Keresés

Részletes keresés

weirdo Creative Commons License 2020.05.09 0 0 9358

Tegnap vettem a nagytecsóban, ma nyitottam ki, látszólag sértetlen volt, zéró tabletta. Visszavigyem visszaragasztva cserére?

r.tonyo4 Creative Commons License 2020.05.07 0 0 9357

Tudom, hogy oda tervezik. Alapvetően egyet is értek vele, ott lesz a "sportcity". Csak egy gond van ezzel: az nb3-as színvonalért nem fognak elbuszozni, meg elautózni az emberek a város szélére. Oké, az egyetemi stadion is inkább a szélén van a városnak, de azért mégis más.

1985-től  kb 2010-ig eleinte rendszeres, majd rendszertelen focimeccsre járó voltam, és azt figyeltem meg, hogy akkor, amikor nem volt nb1es a csapat, és pl az alsóbb osztályokban is szarul ment nekik (egy csőd után voltak a megye1-ben is), akkor a közönség döntő részét az egyetemváros egyre öregebb lakosai tették ki+ játékosok hozzátartozói. Nos, az öregek már nem járnak meccsre, ilyen olyan okokból. Ki lesz az az új közönség, akit egy nb3-as produkcióval meg lehet fogni, fel lehet kelteni az érdeklődését, és ki lehet csábítani a TESCO mögé az város szélére? Sajnos a biztos középszer nem sok embernek vonzó. PErsze minderről csak feltételes módban lehet beszélni, mert az sem biztos hogy lesz stadion, és még talán sem, hogy lesz csapat az nb3-ban.

Ha egy sportcsapatnak egyértelmű céljai vannak, akkor annak a látogatottságban is megvan az eredménye: lásd a közelmúltban a veszprémi női kézilabda (Barabás KC) és most a Hoya Pannon egyetem a férfi kosárlabdában.

Előzmény: menut (9355)
menut Creative Commons License 2020.05.06 0 0 9356

Na, tessék, megvalósult, amiről mindenki csak beszélt eddig. Menjenek az aranylábúak a bányába inkább dolgozni! :) Még mondja valaki, h itt a foci privilegizált sportágnak számít! :)

Előzmény: r.tonyo4 (9354)
menut Creative Commons License 2020.05.06 0 0 9355

Emlékeim szerint, nem is egy nagy stadiont álmodott valaki az uszoda mögé. Kb. olyat, mint amit írtál. Nem is kell nagy. Semmi értelme nbi alatt profiskodni. Feljebb onnan már nem kerül senki, gyenge focit meg minek finanszírozni?

Előzmény: r.tonyo4 (9353)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.05.06 0 0 9354
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.05.06 0 0 9353

én remélem hogy lesz új focistadion, persze max nb3-as méretekben szabad gondolkodni, ennek megfelelő költségekkel. A pálya egyik oldalán ülőhelyes lelátó max 500 fővel, igény szerinti bővítési lehetőséggel. A másik oldalon meg a klubház és öltözők.

Azért van rá szükség, mert az egyetemi pályát  szerintem vissza kell adni az atlétikának és a tömegsportnak.

Előzmény: menut (9352)
menut Creative Commons License 2020.05.06 0 0 9352

https://index.hu/sport/futball/2020/05/06/veszprem_futball_szerzodesbontas/

A nap híre :) De, azért lesz új focistadion, remélem :)

..pözsó.. Creative Commons License 2020.04.28 0 0 9351

Tegnap délután alig lehetett normálisan bicajozni a Séd-völgyében ( Vidámpark ) annyian voltak.

Az állatkert parkolójában 21 autót számoltam meg.

Az Szentkirályi kerékpár-úton, nyáron nem voltak ennyien.

Szerencsére odafigyelnek az emberek, hogy ne kerüljünk túl közel egymáshoz.

r.tonyo4 Creative Commons License 2020.04.27 0 0 9350

1 kilátó van, a fém. Ez van az erdő közepén. Régen fa volt, de elbontották, helyette építettek egyet fémből.  Volt egy másik is fából közelebb az állatkerthez, de azt elbontották

A Laczko el van zárva a COVID miatt, viszont a csermely szerintem természetes forrás, évek óta ott van (de lehet hogy szimpla csőtörés).

