Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1977
Nem érted. Neked linkekkel, felpattanó ablakokkal szennyezetten jelenik meg a hozzászólásom, nekem már nem.
Előzmény: Törölt nick (1976)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1976
De mint ez a hozzászólásod mutatja, lehet, hogy mégsem lehet nyomtalanul eltüntetni ezeket...?   :-)  :-(   
Előzmény: Törölt nick (1975)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1975

off Hát, sajnos ebben nem tudok most segíteni, mert a saját gépemről olyan nyomtalanul eltüntettem ezt a visszataszító reklámot, hogy elő sem tudom hívni. Kattintsatok rá egy ilyen reklámlinkre, és keressetek a cégnévre az Index keresőben, biztos előjön egy topic, ahol leírják az ellenszert, én is így csináltam anno, azóta csak idegen gépeken látom. on

 

Van már valaki, aki elkezdte a minidisc állományának migrálását valami más platformra? Tapasztalatok?

Előzmény: Törölt nick (1973)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1974
Megírom, de most nem tudom, majd valamikor éjszaka.
Előzmény: Törölt nick (1973)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1973

Olvastam egy Windows registrymatatós ellenszerről a sajáthozzászólásainkat-zöldizéhirdetésséalakító megoldás ellen, kipróbáltam, működik.

 

 

Megírnád, hogy műxik? Engem is érdekelne.  Egy link is elég.  Köszi!

Előzmény: Törölt nick (1972)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1972

Mi túró okozza ezeket az aláhúzott hirdetési szavakat? Hogy lehet megszabadulni tőle????

 

Ez egy új hirdetési mód, a saját hozzászólásainkat teszik hirdetéssé. Szerintem elég visszataszító, de azt hiszem, mikor regisztráltunk, vállaltuk, hogy elszenvedjük a hirdetéseket, azok pedig egyre pofátlanabbak, néha egészablakosak, eltakarják a kiválasztott cikket, sőt a legújabb az, hogy a becsukás gomb is kamu, az is a hirdetett helyre visz.

 

Olvastam egy Windows registrymatatós ellenszerről a sajáthozzászólásainkat-zöldizéhirdetésséalakító megoldás ellen, kipróbáltam, működik.

 

off off

Előzmény: eref (1970)
eref Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1971

Nem tudnád esetleg megpróbálni az MDLP-t?

 

Ha el nem felejtem...

Előzmény: Törölt nick (1966)
eref Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1970
OFF Mi túró okozza ezeket az aláhúzott hirdetési szavakat? Hogy lehet megszabadulni tőle????
Előzmény: eref (1969)
eref Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1969

Mondd, milyen a töltője?

 

Kis dobozka, vsz. kapcsolótáp. USB mini kimenete van.

 

Csak az USB-n tölt vagy van külön power bemenete is?

 

Csak az USB-n. Én többnyire rádugom a PC-re, úgy töltöm.

 

Mennyi idő alatt lehet feltölteni, és meddig bírja?

 

Húha, ezt most nem tudom fejből. Asszem, valami 50 perc a töltés és 7 óra a (specifikált) felvételi idő, de függ a formátumtól is. Nézd meg a www.minidisc.org-on

 

Vettél hozzá pótakksit?

 

Nem.

 

Tudod, mennyibe kerül?

 

Nem.

 

Lehet működő, bedugott töltő esetén használni az RH1-et?

 

Igen.

 

A mikrofon bemenetről történő felvételnél lehet felvétel közben állítani a felvételi szintet?

 

Lehet bizony!

 

Lehet külön állítani a monitor hangetőt?

 

Ha arra gondolsz, hogy felvétel közben lehet-e szabályozni a kimeneti hangerőt, akkor igen, hosz külön gombok vannak rá.

 

Igaz, hogy van rajta line kimenet?

 

Igaz.

 

Külön lyuk, vagy valamivel egybeépítve?

 

A fejhallgatókimenettel közös, menüből választható, melyik legyen.

 

Előre is kösz!

 

Nincs mit.

 

Előzmény: Törölt nick (1967)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1968
Kösz a választ! A közelmúltban vettem egy Acer laptopot, amit vissza kellett adnom a boltnak, mert bár látszólag volt külön mikrofon bemenete (épp ezért vettem), de valójában nem támogatja a rendes minőségi mikrofonokat. Van a Sony-nak egy ceruzaelemmel működő sztereó mikrofonja, van hozzá kis állvány meg szélzaj tompító szivacs, a minidisc nagyon szép felvételt készít vele. Az Aceren is megpróbáltam, és csak valami nagyon halk zajt tudtam felvenni ezzel a mikrofonnal. Mikor visszavittem a laptopot a boltba, rátettek egy olcsó Skype headsetet passzív kondenzátormikrofonnal, és rendes felvételt készített. Kiderült, hogy ezeknek az IP telefon mikrofonoknak akkora a jele. mint egy lórúgás, de a zenére készült mikrofon kis jele fel sem izgat egy ilyen bemenetet. Egyszerűen a mai olcsó PC-k hangkártyáiból kihagyják a mikrofon előerősítőt (a Windowsban ki van szürkítve a Mic boost opció). No ezért nem bízom a véletlenre, a Sony okozott már néhány meglepetést, ezért igyekszem megkérdezni mindent olyantól, akinek személyes tapasztalata van.
Előzmény: Törölt nick (1964)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1967

