Keresés

Részletes keresés

t-m Creative Commons License 2018.07.01 0 0 12213

"nem ezek a szar fesztiválok a világvégén. "

 

Ezeken a szar fesztiválokon (2016,2018 VOLT ) még minndig jobban megdörrent a Maiden, mint bármelyik Budapesti koncertjükön. Világvége ide, világ vége oda, örüljünk, hogy legalább valaki leszervezi hozzánk a fellépést, és persze annak , hogy Sopron maradt magyar város. (1921. december 14-16 ) -hűség városa-   Természetes az  önálló koncertnek más a varázsa , mint ezeknek a felvegyült fesztivál fellépéseknek, na de hát ha  Ők tudják könnyebben idehozni akkor.....

Mindezek ellenére bízom benn, hogy még lesz önálló fellépése nálunk, mivel annak teljes más a hangulata, a rajongó tábora, stb... 

Előzmény: murray (12211)
pumpika666 Creative Commons License 2018.07.01 0 1 12212

parkba simán leszervezhetnék vmikor majd nyáron, ha még lesznek, pár éve a papplaciban nekem nem volt igazi, félek is a judastól is pár hét múlva, hogy qrvameleg lesz +a hangzás is kaki lesz

Előzmény: murray (12211)
murray Creative Commons License 2018.07.01 0 1 12211

így van. egy önállló koncert BP-en.   nem ezek a szar fesztiválok a világvégén. 

Előzmény: dekopir (12210)
dekopir Creative Commons License 2018.07.01 0 0 12210

"egy stadion koncert kellene még a lelkemnek"

 

Enyémnek is! 

 

F@szom ki van a VOLT-al!

 

Előzmény: D H (12209)
D H Creative Commons License 2018.07.01 0 0 12209

nekem rendben volt még ez a késés - úgy voltam vele miattuk jöttem el idáig, kivárom bármennyit is kelljen :)

közben telefonon néztem én is a meccset, hogy mennyi van még hátra :)

Aztán lefújás után már elég gyorsan elkezdődött a doki kérem :)

 

Néha az erős szél elfújta a hangot, ill még mindig nem bírtam együtt érezni Gers táncitáncijával - viszont számomra nagy pozitívum volt ahogy Murray de főleg Smith játszott csütörtökön!

 

Nagy élmény volt mindenesetre, esetleg egy stadion koncert kellene még a lelkemnek :))

Előzmény: dekopir (12208)
dekopir Creative Commons License 2018.06.30 0 0 12208

Én türelmesen kivártam a kezdést!

Sejtettem, hogy végig nézik a meccset! :D

 

Soroljam, hogy kik váratták meg jobban a közönséget, az elmúlt év tizedben...

pumpika666 Creative Commons License 2018.06.30 0 0 12207

közben én is iróképes állapotba kerültam, igaz én is csak a maiden napon voltam :)

na szóval, hogy ne legyen tömeg a korai vonattal(meg a pótló busszal-majd 2 óra alatt tette meg a zalaszentiván-szombathely távolságot, ami egy rossz vicc) felmentem és sikerült is kényelmesen mindent megoldani, délben már fent ittam az ipát a feszten

a többi zkarról nem írok, mert nem ide tartozik, de kellemesen sokan voltunk már moby dicken is, csapdán meg aztán főleg, akik aztán sztem nagyon rosszul szóltak

aztán csak vártunk és vártunk, valaki poénból megjegyezte, tuti a meccs miatt és láss csodát :D  anno 6 éve mike patton (faith no more) ugyanitt megelégedett avval, hogy a szinpad széli tv-n nézte a meccset...ok, hogy angolok saját csapata, de télleg tét nélküli volt, utólag visszanézve meg unalmas is

na szóval elkezdődött és amikor nem fújta a szél a hangot, akkor rohadt jól szólt, igaz most nem mertem olyan közel menni, mint 2 éve, amikor kb pár méterre voltam a kordontól, így aztán a lényeget inkább a kivetitőn néztem végig :)

persze van hiányérzetem, korábban irtam is ide, hogy teljes lemezeket ennyire hogy lehet "elfelejteni" , de túl nagy a választék, na és a kevésbé várt számok is ütöttek igy élőben 

ami mellett továbbra sem tudok elmenni, hogy a leállósabb, nyugisabb dalrészleteknél szabályosan hallottam a háttérből a szomszéd szinpad zuhogását, nem is értem hogy ha nem tudják messzebb vinni egymástól a szinpadokat, akkor miért kell ennyi belőlük? vagy ha ennyire közel vannak egymáshoz, akkor lenne legalább addig kuss az egyiken, amíg a másikon buli van. ok hogy sok a fellépő, de az élményt kinyírják ezzel :(

