Keresés

Részletes keresés

XNC Creative Commons License 2023.10.21 0 0 37648

"(nem is tudják mi az)"

.

Én tudom mi az, de nem használom.

Akkor most mi van?

.

:)

Előzmény: m54-b (37634)
m54-b Creative Commons License 2023.10.21 0 0 37647

Igen, ez igaz, de eredetileg van "10-4" formáról is szó, nem csak a tizedes jelölés a gond.

Előzmény: Fferenc50 (37646)
Fferenc50 Creative Commons License 2023.10.21 0 0 37646

Bizonyára félreérthető voltam az első hozzászólásban. Ott az általad megadott linken levő táblázat bemásolását próbáltam bemutatni az elválasztójel megváltoztatásával, azzal, hogy nem lett dátum egyetlen számból sem, hanem a tizedespontos szám került be.

Vagyis copy-paste történt.

Azt már nem mutattam be, ami a mostani hozzászólásban volt, hogy simán vissza lehet állítani a tizedesvesszőt és marad számként az érték, ezt most pótoltam. Még annyit kiegészítésül, hogy a módszer alkalmazható akkor is, ha ilyen tizedespontos számokat tömegesen szeretnénk kézzel bevinni.

Üdv.

Előzmény: m54-b (37644)
Fferenc50 Creative Commons License 2023.10.21 0 0 37645

Szia!

Szerintem pont nem kanyarodtunk el. Hiszen itt is copy-paste van. 

"időnként dátummá varázsol egyes számokat."

Nem időnként és nem csak a copy-paste, hanem minden olyan esetben, ahol általános cellaformátum van és dátumként értelmezhető adat kerül bele. Pl. ha 8.5-öt írsz be, akkor bizony dátum lesz a cellában.

Viszont a bemutatott esetben, amikor a módosított tizesjellel beolvassuk az értéket, utána visszaállíthatjuk a rendszer szerinti elválasztót és a pontok helyén megjelenik a tizedesvessző:


Tehát ez megoldás a copy -> paste problémára, nem kell Notepad++ vagy Word-be másolás!

Üdv.

 

Előzmény: m54-b (37644)
m54-b Creative Commons License 2023.10.21 0 0 37644

Természetesen lehet. Nagyon elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől ;-) a copy-paste időnként dátummá varázsol egyes számokat.

 

Garashan Notepad++ megoldása lett a nyerő.

Előzmény: Fferenc50 (37643)
Fferenc50 Creative Commons License 2023.10.21 0 0 37643

Lemaradt a kép az előzóből:

Üdv.

Előzmény: Fferenc50 (37642)
Fferenc50 Creative Commons License 2023.10.21 0 0 37642

Szia!

Szerintem a 2007-es Office-ban is lehet módosítani a rendszerbeállítások szerinti elválasztókat. 

A négyzetből kiveszed a pipát, a tizedesvesszőt átállítod pontra:

Ezután az eredmény:

Üdv.

 

Előzmény: m54-b (37634)
m54-b Creative Commons License 2023.10.21 0 0 37641

Természetesen ahogy pimre mondja, az első sor törölve.

 

Előzmény: m54-b (37640)
m54-b Creative Commons License 2023.10.21 0 0 37640

ActiveSheet.Range("A1").AutoFilter Field:=1, _
   Criteria1:=">12/01/2022", Operator:=xlAnd, Criteria2:="<01/01/2023"

Nekem így működik (Office 2007, magyar nyelvű).

Előzmény: kiki71 (37637)
pimre Creative Commons License 2023.10.21 0 0 37639

Azért javaslom, hogy a makrót abban a környezetben mutasd be, ahol használod. Feltételezem, hogy a makrót nem abban a munkafüzetben indítod, ahol az adatok vannak, ezért az Excel VBA csoportban írt mintádban rögtön az első sor hibaüzenetet ad, ha azt a belinkelt munkafüzeteden belül próbálom indítani: 

 

Application.Workbooks(2).Worksheets(5).Activate

Természetesen a Workbooks(2) nélkül működik: Application.Worksheets(5).Activate

 

Az egyebeket majd, ha küldöd a teljes anyagot.