Hopsz, sajnos az Index nem ette meg a hosszú linket. Szóval a sony.hu oldalon megkerestem az MD Walkman termékeket, és hármat összehasonlítottam belőlük, ebben a táblázatban a többi típusn esetén a mikrofon bemenet orban IGEN volt, az RH1-nél N/A.

 

Most már látom, ha nem összehasonlítás módban nézem, csak magának az RH1-nek az adatlapját, akkor már rendben van.

 

Mondd, milyen a töltője? Csak az USB-n tölt vagy van külön power bemenete is? Mennyi idő alatt lehet feltölteni, és meddig bírja? Vettél hozzá pótakksit? Tudod, mennyibe kerül? Lehet működő, bedugott töltő esetén használni az RH1-et?

 

A mikrofon bemenetről történő felvételnél lehet felvétel közben állítani a felvételi szintet? Lehet külön állítani a monitor hangetőt? Igaz, hogy van rajta line kimenet? Külön lyuk, vagy valamivel egybeépítve? Előre is kösz!

Előzmény: Törölt nick (1966)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1966

Köszönöm a válaszokat! Nem tudnád esetleg megpróbálni az MDLP-t? Van valami régebbi tírusú felvevőd?

 

Milyen szövegkörnyezetben volt az "N/A" megjelölés?

 

Ilyen szövegkörnyezetben.
Előzmény: eref (1965)
eref Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1965

Tisztelt Fórumozók! Érdekelne, hogy van-e itt valaki. aki már használja az MZ-RH1-et.

 

Igen, pl. jómagam.

 

Azt hallottam, ez a minidisc hattyúdala, gyakorlatilag ezzel nyitott még egy kijáratot a Sony azoknak a fogvatartottaknak, akik szeretnék digitális formában továbbörökíteni saját, régi formátumú MD-re készített felvételeiket.

 

El tudom képzelni, hogy így van.

 

Szeretném megtudni, mennyire igaz ez. Valóban lehet-e áttölteni és wav-be konvertálni az MD és MDLP formátumú felvételeket.

 

Lehet, ám az MDLP-ben nem vagyok biztos. Ti. még nem csináltam.

 

Ezen kívül azt is szeretném megtudni, mit jelent az, hogy a mikrofon bemenetnél N/A van a specifikációban. Nincs mikrofon bemenete? Akkor miért lehet rajta mikrofon érzékenységet állítani?

 

Van mikrofonbemenete. Milyen szövegkörnyezetben volt az "N/A" megjelölés?

Előzmény: Törölt nick (1963)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1963

Tisztelt Fórumozók! Érdekelne, hogy van-e itt valaki. aki már használja az MZ-RH1-et. Azt hallottam, ez a minidisc hattyúdala, gyakorlatilag ezzel nyitott még egy kijáratot a Sony azoknak a fogvatartottaknak, akik szeretnék digitális formában továbbörökíteni saját, régi formátumú MD-re készített felvételeiket.

 

Szeretném megtudni, mennyire igaz ez. Valóban lehet-e áttölteni és wav-be konvertálni az MD és MDLP formátumú felvételeket.

 

Ezen kívül azt is szeretném megtudni, mit jelent az, hogy a mikrofon bemenetnél N/A van a specifikációban. Nincs mikrofon bemenete? Akkor miért lehet rajta mikrofon érzékenységet állítani?

 

Előre is kösz, ha valaki segíteni tud.

hobe Creative Commons License 2007.02.13 0 0 1962

OK, igy ertem! Sajnos nekem egy musorosom sincs:-(

 

Lanny Kravitz-em van CD-n es at is tudnam venni, csak eljuttatni nem tudom.. Nem tudsz MD-re felvenni, vagy miert okoz ekkor a problemat barmilyen zene beszerzese?

Előzmény: Öcsibácsi (1961)
Öcsibácsi Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1961

A gyáriakat a "kuriózum" kedvéért keresem.

Néha van, akinek van eladó. Még bontatlant is tudtam nemrég venni.

 

De érdekel egy pár jó lemez nem gyáriban is.

 

A példa kedvéért:

 

- Red Hot Chili Peppers : Blood sugar sex magik

- De La Soul: 3 feet high and rising

- Lenny Kravitz: Mama said

- Jamiroquai bármelyik albuma

 

THX!

Előzmény: hobe (1960)
hobe Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1960
Minek neked gyari musoros MD?? CD-rol masolt nem jo?
Előzmény: Öcsibácsi (1958)
Öcsibácsi Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1959
UP!
Öcsibácsi Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1958

Szia!

