Keresés

Részletes keresés

Pillanatragasz Creative Commons License 2024.03.24 0 0 144152

  Mindegyre áramkimaradás van mostanában a falumban.  A keltetőgépbe már 30 darab tojás várja hogy kíkeljenek a csirkék és a kacsák. 

 Szünetmentes táppal próbálom áthídalni ezen időszakokat . 

Működik a rendszer csak nagyon esik le a feszültség és ráadásul ingadozik mikor szimuláltam az áramkiesést.

Szerintetek mit csináltam rosszul.

 

 

Jahno Creative Commons License 2024.03.24 0 0 144151

Én meg nem vagyok tűzoltó, de ha elúszik 8 pince, akkor lehet nem kellene 400 lakást áramtalanítani.

Előzmény: Atis57 (144147)
szakmókus Creative Commons License 2024.03.24 0 0 144150

"Ha a közgyülés /közös képviselő  ezt igy rendezte, hogy akkor lehet levinni a hűtőt.... ?"

 

Nálunk a  közgyülés /közös képviselő külön áramkör/almérő, így rendezte.

Az almérő nem drága, a vezetékhossz is rövidebb, átlátható azonosítható kábelezés... 

 

Aki nem látja a két kivitel között a különbséget azt sajnálom.

 

 

"A pincei sgeéd/almérők meg meg teljesen más anyagi vonzatúak.Különösen mostanában a vállalkozói áramdijakkal."

 

Ezt Elek is írhatta volna.

 

Előzmény: Atis57 (144143)
Törölt nick Creative Commons License 2024.03.24 -4 0 144149

Mélyhűtő a pincébe, mer' így tudunk enni, kézalatt vett féldisznó, máskép már 20adikán nincs 800 ft anya-apa  pénztárcájában.

 

De a 60nm lakás az 50+millát ér.  Papiron.

 

Közben az állami sarc akkora egy ilyenre szabályosan, csak a második mérő létesítés ~milliós költség, utánajárás, százórás+bürkokrácia, stb, hogy kizárt az, hogy ez ezen a szinten valaha legálisan ki legyen fizetve.

 

Tehát kialakul tehát a "korrupt kiskapu", hosszabbítók a lépcsőházban, drótgubanc.

 

Harmadik világ, félázsia, rablóállam, félnyomor.

Előzmény: ojeh (144144)
Atis57 Creative Commons License 2024.03.24 -1 1 144148

Szia!

 Ez igazán szép hozzáálás egy" zöldenergiás  úriembertől !!"

 

Remélem a megrendelőidet is igy hivod?

 

 Nem kell válaszolnod.

 

Előzmény: ojeh (144144)
Atis57 Creative Commons License 2024.03.24 -1 0 144147

Szia!

 A tűzoltó aműgy is egy kapcsolóval áramtalanit---"Tűzvédelmi Főkapcsoló " Le és .... kész a .sötétség.

Előzmény: Jahno (144146)
Jahno Creative Commons License 2024.03.24 -1 0 144146

És így csőtörésnél én is vakartam a fejem, hogy melyik szomszéd hagyhatta földön az elosztót és hol fogjam meg a falat, cuccokat, fém polcot. Esetünkben ha valami tűzvízegyéb van, akkor egy kattintással lehet a teljes pince szintet áramtalanítani.

Előzmény: ojeh (144144)
Jahno Creative Commons License 2024.03.24 -1 1 144145

"Ha a közgyülés /közös képviselő  ezt igy rendezte, hogy akkor lehet levinni a hűtőt.... ? "

 

Megmarkolják, leviszik. Hogy másképp? Teleportálni nem tud.

Előzmény: Atis57 (144143)
ojeh Creative Commons License 2024.03.24 -5 0 144144

Tehát: a toronyházi parasztok évi néhány ezerFt áramdíj miatt küzdenek...
A szabálytalan kiépítésű villany megoldásokkal, amihez valami vén szaki adja a nevét.
...és még büszkék is rá :-)


Királyság.

Előzmény: Atis57 (144143)
Atis57 Creative Commons License 2024.03.24 -2 0 144143

Szia!

