Keresés

Részletes keresés

mmormota Creative Commons License 2014.07.07 0 0 1051

Mesterségesen se lehet negatív tömeget előállítani. 

 

Mondom, hogy teljesen félreérted. Lehet olyan rendszert létrehozni, mely bizonyos körülmények között részben hasonlít arra, ahogy egy (csak elméletben létező) negatív tömeg viselkedne.

 

Pl. lehet egy kocsit úgy vezérelni hogy feléd jön ha tolod és fordítva. Mert pl. nyomás érzékelő vezérli és motorok hajtják a kerekeit. De olyan nincs hogy építesz valamit ami aztán megsérti az impulzus megmaradás törvényét.

 

Vagy ha mégis van, akkor az egy új helyzet amihez új fizikát kell alkotni.

 

De ez a rezgő akármi nem ilyen. Az normális fizikával mutat furcsa tulajdonságot meghatározott körülmények között. Aminek semmi köze valódi negatív tömeghez és természetesen olyan hajtómű sem készíthető vele mint amit lerajzoltál. 

Előzmény: Törölt nick (1050)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.07 -1 0 1050

Ezért hívjuk őket metaanyagoknak. Ezek a természeteben nem léteznek, kizárólag mesterséges úton állíthatók elő.

Előzmény: Hazavágyó (1049)
Hazavágyó Creative Commons License 2014.07.07 0 0 1049

Ha az ábrán látható találmány úgy működne, ahogyan te elmondtad - brutálisan sérülne pl. a lendületmegmaradás törvénye, más törvényekről már nem is beszélve.

Már egyiket se oktatnák.

 

Előzmény: Törölt nick (1040)
mmormota Creative Commons License 2014.07.07 0 0 1048

Értem, csak teljes félreértésnek tartom azt ahogy te értelmezed a jelenséget.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1047)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.07 -1 0 1047

"Mi köze ennek valódi negatív tömeghez?"

 

Az, hogy nincs különbség. Például ha egy ilyen rezgőrendszert, pl speciális "rezgő labdát" meglöksz az erőhatással ellentétesen fog elmozdulni.

 

Érthető? :-)

Előzmény: mmormota (1046)
mmormota Creative Commons License 2014.07.07 0 0 1046

Mi köze ennek valódi negatív tömeghez? Valaminek egy része speciális körülmények között hasonlóan viselkedik. Erre mondtam a liftes példát: megnyomod az emelet gombját és felmegy, mintha nem hatna rá a gravitáció...

Előzmény: Törölt nick (1045)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.07 -1 0 1045

Ebből talán jobban érthető lesz... Nézd meg az ábrát!

 

http://www.cnrs.fr/aquitaine/IMG/pdf/2013-Science_Soft_Acoustic_Metamaterials.pdf

Előzmény: mmormota (1044)
mmormota Creative Commons License 2014.07.07 0 0 1044

Hogyne, lokálisan, a berendezés egy kis részét tekintve. Ez a szimuláció.

Csakhogy ez nem alkalmas hajtóműnek. Pl. a lift se antigravitációs elven működik, akkor se, ha látszólag magától felmegy. Az egész szerkezet egy kis része megy fel, de kell hozzá épület, liftakna, kötél, motor. Az nem megy hogy kiveszed a lift fülkéjét az egészből, és felmész vele a Holdra.

Előzmény: Törölt nick (1043)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.07 -1 0 1043

Gyakorlatilag ellenirányban rezgő tömegekkel ugyanazt a hatást éred el mintha negatív tömeged lenne, valójában tényleg nincs, de a hatásában(!) mégis van.

Előzmény: mmormota (1042)
mmormota Creative Commons License 2014.07.07 0 0 1042

Közel egy évtizede ismert és kísérletileg bizonyított tény, hogy negatív tömeget elő lehet állítani

 

Ez teljes félreértés. Szimulálni lehet. Csak sajnos az pont annyira alkalmas űrutazásra mint a Millenium Falcon filmgyári makettje. Elvileg is, ez nem technikai kérdés.

Előzmény: Törölt nick (1040)
mmormota Creative Commons License 2014.07.07 0 0 1041

Ha lenne negatív tömegű anyagunk, akkor lehetne ilyen meghajtást építeni. Csak hát nincs.

Előzmény: Törölt nick (1040)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.07 -1 0 1040

Ha már űrutazás, műszaki ember lévén, kicsit körülnéztem milyen lehetőségek adódnak, a hagyományos rakétatechnológián kívül a hosszútávú űrutazásra.

 

Némi kutakodás után találtam egy reális megoldást, amellyel már ma is forradalmasítani lehetne a földi és űrrepülést. Ez a meghajtási mód a NASA által is tanulmányozott, úgynevezett negatív tömeg vagy diametrikus meghajtás.

 

Közel egy évtizede ismert és kísérletileg bizonyított tény, hogy negatív tömeget elő lehet állítani, így nem lenne akadálya, hogy végre igazi, eddig csak a sci-fi filmekben létező űrhajókat építhessünk. Nemcsak bolygóközi, de akár csillagközi utazásra alkalmasakat is.

 

Hangsúlyozom nem sci-firől van szó, az egész elméletet szakfolyóiratokban publikált anyagok alapján írtam, a referenciákat megadtam.

 

Mivel ide bajos lett volna bepötyögni az elméletet, így az egy külön weboldalra került. Igyekeztem érhetően és egyszerűen fogalmazni, remélem érthető lesz. 

 

http://snvc.weebly.com/

mmormota Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1037

Parallaxis alapú mérés: a Földpálya két átellenes pontján felvételt készítenek a közeli csillagról. A közeli csillag a távoli csillagok és galaxisok hátterén egy kicsit máshol látszik, az elmozdulás alapján trigonometriával ki lehet számítani a távolságát.

