Keresés

Részletes keresés

Bandi-T Creative Commons License 2004.11.11 0 0 1698
<OFF>Beton: ez nem streaming, hanem progressive download; kétségtelenül a streaminghez hasonlóan folyamatos lejátszást tesz lehetővé az anyag előzetes letöltése nélkül, de pl. beletekerni már nem lehet; vagy ha megakad a letöltés, előbb-utóbb megakad a lejátszás is majd ha folytatódik a letöltés, folytatódik a lejátszás (és nem ugrik - az élő műsor tehát ilyenkor elcsúszik).</OFF>
Előzmény: Rigor (1696)
Psychedelicatessen Creative Commons License 2004.11.11 0 0 1697

Jópofa egyébként a Vegas. Ha fenn van az xvid codec, akkor nem tud xvidet importálni, de ha disable-re teszem, akkor tud, viszont akkor nem tudok abba bekódolni. :D Hihetetlen, hogy tudták elbaszni ezt a részét, kár, mert egyébként a legjobb vágóprogi lenne.

 

Kipróbáltam a PowerDirectort, primitív az egész, tényleg csak azoknak van, akik DV-ről bedigizik a home múvit, megvágják 2 helyen, valami felirat rá aztán szevasz.

Rigor Creative Commons License 2004.11.11 0 0 1696

Én hagyományos forrásfile olvasós módszerrel találtam rá, - nem volt könnyű mert streaming volt, de itt a forrásfile (20mbyte):

 

http://www.gibsoncustom.com/movie2.flv

 

 

Előzmény: vigusz (1693)
QQRYQ Creative Commons License 2004.11.11 0 0 1695

megtaláltam, Save Flash a neve. itt letöltheted:

 

http://www.winload.de/download/32434/Grafik,Desktop/Animation,3D/Save.Flash-2.4.32.html

 

QQRYQ

Előzmény: QQRYQ (1694)
QQRYQ Creative Commons License 2004.11.11 0 0 1694

vannak ilyen flash letöltő programok is, én használtam régebben egyet, ami beépült a böngészőbe, jól működött, de már nem emlékszem a nevére. keress rá a googlen "flash downloader" vagy ilyesmi címen. még utána nézek, hátha megtalálom...

 

QQRYQ

Előzmény: vigusz (1693)
vigusz Creative Commons License 2004.11.11 0 0 1693
http://www.gibsoncustom.com/flash/home.htm a weboldal címe és itt a Watch The Interview -re kattintva indul el a flash amit szeretnék valahogy menteni.
Megnéznéd? Köszi.
Előzmény: Rigor (1692)
Rigor Creative Commons License 2004.11.11 0 0 1692

Mi a weboldal pontos címe? - próbáltál már valamilyen mirrorozó progit?

Amúgy léteznek elég jó screen recorder progik, volt is egy aminek elfelejtettem a nevét, még hitman2-ből (settenkedős 3d-s fps játék) is tudtam hangos felvételt készíteni, én happy tree friends avisítására használtam, de amióta flash-t beolvas a vegas5..

Előzmény: vigusz (1691)
vigusz Creative Commons License 2004.11.11 0 0 1691
Hellótok !
Volna egy problémám, hátha valaki tudna segíteni:
van egy weboldal ahonnan egy kb. 4 perces flash file-t szeretnék lementeni.
Simán nem engedi a mentést ezért próbálkoztam az ACA Screen Recorder nevü prg-vel, ami készít a képernyőröl egy avi file-t de lejátszáskor semmi hang nincs.
Aki tud a programmal, vagy flash file mentéssel kapcsolatban segíteni, kérem tegye meg.
Köszönöm
nazim33 Creative Commons License 2004.11.09 0 0 1690

Kösz, hogy válaszoltál. Eddig a következőt tettem: a videó megfelelő kimeneteit (kép, hang) összekötöttem a Haupauge WinTV-PVR-250 megfelelő bemeneteleivel. Lehet, hogy a source kiválasztásánál kéne valamit beállítani, de nem tudom mit. A hangbeállításokat megnéztem (nem tudom ugyan, hogy melyiknek kéne bekapcsolva lenni) de mind be van és nincs lenémítva. Megpróbáltam, hogy nem a WinTV-be dugom a hangot, hanem a hangkártyába, de az sem segített. Van-e még ötleted?

Előzmény: BrainDead_120L (1689)
BrainDead_120L Creative Commons License 2004.11.09 0 0 1689

Nem tudom, hogy hogyan kötötted össze a gépet és a videót, de hátha ezzel van a baj. Szóval a videónak van egy kompozit csatlakozója (RC) amin a kép jön ki. Ez nálad OK, mert a képet látod. Van még egy vagy kettő ugyanilyen kinézetű csati, amin a hang jön ki. Ezt kell a hangkártyád LineIn, vagy Mic bemenetére dugni. Ezután a felvételre használt programban beállítani, hogy honnan vegye a hangot.

Esetleg baj lehet, ha a hangbeállításoknál a bemenet le van némítva.

