Keresés

Részletes keresés

dakota Creative Commons License 2000.01.03 0 0 630
Milleneum=millenium, ha már ünnepled a korona hurcolásával.
Előzmény: medve (622)
Nisa Creative Commons License 2000.01.03 0 0 629
Azt gondolom, hogy nem én csúsztatok.
Elég furcsa, a kérdéseimből rettegést kiolvasni. És, hogy ki vitte aktuálpolitikai síkra
a millénium, Szent István és a korona ügyét, az is egy igen érdekes kérdés.
Előzmény: cirmos (615)
Nisa Creative Commons License 2000.01.03 0 0 628
Semmiben, természetesen, nem is ezt mondtam.
De azt hiszem, ezt Te is pontosan tudod.
Előzmény: rezső (613)
medve Creative Commons License 2000.01.03 0 0 627
Rambo! OK, akkor csak azt írom, hogy demagóg vagy. Amúgy miért nem lehet szerinted szép ünnepség keretén belül megünnepelni a milleneum kezdetét, figyelembe véve, hogy van rá igény?
Előzmény: RAMBO (624)
cirmos Creative Commons License 2000.01.03 0 0 626
S véleményem szerint az emberek többségének ez ellen van kifogása.

Ezt mire alapozod kedves GS?

Előzmény: George Sand (625)
George Sand Creative Commons License 2000.01.03 0 0 625
OK, köszönöm.

Írod, hogy nem értettél egyet az átszállítással - nos, én is ezt nehezményezem. S véleményem szerint az emberek többségének ez ellen van kifogása.
Azután: hol lesz a következő állomás? Te tudsz valamit?

Előzmény: rezső (621)
RAMBO Creative Commons License 2000.01.03 0 0 624
Mackókám!

Az általam lenyúlt Tocsik pénzből egyet se.

Éppen erről írtam. Ne sorolj engem, kérlek, valamiféle politikai szekértáborba, mert más a véleményem mint a Tiéd. És kérlek, ne hidd azt, hogy ha szerintem a korona méltó helyén volt a Nemzeti Múzeumban, akkor lopok is.

Előzmény: medve (622)
nurej Creative Commons License 2000.01.03 0 0 623
Egyébként én ezt a "vissza a középkorba", "feudális jelkép" stb. demagóg szövegeket sem értem...

Az Európai Unió fejlett országainak nagy része ma is királyság. Ha a Szent Korona ceremónia tényleg az első lépés lenne a királyság visszaállítása felé, még akkor is messze el vagyunk maradva a fejlett Európa fejlett országaitól :-)

Én is láttam a Koronát a múzeumban. Egy sötét, lyukban volt kiállítva, semmi tere nem volt. Már akkor sem értettem, hogy miért nics illőbb helyen.

Nagyon szép volt az egész ceremónia, méltó kezdése volt az ezredváltásnak. Minden bizonnyal unokáinknak is emlegetni fogjuk.

Nagyon sajnálom azokat, akiket ez nem érint meg.

Nurej

medve Creative Commons License 2000.01.03 0 0 622
Rambo, hogy te milyen demagóg vagy! És ha én azt kérdezném, hogy az általatok lenyúlt Tocsik pénzből hány lélegeztető gépet lehetett volna venni. Miért ne lehetne egy országnak szépen megünnepelnie a milleneumot?
Előzmény: RAMBO (619)
rezső Creative Commons License 2000.01.03 0 0 621
Ne! Nem gúnynak szántam.

Akkor úgy írtam volna. (És tudtommal még soha nem bántottalak)

Ha nem lennék ennyire fázékony, magam is elentem volna. Pedig ha visszakresel, láthatod, megírtam, hogy hányszor láttam.

Ráadásul nem is értettem egyet az átszállítással. de, hogy ekkora cirkuszt csinálnak ellene, épp ésszel fel nem foghatom.

Előzmény: George Sand (618)
Patmore Creative Commons License 2000.01.03 0 0 620
Szia Nurej, rég láttalak.
>> Jó hosszú lett ez a topik, meg se próbálom végigolvasni... <<
Szvsz nem is érdemes. p.
Előzmény: nurej (616)
RAMBO Creative Commons License 2000.01.03 0 0 619
Tisztelt Asztaltársak!

Nyomatékosan kikérem magamnak, hogy bárki nemzetellenesnek, magyarellenesnek, nemzetietlennek és a fene tudja minek cimkézzen meg azért, mert szerintem a Szent Korona - földrajzi helyzettől függetlenül - pontosan ugyanazt fejezi ki.

Engedjétek meg azt is, hogy a Nemzeti Múzeum egyik legdicsőbb forradalmunk szimbóluma, ha meglátogatom, még mielőtt bemennék, megcsap a magyar történelem szele. Ott sem volt "méltatlan" helyen a korona.

