Keresés

Részletes keresés

opticus Creative Commons License 2022.10.10 0 0 14410

Azt nehéz elmagyarázni, ha úgy tartod fény felé akkor látszik. Fény és az árnyék határán. Halántknál és orrnál kb középtájon van 1-1 karika, alatta pedig a lencse kódjele.

Előzmény: PentaxMan (14409)
PentaxMan Creative Commons License 2022.10.10 0 0 14409

A gravírt hogy lehet megjeleníteni? Nem látom..

Előzmény: opticus (14408)
opticus Creative Commons License 2022.10.10 0 0 14408

Bemérni nem nagyon, a gravírban benne kell lennie. Nálunk például mindíg leellenőrzik, úgy, hogy miután a pupillád fel van jelölve távolra, egy tükörre nézetünk amit úgy fogsz mintha olvasnál. Ekkor látható, hogy a keretben hol helyezkedik el az olvasó karikád. Ez pedig megmutatja, hogy, normál, vagy short csatorna kell. 

Előzmény: mithogyan (14407)
mithogyan Creative Commons License 2022.10.09 0 0 14407

A vásárló? Na ezen meglepődtem. Soha egyik optikában sem kérdezték vagy magyarázták a csatornát. Itt hallottam róla először. 

Be lehet mérni vajon utólag, hogy az első, immár 8 éves szemüvegem és a jelenlegi milyen lehet? 

Előzmény: Fradista Utazó (14406)
Fradista Utazó Creative Commons License 2022.10.08 0 0 14406

>Megmondanátok, hogy ki vagy mi határozza meg ill. dönti el, hogy rövid- normál- vagy széles csatornás lencsét készítenek?

Elvileg a vásárló. Végülis ő rendel és ő fizet, ugye. 

Gyakorlatilag az eladó/optikus sok esetben igyekszik befolyásolni a döntését, pl. azáltal, hogy nem mondja el neki, milyen lehetúségetk vannak. Ill. a nagy optikai láncok üzeleteiben előfordul, hogy bizonyos fajta lencsét, bár az létezik és elérhető, ők eleve nem is kínálnak. 

Előzmény: mithogyan (14405)
mithogyan Creative Commons License 2022.10.08 0 0 14405

Kedves hozzáértő Optikusok!

Talán emlékeztek vagy visszaolvasható vagyok, hogy immár 3,5 éve kínlódok multifokális szemüveggel. (Megjegyzem: 2014-ben készült az első, tökéletes és 5 évig viseltem, simán csak ellenőrzés céljából mentem ennyi idő után vissza ugyanoda, ott beszéltek rá, hogy most már kellene újabb. Szóval a mostani  történet 2019-től kezdődik, azóta 3 optikában 8 lencse készült + 1 pár cserélhető távoli és olvasó is már kínomban.)

Időközben megtaláltam a legelső szemüvegem papírjait. A lencse típusa: HP B5 VM és ugyanebből készült  2019-ben is. Majd másik optikában Hoya lencse 3x és a harmadik optikában Zeiss szintén 3x. Nem tudom elengedni a multifokálist, mert egyszerűen nem tudok létezni a cserélgethetővel, de így a jelenlegivel multissal sem, mert csak nézek mereven előre, de nem látok 3,5-4 m-nél távolabb, utcán menet közben teljesen el kell fordulnom, hogy meg tudjak nézni valamit, nem elég, ha a fejem fordítom, ettől persze megszédülök... stb. stb. 

 

Pár napja olvasgatom vissza a fórumot a multis szemüvegekről, nem csak az én esetemről és eszembe jutott egy kérdés. Megmondanátok, hogy ki vagy mi határozza meg ill. dönti el, hogy rövid- normál- vagy széles csatornás lencsét készítenek? Nekem pl. fogalmam sem volt, hogy ilyen létezik, mert nem értek hozzá, de kíváncsi lettem amiatt, hogy okozhatja-e a még mindig iszonyú vacak távoli látásomat az, hogy milyen csatornás a lencsém. 

Miért nincs az a távoli látás élményem a multifokálissal, mint a sima egyfókuszúval? 

Megköszönöm, ha válaszoltok. 

 

 

 

 

 

Hegyiraboló Creative Commons License 2022.10.08 0 0 14404

Sziasztok!