Előzmény: menut (9348)
menut Creative Commons License 2020.04.27 0 0 9349

Sose elég senkinek semmi. Ha kap valamit, miért azt, miért úgy, miért nem kétszer annyit. Ingyen sör és örökélet. Bezzeg nyugaton. Mindenki ért mindenhez. Joga is van mindenkinek, mindenhez. Abba senki ne szóljon bele.

Előzmény: crossroad (9346)
menut Creative Commons License 2020.04.27 0 0 9348

Porga egy .... bábu :) Jól elvan ő így.

Gulya-dombon nincs is már kilátó :) illetve, egy van, az erdő közepén, vagy az sincs? Egyébként sokan járnak arra most is, bár nyilván kevesebben, mint átlagos tavaszi vasárnap délután. A Völgyhíd felőli bejáratnál egy db, A4 méretű táblácska van kitéve, szerintem alig észrevehető. 

A Laczkó-forrással történt valami? A csőből nem jön víz, ellenben kb. 15m-rel feljebb, a talajból fakad egy kis csermely. 

Előzmény: r.tonyo4 (9347)
r.tonyo4 Creative Commons License 2020.04.27 0 1 9347

elvileg meg van tiltva a tartózkodás a Gulya dombi parkerdőben a VERGA kezelésében álló területen.

A rekreációs területek lezárását egyáltalán nem tartom jó ötletnek, és értelme sincs. A parkerdőben egyszerűen nem tud akkora tömeg lenni, hogy veszélyeztesse a társadalmi távolságtartást. Csak a kilátók lezárásának már inkább lenne értelme.

A gulya domb lezárását különben elég sokan leszarják, tegnap délután is láttam arra kirándulókat, bringásokat.

Egyébként amikor kijöttek ezek a kijárási korlátozások húsvét előtt, akkor aznap este Porga olyat posztolt a facebookon, hogy egyetértünk a korlátozásokkal, elegendőnek tartjuk őket, Veszprémben ennél szigorúbb szabályokra nincs szükség. Még aznap  kijött a Székesfehérvári szigorító rendelet. Másnap reggel már Porga is teljesen más véleményen volt. Ez azért sokat elmond a polgármesterünkről (mintakövetésből ötös!)

Előzmény: Veszpremi (9341)
crossroad Creative Commons License 2020.04.22 -1 0 9346

Vigyázz, mert itt ha nem fröcsögsz minden irányba szűretlenül, akkor egyből csúnyákat mondanak rád... aztán majd jól nem tudsz aludni az éjjel :(

A dolog lényege, hogy itt minden sz@r. Élből. Akkor is ha nem! (Sőt, főleg akkor, mert akkor még gyanús is, hogy sz@rabb, mint elsőre látszik.)

Előzmény: menut (9345)
menut Creative Commons License 2020.04.22 -2 0 9345

Hella!

Mondták, persze, hogy mondták, de tudod, csak akkor veszem a szívemre, ha okos ember mondja nekem :) Most nem ez a helyzet, ezt a második mondatod abszolút igazolja :)

Előzmény: weirdo (9344)
weirdo Creative Commons License 2020.04.22 0 2 9344

Ha már ennyire összehaverkodtunk lentebb, mondták már, hogy mekkora hülye vagy? Ki kéne húzni a fejedet az orbán-porga seggpárosból...

Előzmény: menut (9342)
crossroad Creative Commons License 2020.04.21 0 0 9343

Ezen hangosan röhögtem :D
#pokolazélet

Előzmény: menut (9342)
menut Creative Commons License 2020.04.20 -3 0 9342

Na persze, Bezzegországban drónnal figyelnek, és mindenki 50 euróssal a zsebében indul sétálni :) Ha ez itthon is így lenne, akkor meg azért nyafognál itt, h miért kell a szegény nyugdíjasokat és kisgyerekes munkanélkülieket ilyen aljas módon zaklatni és bírságolni.

Miért egyetlen mozgási lehetőség? Máshol már nem is lehet mozogni, csak a Gulya-dombon? Meg az Erzsébet-ligetben? Egy pokol az élet Veszprémben.

Előzmény: Veszpremi (9341)
Veszpremi Creative Commons License 2020.04.20 0 0 9341

Igaz, amit hallok, hogy le van zárva a Gulya-domb, az Erzsébet-liget és a Séd völgye is? Ha így van, nem értem. Kizárni a népeket az egyetlen mozgás lehetőségéből? Valaki biztos tudja a valóságot (én rég nem bújtam ki a bunkerből).