hajnalig maradtam, miután még a road és supernem bulikat végignéztem, meg gondoltam meglesem a maiden after party-t is, dj barátunkban nagyot csalódtam, rengeteg pop/punk zenét nyomott, kevés metalt, de ami a legnagyobb gáz volt, 4 óra körül lepakolt a színpadról, miközben a többi helyszínen szokás szerint üvöltött a tuc-tuc 

ekkor aztán úgy döntöttem hogy elég volt a hipszter-paradicsomból és elindultam a vasútállomás felé

azért összességében jó buli volt, még ha a vasúti 50%-os kedvezményt visszahoznák akkor lenne tökéletes az összkép :)

nicko Creative Commons License 2018.06.29 0 0 12206
Előzmény: BahnScorper (12203)
BahnScorper Creative Commons License 2018.06.29 0 2 12205

Ja, az '14-ben volt, pont foci VB idején... de azon nem voltam - viszont ha mentem volna, akkor is csak a Scorpions-ra...

 

Felőlem jöhetnek megint Debrecenbe is, csak ne fesztiválra... egy jófajta stadionkoncert, abban lenne a vitamin...

Előzmény: murray (12204)
murray Creative Commons License 2018.06.29 0 0 12204

köszi a frankó beszámolót!

 

ez a focibuziság télleg durva főleg egy tétnélküli meccs miatt szívatni emberek tízezreit?  nem szép

 

erről van egy emlékem pár éve volt egy ingyenes Omega-  Scorpions koncert a Hősök terén ahol emberek tízezrei ájuldoztak a hőségben amíg a Kóbor végignézte a meccset és késtek egy órát   az rohadt nagy bunkóság volt. 

 

remélem a maiden legközelebb mostmár Pestre jön 

Előzmény: BahnScorper (12203)
BahnScorper Creative Commons License 2018.06.29 0 0 12203

Ja, és akármennyire is közismerten focibuzi a zenekar, azért ez nem volt korrekt, hogy nem jöttek ki a meghírdetett kezdésre. Vagy akkor mondták volna a szervezőknek, hogy akkor meccs van - mikor lehetett már tudni - és tessék későbbre kiírni a kezdést...

 

Viszont az tetszett, hogy Dickinson megint beszólt a belgáknak, mint két éve... :-DDD

Előzmény: BahnScorper (12202)
BahnScorper Creative Commons License 2018.06.29 0 0 12202

Hogy Sopron megbénult-e nem tudom. Én oda-vissza vonattal mentem... hazafelé a két évvel ezelőttihez hasonlóan megint tehervonattal. :-) De attól még tényleg jókora dugó volt a koncert előtt és után is, mármint a helyszín körüli utcákban.

 

Sokkal nagyobb baj, hogy a fesztivál nem nagyon van felkészülve a szar időre. Konkrétan sár volt, ha nem jártam volna már Wackenben, akkor azt mondanám, hogy kurva nagy sár, de a németeknél lévő bokán túl süppedős és mindenhová kiterhedő mocsárhoz képest ez semmi sem volt. A keverő előtt, már a kordonok között rakták csak le a műanyag lapokat (ráadásul azokon is tócsa volt, meg alulról is jött fel a víz), de oda el is kellett még jutni, meg még inkább onnan vissza...

 

Na nem baj, én megúsztam nagyobb mocsok nélkül... az meg, hogy a műanyagon is ilyen áldatlan állapotok voltak, legalább azt is jelentette, hogy nem volt körülöttem (bal oldal, kétharmad távra a színpadtól, kordon közelében) tömeg, és az is csak jól jött bizonyos átéléseknél, hogy csúszott egy kicsit...

 

A koncertre pedig nem lehetett panasz. Még a hangzásra sem, sőt, az elején sem volt olyan rossz, én azt már amúgy is hajlamos vagyok annak betudni, hogy nem állt rá még az ember füle. (Főleg, mert a Tankcsapdánál inkább előszedtem a füldugót.) Aztán utána mindegyik gitár úgy szólt, ahogy kellett...

 

A tagságból én most Murray-t emelném ki, ő volt a leginkább elemében, nem véletlenül őt mutatta a kamera legtöbbször... a többiek inkább csak a harmadik felvonásban, a slágerblokkban szabadultak el igazán. Kivéve persze Dickinson-t, ő most talán még nagyobb showman volt... úgy is, hogy alig beszélt. (Viszont az a kevés is ütött, szép történet volt az 1956-ban tőlünk emigrált vívóedzőjéről... csak a hátrébb álló haverom szerint erre nem sokan vették a lapot az ő környékén.) Meg tényleg jobban áll neki, hogy hosszabb a haja, az a típus, aki előnyére tud öregedni.

