Keresés

Részletes keresés

florg Creative Commons License 2012.11.01 0 0 14106

Ráadásul Django unokájával. Egy estére két Reinhardt. 

 

Előzmény: Frizuravarjú (14105)
Frizuravarjú Creative Commons License 2012.11.01 0 0 14105

Ma meg James Carter lesz a Mezzo műsorán:)

http://www.tvmustra.hu/napi/tvmusor/mezzo

Előzmény: Abrash (14104)
Abrash Creative Commons License 2012.11.01 0 0 14104
Előzmény: Abrash (14103)
Abrash Creative Commons License 2012.11.01 0 0 14103

ma ste 9

Horváth Márk - Kardos Dániel

Django műsor

Kék Ló fashion pub (?)

sunnysun333 Creative Commons License 2012.10.31 0 0 14102

Noha ez állítólag egy "jazz" topic, azért csak fel kell sóhajtanom, hogy "édes jó istenem....".- ez tényleg nem lehet igaz.....::)))))))

Előzmény: florg (14101)
florg Creative Commons License 2012.10.30 0 0 14101

Nem volt ott Mick Jagger? Mert kb. ő az, akit szerintem fölismernél. Vagy nem húzott maga után senki zongorát, kiabálva, hogy "jazz-zenész vagyok!"?

 

Az én ismerőseim közül ("nevesebb" jazz zenészekről beszélek) vagy az egyik, vagy a másik bulin volt az, aki nem játszott. Aki játszott, annak egy része ott volt, ahol én, a többi máshol.

 

És bizony, képzeld el, ha az ember leköt egy bulit valahová hónapokkal előbb, akkor jöhet ide John Coltrane, amiatt sem mondja le. Mert bármennyi fellépési lehetőség is van, az az egy ha pont akkor van, amikor, azon kell ott lenni.
Ebből látszik, hogy fogalmad sincs a szakmáról, de még közönség szintjén se.

És bizony, én meg ugyan nem olvasok újságot, meg Pesti Estet se, vagy hasonlókat, de azért amikor egy-egy világsztár jön, arról hamarabb szoktam értesülni, úgyogy a hiba nem az én készülékemben volt. 

 

Amúgy te hányszor írtad be ide, hogy milyen jó buli van kilátásban, hátha valaki nem tudja? Ja, mert akkor valami építő jellegűt is tettél volna, az meg rosszul megy neked...

 

Előzmény: sunnysun333 (14100)
sunnysun333 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 14100

Akkor mégcsak annyit, hogy ez már régen nem igaz teória....::))

 

Mivle én ne mvagyok zenész, nem ismerek mindenkit a szakmából, de azért arcról ismerk pár fazont ebből a műfajból... Hát itt és most nem hinném, hogy bárki nevesebb, ismertebb muzsikus ott lett volna és azért ne mhinném, hogy annyi őrüldt sok fellépési leheőség van, hogy ennyire ne jusson erre idő...

 

De ez enge mspeciell nem érdekel. Teljesen normális, civilizált közönség volt, néhány kemény jazzrajongó figura és sok fiatal, akik nyitottak a TRafó programjaira és az ilyesmire is...

 

REklám is volt, na ne viccelj. Igaz, nem volt az Andrássy út minden hirdetőoszlopa a fő sznoboknak felplakátozva és méteres molinók se lógtak a körúton, de azért sokfelé meghirdették, írtak róla, lehett olvasni. Én már hetekkel korábban megvettem a jegyet, hogy le ne maradjak...

 

Itt a TRafóban is, jópár jazz rendezvénynél is megéltem már nagyobb tömeget, kevésbé, vagy hasonlóan világsztár nevekkel.

 

Szó se róla, most se voltak kevesen, sőt. Csak azért picit meglepett, hogy nem repedtek a falak.....::))

Előzmény: florg (14091)
Abrash Creative Commons License 2012.10.28 0 0 14099

Zorn meg a müpában járt egy nehezen emészhető műsorral.

Előzmény: eref (14098)
eref Creative Commons License 2012.10.28 0 0 14098

akarommondani: Joey Baronnak volt jó pár éve szólókoncertje a Trafóban.

Előzmény: eref (14097)
eref Creative Commons License 2012.10.28 0 0 14097

Joey Baronnal volt jó pár éve szólókoncertje a Trafóban.

Előzmény: sunnysun333 (14089)
Abrash Creative Commons License 2012.10.28 0 0 14096

megkockáztatom hogy a calcutta könnyebben befogadható :)

Előzmény: sunnysun333 (14094)
Abrash Creative Commons License 2012.10.28 0 0 14095

én aztán semmilyen állításoddal nem harcolok :)

Előzmény: florg (14093)
sunnysun333 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 14094

Hehehe, én is legfelső sorban ültem. A balszélen...