 

Előzmény: kiki71 (37637)
Garashan Creative Commons License 2023.10.21 0 0 37638

Szerintem többen is tudunk. Miről lenne szó?

Előzmény: kiki71 (37637)
kiki71 Creative Commons License 2023.10.21 0 0 37637

Sziasztok. Láttam, hogy van Excel VBA csoport is, de ott nem kaptam választ problémámra. Esetleg itt tud na valaki segíteni Excel VBA programozásban? Ha igen, akkor megírom miről lenne szó.

m54-b Creative Commons License 2023.10.20 0 0 37636

A Wordben, ha bekapcsolod a rejtett szimbólumok megjelenítését (¶) sok ilyen problémát kiküszöbölhetsz.

 

A Wordben is egyszerű az összes formázás törlése.

 

Makrókat abban is lehet írni. De tény, hogy nagyon másra vannak!

 

A parancssorban a fájlnév idézőjelek nélkül van? Érdekes. Windows Servert én már nem használok, a W10 parancssora elvárja az idézőjelbeni fájlneveket, és a Word makrók is, mert a szóköz is gondot okoz neki. Idézőjelek közt mehet a szóköz, és a vessző is.

 

Előzmény: Garashan (37635)
Garashan Creative Commons License 2023.10.20 0 0 37635

Nekem a Notepad++ az egyik első program amit telepítek. Nálam az egyik legalapabb a számítógépes munkavégzéshez. A Word-öt nem szeretem ilyen szinten, mert van benne csomó haszontalan funkció, miközben rengeteg hasznos nincs benne. Nyilván a kettő programot össze se lehet hasonlítani, mert teljesen másra van, hiába szövegszerkesztő mindkettő.

Ha kell egy gyors jegyzet, akkor azt is NP++-ba írom fel, el se kell menteni, mert csinál neki ideiglenes fájlt és a program bezárása, majd újranyitása után is ott van.

 

Apropó, ha már Word. Az előbb futottam bele egy problémába. Volt munkahelyemnek segítettem be EPR+KVTD bevallás elkészítésébe. A jó előbb sikerült a végére pontot tenni. A lényeg, hogy már nem rendelkezem a jogosult ügyfélkapus adatokkal, így megkértem volt kolléganőmet, hogy írja már bele egy dokumentumba az asztalra. Ő Wordbe írta bele. Én naivín kimásoltam, majd beillesztettem az ÁNYK-ba, de nem akarta elfogadni a jelszót. Egy kis telefonálgatás után kiderült, hogy a jelszónak jónak kell lennie. Mivel távoli asztalra voltam bejelentkezve és hogy biztosan átjön-e az éteren a CTRL+C, így beillesztettem az itthoni gépemre NP++-ba. Kb. nálam megszokás ilyen esetben az automatikus CTRL+A&C és úgy illesztettem be az ügyfélkapuba és el is fogadta. Visszalépve a távoli asztalra ott is bemásoltam NP++ba és ki is másoltam. Utána már ott is elfogadta. Én arra gondolok, hogy a Wordből való másolnál bekerül a sor végére egy felesleges CRL, LF karakter sor. Amit bevitt a jelszó mezőbe, amikor közvetlenül a Wordből másoltam. Az NP++ pedig nem teszi oda automatikusan, csak ha kijelölöd az új sor karaktert is.

 

Amúgy többek között ezért is szeretem, mert eldob minden felesleges formázást. És hozzá is készíthetők makrók.