 

"

Gondolom 16A kismegszakítóról hogy "bírja". Hurokellenállás? KIt érdekel?

 

Az első balesetig mindenki nagyon okos. Utánna jön a cipőorr bámulás."

 

csak a tisztánlátás végett;

  A 3x2,5mm2 kábel hurok ellenállása 25m-n  fele sincs mint ami a 16A kismegszakitóhoz megengedhető. (mért max 0,9 OHM és a megengedett 2,77 Ohm )

De mivel ide 6A kismegszakitott raktam külön , ráadásul 2S  kivitelben.(itt 7,44 ohm a határérték )

Ha van FI /RCD relé beépitve akkor meg a 7440 OHm hoz kellene hasonlitani.

 

Ha a közgyülés /közös képviselő  ezt igy rendezte, hogy akkor lehet levinni a hűtőt.... ? 

 

 

A mások által elkövetett "szakszerűen olcsó megoldások " már más kategőria.

pl felszögelt TV antenna vezeték? 

 

A pincei sgeéd/almérők meg meg teljesen más anyagi vonzatúak.Különösen mostanában a vállalkozói áramdijakkal.

 

 

Előzmény: szakmókus (144142)
szakmókus Creative Commons License 2024.03.24 -1 0 144142

"Elég gyakori a 4-10 emeletesekben a pincébe levitt hűtő-hűtóláda.

Egy pincében 2-4db is lehet , mindegyik a saját lakás dugaljára kötve , fixen kiépitett hosszabitóval."

 

Gondolom 16A kismegszakítóról hogy "bírja". Hurokellenállás? KIt érdekel?

 

Az első balesetig mindenki nagyon okos. Utánna jön a cipőorr bámulás.

Előzmény: Atis57 (144123)
szakmókus Creative Commons License 2024.03.24 0 0 144141

"(egy időben én is kábeleztem --ha ilyen munka akadt? )"

 

Én sosem vállaltam a lakásból lekábelezést, nem úgy működik ez hogy a tulaj mondja az enyém az is, oszt jó az úgy.

 

Az alagsorban,garázsokban ha akarnak "szuterént", a társasház elosztójából egy almérőn keresztül (a társasházi világítási hálózat megszüntetve) új fogyasztási hely jön létre.

Előzmény: Atis57 (144130)
Jahno Creative Commons License 2024.03.23 0 0 144140

Tudom mi az a kármentő tálca de ez egy kisebb csőtörésnél sem fog működni, az biztos mert nyomás van és nem csak csöpög módszeresen lefelé. Meg ez kicsit más kávéház szokott lenni, ingatlanon kívül.

Előzmény: Atis57 (144135)
mocsidarap Creative Commons License 2024.03.23 0 0 144139

Van nálad gond, ha az a lap szerinted "üres".

 

https://youtu.be/DSU84Z-WoeI?t=426

 

Tessék, itt szednek szét egy bluletti powerkockát. Nem mondom ,hogy mind ez, bár ezen is gumigomb és grafikus kijelző van, a séma eléggé tipikusnak látszik. Viszont ebben van bluetooth, tehát olyasmit akarsz építeni, ami létezik, gyakorlatilag a "kereket akarod újra feltalálni".

 

(az "ellenpanel" "koncepció" midössze annyi, nem huzalokat (hajszáldrótokat, stb) forrasztunk, gányolunk, ragasztunk-tapasztunk a nyákra, hanem egy megfelelő egyedi másik nyákot szemben "rögzítve", az stabilan kivezeti a szükséges dolgokat, mint egyfajta egyedi "homemade test jig")

 

 

 

Előzmény: Atis57 (144137)
Mr. Pepe00 Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 144138

Ha vezetékelni tudod, akkor egy garázsnyitó mikro kapcsolót rá tudsz akasztani, ha a fesz szint egyezik

Ha nem, akkor a pneumatika, csak macerás

Keress rá

pneumatikus kapcsoló---temu

 

Ez áll egy vezérlőből egy csőből és egy actor ami villamosan kapcsol.

Na ez utóbbit kell szétszedni és a müködtetőjét aplikálni a gomb elé.

 

Szar meló, mert a ráfogatás a nyűgös.