 

Pontosan azt mondtam, hogy nem volt "repedős" telt ház. Amikor nem csak a lépcsőn ülnek egymás nyakában, hanem még a bejáratnál, a függönynél és mindenhol... Legutóbb pl. a norvég estnél volt akkora tömeg, hogy a lépcsőn is alig bírtam leülni...

 

A jazz is egy elég szűk rétegzene, de egy Calcutta trió azért megint egészen más dimenzió....

Előzmény: Abrash (14092)
florg Creative Commons License 2012.10.28 0 0 14093

Én sajnos nem voltam, az említett okok első verziója miatt, csak a beírásra reagáltam, nem vizsgálva annak valóságalapját. Ettől függtelenül az állításomat fenntartom.

Előzmény: Abrash (14092)
Abrash Creative Commons License 2012.10.28 0 0 14092

definiáljuk a teltházat - a lépcsőn nem ültek, a sorok elég full telinek tűntek a leghátsó legmagasabb sorból lenézve.

 

a Trafó közönségvonzó képességét azért ne becsüljük le.

Calcutta Trión majdnem harminc év alatt láttam/látom hogy kevés ember van -  ha a trafó rendez indiai zenét, tele van olyanokkal, akik nem találják az utat a marcziba két trafós nagykoncert közt.

Előzmény: florg (14091)
florg Creative Commons License 2012.10.28 0 0 14091

Ezekre a bulikra Magyarországon zömmel zenészek járnak (csak az ultrasznobokat mozgatják meg azok a nevek, akik csak szimplán világsztárok, de nincs tele velük a média), meg a nagyon kis számú elszánt jazzrajongó. Namármost, a zenészek egy része játszott, másik része a másik giga bulin volt, a többiek meg nem értesültek a buliról (0 reklám mellett ez nem nagyon nehéz), vagy vidékiek, és nem tudták megoldani a távolság miatt (pl. nem volt pénzük Budapestre utazni). Utóbbi 3 feltétel igaz a kis számú jazzrajongó/koncertjáró táborra is. :(

Ez van ma nálunk. És ez a magyarázata annak, hogy nem volt teltház.

Előzmény: sunnysun333 (14089)
Abrash Creative Commons License 2012.10.28 0 0 14090

 

 

sunnysun333 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 14089

Hát én azért ennél picit jobban lelkendezve áradozok erről a kivételes estéről....::))

 

Szó se róla, az első szám elején én is, meg a barátom is, meg az odacipelt ismerőseim is megrettentek, de aztán hamar helyre állt az egyensúly...

 

Én, amióta Jon Zorn csapatának videóiról megismertem JoeyBaron-t, folyton azt motyogtam, hogy addig nem dobhatom fel a tappancsaimat, amíg egyszer élőben nem láthatom.

Talán 2 éve járt már itt egyszer, de akkor az öreg Jim Hall-t kísérte és tiszteletből meg jólneveltségből csak lábujjhegyen játszott...

Tegnap nem!!!

Dave Douglas-t is onnan ismertem, de érdeeks módon ő soha nem hozott annyira lázba. Amit tegnapa TRafóban művelt, azóta viszont róla is csak felsőfokú jelzőkke ltudok ájuldozni...

 

(Érdekes, hogy Zorn fantasztikus billentyűse, a térdig érő szakállt cipelő Jamie Saft is járt már  Budapesten - egyedül, az A38-ason, szóval talán Zorn kivételével már majdnem elvetődött ide, hiszen jut eszembe pl. Marc Ribbot a zseniális gitáros is játszott a közelmúltban Debrencenben...::))

 

Joe Lovano régebbi kedvencem, féltem tőle egy picit, hogy nagyon előbújik belőle a zűrzavaros free-énje, de szerencsére azelső szám elijesztésétől eltekintve majdnem olyan volt, amilyen...

(Azért majdnem, mert egyrészt az egésez negyedi szaxszofon hangszínét hináyoltam, amitől epdig számok tucatjaiban tudtam zöveg nélkül is felismerni a játékát. Isten tudja, most valami más szerszámot vagy fúvókát (?) használt és ne mvolt annyira jellegzetesen "lovanos" a hangszin, de őrületes volt a játéka.

 

A malayziai csaj volt a kakukktojás. De miért is ne??? Igaz, hogy részben vissza kell vonni az elméletemet, miszerint én ne mesek hasra a Nagy Nevek és világsztárok előtt és a noname tömegben is hemzsegnek a szuperebbnél szuperebb muzsikusok, deazért tegnap este kiderült, hogy ez miért is egy allstar super giga group....

Viszont a csaj az én teóriámat erősítette - arról nem beszélve, hogy eleve imádom az olyan hangszerene tornászókat, amik ébppen nem kimondottan hölgyek kezelésében szoktak tündökölni...