 

Elsősorban igen. Így értettem. De ha van valakinek pár megunt lemeze, és esetleg jó albumok vannak rajtuk, az is érdekelne. Pl. Lenny Kravitz, Sade, Dire Straits, George Michael, Jamiroquai jöhet.

 

 

 

 

Előzmény: Macika (1957)
Macika Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1957
Nem egyértelműen fogalmaztál, tehát GYÁRI MŰSOROS MiniDisceket keresel???
Előzmény: Öcsibácsi (1956)
Öcsibácsi Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1956

Sziasztok!

 

Ha vannak valakinek eladó eredeti mini disc lemezei, kérem jelezze, megvenném.

 

Üdv!

liverbt Creative Commons License 2007.02.02 0 0 1955

Sziasztok!

Nem zavar Benneteket, hogy ez egy MiniDisc-es fórum?

üdv:liverbt

Előzmény: UFOnight (1953)
eref Creative Commons License 2007.01.30 0 0 1954

Biztos vagy benne, hogy vesz föl wavban?

 

Elképzelhető, hogy a hasonló árkategóriás Archos gmini 402-vel jobban jársz, a Soundprofessionals is erre építette egy termnékét: http://www.soundprofessionals.com/cgi-bin/gold/item/SP-PREAMP-4 

Előzmény: UFOnight (1953)
UFOnight Creative Commons License 2007.01.29 0 0 1953

 

Max egy 100ast.

Ismeri valaki az iAudio X5-öt?

http://www.infopatika.hu

 

Ezt néztem ki magamnak, szerintetek ez alkalmas jó minőségű hangrögzítésre? Van hozzá firmware amely segítségével veszteségmentes (wav) formátumban lehet rögzíteni.

Mi a véleményetek róla?

Előzmény: eref (1952)
eref Creative Commons License 2007.01.28 0 0 1952
Mennyit szánsz rá?
Előzmény: UFOnight (1950)
kozakz Creative Commons License 2007.01.28 0 0 1951
khm és legyen vonal bemenete mert azt nem irtad.
Előzmény: UFOnight (1950)
UFOnight Creative Commons License 2007.01.28 0 0 1950

 

Sziasztok,

 

Szeretnék venni egy hangrögzítő kütyüt és a segítségeteket szeretném kérni, mert nem igazán értek hozzá!!!

Kettő dolgot szeretnék megjegyezni, hogy veszteségmentes formátumban rögzítsen (wav, flac...) és nagy tárhellyel rendelkezzen, hogy lehetőség legyen akár 30óra rögzítésére is.

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv.

UFO

 

1685 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 1949
Kedves fórumozók!

 

Eddig is sok értékes információhoz jutottam a lap olvasgatásával. Köszönöm. Ha valaki tudna segíteni nekem egy problémámban, az nagyon jó lenne.

Egy sony MZ-R55 hordozható minidisc felvevőm van. Tudom, őskövület, de én már úgy megszerettem és egyszerűsége miatt könnyen boldogulok vele. Szóval a kicsike kapott egy gellert, leeshetett vagy valamilyen ütés hatására jelentkezhetett a következő probléma. (Sajnos, párszor kölcsön adtam a cuccot.)

Szóval a lemez kivétele után, illetve mikor pihenő állásba kerül (arra gondolok, ha leállítom a lejátszást utána egy 20-30 másodperccel is) furcsa kattogó hangot ad. Eléggé ijesztő a dolog, mikor először csinálta, azt hittem, ebből kuka lesz. Mivel azonban minden funkció működik, a sony szevízben is azt mondták nekem, ne nyúljak hozzá, mert drága a javítása. A hibát ők sem tudták megmondani, csak annyit, hogy valószínűleg a lézerfejet mozgató motor hibás működéséről lehet szó, amikor oldalra húzza magát, nem érzékeli, hogy már pozícióban van és tovább erőlteti magát. Megnyugtattak, hogy az autó kuplungjához hasonlít a rendszer, tehát nem fog leégni a motor, de gondolom ez, jót sem tesz neki.

Ha tudnátok tanácsot adni, vagy valaki megcsinálni (nem túl drágán) azt megköszönném.

Minden jót!

 

kripo100 Creative Commons License 2007.01.14 0 0 1948
Panel és táphibás JA3ES-t vásárolnék... Külső és táv nem fontos, csak a mechanika és a lézer legyen jó benne.
liverbt Creative Commons License 2006.12.12 0 0 1947

Hello!

Persze hogy lehet. Ugyanúgy mint CD-tárat - ugyanolyan módon - kábelekkel (vezérlő és hangot vivő). A Sony 6-os tárakat árul 62-es, 66-os stb...

(minek egy MD lejátszóhoz tár?)

üdv:liverbt

Előzmény: norbi145 (1943)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!