Előzmény: Atis57 (144137)
Atis57 Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 144137

Szia!

 Köszi a linket .

 

De jó tréfa-e üres lapokat megnyitatni?

 

PL, Ezt megnéztem belülről is ,sokkal jobb szinvonalú,mint ......de hagyjuk.

 

KUAX Portable Power Station 556Wh - S500 Power Generator with 500W (1000W Peak) AC Power, Charging from 0-80% Only 1 Hour, Display, Emergency Lamp, 100W PD USB-C, UL Fire Protection for Camping & : Amazon.de: Garden

 

Ezzel az ellenpanellel még nem találkoztam.Ha ezt bővebben kifejtenéd.  Köszi.

Előzmény: mocsidarap (144136)
mocsidarap Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 144136

https://letmegooglethat.com/?q=MHV+tomi

 

 

Nem értem a relé tekercse(?!) hol és mit zavar, egy reed relékből összerakott árnyékolt kis doboz gyakorlatilag hangtalan, zavarmentes, mikroméretű, stb.

 

Amennyiben mégis keletkezik induktív lökés, ami ennek a szemétnek meghülyíti az elektronikáját(?!?!), léteznek arra is fillérées módszerek, snubber, akár gyermeteg RC tag, akár félvezető alapon, stb

 

"Odahuzolozni bonyolult"? Nem KW-okat, mikroamper alatti jeleket kell vezetni, erre javasoltam az "ellen nyák" módszert, mivel egy nyák lemez mechanikai megoldást is ad, és roppant kicsi az egy jelre vetített kiterjedése.

 

Természetsen nem az X rétegű vezérlőpanelt fejteném vissza, komplett, hanem a rá csatlakozó jeleket debugolnám, mi mi lehet, majd ez alapján szitntetizálnám a működést, mint "black box".

Ez egy ismert hacker metódus, és ez nem egy bank vagy simkártya, valószinű roppant primitív minden ami dobozon belül történik.

 

Ennek ellenére nem éri meg, ld hozzáfűzött gondolataim.

 

A sűrített levegős dolog érdekes, de nekem valahogy a probléma túldimenzoinálása, egy eleve -szerintem- rossz feladatmegoldás, ultra túlbonyolított és még több részproblémát behozó túlgondolása.

Amire ipari szinvonalú, ide gyártott, valamelyest "tartós" megoldásod nem lesz, mindenféel technic legó szintjén összerakott levegős akármik meg barkácsszinvonal alattiak.

 

Nehezen tudom elhinni, hogy ezek a ládák jobbak mint a dedikáltan árult inverter, szvsz a kínai ugyanazt a védelem és stb nélküli kapcsolsátechnikájú szart löki ebbe is, mint amit külön kidobozolva ad,...

...de ebbe és a garancia(?) furcsa kérdéseibe nem mennék mélyen, mert csak léggömbhámozás lesz, konkrétumok nélkül.

 

 

 

 

Előzmény: Atis57 (144134)
Atis57 Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 144135

Szia!

 

A kármentéshez--A "veszélyes csövek "alá egy 4-5 mérettel nagyobb félbevágva, felrögzitve a plafonhoz?elviszi oldalra --nálunk a pincefolyosóra az adományt.

 

 

Előzmény: Jahno (144128)
Atis57 Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 144134

Szia!

 Nem egészen jó megoldást javasolsz. Mivel ezt nem is én vásárolom igy mindegy mit gondolok róla.

 

Ezekből is van 100€ alatti --na az elég gagyi ---de 300-1000 € már jobbakat adnak.

 

A különálló inverter meg még rosszabb ...pocsék hatásfok,-1600W tipus =300Wattal?(nagyot mondás a köbön?)Nagy a napi önfogyasztása, Nincs benne semmilyen védelem--csak a füst jön ki ha benéztél valamit.

Ilyen különállókat nem épitenék össze ,házilag .

Amiről szó van azt a Szlovákiai Zsolnára kell visszaküldeni, garanciában.

 

ha erről többet irnál-"MHV Tomi ...... " hol érhető el?