 

Amit meg játszottak... itt a For The Greater Good Of God volt a legnagyobb öröm, a Matter-ről az a kedvenc számom. Meg még Wicker Man, Revelations... a megunhatatlan Fear Of The Dark, Number Of The Beast és Hallowed Be Thy Name... (a The Evil-t és a Run To The Hills-t viszont úgy játszották, hogy túl akarnak lenni rajta.) az Icarus pedig szintén nem rossz, azzal csak az az egy gondom, hogy a Tierra Santa olyan feldolgozást csinált belőle, ami az eredetinél is jobb! És persze a két Blázos szám... a Fear Of The Dark-ot (mármint az egész lemezt) eszámítva a '90-es évek közötti időszak nekem is elég sötét folt Maiden-ügyileg, de ezek is bizonyítékok arra, hogy Harris nem felejtett el dalokat írni akkor sem. Csak az a fránya énekesváltás ne lett volna...

 

A nagy múltidézés és járulékos dolgok mellett így lehetne idejük arra is akár, hogy a X. és a XI. újra legyen véve Dickinson hangjával. Nem mintha zavarna, hogy most is tudtak újakat (vagy legalábbis általam még nem látottakat) mutatni színpadképben. Hogy mindig van egy újabb dobcucc, egy újabb háttérvászon, egy újabb Eddie, meg egy újabb ruha Nicko macijára. :-) Meg akár egy komplett repülő meg egy Ikarosz (és amikor Harris pont úgy áll be, hogy a szárnyak közé esik... :-) ) és ki tudja mennyi más látványelem, most leginkább a Cross és a Beast alatt is. S mindenhol a sok többé-kevésbé rejtett utalás, úgy, mint a borítókon is. Bruce viszont még a Fear Of The Dark-ot is hogy fel tudta dobni az öltözékével...

 

A Maiden tehát még mindig Maiden, és ezzel elmondtam mindent. De azért jobb helyen is el tudtam volna képzelni, mint ezen az egyre jobban kurvuló fesztiválon, ahol üzletláncok helyi kirendeltségei mellett egy elég megosztó energetikai projekt kiállító-kamionja is áll. (De ha nem lenne megosztó, akkor sem itt kéne vele kampányolni.) Annyi pénz viszont így sem mozog az egészben, hogy az infrastruktúra rendben legyen.

 

Még egy gondolat: a tegnap esti Gesamtkunstwerk kapcsán egy vigasztaló lehet majd azokra az időkre, amikor már nem járhatunk a banda koncertjeire, mert nem lesznek: az egyik legfaszább emlékmúzeuma biztos a Maiden-nek lesz ebből a rengeteg mindenből!

Előzmény: murray (12201)
murray Creative Commons License 2018.06.29 0 0 12201

mesélj!

 

Előzmény: dekopir (12200)
dekopir Creative Commons License 2018.06.29 0 0 12200

Faszom kiVOLT!

Sopron megbénult! Autós közlekedésileg

Iron Maiden qurva jó volt!

Magyar zászló lengetés! :D

t-m Creative Commons License 2018.06.28 0 0 12199

Előzmény: t-m (12198)
t-m Creative Commons License 2018.06.28 0 0 12198

Lövér krt (Hotel Szieszta - felfelé és lefelé is el lehet csipni helyet.

 

Csatolásban a kép itt bárhol.  Gyalog 10-25 perc innen gyalog

Előzmény: Juve1984 (12197)
Juve1984 Creative Commons License 2018.06.27 0 0 12197

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha kocsival szeretnék menni, és kb dél körül érkezem a fesztiválra, akkor szerintetek még van esélyem a környéken parkolni? Azért kérdezem, mert fesztiválra még soha nem mentem autóval.
Előre is köszi a választ!

Up the Irons!

t-m Creative Commons License 2018.06.25 0 0 12196

07.24-én Judas Priest a program

 

Terv szerint 21:30

 

 

 

Előzmény: BahnScorper (12195)
BahnScorper Creative Commons License 2018.06.25 0 0 12195

Metróra Zágrábban?! Na azt azért megnézném... :-P

 

A villamos meg nem nagy ügy. A belvárosból megy ki oda a 14-es.

 

Viszont aznap van Priest Pesten, így nekem elég lesz most Sopron.

 

Aprópopó: a fesztivál honlapja szarakszik, így csak közvetve jutottam ahhoz az információhoz, hogy a Maiden 21:30-kor kezd. Igaz ez?