Átszállítás költsége = 15 lélegeztetőgép a gyermekkórházaknak. Azok, akiket magasztos érzés fogott el az átszállítás alatt, most egy kicsit gondolhatnak arra, hogy mi, magyarok, 15-tel kevesebben vagyunk.

George Sand Creative Commons License 2000.01.03 0 0 618
Kedves rezső,
Kapott publicitást, fogtam az igét, amit használtál.

Bár valószínű gúnynak szántad "magas intelligenciám és tudati szintem", de mindenesetre furcsa, hogy én tiniként felfigyeltem, és láttam azt, amire most 50-60 év körüli emberek rácsodálkoznak!

Előzmény: rezső (617)
rezső Creative Commons License 2000.01.03 0 0 617
Kedves george Sand!

Nézd meg az igét, amit használtam. Azokról szólt akik valamiért nem figyeltek fel rá. Például, mert a hazahozatala óta nem kapott akkora publicitást, mint most.

Ne a saját magas intelligenciáját és tudati szintjét vedd mércének.

De ettől függetlenül az alkalom is vezérelte ez embereket. Krábban ugyanis sem ünnepség, sem millenium nem volt.

Előzmény: George Sand (614)
nurej Creative Commons License 2000.01.03 0 0 616
Hali!

Jó hosszú lett ez a topik, meg se próbálom végigolvasni...

Úgyhogy lehet, más is beírta már, hogy vajon minek is köszönhető az SZDSZ gusztustalan és idétlen "Koronabúcsuztató" című rendezvényén való hatalmas részvétel? Votak vagy ötvenen!

Gratulálok!

Igaz, hogy ifj. Bauer svájcisapkában jelent meg?

Nurej

cirmos Creative Commons License 2000.01.03 0 0 615
Kedves Nisa !

Ne csúsztass, nem erről van szó !

A korona "státusa" nem változott. Aki eddig is svájcisapkának "becézte", nem fog megválozni (akár a múzeumban, akár a parlamentben van). Akinek eddig is érték volt, (lett légyen MSzP-s) azoknak ezután is érték marad, függetlenül a helytől.
Aki viszont attól retteg, hogy most itt a királyság, vagy éppen a demokratikus állam került veszélybe, az a korona ügyét aktuálpolitikai síkra viszi. Ezért kérdeztem - hogy nem vagy-e MSzP-s (ezekszerint talált). SZDSZ-t nem kérdeztem, mert tisztelette írtál a Szent Koronáról, tehát ez kiesett.

Előzmény: Nisa (603)
George Sand Creative Commons License 2000.01.03 0 0 614
Kedves rezső,
Ugye, ezt Te sem gondolod komolyan?
Tizenévesen a gimivel zarándokoltunk el oda, és még ma is jól emlékszem, hogy az újságok tele voltak vele a Magyar Hírlaptól, a Magyar Nemzettől a Nők Lapján keresztül a Magyar Ifjúságig!!!
Sőt, a Kossuth Rádiótól az MTV1-ig
Süket volt, aki nem hallotta, és vak, aki nem látta. (Vagy strucc.)
Előzmény: rezső (609)
rezső Creative Commons License 2000.01.03 0 0 613
És mondd kedves Nisa:))) miben akadályoz ebben Magyarország Szent Koronája?
Előzmény: Nisa (611)
rezső Creative Commons License 2000.01.03 0 0 612
Kedves Csülök!

És mit szólnál hozzá, ha az gúnyolódna rajtad, aki ott állt a sorban?

Miért fáj ez neked? Miért zavar?

Egyszerűen nem tudom megérteni. Attól egységesebb nemzet leszünk, ha nem tekintik meg ezek az emberek a koronát?

Előzmény: Csülök (601)
Nisa Creative Commons License 2000.01.03 0 0 611
Egyetértek, valóban zseniális és pontosan kell érteni. A szenvedélyt, a fájdalmat, a világító
értelmet és a parancsoló szükségszerűséget.....
Előzmény: rezső (604)
medve Creative Commons License 2000.01.03 0 0 610
Kedves Csülök!

Kétségkívül voltak olyanok is, amilyeneket te idézel. Csak csöndben jegyzem meg, hogy erről az SZDSZ tehet. De komolyan gondolod, hogy egy ekkora tömegben nem voltak olyanok is, akik amúgy MSZP-s szavazók? Tényleg kizártnak tartod, hogy van igény a milleneum szép megünneplésére?

Előzmény: Csülök (601)
rezső Creative Commons License 2000.01.03 0 0 609
Kedves zsorzsi, van ennek egy másik olvasata is.

Eddig nem hívták fel a figyelmüket rá.