 

"Én arra mennék, ha mindenáron ilyet "részhez;

 a 8 rétegű panel 6db programozott IC vel --visszafejteni? Igazad van tényleg felesleges.

 

A relé --volt az első ötlet---nem jó oda huzalozni.De a relétekercsét közel tenni sem.

 

 

Igen a mechanikai rész  érdekes....pont mint a jakuzzi kádaknál , légnyomás kapcsolja a kapcsolókat.

 

ki látott ilyet már kicsiben ?

 

Előzmény: mocsidarap (144133)
mocsidarap Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 144133

Vedd meg az aksit és az invertert külön.

 

Helyhezkötött , fix üzemre, ahol ilyesmi femerül, horgászoknak, kempingezőknek szóló, alkalmi használatú  műanyagdobozos játékot betervezni, beépíteni, szerintem hiba.

 

A garanciát és kapcsolatos aggályokat én nem tudom 6927 félefajta kínai "akkutáska" esetében értelmezni sem..., visszküldessz kínába saját költségeden az ~ára feléért 10+ kilót? vagy mi lesz a "garanciális ügyintézés" itt?

 

MHV Tomi többet szétszedett, belenézett.  Sima pimfli csavarok, fülek, "bedobált" panelok.

Nincs az a garszerviz (ha létezne ilyen, de nincs) aki megmondja ,hogy megbontottad. Tehát akár ki is gányolhatod a gombokat.

 

Én arra mennék, ha mindenáron ilyet akarnék (de nem), -ha a kijelező és a gomb rész ("agy") egy külön panel, visszafejteni az mit kapcsol, kommunikál, csinál atöbbi résszel, és egy plug@go megoldást összerakni..praktikusan ESP32, hogy ne kelljen kilógó drótsaláta, hanem felmegy a wifire és onnan parancsolgatok..azonban ez hacker meló és rengeteg fejlesztés, maximum szórakozásból éri meg.

Ha ugyan nem derül ki, két hónap mulva kijön egy hasonló lom, aminek már gyárilag lesz wifije, és akkor az akár +100 órás munka a kukába.

 

A "zavarok" kérdése zárójelbe tehető, ha azt csinálod, a gombos panelre szembefordítassz egy másikat, a gombok helyére, amit azután relékre viszel tovább. A relé nem fog zavart összeszedni és spotán behuzgálni.

 

Ez így roncsolásmentes is, mert a gumigomb helyett betett panel bármikor visszaalakítható.

 

A két panel közt az érintkezés 100 módon megoldható, túlmérnökölt rugós megodásoktól a forrpontok/alkatrészlábak nyomódnak oda, és stb, "jóazúgy".

Nagyban számít a mechanikai része, mi tartja a dobozban a panelt, mi hordozza a gumigombot, milyen a panbelon a vezetőgumi ellendarabjának rajzolata, stb.

 

 

 

 

Előzmény: Atis57 (144121)
Mekk Elek 1046mester Creative Commons License 2024.03.23 -2 0 144132

Sajnos valaki megint kitilt(a)tott a fórumból :)

Az energiatáskák elektronikájának gombjait nem nehéz távolabbra kivezetni, persze nagyon nem mindegy, hogy öt méterre egy hajón/lakóautón/vikkendházban, vagy ötven méterre egy zavaró jelektől hemzsegő társasházban.  Minden gomb külön probléma: pl eges gombokat nincs értelme nyomkodni, amíg nem látod közben egy jelzőlámpa állapotát (vagy kijelzőn megjelenő szöveget).

Vannak gombok, amelyek elektromosan csak leföldelnek egy aktív vezetőt az elektronikában, ezeket többnyire lehet csoportosítani egy árnyékolt kábelben (pl sok eres riasztó kábel). Olyan gombok is vannak, amelyek pl tápfeszültséget (pl +12V) adnak rá egy-egy pontra, ezeket is célszerű egy kábelbe összegyűjteni. A külső zavarok ritkán zavarnak be, ilyenkor lehet erenként árnyékolt kábelt használni, pl sztereó átjátszó kábeleket vagy STP kábelt. Ha van valamilyen adatbusz vagy USB csatlakozó a készüléken, az jó, mert azon át minden gomb/kijelző elérhető szokott lenni távolból is. A soros adatkommunikáció akár kilométerről is működhet egyszerű telefon vezetéken is, marhahosszú USB kábelt megpróbálnék CAT7-es UTP kábelből barkácsolni (a data+ és data- egy érpáron legyen!).

ojeh Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 144131

Persze, hogy lekapcsol...