 

 

Előzmény: mepatrik1 (12194)
mepatrik1 Creative Commons License 2018.06.23 0 0 12194

Vonat az megy, de utána villamosra és metróra is kell szállni, hogy eljussak valahogy az arénához, és félek egyedül belevágni. Eddig még csak úgy voltam külföldön koncerten, hogy fesztiválbusszal mentem, ami lerakott a bejáratnál, és így nem volt probléma.

Előzmény: murray (12193)
murray Creative Commons License 2018.06.23 0 0 12193

" csak nem tudok hogy eljutni" 

 

hogyhogy nem? busz , vonat stb? ha nincs autó. 

Előzmény: mepatrik1 (12192)
mepatrik1 Creative Commons License 2018.06.23 0 0 12192

Igen, ismerem a sztorit, olvastam már róla. Amúgy nem is értem, hogy lehetett ennyire amatőr a szervezés, azért mégis csak egy Maiden koncertről volt szó, még ha nem is Bruce-szal. 

Amúgy kedvelem a Blaze albumokat is, bár főleg az X Factort, a Virtual-on már csak 1-2 jó szám volt. Nem könnyű hallgatnivaló az X Factor sem a borús hangulata miatt, de talán pont ezt szeretem benne. Azért néhány szám esetében kicsit megszaladtak, ha rövidebbek lennének nagyobbat ütnének. Nagyon örültem hogy a Sign of the Cross és a The Clansman is bekerült most a turnéba, a Blaze korszak 2 legjobb száma szerintem, és nagyot szóltak élőben is. És már csak 5 nap és újra hallhatom :) 
Az Edge of Darknessre lennék még amúgy nagyon kíváncsi Bruce-szal, valamiért úgy érzem, hogyha vele jelent volna meg a szám, mára már klasszikus lenne, legalább is azon a szinten mint a már említett Sign of the Cross. 

 

A kérdés amúgy továbbra is áll, nem megy senki a zágrábi koncertre? Elég idegesítő, hogy pénzem lenne rá meg minden, csak nem tudok hogy eljutni... :( 2013-ban 13 évesen láttam őket először pont Zágrábban, úgyhogy már csak a nosztalgia miatt is jó lenne :D 

Előzmény: t-m (12191)
t-m Creative Commons License 2018.06.22 0 0 12191

1998 E-KLUB (az akkori Multimédia (Hegedűs László) csak szóbeli megállapodást kötött a Pecsával és bejött nekik egy számítástechnikai kiállítás ami "kilőtte" a Maident és így került az E-Klubba köszönve Vörös Úrnak és a Maidennek hogy elvállalták Görögországból jövet a fellépést.

Ebéd után már ott álltunk a sorba, hogy bekerüljünk, ugyanis több jegyet adtak el, mint ahány hely volt az akkori E-KLUB-ban.

Előzmény: mepatrik1 (12189)
murray Creative Commons License 2018.06.22 0 0 12190

hát az az Eklubbos buli télleg fura volt. :-)

Dave konkrétan rámnézett, rám mosolygott! :-) jó, tudom, rutin volt ..:-)

 

meg se születtél még 98ban? örülj neki akkoriban éppen Blaze énekelt.. Dickinson alterban nyomta, nehéz volt a 90es évek a metalnak.  

 

jobb ez ami most van.  engem mindig meglep és örülök neki hogy a mai fiatalok hallgatják és nyomják a maident.  

Előzmény: mepatrik1 (12189)
mepatrik1 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 12189

Köszi, én is neked. :D Az a buli önmagában nagyon nagy élmény lehetett, olyan kis helyen, olyan közelről látni őket. :D Én akkor még meg sem születtem :D 

Előzmény: murray (12188)
murray Creative Commons License 2018.06.21 0 0 12188

gratulálok! :-)

én 98ban az E klubban kaptam el Davey csuklópántját. ott egy kicsit nagyobb esély volt..:-) 

Előzmény: mepatrik1 (12187)
mepatrik1 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 12187

Én is ott voltam, brutálisan jó volt. Eddigi legjobb Maiden koncertem. Ez volt az ötödik. Az első sor előnye, hogy így sikerült bezsebelnem egy csuklószorítót Nickotól és Janicktől is, illetve majdnem Stevetől is, de azt nem sikerült elkapnom, pedig olyan volt mintha pont nekem dobná :D 

 

t-m Creative Commons License 2018.06.20 0 1 12186

NOVA ROCK 06.17

 

Hozták az itt megszokott szintet.

Megszólalás, látvány kitünő, reméljük 28-án is meg fog szólalni így, és nem rontják el a hangosítást.

t-m Creative Commons License 2018.06.12 0 1 12185

NOVA ROCK készülődés

Trooperoby. Creative Commons License 2018.06.07 0 2 12184

Na ez lenne az igazi, de sajnos csak június 28.:)

 

Előzmény: t-m (12183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!