Commons License 2011.09.09 0 0 8683

A sum (s.db*r.mennyiseg) kifejezéshez fűzd hozzá az AS szorzat-ot, vagyis sum (s.db*r.mennyiseg) AS szorzat. Ezután a QuickReportban szorzat mezőnév alatt találod (listázhatod) a számított adatokat.

Előzmény: 84kata (8679)
tnsnames.ora Creative Commons License 2011.09.09 0 0 8682

(1) Fortranból és Cobolból is jó sok megírt kód van még ma is. Talán Delphiből is. Bár nyilván nem nagy öröm más kódját túrni.

 

(2) Minőségi vizuális interface + könnyű üzemeltethetőség tekintetében szerintem ma is versenyben van a webszerveres alkalmazásokkal (amik sokszor verébre ágyúval típusú eszközök). Sőt!

 

(3) Ami probléma van, azok túlmutatnak a Delphin. Két szomorú (angol) olvasmányt olvastam tegnap:

 

1.Why a career in computer programming sucks

http://www.halfsigma.com/2007/03/why_a_career_in.html

 

2.The death of the generalist software developer

http://www.halfsigma.com/2007/03/the_death_of_th.html

 

PS: Ettől még sajnos igaznak tűnik, hogy a Delphi gazdái a legrosszabbat tették egy sokkal jobb sorsra érdemes termékkel. Tulajdonképpen az a csoda, hogy elérkezett ez az XE2 verzió, pláne, hogy tényleg nehéz lehetett az implementálása.

Előzmény: smile64 (8680)
Strasszer Creative Commons License 2011.09.09 0 0 8681

Szivesen.

QuickReporthoz nem értek, én FastRepostot használok...

Előzmény: 84kata (8679)
smile64 Creative Commons License 2011.09.09 0 0 8680

Mit szólnánk? Most, hogy a Delphi gyakorlatilag halott, épp jókor jött ez a jelentős fejlesztés... :(

Előzmény: tnsnames.ora (8678)
84kata Creative Commons License 2011.09.09 0 0 8679

Sikerült megcsinálni a lekérdezést. Jó a megoldás, mégegyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget. Még azt szeretném megkérdezni, hogy ezt a szorzásos eredményt quick reportba hogy tudom kigyüjteni?  Az egyszerü tábla ki iratás az megy, de itt nem tudom, hogy-hogy kell.

Előzmény: Strasszer (8676)
tnsnames.ora Creative Commons License 2011.09.08 0 0 8678

Mit szóltok? Jön a Delphi XE2, natív Win 64-bites fordítási lehetőséggel.

 

 

84kata Creative Commons License 2011.09.07 0 0 8677

Köszi szépen , hogy ilyen hamar válaszoltál. Megpróbálom majd így. Bár össze van kötve a 2 tábla master detail-el. remélem így jó lesz.

Előzmény: Strasszer (8676)
Strasszer Creative Commons License 2011.09.07 0 0 8676

Először is:

From Sutemenyek s, receptek r

helyett

From Sutemenyek s,

inner join receptek r on s.id = r.suti_id

Igy a süteményeket összekapcsolja a hozzá tartozó receptel.

 

Aztán:

A group by-ból vedd ki a sutemenyt, mert igy aszerint is összesit, ami neked nem kell, ha jól olvastam a kérésed

Előzmény: 84kata (8675)
84kata Creative Commons License 2011.09.07 0 0 8675

Sziasztok !

 

Ismét lenne egy kérdésem. Már az sql alapok mennek, de most ott akadtam el, hogy van a két tábla (sütemények és receptek). Szóval a sütemények táblából a db-ot összeszorzom a receptek tábla mennyiségével akkor ami  kijön eredmény azt szeretném kigyüjteni. Próbáltam a count-al de nem megy. Nem azt az eredményt kapom amit én szeretnék. Ugy néz ki a 2 tábla  Sütemények (id, sutemeny,db)

          receptek  (id, suti_id, Nya_id, mennyiseg)

 

Az utasítás 

 

Select s.sutemeny, r.nya_id sum (s.db*r.mennyiseg), count (s.db*r.mennyiseg)

From Sutemenyek s, receptek r

Group by s.sutemeny, r.nya_id, (s.db*r.mennyiseg)

 

A szorzás és az eredmény az jó, csak amit kihoz ( sum db_mennyiseg )

 

azt nem tudom kigyüjteni a count-tal ha van külön 3 kg lisztem, 50 dkg cukor egyik terméknél,

a másik terméknél mondjuk 2 kg liszt, 20dkg cukor ezt nem tudom összevonatni, hogy 5 kg liszt jöjjön ki, 70 dkg cukor stb. Mert azt iratja ki, hogy a liszt is 1 szer van meg a cukor is 1 szer stb. Mit kell ilyenkor tenni?, hogy összevonja nekem. Ha egy táblából csinálom csak a kigyüjtést akkor müködik, de a szorzásos müveletnél nem. Ebben kérném a segítségeteket.