 

Nagyon sokat szenvedtem szemüveg miatt fejfájással. A vége az lett, hogy visszakaptam azt a szemüveget, ahonnan elindultam kísérleti egérnek, ami során minden féle dioptria, réteg és szűrő, és még prizmás lencse kísérlet része is lettem. A régi dioptriám nagyon jó. Ám a lencse elkopott, ezért elmentem a szemészhez. Abban maradtunk, hogy ugyanazt írja fel, és még a lencse márkáján se változtassak, mert még attól is származhat a fejfájás. Egyedül az axison módosított a bal szemen, 160-ról 145 lett. Így néz ki most:

 

Új szemüveg

Jobb:
-3.50 sph; +1.50 cyl; 20 axis

 

Bal:
-3.25 sph; +1.25 cyl; 145 axis

 

Pupillatáv 31.00 jobb, 31.00 bal

 

Okozhat valamilyen gondot a 15 fok axis változás?

 

Köszönöm szépen!

-Diaa- Creative Commons License 2022.09.29 0 0 14403

Egyedüli tünet, ami megmaradt, ha lefele nézek picit mintha messzebb és enyhén kisebbek lennének a tárgyak.

-Diaa- Creative Commons License 2022.09.29 0 0 14402

Figyu én annak örülök, hogy az optika nem akar meggyőzni, arról amit én látok...Hálistennek itt megértésre találtam, kisakkoztuk mik okozzák a gondokat. Elvégre én látok,nem az a személy, aki készítette, én csak érzetet tudok közvetíteni. De döntöttünk a kereten, állítottunk az orron, a fülnél. Utóbbiak miatt (fej aszimmetriája, ami egyébként nem feltűnő, sőt szinte észre sem vehető) más képet közvetített, ez van, ezzel együtt kell élnem. Szóval nálam nem mindegy sem a keret, sem a beállítás, de még a feljelölés sem, más szögből kapom meg a helyes képet. És mindamellett harmadszorra is leellenőriztük a szemem és ugyanazok az adatok jöttek ki. 
Nemrég egyébként a metrón egy srácnak úgy meg volt döntve a kerete, illetve a háziorvosomnak is, hogy csak lestem...

LátoGató Creative Commons License 2022.09.29 0 0 14401

Előfordulhat!
Dőlésszög, ívelés, továbbá magasságban is lehet korrigálni. Az sem mindegy miféle egyfókuszú lencséről beszélünk. As, vagy szférikus? Dioptria erőssége?  ....hypermetrop, vagy myop.... ?? stb... stb...

Előzmény: cshalmos (14398)
cshalmos Creative Commons License 2022.09.27 0 0 14400

Ez nem azon múlik, hogy én elfogadom vagy sem. Ez optikai tény.

Előzmény: -Diaa- (14399)
-Diaa- Creative Commons License 2022.09.27 0 0 14399

De előfordulhat. Mondom ugyanez volt másik vevővel is. Nem tudom miért nem fogadod el, mindenesetre én leírtam ,ami van, hogy másokat se tántorítson el, ami elsőre furának tűnhet.

Előzmény: cshalmos (14398)
cshalmos Creative Commons License 2022.09.27 0 0 14398

Nem jól emlékszem, hogy sima egyfökuszú lencséd van? Mert ha az van, akkor nem fordulhat elő, hogy a keretet kelljen összevissza állítgatni. 

Előzmény: -Diaa- (14397)
-Diaa- Creative Commons License 2022.09.27 0 0 14397

Elvittem, nincs látáshibám. 
A keret a probléma, illetve a szemem olyan szempontból, hogy hiába jelölik fel, gyakorlatban a keretben mégis máshol töri meg a sugarakat.
Szóval állítottunk a kereten, addig fogjuk míg nem jó. Egy korábbi emberkéje is elment a Zeisshoz a hiperszuper gépekbe, de ugyanaz a dioptria jött ki.
Egy szó mint száz, ha vki ezzel szenved mint én van megoldás, csak vmelyik optikus nem ismeri a megoldást vagy alapvetően nem törekszik megoldásra.

Előzmény: cshalmos (14396)
cshalmos Creative Commons License 2022.09.26 0 0 14396

Nálad egészen biztosan nem stimmel valami, és szerintem lehet olyan látáshibád, amire eddig nem derült fény.

Kizárt dolog, hogy sima lencsés szemüvegnél ennyit kelljen szórakozni a kerettel, összevissza állítgatni, hogy jó legyen. 

 

Előzmény: -Diaa- (14394)
-Diaa- Creative Commons License 2022.09.26 0 0 14395

Amúgy az asztigmiás szem mindent duplán lát? Vagy hogy kell ezt elképzelnem pontosabban?

-Diaa- Creative Commons License 2022.09.26 0 0 14394

Ez sima lencse. Ma próbálgattam még milyen szögből jó, holnap visszamegyek, meglátom mit tudunk tenni. Úgy tűnik, a kereten kell állítgatni, hogy jó legyen.