Anno szintén a volt munkahelyemen csináltam árjegyzék kiküldő Excel táblázatot, mivel a Thunderbird levelező meghívható parancssorból így adta magát az automatizálás. A magyar karaktereket viszont nem igazán csipázta, így át kellett őket konvertálni html kóddá. Pl az á-ból lett "&aacute;". Minden magyar karakterhez csináltam egy kicserélő makrót az NP++-ban, így könnyű volt a szövegben minden karakter módosítani. Végül Excelesítettem azt a lépést is, sok-sok egymásba ágyazott helyette függvénnyel. 
Ami még feladta a leckét, az a mappa nevekben lévő vessző. A cégnél Windows Server fut és Windows 10 munkaállomások vannak. Viszont eszembe jutott (mert még volt szerencsém használni anno), hogy kompatibilitási okokból a régi windosokban benne maradt a DOS-os 8.3-as fájlnév formátum. Kis utána járással kiderült, hogy manapság ez már a MS Serveren le van tiltva, mert felesleges helyet és erőforrást foglalna ezek legenerálása. De ideiglenesen be lehetett kapcsolni a generálást, úgy hogy az ne automata legyen és annak az egy mappának adtam 8.3-as fájlnevet. A dolog érdekessége még, hogy nem kellett betartani az eredeti 8.3-as formátum generálási szabályait, hanem "szabadon" adhattam meg bármit. Ez alatt azt értem, hogy a "TextFile1.Mine.txt” a szabályok szerint "TEXTFI~1.TXT" lett volna, de én akár "alma.txt" nevet is adhattam neki. Csak nem fájlról volt szó, hanem mappáról, de a lényeg ugyan az. Majd kikapcsolva a generálást megmaradt az egy darab legenerált 8.3-as mappanév.
Erre csak egy dolog miatt volt szükség, túl sok hivatkozást kellett volna átírni, ha megváltoztatjuk a mappa nevét, viszont logikailag onnan kellett csatolni a csatolmányt. Viszont a parancssor a vesszőt paraméter elválasztó karakternek vette és nem tudta csatolni a vesszős nevű mappából a fájlokat. Próbálkoztam jó pár megoldással, hogy a vesszőt másként adjam meg, de vagy nem edte meg a parancssor vagy vesszőként értelmezte.

Előzmény: m54-b (37634)
m54-b Creative Commons License 2023.10.20 0 0 37634

Nekem nem így működik (2007-es Office).

 

Jelenleg ezen a keresésen kiadott táblázaton kísérletezek https://www.google.hu/search?q=%C3%A1tlag%C3%A9letkor+orsz%C3%A1gonk%C3%A9nt&sca_esv=575251062&ei=Kc8yZdrbK9eG9u8PgKi32AQ&oq=%C3%A1tlag%C3%A9letkor&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiDsOhdGxhZ8OpbGV0a29yKgIIATIFEAAYgAQyBRAAGIAEMgUQABiABDIFEAAYgAQyBRAAGIAEMgUQABiABDIFEAAYgAQyBRAAGIAEMgUQABiABDIFEAAYgARI8kZQvwZYixtwAXgBkAEAmAFXoAGnBKoBATe4AQPIAQD4AQHCAgoQABhHGNYEGLADwgIKEAAYigUYsAMYQ-IDBBgAIEGIBgGQBgk&sclient=gws-wiz-serp

 

Ahogy már leírtam, próbáltam -szerintem- mindent, eddig a kerülő megoldás -a csere másra- jött be. De a Notepad++ jobbnak tűnik!

Azzal legfeljebb az a gond, hogy nincs mindenkinek feltelepítve (nem is tudják mi az).

Előzmény: Fferenc50 (37632)
m54-b Creative Commons License 2023.10.20 0 0 37633

Kákán is csomót keresés:

 

Webről letöltött táblázat, Notepad++ba

 

 

majd onnan a cellaformázott Excelbe

 

 

 

(Persze, kijelölöm az összeset, és egyiken a "Hiba mellőzése". Kevesebb munka, mint az eddigiek.)

 

Előzmény: m54-b (37631)
Fferenc50 Creative Commons License 2023.10.20 0 0 37632

Szia!

Szerintem ha a forrásformátum megőrzése opciót használod, akkor helyesen/esetleg szövegként fogja beimportálni a táblát. 

Üdv.

Előzmény: m54-b (37629)
m54-b Creative Commons License 2023.10.20 0 0 37631

"A nyers adatokat én Notepad++-ból nyertem."

 

Ez egy nagy ötlet! Köszönjük minden szenvedő nevében!

Előzmény: Garashan (37628)
Garashan Creative Commons License 2023.10.20 0 0 37630

Apósom volt a postása. Így volt szerencsém találkozni vele élőben három éve. Alá irattam a saját példányomat is, valamint édesapámét is. Így még nagyobb értéket képviselnek a szememben a könyvek.