Most találtam egy rendeletet, de ez csak hétvégére szólt: https://www.veszprem.hu/veszpremieknek/hirdetmenyek/koronavirus/7278-szigoritas

Leginkább a Gulya-dombot nem értem.

Németeknél most hallottam, hogy műxik, a miénknél nagyobb területű parkokban is: megvannak a távolságtartás/csoportosulás korlátozásának szabályai. Felszáll a drón a terület fölé, monitorozza az ott tartózkodókat, adott esetben hangszórón figyelmeztet, ha kell, kimennek és bírságolnak (nem kicsit).

..pözsó.. Creative Commons License 2020.04.10 0 0 9340

Ma újból kinyitott az Adria fagyizó.

menut Creative Commons License 2020.04.10 0 0 9339
Előzmény: weirdo (9334)
menut Creative Commons License 2020.04.10 0 0 9338

Énnemisbaszogatlak :)

Kérdeztél valamit, én meg megkérdeztem, miért kérdezed :) Nem értettem.

Előzmény: weirdo (9337)
weirdo Creative Commons License 2020.04.10 0 0 9337

Mé' baszogatsz? 

Előzmény: menut (9336)
menut Creative Commons License 2020.04.10 0 0 9336

Facebook-on a Veszprém Fórumban van néha kommunkáció önkori/képviselő részéről. Az Ólunk Tája heti újságban is van.

Egyébként, miről szeretnél kommunikációt? Kb. ugyanazt tudja mindenki mondani, ugyanazt csócsálják mindenhol. Elég unalmas már :)

Előzmény: weirdo (9334)
menut Creative Commons License 2020.04.10 -1 0 9335

Textil maszk pont semmit se ér. Placebo.

Előzmény: Veszpremi (9333)
weirdo Creative Commons License 2020.04.10 0 0 9334

Tegnap tecsó, szinte mindenki álarcban. A kérdésem továbbra is, van helyi kommunikáció vagy csak Cili meg pohos? Hozzánk a postás se jár...

Veszpremi Creative Commons License 2020.04.07 0 0 9333

Köszi! Hetente sem megyünk boltba. Egy FP2-es van kettonknek. Asszony varr majd, jókat találni a neten YouTube-on.

Előzmény: menut (9332)
menut Creative Commons License 2020.04.07 0 1 9332

Tegnap vettem 420 Ft-ért buszpályaudvar mögötti gyógyszertárban. Dobozszám volt.

Úgyis ritkán mész ki, nem kell sokat venni belőle.

Előzmény: Veszpremi (9331)
Veszpremi Creative Commons License 2020.04.07 -1 0 9331

Maszk ügyben mi a helyzet városunkban? Szfváron mindenkinek a postaládájában landolt egy ingyen maszk.

Itt legutóbb a patikában az eladóknak is egy-egy maszkjuk volt és naponta fertőtlenítették. Kb. 10 napja.

Osztrákoknál minden bolt előtt ingyen maszk.

Az eddig "elköltött" kb. 400 mrd-ból gondolom nálunk is futnia kéne (fejenként 40e ft)!

..pözsó.. Creative Commons License 2020.04.02 0 1 9330

Tegnap körbejártam a várost, hogy mi újság van.

Az Árpád utcai gólya építi a fészkét, a jégpályánál semmi változás az utóbbi fél évhez képest, két hatalmas napelem park van ( az egyike 2 Milliárd Ft támogatásos plakát) Pápai út és a körgyűrű között.

Az Állatkert, Gulya dombi parkolójában nagyon sok kocsi volt, azt hittem nyitva van, de csak a futók, túrázók és kutyát sétálók voltak.

Az élelmiszer boltokban alig volt valaki 17 óra után. Az Aldi 6-kor be is zárt, a Penny 9-ig van nyitva. Nagy áruhiányt nem tapasztaltam. Élesztő, kilószámra volt a Piaci tejtermékesnél.

weirdo Creative Commons License 2020.03.29 0 0 9329

Nálam semmi, unom itthon, bejárok önkéntesen melózni.Nálad? 

Előzmény: menut (9328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!