Mivel a SAJÁT hálózatrész EPH potenciálját és a saját FI relé hatáskörét viszik át egy MÁSIK=IDEGEN hálózatrészbe, ha ott is bekötik újra.
Nyilvánvaló szakmai hiba-baromság az ilyen megoldás.

NEM kutyulhatók össze így a hálózat részek, vegyesfelvágottnak.

Megj: persze megoldható jóra is :-)

Előzmény: Atis57 (144123)
Atis57 Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 144130

Szia!

 

itt felénk általánosnak mondható. A 8 lépcsőházból kb  60 db hűtő van a pincében.

 

(egy időben én is kábeleztem --ha ilyen munka akadt? )

 

Nem csak a hús tárolásről szól, vannak vidéki kertek is.

Előzmény: Jahno (144126)
Atis57 Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 144129

Szia!

 A ki-be kapcsolás (de nem kell távolról) a helység,szekrény stb kivülről.Ez még vezetékes is lehet.

 

A sajátomon kipróbálva a fóliaérintkező+gumi tasztatura  nem igényel nagy nyomást.

Viszont a relét 10-15cmnél közelebbről" nem kedveli".

Előzmény: tfe_tng (144125)
Jahno Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 144128

Nálunk speciel a pincék fogyasztását is nézik, meg akadt időszakos ellenőrzés. Én csak azzal szopolok, hogy évente kétszer csőtörés van és mire kirámolok, kármentek, átrámolom csak a káoszt növeltem az elmúlt pár évben. Éjjel meg már nem bírtam, pár ládányi cucc kint maradt a folyosón, szomszéd meg kibaszta, mert szerinte az "szemét" és rendnek kell lennie. Így is lehet na. Meg az sem egyszerű, hogy a lakásból lekábelezzenek az alagsorba.

Előzmény: trebront (144127)
trebront Creative Commons License 2024.03.23 0 0 144127
Előzmény: Jahno (144126)
Jahno Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 144126

"Egy pincében 2-4db is lehet , mindegyik a saját lakás dugaljára kötve , fixen kiépitett hosszabitóval."

 

Nem mondom, hogy lehetetlen, de nagyon nem általános. Főleg nem 4 darab. És a folyosón vágják a disznót évente háromszor?

Előzmény: Atis57 (144123)
tfe_tng Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 144125

Ja, azt hittem valami műszer, mert ott a komolyabbaknál azért megoldott a távvezérlés. 

 

Mi lenne a funkció, amit el akarsz érni távolról ? 

Előzmény: Atis57 (144124)
Atis57 Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 144124

Szia!

 A Solár Power Station . Flashfish Emergency ,Portable Power Station nevek alatt forgalmazzák.

pl;https://www.amazon.com/FF-FLASHFISH-150000mAh-Generator-Surge1200W/dp/B0BPP7X1NK?th=1

 

Elég sokan rákaptak,lakókocsi, hajó, horgász, vadász témakörből.

 

 

Előzmény: tfe_tng (144122)
Atis57 Creative Commons License 2024.03.23 -1 2 144123

Szia!

 

Tudom nem Neked kellene irni, csak.....

 

Elég gyakori a 4-10 emeletesekben a pincébe levitt hűtő-hűtóláda.

Egy pincében 2-4db is lehet , mindegyik a saját lakás dugaljára kötve , fixen kiépitett hosszabitóval.

Ezek az 1-x emelet eltérő potenciálja miatt és a pincei fémcsövekkel jelentős feszültségkülönbségűek.(néha a 10V-t eléri )

Ha a pincében összekötjük---Álltalában a lakás-ok FI/RCD reléi lekapcsolnak.

 

De hát ez is egy balga mese......a napelemes úr el se birja képzelni. Ami nem nagyy gond, csak maradna csendben!

Előzmény: ötfelezős (144120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!