Előzmény: LátoGató (14391)
ruzsa janos Creative Commons License 2022.09.26 0 0 14393

Mi ennek a magyarázata? Mert azt értem, hogy 0.5 diopriányi cilinder nem okoz akkora asztigmatizmust, hogy a páciens észlelje a legjobb szögállást, tehát nagyobb a mérés szórása.

De eddig úgy tudtam, a cilindereel korrigálható asztigmatizmus egy viszonylag változatlan paramétere az egyén szemének.

Az enyém 15 éve változatlan, az biztos.

 

Előzmény: LátoGató (14389)
PentaxMan Creative Commons License 2022.09.26 0 0 14392

Az IR miatt lehetséges a szemlencse változása, de gondold végig.. a cukorbetegek vércukorszinje sem stabil, sőt az egészséges emberé sem.. Ha eszünk, akkor 1-2 óráig magasabb a vércukrunk. Ilyenkor más a szemgolyó, ahogy modták, de ez nem állandó, csak akkor, ha tartósan magas a cukor. Olyankor már homályos a látás.

Tehát ajánlott olyankor méretni a szemet, amikor előtte nem ettük tele magunkat, főként nem szénhidráttal.

Előzmény: Marcsi009 (14380)
LátoGató Creative Commons License 2022.09.26 0 0 14391

Megszokási idő alatt előfordul bármelyik multifokális lencsénél, hogy közelre nézéskor vagy lépcsőnél, picit jobban oda kell figyelned. Ez egy idő után észrevehetetlenné vagy reflexszerűvé válik, nem lesz több problémád.

Előzmény: -Diaa- (14384)
LátoGató Creative Commons License 2022.09.26 0 0 14390

VX X Design az egyik legjobb széria amit manapság kaphatsz. Van rá megszokási garancia, amit -ha nem megy- tudsz érvényesíteni.

Remélem erre nem lesz szükség. :-)

Előzmény: Marcsi009 (14380)
LátoGató Creative Commons License 2022.09.26 0 0 14389

Számtalanszor előfordul. 10-20, volt hogy 30 fok eltérést mértünk az előzőhöz képest egy újabb vizsgálat során és élesebb lett a kép. 

Előzmény: ruzsa janos (14379)
-Diaa- Creative Commons License 2022.09.23 0 0 14388

*válasszon egy keretet  (vmiért nem gépelte be amit írtam :()

Előzmény: -Diaa- (14387)
-Diaa- Creative Commons License 2022.09.23 0 0 14387

Amúgy rengeteg vizsgálaton voltam, de most éreztem magam eddig a legjobb kezekben, tanáccsal is elláttak, és nem csak válasszon egy elkészül.
A többinél, amikor feljelölték, még a síkbeli aránynál is torzulást éreztem, legalább ennél ez nincs.

Előzmény: cshalmos (14385)
-Diaa- Creative Commons License 2022.09.23 0 0 14386

Hát sajnos azokon a helyeken, ahol eddig voltam, a keretet sem igazították a fejemre feljelölés előtt, hanem csak rám rakták és feljelölték.
Most ez megtörtént. De türelmes leszek, mert azt olvastam másnál is az elején vannak ilyen érdekességek. Mindenesetre a tippet köszönöm!
Sztem egyébként egy kis igazítási gond van a dologban és lehetséges, hogy elszoktam ettől a dioptriától. És sajnos azok közé tartozom, akik 
nem tudnak mindenféle keretet hordani...pl.kerekebb vagy bizonyos méretnél nagyobb. 

Előzmény: cshalmos (14385)
cshalmos Creative Commons License 2022.09.23 0 0 14385

Szia!

 

Végigolvastam az összes itteni hozzászólásodat. Nem kevés nyűglődésen vagy túl, az biztos..

Saját élményem: Budapesten, a Váci úton lévő Zeiss Vision Centerben voltam nemrég vizsgálaton. Több, mint 25 éve vagyok szemüveges, de ennyire alapos vizsgálatom még soha nem volt. Hipermodern, nagyon pontos gépek, türelmes szakemberek, több, mint egy órás komplett látásvizsgálat. 

Nem reklámképpen írom, semmilyen érdekem nincs. De elég összetett a látáshibám, és ilyen jó, odafigyelő szakember még soha nem vizsgált meg. 

Nem csak a látásra figyelnek, hanem a szem egyéb lehetséges betegségeire is szűrnek. 