Előzmény: űrszél (1034)
mmormota Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1036

A parallaxison alapuló távolságmérés néhány száz fényévig használható. Tíz fényéven belül már nagyon pontos.

Előzmény: űrszél (1034)
űrszél Creative Commons License 2012.12.12 0 0 1034

arra vagyok kiváncsi, képesek vagyunk olyan csillagtérképet készíteni emivel, pár fányévnyi távolságban nem tévedünk el?

mafg Creative Commons License 2012.10.29 0 0 1033

"Különben a cucializmus is ilyen volt. A múlt két hetente változott, csak a fényes jövő volt bizonyos."

 

:)))))))))))))))))

Előzmény: gacsat (1008)
űrszél Creative Commons License 2012.07.09 0 0 1031

/jah s mert néáhány embertársunk szelemi szintjével vetexik egy fehér egér tudása .. attol méd nem lesz emberibb egy rágcsáló./

Előzmény: űrszél (1030)
űrszél Creative Commons License 2012.07.09 0 0 1030

a 'tudat' még nem elég az értelemhez, ahoz tudatosság is kell. A ma emberiségéből/általánoságban/  még hiányzik az 'élettudatosség- élni tudatossága'. Így valójában az űr utzást is csak kihívásnak tekinti, nem pedig életfeliételek biztosítottságát kátja benne... komolytalanságát látva, a valóság felismerését tekintve. A gazdasági versengés helyett életfeltételek jobbítása kéne...

az ember-i élet a legdrágább, mégis gazdasági versengés tárgya...

Előzmény: gacsat (1027)
gacsat Creative Commons License 2012.03.08 0 0 1029

 A turing teszt nem az inteligenciáról szól. Bármit kérdezhetsz, bármit mondhatsz. Megkérdezheted, milyen érzés volt, amikor a töködnél fogva felakadtál a keríteésen?. Ha a válaszból el tudod dönteni, ember válaszolt-e, akkor a másik elme elbukott.

Előzmény: Biga Cubensis (1028)
Biga Cubensis Creative Commons License 2012.03.07 0 0 1028

a turing teszt legfeljebb emberi intelligencia mérésére jó.

az emberi tudat szerintem sokkal több ennél.

Előzmény: gacsat (1027)
gacsat Creative Commons License 2012.03.07 0 0 1027

Akkor melyik állattól felfelé van tudata az élőlényeknek? Ha átmagy a másolat a turing teszten, akkor embernek kell tekinteni. Nem?

Előzmény: Biga Cubensis (1026)
Biga Cubensis Creative Commons License 2012.03.07 0 0 1026

de nem is tudatosak...

Előzmény: gacsat (1025)
gacsat Creative Commons License 2012.03.07 0 0 1025

Azt tudod, hogy az amőbák halhatatlanok?

Előzmény: Biga Cubensis (1024)
Biga Cubensis Creative Commons License 2012.03.07 0 0 1024

Persze nem akarok belemenni spirituális fejtegetésekbe a lélekről, mert ez a Tudomány fórum, de ettől függetlenül szerintem a tudat a testtől elválaszthatatlan. Legalábbis az emberi tudat nagyon sokban alapszik olyan dolgokra, melyek a testtel állnak összefüggésben. Eleve maga a halál tudata iszonyúan befolyásolja az öntudatunkat, a fájdalom, az érzések, ezek nélkül nem is lehet emberi tudatról beszélni. 

Persze ez már túlmegy a topik keretein, de én úgy gondolom, az emberi agy csak egy információ-transzformátor, holografikus információ tároló, de a tudat nem csak ide korlátozódik.

Szóval én nem hiszek abban, hogy ha reprodukáljuk az információt és a közötte lévő kapcsolatokat, akkor ott majd öntudatra ébred az, amibe beleraktuk.

Valami itt nekem nagyon hiányzik a képből, és nem kell okvetlenül lélekre gondolni vagy más ezoterikus dologra. Egyszerűen tudományos oldalról sem tudom ilyen egyszerűen elképelni.

Előzmény: gacsat (1023)
gacsat Creative Commons License 2012.03.06 0 0 1023

Ezt nem tudhatjuk, amig ki nem próbáltuk. Szerintem igen, de nem vagyok biztos benne.

 Mindenesetre ez a fixa ideám. A halhatatlanság felé pont így kell elindulni.

Előzmény: Biga Cubensis (1022)
Biga Cubensis Creative Commons License 2012.03.06 0 0 1022

Ahogy a cikk is finoman rámutat, kissé nagyratörő elképzelés.

Egyelőre azt sem tudjuk, mi a tudat tulajdonképpen... annál szerintem több, mint az agyban tárolt információk összessége.

Előzmény: gacsat (1021)
gacsat Creative Commons License 2012.03.06 0 0 1021
mmormota Creative Commons License 2011.06.03 0 0 1020

Semmi köze a c-nél gyorsabb információátvitelhez.

 

A cikk az időkép.hu-n hülyeség, éppen a lényeget nem érti aki írta. De úgy abszolut semmit.

Előzmény: gacsat (1019)
gacsat Creative Commons License 2011.06.03 0 0 1019

Olvasd el a quantumradaros cikket,és eldöntheted, hogy az az elrendezés szerinted működik-e?.

 Amúgy ez a Wang féle kisérlet bizonyítja, hogy nincs oksági kapcsolat az esemémyek között.

Előzmény: mmormota (1011)
Callie Creative Commons License 2011.06.03 0 0 1018

Itt az egyik összefoglaló cikk az önkonzisztens időutazások és a hatáselv kapcsolatáról:

 

http://arxiv.org/PS_cache/gr-qc/pdf/9506/9506087v2.pdf

 

Előzmény: mmormota (1015)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!