Előzmény: George Sand (605)
rudie Creative Commons License 2000.01.03 0 0 608
Gyerekek, ez egy vicc. Rosszabb: tragikus vicc. Nem tudom elképzelni, mit keres a korona a Parlamentben, egy demokratikus ország parlamentjében, ahol a nép képviselői üléseznek, mit keres egy feudális jelkép. Félreértés ne essék: tisztelem a koronát, mint nemzeti szimbólumot, apám kézen is fogott még 1978-ban és meg is néztük együtt a Nemzeti Múzeumban. De a nemzeti hovatartozás szimbóluma számomra a zászló és a címer, meg a Himnusz. Bőven elég. Nota bene: már a címer vita idején is hiba volt a koronás címert elfogadni, mert a köztársaság, ha a maga legitimációját keresi, leginkább 1848-hoz, vagy 1956-hoz nyúlhatna vissza, meg legfeljebb az 1945-48 közti időszakhoz, és ezekben az időkben a Kossuth- címer működött. A korona hurcolászását populista gesztusnak tartom, azoknak a konzervatív Fidesz szavazóknak szóló gesztus ez, akiket a jobboldallal együtt rakott zsebre a párt az elmúlt években. Vicc az egész. (A Szent Korona oraszágainak küldendő (vagy küldött) korona másolat pedig egyenesen vérfagyasztó.) A koronázási ékszerek kiváló helyen voltak
a Múzeumban, amely véleményem szerint nem az ósdi, kidobásra ítélt tárgyak helye, hanem valamiképpen szent hely. A kioronát Jimmy Carter a magyar népnek adta vissza és nem a mindenkori kormánynak. Vicc az egész.
Polyxena Creative Commons License 2000.01.03 0 0 607
a sor láttán nekem a Kádár temetése ugrott be
rezső Creative Commons License 2000.01.03 0 0 606
Ajvé, már csak komolyan huj juujozva lehet ezt a korona ellenes cirkuszt követni.

Hujjj, hujjjj

Előzmény: rezső (604)
George Sand Creative Commons License 2000.01.03 0 0 605
Csülök,
Tudok válaszolni a kérdésedre: sokan először látták, és ezt a mikrofonba bele is mondták!

21 év alatt nem volt idejük és lehetőségük, hogy megnézzék - baromira érdekelhette őket akkor!!!
(Ja, a palást meg ki a fenét érdekli, igaz, hogy egyedül annak van köze Szt. Istvánhoz! - de azt nézze meg a marinéni, ha akarja.)

Előzmény: Csülök (601)
rezső Creative Commons License 2000.01.03 0 0 604
Ajvé!

Vannak aki Horn Gyula könyvdedikálásához álltak sorba...

Pedig korábban is látható, olvasható volt az úr.

Szabó Magda műve zseniális. Most már csak meg kellene érteni.

Huj, hujjj

Előzmény: Nisa (598)
Nisa Creative Commons License 2000.01.03 0 0 603
Szóval, aki már korábban is fontosnak tartotta a koronát, mint nemzeti emléket, és
aki elhiszi az alkotmány szavait a köztársaságról és polgárairól, valamint elhiszi a
történészek véleményét Gézáról és Istvánról, az szerinted MSZP-s?
Egyébként nem véletlenül vagyok az.
Előzmény: cirmos (600)
lujza Creative Commons License 2000.01.03 0 0 602
Mintha lesajnalnad egy cseppet azokat, akik mas velemenyen vannak a dologrol, mint te.

(Azt hittem elgondolkoznak egyesek, a szdsz koronabucsuztato rendezvenyen, es a Korona atvitelen resztvett emberek szaman. Hogy elgondolkoznak azon, hogy a velemenyuk - finoman szolva- nem a tobbseg. De nem. :(( )

Mi kell ahhoz, hogy elgondolkozzatok, egyszer, hogy hatha megse nektek van igazatok valamiben ?

Előzmény: Csülök (601)
Csülök Creative Commons License 2000.01.03 0 0 601
Nemzeti egység!! Ez az!! Hujjé!
Kijön az agyonfagyott Géza a feleségével a parlamentből, felesége kezében üvölt az ugyancsak agyonfagyott csimóta, mint a sakál, apa meg büszkén a mikrofonba vacogja: most jól megmutattuk az SzDSz-nek, meg az MSZP-nek! Aztán peckesen el....
Hiába, a Korona összetartó ereje, kisugárzása!!!
Más!
Én töbször is voltam a Nemzeti Múzeumban, mert érdekelt a Korona, meg a a jogar, meg a palást, meg a kard (soha többet nem láthatom őket együtt?). Abból a rengeteg emberből, aki ott tolongott, hányan nézték meg a múzeumban, ahol az első évet leszámítva, tolongás nélkül, bármikor, alaposan megnézhette volna?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!