Az elkészült szemüvegem pedig egy csoda! Egész életemben Hoya vagy Essilor lencséim voltak, de ez a Zeiss agyonveri mindegyiket! Lehet, hogy számít a jóval alaposabb vizsgálat és a pontosabb beállítás is, nem tudom. A lényeg az érzés, amikor felveszem reggel. Hihetetlen! 

Sajnos nem olcsó a vizsgálat (sőt!!!), de utólag azt mondom, hogy minden Forintot megért.

Ha megteheted, nézesd meg a szemedet náluk. Jelenleg nem tudok ennél profibb helyet Budapesten. 

Előzmény: -Diaa- (14384)
-Diaa- Creative Commons License 2022.09.23 0 0 14384

Sziasztok!

 

Csináltattam új szemüveget, most papucsos, fémes. A keret is kisebb egy picivel mint az előző, alul most nincs keret rész sem. Előre nézek vele szuper, de amint lefele nézek vagy mérem fel a tárgyak helyzetét, lejt (talán gödör érzés?) és enyhén nyúlik. Minden pontosan lett feljelölve. Ha lentebb viszem a keretet mérséklődnek ezek a tünetek. Nem értem ez mitől van...Nyilván még csak 2-3 napja viselem, de majdnem kiment a bokám mikor villamosról leszálltam... Még egy hétvégét adok a megszokásnak türelemmel, de kicsit aggódom. Amúgy legalább azt nem érzem mint az előzőeknél, hogy a két lencse mintha nem lenne szinkronban. Ha a keret felső részén tekintek ki, akkor kb nincs is ez. Ja és sima szférikus 1,6-os hoya lencse.
Köszönöm a válaszokat.

Dagadt_58 Creative Commons License 2022.09.20 0 0 14383

Szervusz!

 

Nagyon jó ötlet ez a cylinder-szög ellenőrzés! Nem gondoltam rá, de teljesen logikus. Ellenőriztem a szemüvegeimet ezzel a módszerrel, és jól működik.

Úgy vettem észre, hogy optometrista és szemorvos tekintetében is két gondolkodásmód van. A szemet teljesen kiszolgálni akaró, ezért a "kis" cylinderes lencséket is felíró szaki, és a legjobb kompromisszumot kereső, egyfókuszú lencsével korrigáló vizsgáló. 

Tegnap a catarakta-műtéteim kapcsán voltam az sztk szemészeten. A gépi szemvizsgálat papírját elkértem. Mondta az optometrista hölgy, hogy az eredményeknek igen nagy a szórása, talán a cylinder szögértékek a legstabilabbak. A gép kiadta az ajánlott egyfókuszú lencse adatát is! Megkerestem az összes fellelhető szemvizsgálatom anyagát. (Mindig beszkennelem ezeket.) A szemműtétek óta a géppel mért szögek egyik szemnél 5°-on, másikon 10°-on belül szórnak, és a műtétek előttiekhez képest sem több 25°-nál az eltérés! Hogy azután a szubjektíve "mérésnél" mit hoznak ki?.....

Lehet, hogy próbaként csináltatok egy egyfókuszú szemüveget, és akkor -némi élességcsökkenés árán- elmaradnak a "cylinder-tünetek" amik abból adódnak, hogy hol hordom, hol nem a szemüveget.

 

Köszi a tippet!

 

Dagadt 

Előzmény: ruzsa janos (14382)
ruzsa janos Creative Commons License 2022.09.19 0 0 14382

Ezt most nem értem. 

Ha eredetileg 175 fokban állt a cilinder, majd mértek 110-et, arr készült a szemüveg, végül mértek 150-et, akkor azért ez nagyon nincs rendben. Ekkora szögeltérést nem lehet megszokni - meg miért is kellene?

Ugye nem azt akarod mondani, hogy naponta változik a szög 40 fokot?

Azt, hogy jó a cilinder szögállása vagy sem, magadnak is ellenőrizheted viszonylag egyszerűen. Az egyik szemed takard le, a másikkal pedig nézzél egy legalább 5 méterre lévő szöveget, a lencse távollátó részén. Közben forgasd a szemüveget a lencse tengelye körül. A LEGJOBB képminőség szögállását jegyezd meg. Egybe kellene esnie a szemüveg vízszintes helyzetével. Mindkét szemeden, külön-külön.

 

Előzmény: Marcsi009 (14380)
Marcsi009 Creative Commons License 2022.09.19 0 0 14381

Szia!

Úgy néz ki, hogy az inzulin rezisztencia miatt lehet ilyen eltérés. A szemész orvos mondta, hogy sajnos ez tud ilyent csinálni. 

Köszönöm a véleményedet! 

Előzmény: ruzsa janos (14376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!