Akkor is rá kell kötni a videót a hangkártyára, ha SVideo-n keresztül kötötted ösze a géppel, ugyanis ez - sokak tévhiedelme ellenére - csak a képet továbbítja.

Ha a csatlakozások úgy vannak összekötve ahogy kell, onnan már szoftveres probléma lehet csak.

Előzmény: nazim33 (1688)
nazim33 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 1688
VHS videót csatlakotattam a pc-hez. A kép remek, menteni is tudom, de hang sehogy sincs. Nagyon kezdő vagyok, mi lehet a hiba?
agyurma Creative Commons License 2004.11.07 0 0 1687
Ocsibaba! Sehogy sem tudom letölteni a CCE Procodert, de még a 2,67 sem. Tudsz vagy tud valaki ebben segíteni?
Előzmény: ocsibaba (1678)
Fend Iban Sacra Creative Commons License 2004.11.07 0 0 1686

Heló!  Az akciós sky dvd-ből nekem is rossz kettő, 2 hónap után. -Valószínü nem a gépeddel van a hiba, nekem 3GH-es pentiumom van és avval is ugral a kép. De ha a kamerát rákötöm a tévére akkor nem csinálja!!! Szerintem biztos, hogy nem software függő, mert már egy csomó progival, egy csomó dekóderrel próbáltam. Nekem Sony DCR TRV 19 E kamerám van, neked milyen ??? Lehet, hogy mindenkinek csinálja csak nem vették még észre???  Azt tudom ha totál képet veszek mozgás nélkűl akkor kevésbé vehető észre, de evvel az erővel fényképezhetnék is...

Próbáltam már VIVO s-video kártyával is, de mondanom sem kell. Ráadásul S-ATA merevlemezem van a gépben. Arra már gondoltam, hogy veszek egy aztali írót és avval bedigizem, utána meg szerkesztem a pc-n, de azért ez dúrva.

 

 

 

-Ha valakinek van okos ötlete akkor már ketten  várjuk!!!

Előzmény: RobertFox (1676)
agyurma Creative Commons License 2004.11.05 0 0 1685
Vagy olvasd el a 1626-os hozzászólást. Utána már menni fog. A kamerát kapcsold be és állítsd lejátszás üzemmódra.
Előzmény: RANGERS11 (1682)
AAAaaa Creative Commons License 2004.11.05 0 0 1684
Firewire.
Vagy video/tv kartyan vagy csak ugy (nekem a hangkartyamon van egy).
USB csak kepekhez (esetleg kisfelbontasu videok?)
Udv
Előzmény: RANGERS11 (1682)
RANGERS11 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 1683
RANGERS11 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 1682

hi help

Vettem egy sony dcr pc 120 e dv videokamerát

eddig jó.Ősszeakartam kötni a pc vel bedugtam egy usb helyre /ahol a joypadom szokot lenni/ a memoriakártyáról a képet beolvvasa tökéletesen de a szalagrol a videot nem tudom a gépre vinne.Letöltötem már a pinnacle studio 9 is de valahogy nem tom behozni a videot segitsewtek elkőre is kőszi nem érzékeli a kamerát mindig valami portot ir ki

 

ocsibaba Creative Commons License 2004.10.31 0 0 1681
Próbáld ki magad , a puding próbája az evés . Link:http://soft.ttdown.com/SoftView/SoftView_18674.html . Csak 40 Mega . Hidd el megéri . Utána 1 percnyi nagy kameramozgásos DV-avi anyaggal próbálgasd a beállításokat ! Master szintű beállítás azért nem kell , az eggyel roszabb is elegendő lesz ( a kódolási idő miatt ) ,1 vagy 2 passzos VBR-t válassz , cca 6-os általános és 8.5-ös max. bitráta mellett kb 1,5 órányi anyag megy fel egy DVD-re ( 4360 MByte ) .
Előzmény: ocsibaba (1680)
ocsibaba Creative Commons License 2004.10.30 0 0 1680
Bocs de kimaradt: tehát az analóg bemenet legismertebb formája ugyebár ha mondjuk VIVO videokártya van a gépedben , aminek ugyebár van analog videobemenete ( S-video illetve RCA chinc bemenet ) .
Előzmény: ocsibaba (1679)
ocsibaba Creative Commons License 2004.10.30 0 0 1679
Szóval ha firewire 1394-en viszed be az anyagot , akkor csak dv-avi formátumú lehet . Azon belül csak codec-et változtathatsz , azt akkor külön fel kell tenned ( talán a mainconcept DV codec a legjobb , talán jobb a canopusénál is de a microsofténál jobb ... ) . MJPEG és társai címen csak ha analóg bemenettel rendelkezik a PC-d , akkor azzal tudsz felvenni . Ezek között a HUYUFF a legjobb , ezek általában a tömörítés ( kompresszió ) mértékében különböznek egymástól .
Előzmény: Sir Balambér (1653)
ocsibaba Creative Commons License 2004.10.30 0 0 1678
A kódolásra csak a canopus procoder 1.5 vagy procoder 2 a jó . Az elmúlt években legalább egy tucatot kipróbáltam . Ami esetleg elmegy , az még a CCE 2.67 , de az igazi a PROCODER ! Ajánlom mindenkinek hogy próbálja ki .... Sajnos a hirtelen jött oldal"kaszálás" akkor sem lesz tökéletes , de legalább nem teszi élvezhetetlenné a házi felvételeket .
psg5 Creative Commons License 2004.10.30 0 0 1677

Na rátaláltam a jó fórumra.