Előzmény: Delila10 (37625)
m54-b Creative Commons License 2023.10.20 0 0 37629

Köszönöm!

(Nekem a copy-paste a gond. Találok a weben egy táblázatot, azt raknám be az Excelbe.)

Előzmény: Fferenc50 (37627)
Garashan Creative Commons License 2023.10.20 0 0 37628

Kipróbáltam. Jól emlékeztem, a módszer működik.

 

Előre beállítottam a B oszlopon a Cella formátumot szövegre. Majd beillesztettem a nyers adatokat. Minden maradt az eredetiben.

 

Az A oszlopban általános volt a cella formátum. Ott át is konvertálta a dátumszerű szövegeket dátummá.

 

A nyers adatokat én Notepad++-ból nyertem. Az megegyezik a csak szöveg beillesztési móddal.

 

Előzmény: m54-b (37626)
Fferenc50 Creative Commons License 2023.10.20 0 0 37627

Szia!

Egész sorokat egyben beolvasni, majd utána Adatok - szövegből oszlopok - 3 lépésben lehet állítani az adott oszlop formátumát.

Üdv.

Előzmény: m54-b (37626)
m54-b Creative Commons License 2023.10.20 0 0 37626

Kevés.

A tizedespontot tartalmazó, és dátumnak is nézhetőt dátumnak rakja be, a kötőjelest is.

Én azt szoktam, hogy Wordbe rakom, ott (ha nem zavaró a végeredményben) lecserélem a tizedespontot vesszőre, a "-"-t "_"-ra. Ha gond, akkor marad az átbogarászás, utólag.

 

Aposztrófot előre nem lehet berakni, majd copy-paste. (Vagy nem tudok róla.)

Előzmény: Garashan (37623)
Delila10 Creative Commons License 2023.10.20 0 0 37625

Helló!

 

Mindnyájan ezen nőttünk fel.

 

XNC Creative Commons License 2023.10.20 0 1 37624

 .... és igazad van!

.

cellaformázás-ig volt biztos a dolgomban.

De megoldás lehet az is ha egy ' jelet ír a rublika elejére.

.

Látszik, hogy nagyon régen használtam már Excelt.

Előzmény: Garashan (37623)
Garashan Creative Commons License 2023.10.20 0 0 37623

Ez nem biztos, hogy megoldja a problémát. Már beillesztéskor átkonvertálja dátummá és akkor számszerűleg más lesz.

 

Szerintem az egész oszlopnak a formátumát szövegre kell állítani még beillesztés előtt.

Előzmény: XNC (37622)
XNC Creative Commons License 2023.10.20 0 0 37622

Jobbklikk - cellaformázás:  ##-##

Most, a Te esetedben.

Előzmény: CsRob1 (37621)
CsRob1 Creative Commons License 2023.10.20 0 0 37621

Sziasztok! Bizonyos adatok Excelbe történő beillesztésekor vagy importálásakor az Excel a dátumnak vélt karaktersorokat dátumformátumban írja be. Pl. a 10-12 (telefonszám mellék) helyett dec. 10 -t jelenít meg dátumformátumban. Hogyan lehet ezt a funkciót kikapcsolni? Excel 2007

Eredő Vektor Creative Commons License 2023.10.20 0 0 37620

Szia,

Lapfülek színezgetésével és megfelelő elnevezésével közelíthető a téma max. szerintem.

Amúgy összerakhatsz egy munkalaphierarchiát egy külön munkalapon úgymond félmanuálisan. Több lehetőség van erre - de beépített opció nincs. A munkalapok között pedig egy-egy hivatkozásra kattintva lehet ugrálni. Megfelelő szintű excel tudással egész jól meg lehet egy ilyet csinálni.

Előzmény: MM10 (37607)
Garashan Creative Commons License 2023.10.20 0 0 37619

Tudtommal nincs rá lehwtőség. Az Excelhez léteznek addonok (amit ők addin nek neveznek...). Maximum ha ott létezik ilyen megoldás.

De mint azt m54-b is írta makróval lehet hasonlót csinálni. Egy külön munkalapra. Esetleg gombnyomásra felugró ablak.

Előzmény: MM10 (37615)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!