Előzmény: 84kata (8674)
84kata Creative Commons License 2011.07.26 0 0 8674

Nagyon szépen köszönöm neked. Az nagyon jó lenne, ha tudnál nekem segíteni. Írd le a mail címed és elküldöm a szükséges fájlokat. Előre is köszönet. Szia

Előzmény: Hipertér Kft. (8671)
Exom Creative Commons License 2011.07.23 0 0 8673

Sziasztok

Lenne egy elméleti kérdésem DDE témakörben.

DDE adatkapcsolatot szeretnék létrehozni egy meglévő program (Metatrader 4) és egy általam fejlesztett Delphi program között. Metatraderből külső DLL -t tudok hívni.

A működés során a Metatrader szolgáltatna adatokat (szerver)  működése közben az én programom számára, azaz a Metatraderből meghívott DLL -be kellene definiálni a DDE kacsolatot.

 

 

A nagy kérdésem az lenne, ha a Metatraderből több példány (4 -5 ) is fut azonos néven, akkor is működhet -e a DDE kapcsolat ?

Szeretném megtudni, hogy a DDE mennyire stabilan működik, érdemes e küzdenem vele, vagy cseréljek adatot registry-n keresztűl?

 

Köszönöm előre is.

Hipertér Kft. Creative Commons License 2011.07.21 0 0 8672

Az Object Pascalnak meg a sima Pascal, úgyhogy mégis Tevenevűnek van igaza;-)

Előzmény: NattyDread (8670)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2011.07.21 0 0 8671

Szia Kata,

 

Küldd el az mdb file-odat, írd le mit akarsz, és elküldöm a megoldást, aztán elemezgesd, mert úgy 10 perc, így meg 10 hónap lesz;-)

Előzmény: 84kata (8662)
NattyDread Creative Commons License 2011.07.19 0 0 8670

... pontosabban az Object Pascal :o)

Előzmény: NevemTeve (8665)
NattyDread Creative Commons License 2011.07.19 0 0 8669

"...az sql-nek nagyon az alapjainál járok..."

 

Az tuti! :o) Nem kellene esetleg először utána nézned és megértened, hogy hogyan működik az SQL elkérdező nyelv, mitől relációs a relációs adatbázis, hogyan értelmezhetők az SQL lekérdezések halmazokon végzett műveletekként, egyes táblák különféle összekapcsolási módjait (join, union) stb...? Az alapok nékül soha nem fogod megérteni.

Előzmény: 84kata (8664)
84kata Creative Commons License 2011.07.19 0 0 8668

Megnéztem a linket, azt hiszem ez nagyon sokat fog segíteni. Köszönöm szépen a segítséget.

Előzmény: Törölt nick (8667)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.17 0 0 8667

A Delphi, mint IDE kiváló programozási felületet ad sok mindenhez, így az adatbázisokhoz is.

Előzmény: NevemTeve (8665)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.17 0 0 8666

A lekérdezések az sql nyelv alapjaihoz tartoznak.

Nagyon valószínű hogy helytelen szintaxissal írod le őket.

 

De amíg ezt nem látom, nem tudok segíteni.

 

Amúgy önálóa innen: http://www.softwareonline.hu/art30/az+alapok.html elindulhatsz.

Előzmény: 84kata (8664)
NevemTeve Creative Commons License 2011.07.17 0 0 8665

Off: A Delphi (ha jól tudom) igazából nem adatbáziskezelő, hanem egy programozási nyelv (alapja aTurbo Pascal) és fejlesztőeszköz (IDE).

Előzmény: 84kata (8662)
84kata Creative Commons License 2011.07.17 0 0 8664

Az igaz, hogy a magam kárárn tanulok, ezt már korábban tapasztaltam. Egyébként a 7-es  verziót használom és már korábban írtam ,hogy hobbi szinten müvelem a programozást, még az sql-nek nagyon az alapjainál járok. Hol tudnám bőbbeben megtanulni az sql-es dolgokat?, mert szinte csak a lekérdezéseket tudom. Az ilyen bonyolultabb dolgokat nem igazán.

Előzmény: Törölt nick (8663)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.17 0 0 8663

Nézd meg szépen a táblák közti hivatkozások szintaxisát.

Ha megoldást küld valaki, abból nem tanulsz, és ugyanezekkel a kérdésekkel szembesülsz máskor is. Ráadásul ki, és honnan tudná helyetted, hogy pontosan mit szeretnél az adatbázistól.

 

Ha elküldöd ide hogy.

 

Pontosan melyik Delphivel programoznál(az adatkomponensek fügenek a verziótól)

Milyen komponenseket használsz.

Pontosan mi nem működik(szintaxissal)

 

Akkor jobban tudnának itt segíteni neked.

Előzmény: 84kata (8662)
84kata Creative Commons License 2011.07.17 0 0 8662

 

Sziasztok !

 

Már megint itt vagyok.  Nem tudom mi lehet a gond ezzel az sql-es dologgal, de nem akar összefele jönni. Egy táblán belül megy a szorzás, meg a lekérdezés, de már többnél nem. Meg tenné nekem valaki azt, hogy csinál egy próba megoldást és elküldi nekem a forrását?, hogy megnézzem mi a hiba. (Ugy gondoltam a próba forrást, hogy delphi-n belül elkészíti valaki nekem a táblákat Database Dekstoppal és elküldi nekem a delphi-s megoldást egy tömörített mappába privátba )

Előzmény: NevemTeve (8661)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!