 

A zongorista sajnos nekem háttal ült, semmit ne mlátta mbelőle és nem is hinném, hogy lényegi szerepe volt az aláfestésen túl. De a két szólóját tisztességesen megcsinálta, összességében pontosan beleillett ebbe a szuper csapatba, megintcsak a tételemet igazolva...

És sok is lett volna 3 gigantikus világsztár és egy szuper meglepetés mellé még egy csodacsatár.

 

Az év, sőt az utóbbi évek egyik legxcsodálatosabb koncertje volt, IGAZI new yorki jazz feellinget kaptunk.....::) Nevetségesen ócccóó pénzért.....

 

(És nem kis keserűséggel állapítottam meg, hogy nem volt repedésig telt ház. Sajnos. Vajon a sznobok érdeklődését nem keltették fel ezek a nevek, vagy a túl olcsó jegyár?????

 

 

Előzmény: Abrash (14087)
sunnysun333 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 14088

 

Előzmény: Abrash (14087)
Abrash Creative Commons License 2012.10.28 0 0 14087

kicsit szerteszét volt a Lovano koncert, de alapjában remek szórakozás.

 

volt egy fiatal "félkezű" zongorista, ha jól értettem, a ráadás az ő szerzeménye - elég klasszikus műveltségű, akár finom zenész lehet a sajátjában, a masszív tömés nem ment neki egyáltalán.

A bőgős csaj fenomenálisan dolgozott, számomta felfedezés-számba ment

Joey Baron hozta ami gondoltam, élőben még nem láttam. Bőgővel vigyorogva dolgoztak össze, élvezték, ergo mi is

Dave Douglas is kb az volt, amit vártam, Lovano meg elképesztően laza zseni.

Voltak mainstreamesebb, és kisérletezőbb számok is, több triószám vagy legalábbis hosszabb részek trióban.

Jó volt, elemezni nem tudom, remélem a mp3 használható lesz :)

 

Előzmény: Abrash (14074)
sunnysun333 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 14086

Jó vicc, hát ezt már én is elolvastam-megnéztem...

 

Engem a szolid, csendes háttér érdekelt volna ,noha eléggé egyértelműnek tűnik a segítségetek nélkül is, hogy a BJC-ot szimplán kipenderítették innen és helyére rakták ezt.

 

Egyébként a képekről nézve elég szépen felújították és mi, a közönség csak jól járunk ezzel.... Kérdés, hogy miféle programok lesznek, emrt most, a megnyitó péntek-szombatot leszámítva túl sokart még ne mtudni-látni...::))))

Előzmény: florg (14085)
florg Creative Commons License 2012.10.28 0 0 14085
Előzmény: sunnysun333 (14084)
sunnysun333 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 14084

Vaalki hozzáértő bennfetnes azért rövide nelárulhatná, hogy akkor mi is történt valójábana Kossuth Klubban,a BJC egykori helyén...

 

Akor most kirúgták őket onnan, hogy helyébe valami sokkalcsudásabbat (????) helyezhessenek, vagy azok mentek, emrt jobb helyet találtak volna megüresett Odeon mozi falai között?????

 

És vajon mennyire lesz jobb az új társaság a Múzeum utcában??

florg Creative Commons License 2012.10.24 0 0 14083

Ráadásul Halper Lacival és Fekete Pistivel. 

Ami viszont nagyon durva, hogy egy napon bír lenni a Lovano-val, ami ráadásul még azért is nagyon durva, mert egyikre sem tudok elmenni, mert pont nem érek rá. :(

Előzmény: gyrk (14082)
gyrk Creative Commons License 2012.10.24 0 0 14082

sziasztok,

gondoltam szólok, hátha valakinek elkerülte a figyelmét:

steve gadd és eddig gomez a műpában

 

http://mupa.hu/program/jimi-hendrix-tribute-2012-10-27_19-30-bbnh

 

 

sunnysun333 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 14081

Nem a Trio Midnight-tal van a baj.... És alapjában nincs is baj, de valami azért mégsem jó....

Előzmény: Abrash (14071)
sunnysun333 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 14080

De nekem már jegyem is van rá... Siess, nehogy lemaradj.....::))

Előzmény: Abrash (14074)
sunnysun333 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 14079

Woooow, Schaffhausenbe adtam el pár hónapja a veteránautómat, most voltunk ott meglátogatni. Csudaklassz kis hely....::)))))   Csak ne lett volna annyira nagyon pocsék idő...::))

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (14075)
florg Creative Commons License 2012.10.23 0 0 14078

Scofield-Lovano lemezeket lyukacsosra hallgattam. Volt pár szám, amit játszottunk is, akkor még aktív jazz-szaxofonosnak készültem. :)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (14077)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2012.10.23 0 0 14077

na mindegy, nemtom mér nem szúrja be rendesen

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (14076)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!