 

 

Digit kamkorderrel felvett mpg fájlaimat mely progival tudnám a legjobb minőségben dvd filmként megcsinálni??

TMPGEnc DVD Author vagy a CCE??

Nekem a kép minősége a legfontosabb.

De ha arra lenne esetleg ötlet hogy hogy a legjobb egy lyan kamerából mely eleve egy 8cm-es lemezre vesz fel (de csak max30percet) na ezekből a mondjuk lezárt filmekből hogy lehet egy teljes filmet készíteni dvd-re?

Nero visionról infót nem kérek ott ugyan lehet ,de valahogy nekem nem viselkedik rendesen a gépemen. Ha fennt van akkor olyan lassú a Nero menüje mint a csiga 3.2 gigás procimnál.

Szóval a lényegem hogy ugyanaz a minőség maradjon mintha a kamerából a lezárt mini dvd lemezt berakom az asztali lejátszóba.

RobertFox Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1676
Üdv fiúk!
Itt a fórumon új vagyok, a videózásban nem egészen. Két gondomat szeretném felvetni és segítséget kérni.
Egy éve írom a családi eseményeket DVD-re, gondolván a VHS-nél jobb minőségben lézerrel vésem "örökre" fénylemezre a történéseket.
Mostani óriási csalódásom, hogy a kb 1 éve írt 5 db SKY DVD-R lemezeimet az olvasók nem látják (vagy ötöt próbáltam). Mindem más típusút igen.
Még jó, hogy óvatosságból meg van az anyag VHS-en is.
A másik témában segítséget várok. Ugyanaz a gondom, amit discrate 10.3.-án leírt.
A Sony DV kamera bevitt avi fájlait a lejátszó szoftverek szépen folyamatosan játszák le.
Több fajta mpeg tömörítővel  (Ulead VS7, VS8, Adobe Premier pro MainConcept MPEG Encoder, Vegas 5.0) a kapott mpg fájl PC-n lejátszva szakaszos, oldal irányú kameramozgásnál ugrik, DVD-re írva a TV-n bántóan szakaszos, élvezhetetlen.
Kisérlet képpen az Ulead-del SVCD HQ formátumba konvertáltam, és úgy nem ugrik.
Apropó, lehet SVCD formátummal DVD-re írni esetleg 700 MB-nél nagyobb anyagot?
Valamit rosszul állítok be, vagy verjem meg az asszonyt, amiért oldal irányban mozgatja a kamerát?
A HW szerintem elég jó (ASUS A7N8X-E, AMD 2500+, 1GB, HD 120GB 7200).
Van valakinek ötlete, javaslata, mivel próbálkozzam, mit ellenörizzek?
Üdv.
syrius Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1675

köszi erre gondoltam, csak még nem tudom melyik lesz az "áldozat"

és föleg hány kazi fog áldozatul esni

Előzmény: agyurma (1674)
agyurma Creative Commons License 2004.10.29 0 0 1674

Lehet, hogy már próbáltad, de sztem vegyél egy régi kazettát, szedd szét és annak a szalagnak a helyére tedd be ezt a féltett szalagot. Kis kézügyesség kell, ha máshogy nem megy, kérj meg valakit. Ahogy nézegettem, a nagyob fajta kazetták csavarosak, így házilag is lehet barkácsolni.

Előzmény: syrius (1673)
syrius Creative Commons License 2004.10.26 0 0 1673
Sziasztok,nem tud valaki segíteni mit tehetek, hova forduljak, ha egy 8mm-es videokazettam mechanikája tönkrement, kivettem a filmet, ami most két orsó közt feszül és szeretném újra használni, digitalizálni?
Sir Balambér Creative Commons License 2004.10.17 0 0 1672
Én amúgy letöltöttem a demo projektet bostonról, abból próbáltam lesni, meg jó volt látni megint. :)
Előzmény: Rigor (1671)
Rigor Creative Commons License 2004.10.17 0 0 1671
Ja, tényleg egy vegas 5-ös cikk:) Én azt hittem hogy az "alapoktólkezdőknek" videós sorozatra gondolsz, - elvileg illene abban a témában is cikkeznem, de erős időhiányban szenvedek:)
Előzmény: Sir Balambér (1669)
syrius Creative Commons License 2004.10.17 0 0 1670
Ellenkezöleg:-) Köszi, de most irogatás helyett olvasok egy keveset, majd próbálkozom és aztán jövök az eredménnyel. Munkám lesz böven, figyelembevéve régi videoim tekintélyes számát.
Előzmény: agyurma (1668)
Sir Balambér Creative Commons License 2004.10.17 0 0 1669
Megnéztem hol hozták a cikkedet. Szeptemberi PCMagazin. :)
Előzmény: Rigor (1667)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!